Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

A nie denerwuje Cię, że userzy, którzy nie sprawdzają o czym jest temat, pytają o całkiem inną grafikę? Jak choćby ostatnio pytanie o koszulkę QS'08 w Twoim temacie.

 

A jak MT może niby temu zapobiec? Bany za wpisy nie na temat?

Nie uważam, by działo się tam tak źle, by konieczna była interwencja systemowa. Aczkolwiek okazjonalne wizyty szanownych panów moderatorów oczywiście będą mile widziane, całuję rączki.

 

Gdyby był moderator nastawiony właśnie na dział z grafiką mógłby przenosić takie posty w odpowiednie miejsca (np. temat z prośbą o grafikę) lub je kasował.

Odnośnik do komentarza

Przez ten nieporządek sam przestałem wchodzić do Meliny Grafików, chociaż wyprosiłem ją sam od Administracji :).

 

Ogólnie, kiedyś pisałem do któregoś z Modów PW, w której zawarłem swoje pomysły na temat zmiany organizacji w Melinie. Moim zdaniem do każdego stylu koszulek/log/zdjęć należałoby stworzyć oddzielny temat i tam publikowac grafikę. Nie jestem zwolennikiem autorskich tematów. Dodatkowo możnaby stworzyć oddzielny temat z zamówieniami. Można także zasięgnąć porad u władz susie oraz fmglive.

 

Teraz coś z innej beczki. Kilka miesięcy temu, wraz z kilkoma osobami próbowaliśmy stworzyć jakiś FAQ graficzny, który pomógłby początkującym grafikom. Chcieliśmy publikować nie tylko teksty stricte związane z FM-em, ale także traktujące ogólnie o grafice. Projekt upadł, jednak z tego miejsca chciałbym zaapelować, o jego wznowienie dla dobra użytkowników CMF :).

Odnośnik do komentarza

Ja mogę spróbować znowu pomóc, ale myślę, że lepiej jest założyć np. małe forum i tam byśmy mogli tworzyć ten FAQ. Co do pomysłów, to moim zdaniem jednak lepiej jest z autorskimi tematami. Nawet na FMG są autorskie tematy. Co do oddzielnego tematu, to jak już pisałem jestem za.

Odnośnik do komentarza
Ogólnie, kiedyś pisałem do któregoś z Modów PW, w której zawarłem swoje pomysły na temat zmiany organizacji w Melinie.

Widzisz, tak to jest jak wybiera się niewłaściwego moda ;)

 

Przedstawcie więc koncepcję zmian w melinie i jeżeli mi się spodoba to obaj dostaniecie na próbę uprawnienia do moderowania tego działu. Jak się sprawdzicie to zostaniecie na dłużej.

Odnośnik do komentarza

Icek - o ile pamiętam pisałem do Gabe`a, a odpowiedział mi SZk, że jeszcze dyskutujecie i chyba rozeszło sie po kościach.

 

Mi to się widzi tak:

- na pewno stworzyć oddzielny temat z FAQ, na pewno znajdzie sie pewna grupa osób, która będzie odpowiadała na pytania niekoniecznie o grafice do FM-a, ale także ogólnie o grafice komputerowej (sam bym chciał napisać kilka tekstów, na przykład o kadrowaniu zdjęć, formatach zapisu...);

- widzę, że zdania są podzielone, więc zostawiam to w Waszej gestii - czy zostawiamy autorskie tematy, czy nie - z jednej strony jest bardzo fajny pomysł, jednak użytkownicy często zniechęcają sie do tworzenia grafiki i porzucaja te tematy (wide: ja :));

- od powyzszego uzaleznione jest utworzenie tematu, w ktorym uzytkownicy zamieszczaliby zamowienia na grafike.

 

Jak widac jest wiele pomyslow, wiec prosze o dyskusje, a mysle ze dojdziemy do jakiegos konsensusu.

Odnośnik do komentarza
- na pewno stworzyć oddzielny temat z FAQ, na pewno znajdzie sie pewna grupa osób, która będzie odpowiadała na pytania niekoniecznie o grafice do FM-a, ale także ogólnie o grafice komputerowej (sam bym chciał napisać kilka tekstów, na przykład o kadrowaniu zdjęć, formatach zapisu...);

Jak go sobie zmoderujesz w takie formie będzie. Byle było schludnie i przejrzyście.

- widzę, że zdania są podzielone, więc zostawiam to w Waszej gestii - czy zostawiamy autorskie tematy, czy nie - z jednej strony jest bardzo fajny pomysł, jednak użytkownicy często zniechęcają sie do tworzenia grafiki i porzucaja te tematy

Ja bym to widział w taki sposób, że każdy autor ma swój temat a do tego jest jeden osobny temat z wszystkimi grafikami. Kiedy autor zrobi jakieś nowe grafiki to wrzuca linki z nimi do swojego tematu a moderator przenosi je do głównego tematu gdzie będzie tylko 1 wielkie post. Kasuje posta w temacie autora i jest porządek.

 

Główny temat może wyglądać tak:

 

Grafika autorstwa Profesora:

link

link

link

 

Grafika autorstwa Karpina

(...)

 

Chyba, że masz lepszy pomysł to go przedstaw.

 

- od powyzszego uzaleznione jest utworzenie tematu, w ktorym uzytkownicy zamieszczaliby zamowienia na grafike

Pokrywałoby się to z moja koncepcją. User składa zamówienie, grafik je realizuje i daje linka a moderator przenosi linka do głównego tematu dając o tym notkę. Post może powisieć kilka dni a potem się go skasuje.

Odnośnik do komentarza

Kiedy widzisz, ja już napisałem, że moim zdaniem żadne zmiany nie są potrzebne. Nie jesteśmy aż taką potęgą graficzną, żeby wprowadzać działy tematyczne, zakładać tematy zbiorcze i likwidować tematy autorskie, bo i tak to, co tam jest wrzucane, produkowane jest przypadkowo i głównie na zamówienie. Jedyna rola dla moda, jaką tam widzę, to zamykanie nieaktywnych tematów.

Odnośnik do komentarza

Hmm... w sumie masz rację bo ile osób tworzy na prawdę dużo grafiki 1, 2, 3? Czyli w takim razie Icon nie ma chyba sensu powoływać nowego moderatora z prostej przyczyny - jego rola byłaby znikoma. Pozostaje więc tylko dotychczasowym moderatorom zaglądanie od czasu do czasu do Meliny i robienie niewielkiego porządku.

Odnośnik do komentarza
Jedyna rola dla moda, jaką tam widzę, to zamykanie nieaktywnych tematów.

Co tez przed chwila zrobilem :) Kasowac nie bede, bo moze ktos cos tam znalesc ew. dla siebie. A druga rzecz, jesli ktos uwaza, ze mu sie w topicu bordello robi, to zapraszam na PW albo do opcji raport :>

Odnośnik do komentarza

Czyli nie wypisywać już własnych koncepcji? Ja tam nadal obstawiam za modem/modami. Skoro nie jesteśmy potęgą graficzną, to możemy się nią stać. Na samym FMP jest 3 grafików, którzy na prawdę dużo i dobrze robi. A są przecież także inni. Gdyby jeszcze pisać artykuły o zwykłej grafice, jak i o grafice do FM-a to zapewne ktoś spośród wieloosobowej społeczności forumowej zainteresuje się tym i może zacznie robić grafikę.

Odnośnik do komentarza

Ja to widzę tak:

1. Temat do składania zamówień, w pierwszym poście powinno być napisane jak takie zamówienie powinno wyglądać.

2. Tematy autorskie powinny zostać, a osoby, które je prowadzą mogłyby dostać możliwość edytowania pierwszym postów we własnych tematach.

3. Temat (jak Icon wspominał), w którym wszystkie grafiki zebrane by były razem, ale ja to widzę w ten sposób:

Facepacki AeroGlass

Widzew Łódź by Kołek: Preview | Download

Logopacki E2G

Orange Ekstraklasa by Aston: Preview | Download

Jeśli nie ma preview, to oczywiście samo Download

4. W temacie pomocna dłoń dla grafików powinny znajdować się tylko strony ze zdjęciami graczy, logosami lub koszulkami (itp.), a w Tutoriale & Template'y jak sama nazwa wskazuje tutki i tempy.

5. Nowy, przyklejony temat (jak Sk8ter pisał - FAQ), w którym pisane by były artykuły jak robić grafikę, tak komputerową, jak i FM-ową.

6. Usuwanie autorskich tematów, jeśli ich autorzy po napisaniu do nich, nie odpowiedzą przed 14 dniami (np.).

7. Moderator, który zna się choć trochę na grafice (rozumie grafików, posiadających własne tematy, np. jest wśród nich) i zagląda do tego działu często, inni mają już co robić na całym forum.

Odnośnik do komentarza

Moje koncepcje rozwiązania bałaganu:

- Subfora w Melinie grafikow z podziałem na pracę, tj. Facepacki, Logopacki, Kitsy (Tematy stylow[styli?]), z podzialem na autorow i FAQ, ktory mielsmy przygotowac

- Moderator/-zy, którzy ogarneliby ten dzial

- Czesto dodawane tutoriale/nowe templaty

- Zamykanie neiaktywnych tematow (co ostatnio zrobil jasonx), a po jakims wiekszym czasie usuwanie ich

- Wspolne projekty graficzne, np. zrobienie nowego stylu kitsow/facepackow/logosow i opracowanie megapackow.

 

Edit: jak pisalem posta, to nei bylo tego Karpina.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
I jeszcze coś - tak dużo czytałem tutaj jak to userzy chcieliby pomóc przy funkcjonowaniu forum.

 

Mam dla kogoś nagrodę w postaci 3 miesięcznego konta premium. Osoba, która uporządkuje temat STOP dla FM 2008 tj. zbierze najczęściej powtarzające się pytania oraz odpowiedzi na nie otrzyma taką nagrodę.

 

Jedyna dopuszczalna forma (przykład):

 

Dlaczego Cristiano Ronaldo nie chce przyjść do Odry Wodzisław?

Ponieważ klub ma zbyt małą reputację oraz nie jest w stanie spełnić wymagań finansowych gracza.

 

Kiedy spełni takie wymagania?

Pewnie nigdy, choć może jeżeli wygrasz kilkanaście razy Ligę Mistrzów to w wieku 37 lat uda Ci się sprowadzić CR na Bogumińską...

 

 

Czyli - pytanie pogrubione, odpowiedź kursywą, przerwa i kolejne pytanie.

Gotowe streszczenie tematu przesyłać mi na PW.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy i odpowiedzieli na mój apel.

Wszyscy spisali się świetnie - udowodniliście tym samym jak bardzo zależy Wam na forum :)

Udowodniliście mi także, że jeżeli sam czegoś nie zrobię to zawsze mogę liczyć na pomoc wspaniałych userów, którym leży na sercu dobro CMF :)

 

W sumie odpowiedziało na mój apel 0 (zero) userów. Czyż liczba ta nie jest cudowna panie Henkel?

Odnośnik do komentarza
I jeszcze coś - tak dużo czytałem tutaj jak to userzy chcieliby pomóc przy funkcjonowaniu forum.

 

Mam dla kogoś nagrodę w postaci 3 miesięcznego konta premium. Osoba, która uporządkuje temat STOP dla FM 2008 tj. zbierze najczęściej powtarzające się pytania oraz odpowiedzi na nie otrzyma taką nagrodę.

 

Jedyna dopuszczalna forma (przykład):

 

Dlaczego Cristiano Ronaldo nie chce przyjść do Odry Wodzisław?

Ponieważ klub ma zbyt małą reputację oraz nie jest w stanie spełnić wymagań finansowych gracza.

 

Kiedy spełni takie wymagania?

Pewnie nigdy, choć może jeżeli wygrasz kilkanaście razy Ligę Mistrzów to w wieku 37 lat uda Ci się sprowadzić CR na Bogumińską...

 

 

Czyli - pytanie pogrubione, odpowiedź kursywą, przerwa i kolejne pytanie.

Gotowe streszczenie tematu przesyłać mi na PW.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy i odpowiedzieli na mój apel.

Wszyscy spisali się świetnie - udowodniliście tym samym jak bardzo zależy Wam na forum :)

Udowodniliście mi także, że jeżeli sam czegoś nie zrobię to zawsze mogę liczyć na pomoc wspaniałych userów, którym leży na sercu dobro CMF :)

 

W sumie odpowiedziało na mój apel 0 (zero) userów. Czyż liczba ta nie jest cudowna panie Henkel?

 

Widocznie uznali, ze nagroda jest nieadekwantna do wysilku jaki trzeba wlozyc...

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...