Skocz do zawartości

Polacy za granicą


Rekomendowane odpowiedzi

za pilkanozna.pl

Augustyn nie zagra do końca sezonu

Obecny sezon zakończył się już dla obrońcy włoskiej Catanii, Błażeja Augustyna. Jak poinformował oficjalny serwis klubowy, 22-letni defensor w trakcie jednego z treningów zerwał więzadła krzyżowe prawego kolana.

 

Były zawodnik m.in. Boltonu i Legii Warszawa przejdzie operację w klinice Villa Toniolo w Bolonii, a jego przerwa w grze może potrwać nawet pół roku.

 

Augustyn w ostatnim czasie zdołał przebić się do podstawowego składu drużyny prowadzonej przez Sinisę Mihajlovicia. W jej barwach w tym sezonie wystąpił w 14 spotkaniach Serie A i Pucharu Włoch.

Wielka szkoda. Widać, że Błażej grywał co raz częściej i co raz lepiej sobie radził. Kontuzja przyszła w najgorszym momencie. Nie wierzyłem, że chłopak sobie poradzi w Serie A. Wiadomo, Catania nie jest jakimś wybitnym zespołem, ale dla polskiego piłkarza to zawsze ogromny przeskok. Oby po wyleczeniu kontuzji wrócił do dobrej dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Ireneusz Jeleń zdecydował, że nie będzie dalej występował w AJ Auxerre donosi francuski dziennik sportowy "L'Equipe".

 

- To jego decyzja i jesteśmy od niej zależni. Oczywiście, chcielibyśmy go zatrzymać, ale nie za wszelką cenę - powiedział trener Auxerre Jean Fernandez.

 

Według "L'Equipe", najlepszym strzelcem Auxerre w minionym sezonie (14 goli), zainteresowane są mistrz Francji - Olympique de Marseille i wicemistrz Niemiec - FC Schalke 04.

 

Fernandez dodał, że w kontrakt Jelenia nie jest obwarowany "klauzulą odejścia za trzy miliony euro", zatem transfer byłby w tym momencie jedyną szansą na otrzymanie pieniędzy za polskiego napastnika.

 

Wśród kandydatów do gry w Auxerre w miejsce Jelenia "L'Equipe" wymienia innego piłkarza reprezentacji Polski - Ludovica Obraniaka (Lille OSC).

http://www.90minut.pl/news/123/news1236411-Jelen-odchodzi-z-AJ-Auxerre.html

Jak dla mnie duży błąd Jelenia, mam nadzieję, że mądrze wybierze przyszły klub.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...