Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Gra jest ustawiona na Mieszane, od wczoraj bawię się na jednym savie z różnymi ustawieniami GPP, Krycia, Ścisłego krycia i póki co nie mam pomysłu.

W pierwszym poście się pomyliłem, co do ustawienia, przy 4-2-3-1, ale z 3 OPS ten rozgrywający grał na środku, również napastnik biegał między obrońcami. Przy grze ze skrzydłowymi 4-2-3-1 Zaczęli się rozchodzić. Napastnik w lewo a OPŚ w prawo. Czasem wygląda to bardziej jak 442 niz 4231. Przy ustawieniu 41221 z DM,2xPS,OPL/P,N napastnik też biega po środku. już nie wiem o co chodzi.

 

Zaraz wrzuce screeny, musze sobie jakiś profil hostowy założyć.

Odnośnik do komentarza

Gra jest ustawiona na Mieszane, od wczoraj bawię się na jednym savie z różnymi ustawieniami GPP, Krycia, Ścisłego krycia i póki co nie mam pomysłu.

W pierwszym poście się pomyliłem, co do ustawienia, przy 4-2-3-1, ale z 3 OPS ten rozgrywający grał na środku, również napastnik biegał między obrońcami. Przy grze ze skrzydłowymi 4-2-3-1 Zaczęli się rozchodzić. Napastnik w lewo a OPŚ w prawo. Czasem wygląda to bardziej jak 442 niz 4231. Przy ustawieniu 41221 z DM,2xPS,OPL/P,N napastnik też biega po środku. już nie wiem o co chodzi.

 

Zaraz wrzuce screeny, musze sobie jakiś profil hostowy założyć.

 

No jeśli nie wskazujesz strzałką konkretnego miejsca w które ma się przemieszczać zawodnik, dajesz mu dużą swobodę taktyczną i nie określasz konkretnie jak się gra (skrzydłami, środkiem, etc), to nie ma się co dziwić, że Ci uciekają zawodnicy na boki :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 4 miesiące później...

No to doskonale trafiłeś, topic ma jakieś 90 stron opinii o różnych taktykach :) polecam poczytać od początku...

Gdybyś był inteligentny to byś zobaczył, że żadna taktyka chyba w tych tematach nie jest dostępna bo linki powygasały.

 

Witajcie! Szukam taktyki dobrej, do Polskiego klubu z którym walczę o utrzymanie w Ekstraklasie. Niestety, ale ciężko coś dobrego znaleźć;)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Cześć. Chciałbym podsumować stosowanie ścisłego krycia, była o tym mowa kilkadziesiąt stron wcześniej ;) . Na gołej wersji obrońcy byli z deczka flegmatyczni i włączenie tej opcji sprawdzało się bardzo dobrze, czy na 8.0.2 też to stosować czy poprawili to na tyle, że można z tego zrezygnować?

Odnośnik do komentarza

Mysle ze możesz wyłaczyć, ale jeżeli nie jesteś do końca pewnien swoich defensorów, to możesz zostawić. I tez niech ci nie przyjdzie do głowy krycie 1 na 1, bo to bardzo rzadko sie sprawdza, obroncy wtedy latają za napastnikami jak kot z pęcherzem, a wtedy bardzo prosto zgubić takie krycie jeżeli trafimy na napastnika z szybkością i grą bez piłki na wysokim poziomie. Ten numer wyszedł tylko Grekom na Euro 2004, a potem juz nigdy i nigdzie to nie działało, nawet w fm'ie. :p

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Potwierdzam, że ścisłe krycie nie sprawdza się w słabych drużynach. Grałem tak II ligę Drwęca i cóż...10 pkt w całych rozgrywkach i pierwszy w historii spadek z II ligi ;)

Kmitą też szło mi słabo, środek tabeli maks. Teraz KSZO, gram standardową 4-4-2 z ofensywnymi skrzydłowymi i jakoś to idzie. Jak na beniaminka ;)

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...