Skocz do zawartości

FM 2020: Taktyka RB Lipsk


Rekomendowane odpowiedzi

Taktyka wzorowana na ustawieniu 4-2-4 w wykonaniu RB Lipsk.

 

Pobierz taktykę tutaj:

RB Lipsk.fmf

1647089698_Screenshot2020-08-07at20_34_25.thumb.png.a76175512706edc3627e6541bb1ba932.png

Opis

Taktyka opiera się na elastycznym systemie stopper – cover, który ma na celu maksymalizację efektywności pressingu. Dlatego też jako podstawową formację wybrałem 4-4-2, czyli ustawienie, które w największej mierze opiera się na współpracujących ze sobą parach zawodników. Podstawowy kształt został zmodyfikowany i z płaskiej wersji z bocznymi pomocnikami powstało 4-2-4 ofensywnymi pomocnikami na skrzydłach — po raz kolejny wybór ten podjąłem w celu maksymalizacji pressingu, tym razem w wysokich strefach boiska (gegenpress). W założeniu czwórka zawodników ofensywnych ma przeszkadzać w rozegraniu czwórce zawodników defensywnych rywali. 

 

System stopper – cover opiera się na parach zawodnikach w środkowych strefach. Pierwszą jest dwójka napastników. PF naciska, DLF go osłania. Lipsk często gra z wykorzystaniem target mana, ja nie miałem jednak takich zawodników, dlatego też zdecydowałem się na inny wariant. Jeśli macie odpowiednich zawodników, ustawiłbym ich w duecie PF (A) — TM (S). Kolejną parą stopper – cover jest dwójka środkowych pomocników. CM (S) ma włączoną instrukcję "tackle harder", można więc go również wymieniać z rolą BWM. Drugi pomocnik — czyli CM (D) — ma domyślnie ustawione "hold position". Jeśli mamy do tej roli bardziej kreatywnego zawodnika, można by tu również ustawić DLP. Trzecią parą stopper – cover, której ja akurat nie używałem ze względu na posiadanych zawodników, może być duet środkowych obrońców.

 

Kolejnym ważnym elementem taktyki są ofensywni skrzydłowi. Obaj to fałszywe siódemki. Ten po lewej to boczny rozgrywający i dzięki instrukcji "sit narrower" często zajmuje miejsce klasycznej dziesiątki w środku pola. Prawy skrzydłowy to schodzący napastnik, który również otrzymał zadanie "sit narrower". Dzięki temu w centrum boiska tworzy się kwadrat składający się z dwóch środkowych pomocników i dwóch wąsko ustawionych skrzydłowych, który pomaga w szybkim rozegraniu piłki po jej odzyskaniu i wyprowadzeniu zabójczej kontry. W przypadku zastosowaniu wariantu PF (A) + TM (S) schodzącego napastnika zamieniłbym na odwróconego skrzydłowego w celu nadrobienia braków w kreatywności, które może spowodować granie dość ograniczonym target manem i nastawionym na strzelanie goli PF (A).

 

 

 

 

 

Taktyką tą zdobyłem Premier League, Ligę Mistrzów i Puchar Anglii. W lidze zwyciężyliśmy w 30 meczach, 5 zremisowaliśmy, a 3 przegraliśmy, strzelając 88 goli i tracąc 12.

285191155_Screenshot2020-08-07at20_56_57.thumb.png.0b0cdb8cb1e048163a6b5291bd2f2df7.png

Pobierz taktykę tutaj:
RB Lipsk.fmf

  • Lubię! 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...