Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie mam jeszcze 2k8, ale biorąc pod uwagę moje spostrzeżenia z dema mogę stwierdzić, że grając ostrym odbiorem możesz tylko kilka czerw złapać, a krycie 1 na 1 słabo skutkuje. Trzeba grać strefą i odbiorem mieszanym (najwyżej napastnikom ostry).

Swoją drogą jestem ciekaw czy moja taksa, którą stosuję już od kilku lat (z małymi modyfikacjami) będzie działać jak na poprzednich grach w FM2008.

Odnośnik do komentarza

Tak więc pod koniec dzisiejszego dnia postanowiłem opisać moje "badania" na temat gry obronnej zespołów.

Pod lupę wziełem znany portugalski zespół - F.C Porto. Patrząc na taktykę ustawioną przez komputer doszedłem do wniosku,

aby spróbować zagrać z libero. Na początku odnosiłem sukcesy w meczach towarzyskich, wygrywają po 4-0.

Grałem ustawieniem takim.

 

NŚ NŚ

 

Pom L Pom R

Def

 

 

Def L Def C Def C Def R

 

Libero

 

Bramkarz

 

Jednak, gdy nadszedł czas na Superpuchar z Sportingiem złapałem się za głowę. Wielka luka na środku boiska i brak komunikacji między zawodnikami.

Następnie moim rywalem była: Academica - wygrana 1-0 po lekkich korektach przed meczem, przesunięcie bocznych pomocników na ofensywnych pomocników, dał

mały rezultat, ponieważ wygrana przyszła mi szczęśliwie.

 

Następnie zagrałem spotkanie z Victorią Guimares:

 

Ustawienie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f48b1e673faf335a.html

 

Krótki komentarz: Może nie miałem za często piłka przy nodze ( zaledwie 40%), ale ja częściej stwarzałem sytuację. 7 zawodników stwarzających zagrożenie tym 4

w bocznych sektorach boiska oraz 2 przed polem karnym dawało niezłe sytuację bramkowe.

 

Kolejne spotkanie: Naval - wyjazd:

 

Ustawienie: takie same

 

Komentarz:

I Połowa: Byłem zawiedziony i zdenerwowany na siebie, bo nie powinienem być zdziwiony tak słabą postawą moich zawodników. Nie zauważyłem, że 3 zawodników wystawiłem po kontuzji i każda linia, a w szczególności atak poprostu spał. Po zmianie stron i zawodników jakoś się ruszyło. Plusy? Zwiększenie posiadania piłka z 30% do 42% (i tak sukces), rywal nie oddał żadnego celnego strzału.

 

Tak więc i ten mecz okazał się małym sukcesem, ponieważ zwyciężyłem 1-0 po bramce Quaresmy. Czas na następną analizę taktyczną na

 

Rywal: Vit.Setubal: wyjazd

 

 

 

I połowa: Pierwsze 20 minut przebiegło sennie i agresywnie. najpierw Quaresma domagał się karnego, a później moi chłopcy zaczeli grać. Najpierw Mariano Gonzalez, a później Quaresma. Koniec połowy: 2-0 dla Porto.

Krótka analiza:

Jestem pełen podziwu, że posiadanie piłki wynosi 46%. Celne podania i dobra gra w obronie ( żaden strzał celny przeciwnika ) spowodowała, że jeszcze bramki nie straciłem.

II połowa: Zawodnicy Victorii miotali się pod moim polem karnym, ale bardzo z marnym skutkiem. Już sądziłem, że strzelą honorowego gola, ponieważ próbowali 10 razy pokonać mojego bramkarza, tylko 1 udało im się trafić w światło bramki :) Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Analiza meczu: Kilka meczy i kilka korekt spowodowało, że moi chłopcy zaczeli grać tak jak ja bym chciał...

 

 

Jak widzicie przedstawiłem wam szczególowo moją taktykę, którą aktualnie testuje. Być może znalazłem złoty środek na ten bug z obrońcami. Jeżeli ktoś będzie chciał sprawdzić taktykę, proszę wysyłać adres e-maila na moje PW, a napewno wyślę.

 

Pozdrawiam serdecznie i Dobranoc.

Piotrek

Odnośnik do komentarza

U mnie świetnie się spisuje opcja "ścisłe krycie" przy pressingu na środku suwaka. Rewelka! W FM 2007 jak ustawiło się pressing na maxa to zawodnicy byli przy każdym zawodniku i stawali się agresywniejsi w odbiorze... teraz ścisłe krycie jest 2x lepsze od maksymalnego pressingu. Polecam zabawę z modyfikowaniem waszych taktyk właśnie z tą opcją.

Odnośnik do komentarza

A co byście zaproponowali w sytuacji, kiedy piłkarze stwarzają całkiem przyzwoitą liczbę akcji podbramkowych w meczach ze słabszym przeciwnikiem, ale praktycznie każda z nich kończy się albo waleniem panu Bogu w okno albo prosto w bramkarza? W ten oto właśnie sposób na przykład Dawid Nowak dostaje już załamania z powodu nieskuteczności.

W przypadku silnego przeciwnika, moja drużyna najczęściej jest zgnieciona przez przeciwnika. Przykład: dwa razy pod rząd 3-0 i 0-3 od Lecha Poznań.

Gram ustawieniem 4-4-2, tight marking, man marking i closing down na max.

Odnośnik do komentarza
A co byście zaproponowali w sytuacji, kiedy piłkarze stwarzają całkiem przyzwoitą liczbę akcji podbramkowych w meczach ze słabszym przeciwnikiem, ale praktycznie każda z nich kończy się albo waleniem panu Bogu w okno albo prosto w bramkarza? W ten oto właśnie sposób na przykład Dawid Nowak dostaje już załamania z powodu nieskuteczności.

Chyba musiałbyś przestać grać w FMa. Ewentualnie ogranicz zawodnikom strzelającym Kreatywność.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich!!

Chciałbym Wam przedstawic moja taktyke :)

 

Gram w polskiej 2. lidze Motorem Lublin i na początku próbowałem kombinować z taktykami z FMa 07. Jednak nie sprawdziły sie :/ Postanowiłem ustawić swoją własną.

 

Ustawienie: http://img222.imageshack.us/img222/5549/ustawieniewj1.jpg

Polecenia dla druzyny: http://img222.imageshack.us/img222/1204/poleceniawc1.jpg

 

A oto moje wyniki:

http://img222.imageshack.us/img222/166/wynikiai6.jpg

U mnie jak widać taktyka działa dobrze.

I nie używałem patcha tylko gram na podstawowej wersji gry 8.0.0.

 

Oto link do niej: http://www.sendspace.pl/file/Q3HuNp9f/

 

Piszcie jak u Was działa, czy się sprawdza czy też nie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Powiem tak....gralem swoim agresywnym odbiorem, ignorowalem zupelnie scisle krycie i z poczatku przynosilo to calkiem niezle rezultaty. Czerwonej kartki przez poltora sezonu nie dostalem ANI JEDNEJ, za to moi pilkarze bardziej 'kleili sie' do napastnikow przeciwnika.

Zaczalem nowy sezon na tych samych ustawieniach i tak: na dobry poczatek lomot 0:5 z PSV w pucharze. Potem wyjazdowy mecz z Feyenoordem...1:3, mimo, ze bylem uznawany za mocnego faworyta. Jestem juz totalnie skolowany - albo mialem szczescie wczesniej, albo sprowadzenie dwoch nowych zawodnikow tak rozchwialo caly zespol. Krotko mowiac rzucilem gre w kat i nie tkne jej dopoki nie wyjdzie patch 8.0.1 w normalnej wersji. Mam przynajmniej nauczke - juz w zyciu nie kupie FM'a zadnego w dniu premiery, lepiej poczekac ze dwa miesiace i kupic zaktualizowana wersje, zamiast sobie rwac wlosy z glowy.

 

Ktos tam wspominal ze wersja patcha 8.0.1 beta poprawia bledy z kryciem. Nie wiem czy to testowales (bo ja nie), ale domyslam sie, ze ta latka nic nie daje - widzialem jej opis na forum SI Games i wyczytalem, ze poprawia same jakies bzdurne sprawy w stylu podwojne narodowosci a nie faktycznie palace problemy. Domyslam sie, ze gdyby SI poprawilo taki blad to by wszedzie o tym trabilo...podczas gdy ten patch przechodzi jakos tak zupelnie bez echa.

Nie wiem, moze sie myle - dzisiaj go sciagne i zainstaluje i rozpoczne nowa gre:]

Odnośnik do komentarza

przecież napastnicy mają ofensywne ustawione ?!

 

a wogóle ja mało zmieniałem w ustawieniach indywidualnych, na każdą pozycje dałem domyślne ustawienia pozycji a niektórym tylko poprawiłem.

 

u mnie to działa jak narazie, zobacze niedługo na jakimś innym zespole może jakimś średniaku europejskim albo jednym z lepszych zespołów w grze i wtedy też napisze czy sie sprawdziło wszystko.

Odnośnik do komentarza

Witam i chciałbym sie podzielić moja taksa. Jest to klasyczne 4-4-2 http://img217.imageshack.us/my.php?image=taksauc0.jpg z nastawieniem ofensywnym i gra skrzydłami. Pressing na własnej połowie krycie ścisłe strefowe http://img217.imageshack.us/my.php?image=ustawdruzynazi5.jpg oprócz 2 środkowych obrońców którzy maja krycie 1 na 1. Na razie wygląda to całkiem nieźle mimo ze w kasie klubowej na początku sezonu było tylko ok. 250 tys. Po 12 kolejkach 2 ligi angielskiej prowadzone przeze mnie Southampton zajmuje 1 miejsce z tylko jedna porażka http://img217.imageshack.us/my.php?image=tabelahw1.jpg która doznałem na własne życzenie za dużo kombinując. W większości meczy mam lepsze statystyki od rywala czasami minimalne ale nieważne. Imponuje mi tu bardzo mała ilość straconych goli a strzelonych tez nie jest tak mało ( mogłoby być więcej ). Wyniki dotychczasowych meczów i także w paru przypadkach były imponujace http://img66.imageshack.us/my.php?image=wynikizp6.jpg . Taksa robiona i testowana na Beta Patchu 8.0.1 . Gralem nią tez w Legii ale gra silna drużyna w lidze nie do końca przekonała mnie czy taksa jest skuteczna mimo bardzo fajnych wyników .zapraszam do komentowania taktyki może ktoś ma pomysł jak ja ulepszyć aczkolwiek ja jestem z niej bardzo zadowolony. pozdrawiam i milej gry ta taksa. Link do taksy http://files.filefront.com/swiety+Southamp...;/fileinfo.html

i drugi swiety _Southampton, paz. 2007_.tac

 

A to mecz z 13 kolejki i statystyki i wynik http://img219.imageshack.us/my.php?image=meczdr9.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o tych obrońców to jeśli dać im gpp na mocno, odbiór ostry, to powinien od razu ruszać do rywala a nie stać w szesnastce i czekać aż przeciwnik sobie swobodnie uderzy z dystansu. Rozumiem że większości obrońców się cofa atakując przed, albo w polu karnym, ale to w końcu od nas zależy jak mają grać, to my tworzymy taktyki i nowe systemy, warianty. Jeśli OŚ ma atakować szybko i zdecydowanie to tak musi być, jeśli tak się nie dzieje to ciężko jest grać z powodzeniem. Dlatego czekam na porządnego patcha i dopóki taki nie wyjdzie płytkę odkładam do pozostałych części eFMów.

Odnośnik do komentarza

To tak... odradzam 1 na 1 dla obrońców, ponieważ są wtedy łatwo mijani przez dobrze wyszkolonych napastników. Po drugie, gdy grasz krótkimi podaniami to najlepszym wyjściem jest wolne tempo. Po trzecie, bezpośrednie podania sprawdzają się 1) na wyjazdach 2) gdy masz słabą drużynę 3) gdy grasz z kontrataku.

Odnośnik do komentarza

Ostatnie pytanie - gra rozgrywającym, opłaca się? Bo ja ustawiając tam Riquelme to nie widzę różnicy. A jaką takse proponujecie do Liverpoolu? Sprowadziłem Pandeva, Riquelme, Matiasa Fernandesa. Teraz gram 4-1-3-2. Defensywny pomocnik to Mascherano, 3 środkowych ofensywnych ktrórych dwóch bocznych ma strzałki na bok i tam gra Fernandes, Riquelme i Gerrard. W ataku gra Torres i Pandev. Obrona to Risse, Hyypia (Agger), Carragher, Finnan.

Odnośnik do komentarza

Powiem tak... w części z 2006 roku, czyli FMie 2007, gra na rozgrywającego była pomocna. Używałem jej często i dzięki dobremu ofensywnemu pomocnikowi opanowywałem środek pola. Jak jest w FM2008 nie wiem, ponieważ nie znalazłem do tej pory odpowiedniego zawodnika, by pełnił tą rolę. Co do taxy, to nie zmieniam zdania i dalej używam 4-1-2-1-2 ze skrzydłowymi i przynosi to spodziewane efekty.

Odnośnik do komentarza

Opiszę tutaj moją taktykę 4-5-1 by Pitto:

 

Zaczniemy od ustawienia, które prezentuje się tak:

 

Polecenia drużynowe

Ustawienia indywidualne ustawiłem według szablonu, czyli standardowe te które są w grze.

 

Wyniki osiągnięte tą taktyką w FC Porto:

 

KLIK!

KLIK!

 

Ogólnie mecze były udane, lecz nie obyło się bez kilku wpadek, które są zazwyczaj nie przewidziane.

 

Tabela Końcowa

 

Straciliśmy tylko 10 bramek, a zdobyliśmy 52, ponieśliśmy tylko jedną porażkę i to na początku sezonu. Benfica, która wygrała Puchar UEFA, nie dawała sobie rady z moimi zawodnikami.

 

Kilka porad dotyczących taktyki:

 

Gdy mamy zbyt dużo żółtych i czerwonych kartek, warto cofnąć obiór z agresywnego na normalny.

Taktyka opiera się na krótkich podaniach, czyli szybkich, więc warto mieć pomocników z dobrymi podaniami i gra z pierwszej piłki, bo często to się przydaje.

Linia obrony jest cofnięta, lecz nie do samego końca i przy szybkim i dobrym odbiorze piłki defensywa rywala jest zmuszona do cofania się, gdyż wyprowadzamy solidny kontratak.

Szybkie tempo pasuje do krótkich podań, lecz musimy mieć wytrzymałych zawodników, którzy nie będą tracili kondycji w środku sezonu.

 

Tutaj można pobrać taktykę!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...