Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

TAKTYKA : http://img208.imageshack.us/my.php?image=taxakw5.png

 

USTAWIENIA : http://img99.imageshack.us/my.php?image=poldrufv4.png

 

wlasnie skonczylem 3 sezon mam 3 mistrzostwa 2 puchary kraju 1 super puchar holandi 1 lige mistrzow 3 razu wybrano mnie managerem roku moi gracze co roku zdobywaja nagrany krajowe

przetestojcie moja taxe jesli chcecie ,link : http://s001.wyslijto.pl/index.php?file_id=...712312265285170

adminow prosze o rozpatrzenie taktyki

A testowałeś taktykę w słabszym zespole? bo wygrywanie Ajaxem to nie sztuka (z wyjątkiem LM)

Odnośnik do komentarza

Czy warto stosować system dwójkowy? I jak sądzicie w ust. indywidualnych mam dużo kombinować? I nie jestem pewnie co do ustawienia. Gram Liverpoolem, są tam bardzo dobrzy skrzydłowi i napastnicy, więc waham się co do gry w środku pola.

Odnośnik do komentarza
TAKTYKA : http://img208.imageshack.us/my.php?image=taxakw5.png

 

USTAWIENIA : http://img99.imageshack.us/my.php?image=poldrufv4.png

 

wlasnie skonczylem 3 sezon mam 3 mistrzostwa 2 puchary kraju 1 super puchar holandi 1 lige mistrzow 3 razu wybrano mnie managerem roku moi gracze co roku zdobywaja nagrany krajowe

przetestojcie moja taxe jesli chcecie ,link : http://s001.wyslijto.pl/index.php?file_id=...712312265285170

adminow prosze o rozpatrzenie taktyki

A testowałeś taktykę w słabszym zespole? bo wygrywanie Ajaxem to nie sztuka (z wyjątkiem LM)

 

nie tylko gram Ajaxem ,dlamnie wygranie Ajaxem 3mistrzost z rzedu to jest wielka sztuka.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No bez przesady panie kolego, 90% userów powie Ci, że to nie jest wielka sztuka. W Eredivisie masz 2-3 silnych rywali. To mniej więcej tak jak ja w Primerze. Dlatego warto zawsze przetestować takse na jakimś średniaku.

 

Czy warto stosować system dwójkowy?

Ja stosuję od kiedy pamiętam i uważam, że warto.

I jak sądzicie w ust. indywidualnych mam dużo kombinować?

A co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza

no bo to nie jest wielka sztuka :P eredevisie ma to do siebie, że nie ma tam wielu rywali :P natomiast liga mistrzów już oczywiście jest sukcesem. Ale tak naprawdę chciałem napisać o tym, że nie czaję jednej rzeczy. Dzięki mojej taktyce osiągam zaskakujące i świetne wyniki jednakże dziwi mnie to, że nie moge zdobyć przewagi piłki. Średnio w każdym meczu mam po 40 % posiadania piłki w środku również przegrywam a mimo tak jestem niesamowicie skuteczny i wygrywam z o wiele lepszymi rywalami. Dziwne ? W normalnej piłce ciężko byłoby wygrywać mecze jeśli się nie posiada przewagi w środku pola... no może dwa, trzy mecze, ale nie praktycznie wszystkie....

Odnośnik do komentarza

Bor3wicz ten myk z posiadaniem piłki mam praktycznie w każdym meczu. Przykładowo z Atletico miałem bodajże 36%, a wygrałem 3:0, a z Osasuną 37%, wygrałem 2:0. Ja gram ofensywną piłkę bezpośrednimi podaniami, szeroko, bez jej przetrzymywania i do tego silnym zespołem jak na moją ligę (podobnie jak Ajax) i po części małe posiadanie piłki jest tym spowodowane. Zespoły rywalizujące z bardzo mocnym zespołem zagrają oczywiście defensywnie długo rozgrywając piłkę, co nie przynosi im wymiernego efektu, co z tego, że mają piłkę przez 60% spotkania jak oddadzą 5-10 strzałów, a ja 20-30. Natomiast grają z rywalem grającym podobnym stylem (ofensywnie) nie będzie już takiej różnicy w posiadaniu piłki, grając z Barceloną miałem 50%. I za każdym razem jest tak samo, jeśli rywal gra ofensywnie mamy mniej więcej tyle samo posiadania piłki, a jeśli z zespołem, który się broni jest minimum 15% różnicy.

W tym menagierku najczęściej mi piszą, że kluczem do wygranej była nienaganna technika. Podczas gdy w 2k7 zawsze zawdzięczałem sukcesy opanowaniu środka pola.

 

A macie jakiś sposób na bramkarzy - bogów? Czy to kolejna rzecz, do której trzeba się przyzwyczaić?

Czasem się zdarzy, że portero rywali ma mecz życia, ale jeszcze nie miałem meczu żebym nie strzelił gola. To raczej mój Iker w bramce cuda wyprawia (6 goli puszczonych w 27 rundach ligi).

 

Nemeth pokombinuj lepiej

Odnośnik do komentarza

Kurde, mam problem. Od kilku meczy rywale ładują mi w 2 połowie, najczęściej pod koniec 1,2 bramki i pozamiatane. Jak prowadzę do przerwy 2-0 to się kończy remisem a jak 1-0 albo remisuję to kończę porażką. :/ Gram na ścisłym kryciu, obrońcy domyślne ustawienia dla środkowych defensorów, z tym że zmieniłem im krycie na strefowe. Najczęściej gole padają po indywidualnych akcjach napastników albo po zejściach do środka skrzydłowych i podania po linii do niekrytego napadziora.

 

EDIT: Wcześniej nie miałem tego problemu (gram 23 mecz sezonu), a od jakichś 4,5 meczy zaczęła się taka gra w końcówce moich obrońców. :/

Odnośnik do komentarza
W tym menagierku najczęściej mi piszą, że kluczem do wygranej była nienaganna technika. Podczas gdy w 2k7 zawsze zawdzięczałem sukcesy opanowaniu środka pola.

 

no właśnie u mnie jest tak samo, również gram podobnie do tego jeszcze mam trzech napastników gdzie skrajni po prostu schodzą do linii więc najczęściej wygląda to tak, że przejmuję piłkę na 30 m od mojego pola karnego, obrońca zagrywa długą piłkę a tam już czeka Silva, czy Villa i po prostu idzie centra na Zigica i gol, więc w sumie faktycznie ciężko przy takich akcjach mieć wysokie posiadanie piłki... ale właśnie byłem zdziwiony, bo w 07 jeśli nie opanowałem środka to mogłem pomarzyć o dobrym wyniku...

 

Kurde, mam problem. Od kilku meczy rywale ładują mi w 2 połowie, najczęściej pod koniec 1,2 bramki i pozamiatane. Jak prowadzę do przerwy 2-0 to się kończy remisem a jak 1-0 albo remisuję to kończę porażką. :/ Gram na ścisłym kryciu, obrońcy domyślne ustawienia dla środkowych defensorów, z tym że zmieniłem im krycie na strefowe. Najczęściej gole padają po indywidualnych akcjach napastników albo po zejściach do środka skrzydłowych i podania po linii do niekrytego napadziora.

 

na Twoim miejscy bym nie grał na ścisłym kryciu, najlepiej włączaj w końcówce meczu. Cóż jeszcze... na pewno nie oddawaj pola gry w końcówce meczu np, jeśli widzisz że gra się układa to nie zmieniaj mentalności, linii obrony itp... (oczywiście nie wiem, czy tak robisz ale jest to prawdopodobne) ;) ja mogę się przyznać, że jak gram mecze z wymagjącymi przeciwnikami to najczęściej na 15 minut włączam sobie cały mecz, żeby móc dokladnie zobaczyć co dzieje się na boisku, bo jednak statystyki nie oddają wszystkiego ;]

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze dwa pytania. Moim zdaniem mija się to z celem ( tak jak wiele innych rzeczy w 2k8 ) ale zastanawiam się, czy dać ścisłe krycie przy ustawionym pressingu? Czy jedno tylko wybrać? I kolejne pytanie: jak sądzicie jakie ustawienie najlepiej pasuje do zespołu z dobrymi skrzydłowymi i napastnikami?

Odnośnik do komentarza

Nemeth, również moim zdaniem ścisłe krycie jest zupełnie zbędne, nawet przy pressingu. Natomiast co do napastników i skrzydłowych, próbowałem kiedyś grać pressingiem, wąsko, krótkimi a skrzydłowym dałem strzałkę na NŚ. Dawało to całkiem niezły efekt, czasami też dawałem strzałki w bok moim napastnikom, by zrobić miejsce skrzydłowym. Czasami trafiały się porażki z ciotami, ale gra była przynajmniej baardzo ofensywna...

Odnośnik do komentarza
Asystenci najczęściej wybierają fatalne rozwiązania w rozmówkach. Najlepiej się trochę wysilić i samemu się tym zająć.

 

W takim razie jaką rolę pełni w grze Asystent - bo po coś w końcu jest tym Asystentem??? I uważam że skoro ma np. "Motywację" ustawioną na 17 - 20 to powinno coś to do gry wnosić oraz w czymś managera wyręczać(wyłączając prowadzenie rezerw z czym równie dobrze a czasem lepiej radzi sobie dobry trener), choćby - jak w tym przypadku, w rozmówkach...

Odnośnik do komentarza

Przy takich atrybutach na pewno poprowadzi lepiej rozmowę niż większość innych asystentów, ale i tak nie zrobi tego najlepiej. Niemal każdy asystent w 99% przypadków proponuje rozmowę wstępną "Dla fanów", podczas gdy jest wiele innych o wiele lepszych rozwiązań. Naprawdę polecam zająć się tym samemu. Umiejętną rozmową można odwrócić losy niejednego spotkania.

 

A od czego jeszcze jest asystent? Sporządza raport o drużynie, w poszukiwaniach zawodników filtruje tylko tych piłkarzy którzy są zainteresowani grą w naszym klubie, przedstawia efekty rozmowy przedmeczowej, składa comiesięczny raport o postępach treningowych zawodników. Zajmuje się jeszcze wieloma innymi rzeczami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...