Skocz do zawartości

Wybory prezydenckie 2020 - druga tura


krzysfiol

Na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, schizzm napisał:

I te same pytania, co kolejne wybory. @Reaper Polska to nie tylko Warszawa czy duże ośrodki miejskie i naprawdę trzeba zrozumieć, że tam potrzeby ludzi i ich codzienne życie są zdecydowanie inne... Albo ktoś znajdzie pomost, punkty wspólne pomiędzy tymi światami, albo podział będzie się tylko pogłębiać. 

od lat śmieszy mnie te modlitwy o tą legendarną jedność w narodzie. Podziały zawsze były i będą i to jest jak najbardziej normalne. Nie podział jest problemem, tylko brak szacunku dla ludzi o innych poglądach u wszystkich ze stron oraz wzajemne antagonizowanie i napuszczanie jednych na drugich. I to też zawsze PO z PiSem będą robić, bo to jedyny sposób żeby utrzymać swoich wyborców w przekonaniu, że tak wiele różni te partie.

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Meler napisał:

Cóż, nie wiem jak, ale wiem jak nie:

 

Nie pisząć JEBAĆ PIS (tylko tak wiesz, inteligentnie ***** *** żeby sie debile wsioki i niewykształcone nie domyślili)... IMHO wszystko szło w dobrą stronę do momentu jak ktoś wymyślił ten idiotyczny slogan (czy jak to nazwać) i zmobilizował elektorat Dudy. 

 

Przecież Trzaskowskiemu nie szło dobrze. Dudzie szło źle xd 

 

Wątpię aby ktokolwiek na forum zrozumiał żelazny elektorat PiS. To są ludzie którzy nigdy nic nie mieli (mniejsza o to z jakich przyczyn) aż przyszedł rząd, który powiedział "a masz 500 przejeb na głupoty, my nie zbiedniejemy" i Andrzej mógłby teraz narzucać na jego matkę a mimo tego dostanie głos, ba nawet matka zagłosuje. Jak to jebnie to oni wrócą do statusu quo, co pozyli to ich. Wróci nostalgią i za 30 lat powtórzymy ten sam błąd. Ten kraj jest skazany na porażkę. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ajerkoniak napisał:

A może zamiast obarczać ich odpowiedzialnością to warto by się było W KOŃCU zastanowić jak do nich dotrzeć i czego potrzebują? Nie spłycajmy tego tylko do populizmu, duża część z nich chce po prostu wiedzieć, że ktokolwiek się nimi interesuje i że postrzega ich na równi.

Ciężko jest walczyć o głosy ludzi, którzy wierzą w to, ze jak wygra Trzaskowski to w Polsce będzie obowiązkowa eutanazja, czteroletnie dzieci bedą uczone masturbacji, do szkół zostaną wpuszczeni pedofile, 500+ zostanie zlikwidowane, a pieniądze przeznaczone na roszczenia żydowskie a Polska zostanie przybudówka Niemiec bo kontrkandydat Dudy ma „niemiecką dusze” itp. Moim zdaniem nie da się walczyć na takie argumenty. PiS fantastycznie zarządza strachem wśród swojego elektoratu I potrafi trafić w te najniższe instynkty i lęki by zmobilizować ludzi.
Oczywiście fundamentem jest poprawnie zdiagnozowane potrzeby swojego elektoratu popartego pięcioma latami niekontrolowanego socjalnego rozdawnictwa i zbudowania wizerunku partii troszczącej sie o maluczkich. To zbudowało im 35-40% „betonu”, który zagłosuje na nich zawsze. A resztę ma dzięki sztuczkom, o których pisałem na początku.

No nic, wystarczy mieć nadzieje, ze Duda, który już nic nie musi w drugiej kadencji,  choć trochę wybije sie na samodzielność i przestanie być podnóżkiem Kaczyńskiego.  Może choć trochę pomyśli o tym kraju i postawi tamę szaleńczym pomysłom swojego środowiska politycznego. Ale to jest tak prawdopodobne jak ta obowiązkowa eutanazja gdyby wygrał Trzaskowski.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Meler napisał:

Cóż, nie wiem jak, ale wiem jak nie:

 

Nie pisząć JEBAĆ PIS (tylko tak wiesz, inteligentnie ***** *** żeby sie debile wsioki i niewykształcone nie domyślili)... IMHO wszystko szło w dobrą stronę do momentu jak ktoś wymyślił ten idiotyczny slogan (czy jak to nazwać) i zmobilizował elektorat Dudy. 

 

Osiem gwiazd nie powstało "żeby sie debile wsioki i niewykształcone nie domyślili". Jest to już pewien ruch młodych ludzi, którego potencjał memiczny (a pamiętajmy że to memy pomogły Trumpowi wygrać) jest nieoceniony. Pisanie, że osiem gwiazd zmobilizowało elektorat Dudy to jakiś totalny kosmos. Jestem całkiem dumny z tego, że należę do grupy ludzi, która była przy incepcji tego ruchu i że tak to zażarło w social mediach. A jak pisowscy pieniacze pokroju Mistewicza nie mogą przestać o tym pisać, jakie to straszne, oskarżając nas o bycie członkami PO czy... bycie Tomaszem Lisem, to tylko wzmaga to uczucie. Niedługo merch z ***** ***, koszulki, czapeczki, pół Polski będzie to nosić.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kaczy napisał:

@Reaper Twój głos ważniejszy niż inne? Długo nie będzie dobrze min przez takie postawy

Po pierwsze to podejście skrajnie nieuczciwe - jakoś nie widziałem Cię piętnującego drugą stronę, która wprost odwołuje się do konieczności zastosowania środków przemocowych względem obcokrajowców/innowierców/nieheteryków.

Po drugie, czym innym jest realna ocena sytuacji - której tu @Reaper odmówić nie można - a dzięki której można zacząć myśleć o realnej strategii na przyszłość, a czym innym jest rzeczywiste odcinanie się od niewykształconych/ubogich. PiS przecież jest jedynie na płaszczyźnie werbalnej blisko z nimi, w rzeczywistości kreując się na nadzwyczajną kastę, jakiej nie powstydziłaby się PZPRowska elita. W dupie będziemy tak długo, jak długo będziemy się poddawać szantażowi takich jak Ty, wedle którego ci ludzie są tacy sami i należy iść okrakiem, godząc jednych z drugimi. To nie jest możliwe i jeśli ktoś chce odebrać PiS władzę, musi pogodzić się z tym, że czerni jest więcej i nie ma znaczenia dobre samopoczucie jednego czy drugiego w momencie otrzymania paska płacowego, skoro przy głosowaniu głos menela płodzącego dzieci dla 500+ jest tyle samo wart co głos najlepiej wykształconego z milionerów.

PO cały czas poddawało się dyktatowi racjonalizmu, co i mnie się podobało, ale wczorajsze wyniki muszą uzmysłowić im i pozostałym opozycjonistom, że jeśli chcą odebrać władzę (zakładając bardzo odważnie, że będą mieć ku temu realną szansę, nie jestem pewien, że będziemy mieć jeszcze demokratyczne wybory, a i te ostatnie były obarczone dużymi wadami sprzyjającymi PiS), to muszą wybrać między 49% osób zdeterminowanych walczyć o lepszą Polskę na modłę III RP a 51% osób zdeterminowanych walczyć o pełną michę na stosie popiołów i przy okazji o potencjalnych kilkadziesiąt procent, których jedna i druga postawa brzydzi.

Fajnopolactwem Polski Tuska, niezależnie od tego jak wiele racji by mieli jej zwolennicy, nie wygra się wyborów tak długo, jak długo czerń jest ogłupiona baśniami o spalonej budce w ambasadzie, prowokatorach na marszu niepodległości, aferach Ciech czy Amber Gold. Można i należy gardzić tymi, którzy w te bzdury wierzą, bo oni nie zasługują na szacunek, ale są możliwi do kupienia tak samo, jak zostali kupieni przez PiS.

Dlatego sądzę, że to, co napisał @Reaper, jest słuszne - i tę lekcję właśnie powinni odrobić opozycjoniści: ludzi dobrej woli jest mniej, więc trzeba się nauczyć wykorzystywać tych pozostałych, a nie wierzyć w cudowne rozmnożenie elektoratu o niziutkiej dzietności. Naiwną wiarą, że czerń nie jest czernią, że oni wcale nie są gorsi, niczego się nie osiągnie. To można deklarować, ale nie należy w to wierzyć.

  • Lubię! 2
  • Smutny 1
  • Zmieszany 1
  • Nie lubię! 3
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Reaper napisał:

Nikogo to nie powinno zaskoczyć, ale nadal to jest skurwysyńsko smutne, że o przyszłości Polski decydują ludzie starzy i/lub bez wykształcenia. Ciekawe też, że wyborcy Bosaka podzielili się całkiem równo (51,5% dla Dudy) i przedziwne, że procentowo więcej wyborców Biedronia zagłosowało za Dudą niż wyborców Hołowni. 

 

Niewiele brakowało, daje to jakąś nadzieję, bo byłem przekonany, że skończy się to wynikiem 53% dla Dudy. Przy takim poziomie propagandy, kłamstw i ogólnego skurwienia partii rządzącej, to jest jakaś nadzieja jeszcze dla tego kraju. Co nie zmienia faktu, że nadal jest smutno, bo czeka nas kolejne kilka lat narastania nastrojów rasistowskich, homofobicznych i ksenofobicznych, co mnie osobiście boli najbardziej. 

 

 

 

Na początek, Boniek przeloguj się. Tak działa demokracja albo ma się ideę albo trafia w najliczniejsze grono ludzi, którzy są większością.

 

Bo wyborcy Bosaka to tak jak konfederacji - część liberałów gospodarczych i ci byli za Trzaskowskim i część konserwatystów obyczajowych i ci byli za Dudą, względnie - która wartość była tą ważniejszą dla danej osoby, bo idealnego kandydata nie ma ;) (nie, Bosak też nim nie był). A na lewicy, przecież wyborcy Biedronia to też Razemowcy, których z pisem jednak gospodarczo bardzo dużo łączy, ci z sld też też zapewne są za transferem socjalnym, a Trzaskowski podejrzewam sporo stracił w tym elektoracie, że nagle zaczął się stawać taki - dla wszystkich. Zostali tylko wyborcy, który stawiają na lewicę obyczajową.

Odnośnik do komentarza

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wybory-2020-burmistrz-raciaza-wyjasnia-dlaczego-w-malych-osrodkach-przegrywa/ktvjlb9,79cfc278

Tu jest dobrze ukazana przyczyna porażki opozycji, zaniedbanie terenów wiejskich. Pozorna troska o szarego człowieka i rozdmuchiwanie każdego sukcesu to broń pisu z której za każdym razem korzysta i jak widać przynosi to znakomite rezultaty. 

A 2 miliardy na tvp to najlepsza inwestycja Dudy. Gdyby nie ta propaganda facet nie miałby szans. Sorry, oglądałem kilka razy wiadomości i powiedzieć, że prezentują tam inną rzeczywistość to nic nie powiedzieć. 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Razemków utraconych przez Trzaskowskiego są promile. To akurat był mądry ruch Trzaskowskiego, że wolał się otworzyć na korwinowców (~4,76%) niż na Razemków od Biedronia i Witkowskiego, z poparciem rzędu góra 1% - a Razemków i tak by nie przekonał, bo to niezwykle twardogłowy elektorat, który na wzór KPD woli z diabłem iść pod rękę, niż sprzymierzyć się z liberałem.

Odnośnik do komentarza

Niepomiernie dziwi mnie, że ludzie, którzy z taką troską pochylają się nad wykluczanymi przez obecną władzę mniejszościami jednocześnie z taką pogardą wypowiadają się o niewykształconych mieszkańcach wsi głosujących za PiS.

  • Lubię! 11
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo to naiwna nadzieja - oparta chyba tylko na losach poprzednich prezydentów, którzy przecież nie z wyboru nie prowadzą działalności politycznej w dalszym ciągu. Kwaśniewski próbował, ale wiatr historii zmiótł jego partię. To samo tyczy się Wałęsy, którego momentum przeminęło jeszcze w czasie jego prezydentury. Komorowskiego zmiotły skandale związane z jego partią, a Kaczyńskiego zmiótł jego upór i bezmyślność. 3/4 z nich, gdyby było w pozycji Dudy, w dalszym ciągu aspirowałoby do pełnienia funkcji w polityce - za wyjątkiem IMO Komorowskiego, któremu przyszło na emeryturę.

Duda pod koniec  tej kadencji będzie miał 53 lata i będzie de facto skończony w swoim zawodzie - chyba że przeora go tak, jak chcą tego jego stronnicy, i usunie wszystkich fachowców, bo w przeciwnym razie czeka do pełnienie funkcji adiunkta w wyższej szkole w Koziej Wólce, co jednak nie przystoi. Nie tylko będzie mógł  w tym wieku w dalszym ciągu aspirować do istotnych ról w polityce, ale ze względów biologicznych będzie miał szansę na przejęcie sterów w PiS. W tym celu musi być - i imo będzie - absolutnie posłuszny Kaczyńskiemu tak długo, jak ten żyje, a jakikolwiek opór względem Kaczyńskiego może go kosztować tę pozycję.

Z jeszcze jednego względu nie można Dudy porównywać do poprzednich prezydentów - nie miał kiedy dorobić się tak, jak Kwaśniewski czy Komorowski, którzy przez lata pełnili istotne funkcje w państwie. Z tych względów finansowo IMO może mu się nie kalkulować usunięcie się w cień w wieku 53 lat.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, tio napisał:

Niepomiernie dziwi mnie, że ludzie, którzy z taką troską pochylają się nad wykluczanymi przez obecną władze mniejszościami jednocześnie z taką pogardą wypowiadają się o niewykształconych mieszkańcach wsi głosujących za PiS.


Bo to czerń. Do mechanizmów demokratycznych dopuścić można ich tylko dlatego, że łatwo ich kupić :) ale pogardzać nimi jak najbardziej można. 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Hehe, wystarczy zobaczyć jak pisowcy poważnie traktują Polaków. Na Trzaskowskiego oddało głos prawie 10 milionów ludzi, mógłby się PiS pokusić o jakąś refleksje, że jest duży opór społeczny i warto coś zmienić w swojej polityce. NOPE. Już w swoim tryumfalizmie rządzący nawołują by dokręcić śrubę, zaorać sądy do końca, zaorać niepokorne samorządy, repolonizować media, przestać "robić umizgi do III RP", wychylić ster maksymalnie w radykalną stronę. Także możecie sobie pisać jak to PiS dba o ludzi, podczas gdy macie czarno na białym, jak ma w pompie 10 milionów rodaków, którzy za chwilę znowu będą stali tam gdzie ZOMO, będą elementem animalnym, zdradzieckimi mordami, będą Targowicą i pachołkami Merkel.

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, tio napisał:

Niepomiernie dziwi mnie, że ludzie, którzy z taką troską pochylają się nad wykluczanymi przez obecną władzę mniejszościami jednocześnie z taką pogardą wypowiadają się o niewykształconych mieszkańcach wsi głosujących za PiS.

 

Niepomiernie dziwi mnie że istnieją ludzie którzy nadal potrafia stawiać znak = między TVP i TVN oraz nienawiścią do Niemców, komuchow, Żydów, nauczycieli a prośba o odpierdolenie się od mojego portfela ;)

  • Lubię! 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Brudinho napisał:

Wątpię aby ktokolwiek na forum zrozumiał żelazny elektorat PiS. To są ludzie którzy nigdy nic nie mieli (mniejsza o to z jakich przyczyn) aż przyszedł rząd, który powiedział "a masz 500 przejeb na głupoty, my nie zbiedniejemy" i Andrzej mógłby teraz narzucać na jego matkę a mimo tego dostanie głos, ba nawet matka zagłosuje. Jak to jebnie to oni wrócą do statusu quo, co pozyli to ich. Wróci nostalgią i za 30 lat powtórzymy ten sam błąd. Ten kraj jest skazany na porażkę. 

To jak byś przekonał takich przykładowych Jahów do PO?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...