Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moja taktyka:

 

Gram Realem Madrid ale została wyprobowana także w:

* Liverpool

* Werder Brema

* Inter

Oczywiscie nie grałem tymi drużynami calych sezonów tylko ok 7-8 meczy wiec niewiem jak ta taktyka by działała na koniec rozgrywek ale w Realu Madrid zawodnicy trzymali równą forme przez cały sezon.

 

Ustawienie: http://img61.imageshack.us/my.php?image=ustawienierq2.jpg

 

Polecenia dla drużyny: http://img61.imageshack.us/my.php?image=po...ladruynynk7.jpg

 

Polecenia dla piłkarzy:

Ofensywny środkowy pomocnik : http://img107.imageshack.us/my.php?image=p...apikarzyac6.jpg

* reszta zawodników - ustwienia domyślne

 

Siła napędowo tej taktyki są boczni pomocnicy. Dlatego wiec sprowadziłem do Realu C.Ronaldo który zajmuje prawą pomoc ( musiałem sprzedać kilku zawodników oraz ciągle prosić o dodatkowe fundusze na transfery zeby mieć tyle kasy zeby go sprowadzic ale jakoś sie udało ) na lewej jest A.Robben wiec boki pomocy są znakomite. Maja oni świetny drybling oraz szybkość.

 

Oto "Jedenastka tygodnia" gdzies w połowie sezonu po mecz z Real Betis:

 

http://img107.imageshack.us/my.php?image=11tygodniacs9.jpg

 

Tabela końcowa:

http://img107.imageshack.us/my.php?image=tabelakocowarw2.jpg

 

Pomimo 2 porażek ( Barcelona na Camp Now , oraz w 1 kolejce z Espanyolem ) i 10 remisów( próbowałęm dopracować takse lub brakowało kilku czołowych zawodników) zdobylem mistrzostwo :)

Odnośnik do komentarza
Pitto, te dwa suwaki - tempa i podań - są ze sobą powiązane, najlepiej jest, jak są na jednej wysokości. Nie wiem tylko czy do tego dochodzi jeszcze szerokość.

 

Nie wiem skąd masz takie informacje. IMHO bzdura.... Grasz krótką piłką - to graj szybko. Jak długą, to można i zagrać wolniej, bo co to szkodzi? Ważne, żeby dać dużo prostopadłych piłek i szybkich napastników na szpicy. Co Ci wtedy będzie szkodzić wolne rozegranie, jak i tak chcesz się przenieść pod pole karne jednym długim podaniem?

Odnośnik do komentarza
Pitto, te dwa suwaki - tempa i podań - są ze sobą powiązane, najlepiej jest, jak są na jednej wysokości. Nie wiem tylko czy do tego dochodzi jeszcze szerokość.

 

Nie wiem skąd masz takie informacje. IMHO bzdura.... Grasz krótką piłką - to graj szybko. Jak długą, to można i zagrać wolniej, bo co to szkodzi? Ważne, żeby dać dużo prostopadłych piłek i szybkich napastników na szpicy. Co Ci wtedy będzie szkodzić wolne rozegranie, jak i tak chcesz się przenieść pod pole karne jednym długim podaniem?

 

 

Z instrukcji dołączanej do gry...

Odnośnik do komentarza
Kołek (widzę że nick odpowiedni), masz to oparte na przykładach z gry czy z RL? Popróbuj sobie te rozwiązania, skonfrontuj i wtedy pogadamy. Nie jestem laikiem i wiem, że skuteczniejszy jest sposób podany przeze mnie niżeli przez Ciebie.

 

A dziękuję za osobisty podjazd, ale pomiziamy się innym razem i gdzie indziej :*

 

Gram w serię Si Games od CM03/04 i za laika też mnie raczej uznać nie można :> Osobiście nie mam jeszcze FM08 i nie wiem, czy aż tyle się zmieniło. W 07 grałem sobie podaniami bezpośrednimi (15) i tempem "umiarkowanym" (8) i jakoś się tą Ligę Mistrzów i Premiership wygrało przeciętnym West Hamem ;) Co do '08' grałem w demo i moje rozwiązania sprawdzały się dobrze. Może nie aż tak, jak w poprzedniej części, ale byłem zadowolony. Oczywiście wszystko zależy od tego jak masz ustawioną formację, jakich piłkarzy, i jak ustawione inne polecenia w taktyce. Sam jestem zwolennikiem twierdzenia, że taksę ustawia się pod piłkarzy... Sam tak robię i mając wolnych, średniego poziomy rozgrywających i szybkich napastników rozwiązaniami opisanymi wyżej osiągnąłem dosyć znaczne sukcesy.

Odnośnik do komentarza

Uchodzę za spokojnego człowieka, ale i mi zdarza się wybuchnąć. Btw - ja gram od CM 00/01. EOT

 

Polemizowałbym czy WHU jest przeciętnym zespołem. Każdy klub można rozbudować - Unią Janikowo grałem w LM, choć jej nie wygrałem, to ćwierćfinał można uznać za sukces.

 

Jeśli drążyć dalej temat podań i tempa to polecam podział taktyki na dom i wyjazd. Dłuuuugo już gram w FMy i przynosi to skutki. U siebie gram wolno krótkimi podaniami, natomiast na wyjazdach z kontry szybko długimi piłkami.

 

PS.: niektórzy dzielą nawet taxę na 3 części - ofensywną, umiarkowaną, defensywną. Moim zdaniem to jednak za dużo, 2 w sam raz wystarczą.

 

Mam pytania - dlaczego wiekszosc z was gra szeroko? bo ja szeroko gram u siebie, natomiast na wyjazdach gram wąsko - nie wiem czy to dobrze, czy źle. Są efekty, więc nie zmieniam, ale wydaje mi się, że wąska gra sprzyja obronie, a szeroka atakowi. Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Co do gry innymi rozwiązaniami u siebie i na wyjeździe to zgadzam się w 100%. Już od chyba FM 06 baaardzo trudno było jedną taksą mieć zadowalające wyniki w meczach na własnym stadionie i stadionach rywali. Chyba, że grasz Realem, bo wtedy prawie każdego rywala można zdominować nawet na wyjeździe...

 

Co do szerokości gry - zawsze uważałem, że jak ustawisz wąsko, to więcej akcji będzie iść przez środek, a jak szeroko, to za rozegranie będą odpowiadać głównie skrzydłowi... Może się mylę, ale takie były moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Mam pytania - dlaczego wiekszosc z was gra szeroko? bo ja szeroko gram u siebie, natomiast na wyjazdach gram wąsko - nie wiem czy to dobrze, czy źle. Są efekty, więc nie zmieniam, ale wydaje mi się, że wąska gra sprzyja obronie, a szeroka atakowi. Jak sądzicie?

 

Stop, stop, stop... Czegoś tu nie rozumiem!

Przed chwilą napisałeś że szeroko, szybko z kontry sprawdza się najlepiej wyjazdach, a gra krótkimi podaniami, wolno to formacja na mecze przed własną publicznością.

Mam rozumieć że zupełnie odwróciłeś zastosowanie taktyki o_O

 

U siebie gram wolno krótkimi podaniami, natomiast na wyjazdach z kontry szybko długimi piłkami.

 

vS.

 

bo ja szeroko gram u siebie, natomiast na wyjazdach gram wąsko - nie wiem czy to dobrze, czy źle. Są efekty, więc nie zmieniam, ale wydaje mi się, że wąska gra sprzyja obronie, a szeroka atakowi. Jak sądzicie?

 

A, więc która opcja prawidłowa :>

Wnioskuje że jeśli grasz szeroko to grasz również bezpośrednimi podaniami, bo jak sam mówiłeś wyrównujesz te dwie opcje, natomiast na wyjazdach wąsko czyli krótkimi podaniami.

Podsumowując rozumiem że: W Domu grasz taktyką wyjazdową, a na wyjazdach domową.

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka - u siebie gram szeroko, krótkimi podaniami przy wolnym tempie, zaś na wyjazdach wąsko, długimi podaniami przy szybkim tempie.

a napisałem tak:

U siebie gram wolno krótkimi podaniami, natomiast na wyjazdach z kontry szybko długimi piłkami.
I to jest prawda.

dalej:

szeroko gram u siebie, natomiast na wyjazdach gram wąsko

No i czego nie rozumiesz ?

Wnioskuje że jeśli grasz szeroko to grasz również bezpośrednimi podaniami, bo jak sam mówiłeś wyrównujesz te dwie opcje, natomiast na wyjazdach wąsko czyli krótkimi podaniami.

To źle wnioskujesz, szeroka gra nie musi determinować gry szybkiej i podań bezpośrednich. Wyrównuję opcje podań i tempa, natomiast szerokość jest antagonistyczna do tych ustawień.

Odnośnik do komentarza

Według mnie to powinno się grać u siebie szeroko, tempo szybki i grac krótkimi podaniami a na wyjazdach gra sie wolno krótkimi podaniami i wąsko no i do tego kontratak

 

Mam jeszcze pytania na jakim poziomie ustawiacie swobodę taktyczną oraz od czego ona zależy i kim są odgrywający i rozgrywający i jakie oni pozycje zajmują w waszych taktykach

Odnośnik do komentarza
Po pierwsze, po drugie i po trzecie - dajcie sobie nr gg i tam się powyzywajcie. Na tym forum za obrażanie się prędzej czy później polecą warny.

 

Koniec przekazu

 

 

Przepraszam Carlosa i wszystkich innych, ponioslo mnie.

 

@Sebol - swoboda taktyczna to stopień ignorowania przez zawodnika Twoich wytycznych. Czyli im wyższa swoboda, tym wiecej zawodnik robi sam na boisku. Przynajmniej tak gdzieś czytałem i tego się trzymam.

Nigdy nie grałem na rozgrywającego. Wystarczy, że przeciwnik przylepi mu plastra i już mogą być kłopoty.

 

Ja mam z kolei pytanie dotyczące ścisłego krycia dla drużyny. Czy stosujecie je zawsze, czy tylko przy grze ze silniejszym przeciwnikiem?

Odnośnik do komentarza
A grać z pułapkami ofsajdowymi u siebie? na wyjeździe? zawsze? :>

 

Można grać tylko u siebie ale trzeba mieć szybkich obroncow

 

Ja mam z kolei pytanie dotyczące ścisłego krycia dla drużyny. Czy stosujecie je zawsze, czy tylko przy grze ze silniejszym przeciwnikiem?

Na pewno nie stosujemy tego grając w FM2008, bo nie działa.

 

Soviet trzemu tak sadzisz jeszcze nie wyszedł patch zmieniający ten bug więc nie mów za duzo

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...