Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Rotfly sobie daruj.

 

 

Pisałeś o tym, jak kiedyś dawno hen dawno temu były dyskusję, które trwały po kilka dni i wracałeś szczęśliwy do domu, bo pojawiały się nowe posty itd. Tylko te dyskusje najczęściej dotyczyły np. homoseksualizmu, kościoła katolickiego itd. Na te tematy zdecydowana większość nie ma ochoty już rozmawiać bo... ile można. I mówię tu o dziale 'różne'. Jeśli tego nie widzisz to trudno.

Odnośnik do komentarza

Ale jest jeszcze setka innych tematów na które można dyskutować. A nawet jeśli zostały one wyczerpane naprawdę i poza homoseksualizmem niewiele zostało to przecież poziom fluktuacji na forum jest całkiem spory i nowe osoby w starych dyskusjach udziału nie brały.

 

Żeby nie było, mam propozycję. Włączcie zliczanie postów na jakiś z góry ustalony okres czasu, miesiąc-dwa. I po prostu zobaczmy co z tego wyniknie. Tylko zważywsz na to że fm 2008 za pasem to na razie raczej lepiej się z tym wstrzymać.

Odnośnik do komentarza
A juz na pewno mozliwosc kasowania wlasnych postow, powinna byc wylaczona tak dla 'nas', jak i dla uzytkownikow spoza grupy wspieraczy CMF. Stwarza to imo mozliwosc wywolywania klotni, afer, albo zeby nie uzywac tak duzych slow - sporow. Juz widze, jak beda usuwane wlasne posty, aby zablokowac mozliwosc przywolnia wlasnych slow. Kiedys zrobilem ten blad na forum, ktore prowadze i przestrzegam przed tym.

Generalnie rzecz biorąc masz rację. Dlatego też opcja ta zostanie wyłączona z tego względu, że jak piszesz - mogą wyniknąć z tego niepotrzebne nieporozumienia, kiedy ktoś kogoś obrazi a po chwili usunie posta a my nie będziemy mieli dowodu żeby delikwenta ukarać.

Odnośnik do komentarza

I ja dorzucę swoje podziękowania za wyróżnienie mianem Przyjaciela - to dla mnie taki symbol uznania, mimo, że wiele postów nie piszę. :przytul:

 

Podoba mi się pomysł kategoryzacji użytkowników - ze względu na tematykę, której ich posty dotyczą. :ploty: Liczniki zaś są całkowicie niepotrzebne - z powodów już wielokrotnie opisanych.

 

W kwestii graficznej można dodać jeszcze jakieś szablony do wykorzystania (są 3 - mi osobiście wystarcza, ale gustów jest wiele).

 

Jestem też za łatwiejszym cytowaniem selektywnym - sam jestem moderatorem na innym forum (nieefemowym) gdzie ta funkcja działa i znacznie ułatwia pisanie postów.

 

Z przyjemnością bym też wziął udział w Taktycznych Konkursach Vamiego :szermierka: - nieco już zapomnianych (jeśli gdzieś są - to jestem ślepy i głuchy) :profesor:

 

Z tym wiąże się tez moja propozycja zrobienia rozgrywki on-line, gdzie wyniki i kluczowe wydarzenia byłyby podawane w formie raportów na Forum. Grupa użytkowników umawia się na wspólna karierę - jedna osoba byłaby modem wątku - szczegóły do dogadania w późniejszym terminie. :roll:

 

Zastanawiam się jeszcze na jedną rzeczą - można by opracować tabelę typu tips & tricks dla poszczególnych wydań CM/FM i uruchamiać losowe wyświetlanie tych porad w formie skryptu np. na głównej stronie (po jednej poradzie w oknie).

 

:)

Odnośnik do komentarza
Z tym wiąże się tez moja propozycja zrobienia rozgrywki on-line, gdzie wyniki i kluczowe wydarzenia byłyby podawane w formie raportów na Forum. Grupa użytkowników umawia się na wspólna karierę - jedna osoba byłaby modem wątku - szczegóły do dogadania w późniejszym terminie. :roll:

Tego typu kariera już istnieje, tutaj.

Nie do końca tego typu, co ma na myśli.

Każdy ma dostęp do swoich zawodników i każdy podaje taktykę, a ja rozgrywam u siebie te mecze, a następnie je opisuje. Taki opek z udziałem chętnych.

Osobiście odradzam pomysł rozgrywki on-line w kilkanaście (kilka) osób, bo sytuacja się będzie często zdarzać, że kogoś nie ma; i zaczną się pretensje :]. Wymaga to wielkiego poświęcenia, mnóstwo czasu i wytrwałości, jeżeli chodzi oczywiście o rozgrywki on-line z użytkownikami. MOE jest w pewnym sensie do tego podobne, o tyle, że ja po prostu rozgrywam te mecze u siebie na komputerze. Kto chce podaje taktyki, pierwsze jedenastki etc. wystarczy przeczytać regulamin, a w nim są takie rzeczy zawarte ;).

 

PS To tak w woli wyjaśnienia ;).

Odnośnik do komentarza
Generalnie rzecz biorąc masz rację. Dlatego też opcja ta zostanie wyłączona z tego względu, że jak piszesz - mogą wyniknąć z tego niepotrzebne nieporozumienia, kiedy ktoś kogoś obrazi a po chwili usunie posta a my nie będziemy mieli dowodu żeby delikwenta ukarać.

 

To może chociaż dać możliwość usuwania postów w dziale Kariery? Tam raczej to większych szkód nie przyniesie, a na pewno przyda się. Jeśli oczywiście coś takiego jest w ogóle możliwe.

Odnośnik do komentarza
Ale jest jeszcze setka innych tematów na które można dyskutować. A nawet jeśli zostały one wyczerpane naprawdę i poza homoseksualizmem niewiele zostało to przecież poziom fluktuacji na forum jest całkiem spory i nowe osoby w starych dyskusjach udziału nie brały.

 

Ale homoseksualizm itp. to były tematy najbardziej 'palące'. Nie usprawiedliwiam kompletnego braku dyskusji tylko sporej zniżki natężenia. A nowe osoby nie wypowiadają się, bo znów powielałyby co zostało już kiedyś powiedziane.

Odnośnik do komentarza
A juz na pewno mozliwosc kasowania wlasnych postow, powinna byc wylaczona tak dla 'nas', jak i dla uzytkownikow spoza grupy wspieraczy CMF. Stwarza to imo mozliwosc wywolywania klotni, afer, albo zeby nie uzywac tak duzych slow - sporow. Juz widze, jak beda usuwane wlasne posty, aby zablokowac mozliwosc przywolnia wlasnych slow. Kiedys zrobilem ten blad na forum, ktore prowadze i przestrzegam przed tym.

Generalnie rzecz biorąc masz rację. Dlatego też opcja ta zostanie wyłączona z tego względu, że jak piszesz - mogą wyniknąć z tego niepotrzebne nieporozumienia, kiedy ktoś kogoś obrazi a po chwili usunie posta a my nie będziemy mieli dowodu żeby delikwenta ukarać.

No i bardzo dobrze. :_kidra:

 

Intersuje mnie jeszcze jedna kwestia, a mianowicie to, czy w gronie ModTeamu okresliliscie badz zastanwialiscie sie nad okresleniem jakiegos progu (np. w skali rocznej) badz czestotliwosci wplat, ktore umozliwia posiadanie rangi "Przyjaciel CMF" oraz zwiazanych z tym przywilejow i trwanie z nimi. Bo szczerze mowiac, nie mam najmniejszych watpliwosci, ze co kazdy apel o wpalty bedzie zbierala sie i sukcesywnie rosla grupa uzytkownikow, ktorzy dla rangi (ktora jest ciekawym kaskiem) wpaci jednorazowo tczy pińdziesiąt i na tym zakonczy swoja aktywnosc. Imo bedzie to bardzo niewksazane, bo z czasem ilosc osob wyroznionych przytlamsi liczbe osob bez rangi, a co jest tego oczywistym skutkiem - wyroznienie przestanie byc wyroznieniem. :> Taka osobista dygresja.

Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o zagladanie w portfel, ale tak jak w mojej poprzedniej uwadze o unikniecie klopotow. O unikniecie za wczasu. Imo sztuczne tworzenie nie wiadomo jakiej poprawnosci nie powinno przytlumic skutecznosci. Po prostu jezeli wyrozniony bedzie kazdy bez wzgledu na to, czy stara sie na prawde pomoc, czy robi to dla picu to caly obecnie przedsiewziety projekt straci sens. Niemniej jednak to, ze w ogole zastanwiacie sie nad tym to dobry omen. ;]

Odnośnik do komentarza
Ad. 2) Wyznacznikiem czego ma być licznik postów? Aktywności? Czy skali nabijactwa? Moim zdaniem, powrót do licznika postów będzie decyzją, która na nowo rozpocznie ściganie się o wynik przy nicku (niczym za czasów Vinniego Jonesa i jemu podobnych). Bo o tym, jakim się jest użytkownikiem, nie świadczy liczba postów, a ich merytoryczna zawartość, czego najlepszymi przykładami są chociażby Nigel czy Fubert. A skoro o wartości użytkownika nie decyduje liczba napisanych postów, to po kiego licznik?

 

Zgadzam sie z Toba. Na Susie odeszlismy od licznikow postow grubo ponad pol roku temu i nie uwazam by aktywnosc naszego forum siadla. A jest jeden pozytyw - spadla ilosc spamu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...