Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jeszcze ktos nie wie jak "używać" taktyk Kimza, to podrzucam linki :)

 

Polecenie "na przeciwnika" oraz dobór odpowiednich zawodników pod taksy Kimza----> http://kimz-world.110mb.com/kimz-tactics/player.html

 

Tweaking czyli jak wkręcić kompa ;) ----> http://kimz-world.110mb.com/kimz-tactics/tweaking.html

 

Po ang ale nawet ja rozumiem więc dacie radę :) Fajne są spostrzeżenia odnośnie lini obrony przeciwnika oraz kiedy gra 4-2-2 lub 4-4-2 z dłubimi strzałkami

 

POLECAM

no niestety nie wszyscy rozumieją,jakbyś mógł chodziasz z grubsza przetłumaczyc to było by fajnie :)

Odnośnik do komentarza

nie ma co się podniecać jak się gra Realem. Generalnie zauważyłem, że na tle najpotężniejszych lig (czyli mam tu na myśli Angielską, Włoską i Hiszpańską) La liga wypada bardzo słabo jeśli chodzi o poziom... przynajmniej jak dla dla mnie. Średniakiem z Hiszpańskiej ligi wygram sezon w I sezonie bez większego kombinowania... Jak dla mnie dużym problemem jest liga angielska. Aktualnie gram Manchesterem City i idzie mi tak sobie (4 miejsce miejsce w lidze na 5 kolejek przed końcem), zdaję sobie sprawę, że nie jest to złe mijesce z tą kadrą jaką posiadam, aczkolwiek dużo grałem w lidze hiszpańskiej i chyba jestem przyzwyczajony do samych zwycięstw..., ponadto ciągle mam problemy z ustawieniem zawodników podczas rzutów rożnych w defensywie... macie może jakieś pomysły ? a i jeszcze jedno. Jak najlepiej ustawić zespół w Premiership ? Gram 4-5-1 i mimo to ciągle nie mogę zdominować środka boiska, mimo że rywale grają ciągle systemem 4-4-2... dzisiaj stwierdziłem, że zagram 4-6 bez napastnika, mozliwe że jest to szalony pomysł, ale mając tak uniwersalnych zawodników jak Robihnio, czy Arashwin myslę, że ten pomysł jest szalony, ale może nie idiotyczny ^^

Odnośnik do komentarza

Nie jest idiotyczny, robilem wlasnie taki eksperyment grając Chelsea... Grałem 4-2-4 z tym, że 2 środkowych pomocników i 4 ofensywnych pomocników. Przez 5-6 kolejek pełna dominacja w środku pola, ładne rozklepywanie obrony, natomiast wygrane skormne 2:0, 1:0. Po kilku kolejkach natomiast totalnie nieskutecznie, jakby się komputer tego "nauczył". No to wysunąłem dwóch OPŚ na napastników i znowu zwycięstwa... Nie wiem jak to jest, niby teoretycznie AI się nie uczy, ale czasem odnoszę inne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
nie ma co się podniecać jak się gra Realem. Generalnie zauważyłem, że na tle najpotężniejszych lig (czyli mam tu na myśli Angielską, Włoską i Hiszpańską) La liga wypada bardzo słabo jeśli chodzi o poziom... przynajmniej jak dla dla mnie. Średniakiem z Hiszpańskiej ligi wygram sezon w I sezonie bez większego kombinowania... Jak dla mnie dużym problemem jest liga angielska. Aktualnie gram Manchesterem City i idzie mi tak sobie (4 miejsce miejsce w lidze na 5 kolejek przed końcem), zdaję sobie sprawę, że nie jest to złe mijesce z tą kadrą jaką posiadam, aczkolwiek dużo grałem w lidze hiszpańskiej i chyba jestem przyzwyczajony do samych zwycięstw..., ponadto ciągle mam problemy z ustawieniem zawodników podczas rzutów rożnych w defensywie... macie może jakieś pomysły ? a i jeszcze jedno. Jak najlepiej ustawić zespół w Premiership ? Gram 4-5-1 i mimo to ciągle nie mogę zdominować środka boiska, mimo że rywale grają ciągle systemem 4-4-2... dzisiaj stwierdziłem, że zagram 4-6 bez napastnika, mozliwe że jest to szalony pomysł, ale mając tak uniwersalnych zawodników jak Robihnio, czy Arashwin myslę, że ten pomysł jest szalony, ale może nie idiotyczny ^^

 

Ustaw np czterech zawodnikow z przodu zeby przeciwnik nie atakowal wieksza iloscia graczy, bo przeciez musi przykryc Twoja czworke z przodu :P Jednemu daj "Presja", zeby blokowal wrzutki a reszte pokombinuj sam :P

 

pozdro

Odnośnik do komentarza

do dpuy jednym, słowem (sory za słowo) obniżyłem intensywnosc teeningu dalej to samo.A dwa to rotacja składu nic nie daje,i tak sie zastanawiam skoro komputer nie stosuje rotacji to po kiego ja mam to robic?

W realch meczach duze rotacje są rzadkoscia (chyba że zawodnik jest kontuzjowany.Niestety AI widac że sie coś uczy.Trzba innej metody szukac.

Nie potrawie tez tych taktyk KIMZa rozgrysc ;/

Odnośnik do komentarza

Gdyby AI się "uczyło" to z pewnością nie mógłbym na jednej taksie praktycznie niezmienianej zdobyć 3 mistrzostw Anglii z rzędu (!) wcale nie najsilniejszym w Premiership Leeds. Dawno rozgryzłby moją banalną z założenia taktykę.

Tak to jest jak się gra na cudzej taktyce, nigdy nie zgadniesz co w danej sytuacji zrobiłby autor. Dlatego moim zdaniem granie na czyichś tworach jest pozbawione sensu, poza tym nie daje satysfakcji.

Odnośnik do komentarza

no oczywiście dla mnie i dla Ciebie i dla wielu innych graczy FM`a nie ma satysfakcji z graniu na kogoś taktykach, jednakże niektórym sprawia to radość, tak samo jak zabawa edytorem ;) ale wracając do tematu, nie wiem jak to zrobiłeś, że 3 sezony na jednej taktyce jechałeś, ja ciągle coś zmieniam i kombinuje bo mi nie pasuje, oczywiście nie wygląda to w ten sposób, że jeden mecz mi nie wyjdzie i zupełnie zmieniam taktykę, ale z reguły zmieniam co sezon moją takse. Nauczyłem się, że taktyke się powinno dostosowywać do zawodników jakiś się posiada, a nie na odwrót. Już nie raz stworzyłem kilka fajnych taktyk, które skutkowały fantastycznie w moim klubie, jednakże wtedy kiedy chciałem zagrać tą taktyką w innym klubie, to okazywało się że są beznadziejne, albo po prostu przeciętne.

 

Wracając teraz do mojego testu, który miał sprawdzić grę z 4 obrońcami i 6 pomocnikami. Faktycznie dominuje w środku pola, ale nie koniecznie się to przekłada na dobry wynik. Nie wiem czy taktyka przestaje "działać" po 6 - 7 meczach bo zacząłem nią grać pod koniec sezonu, gdzie rozegrałem 4 mecze - wszystkie wygrane, ale jest "ale". Po pierwsze nie był to najsilniejsze drużyny, a po drugie styl zwycięstw mi się nie podobał. Jeszcze będę kombinować z ustawieniami indywidualnymi, ale myślę, że rewolucji nie zrobię.

 

Tak więc gdzie się podziała, ta słynna myśl mojego starego klubowego trenera, że "Dominacja w środku pola kończy się sukcesem" ? Czyżby w świecie FM`a ta myśl była stekiem bzdur ?

Odnośnik do komentarza
Tak więc gdzie się podziała, ta słynna myśl mojego starego klubowego trenera, że "Dominacja w środku pola kończy się sukcesem" ? Czyżby w świecie FM`a ta myśl była stekiem bzdur ?

I coś w tym chyba jest,bo u mnie przy takim składzie jaki mam w MU dominacja w polu absolutna a wyniki średniawe.....

Z tm AI to chyba nie do konca tez jest tak że się nie uczy.W końcu jak ma komputer wiedziec że trzba w taki i w taki sposób postawic czoła rywalowi?

Odnośnik do komentarza
Gdyby AI się "uczyło" to z pewnością nie mógłbym na jednej taksie praktycznie niezmienianej zdobyć 3 mistrzostw Anglii z rzędu (!) wcale nie najsilniejszym w Premiership Leeds. Dawno rozgryzłby moją banalną z założenia taktykę.

Tak to jest jak się gra na cudzej taktyce, nigdy nie zgadniesz co w danej sytuacji zrobiłby autor. Dlatego moim zdaniem granie na czyichś tworach jest pozbawione sensu, poza tym nie daje satysfakcji.

 

Eddie do mnie to pisałeś? Bo ja wspominałem o uczeciu się AI... Gdybyś dokładnie przeczytał, zauważyłbyś, że SAM tworzę swoje taktyki, opisany przypadek też jest moim tworem - taktyka bez napastników z 4 ofenswnymi pomocnikami... Być może się nie uczy, a mi się trafiają gorsze rozmowy albo decyzje. Z tym, że schematy rozmów tez mam podobne wiec nie wiem...

Odnośnik do komentarza
What should we tweak ?

 

Now we know a little about ai tactic, then what should we tweak?

 

AI is playing high defensive line :

 

* raise your tempo 3-4 notch

* change target man supply : run onto ball

Sytuacja kiedy komp gra wysoka obroną:

- zwieksz tempo o 3-4 dodatkowo

- ustaw odgrywającemu: podania na dobieg

 

Against deep defensive line :

 

* drop your tempo 3-4 notch

* left and right AMC forward runs : mixed

Komputer gra cofnięta linią obrony:

- zmniejsz tempo akcji o 3-4 dodatkowo

- lewemu i prawemu OPŚ ustaw rajdy na mieszane

 

Countering 4-2-4 or 4-4-2 with farrow :

 

* change to v1.1

* remove fullbacks farrow

* if your opposition is playing high defensive line : use the high defensive line counter above

Komp gra taksą 4-2-4 lub 4-4-2 ze strzałkami (najczęściej długimi)

- zmień takse na v1.1

- odejmij strzałki bocznym obrońcom

- jeśli Twój przeciwnik gra wysoka linia obrony: Ty także ustaw wysoką linię obrony przeciw niemu

 

AI play 3 DC with no fullback :

 

* Switch to v3.0

Komp gra 3 typowymi OŚ bez wysuniętych obrońców bocznych:

- zmień swoja taksę na v.3.0

 

Your players find no space to create chance :

 

* change your tactic with another version, if you are using v1.1 or v2.1 change to v3.0, or change from v3.0 to v1.1 or v2.1

Twoi zwodnicy nie znajdują miejsca by tworzyć sytuacje:

- zmień swoją taksę na inna wersję; jeśli używasz v1.1 lub v.2.1 zmień na taksę v3.0; lub zmień z taksy v3.0 na v1.1 lub v2.1

 

 

 

To najważniejsze.

Zapoznajcie sie z obrazkami na tamtej stronie. Autor bardzo ładnie pokazał kiedy rozpoznać, że komp uzywa cofniętej linii, normalnej lub wysunietej podczas np. akcji lub rzutów wolnych :0

 

powodzenia :)

 

 

p.s.

triki działają :)

w debiucie rozwaliłem Stoke 8-1 Man City :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...