Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym abyście tutaj podawali swoje propozycje zmian na forum. Każdy może tutaj napisać o swoim pomyśle - obiecuję, że rozważymy wszystkie ciekawe propozycje. Chciałbym także aby z tego tematu nie zrobił się śmietnik żali i pretensji do modteamu. Piszcie o tym co Was boli i co chcielibyście zmienić - MT się do tego odpowiednio ustosunkuje.

Odnośnik do komentarza

Według mnie można by przywrócić licznik postów. Od momentu jego wyłączenia wyraźnie zmniejszyła się aktywność na forum. Jest jeszcze jeden pomysł, ale nie wiem czy by to wypaliło. Znam forum, na które aby się zarejestrować trzeba wysłać smsa z kodem. W ten sposób otrzymane wpłaty mogłyby pokryć koszty utrzymania serwera. Uważam, że powinno sie wynagrodzić tych co wpłacają na forum, wiem, że MT nad tym pracuje. Można też wprowadzić o ile to możliwe na tym skrypcie coś takiego jak pomógł Jeśli ktoś miałby problem a ta osoba by mu pomogła go rozwiązać to wówczas klika on na tą opcję.

Odnośnik do komentarza
Można też wprowadzić o ile to możliwe na tym skrypcie coś takiego jak pomógł Jeśli ktoś miałby problem a ta osoba by mu pomogła go rozwiązać to wówczas klika on na tą opcję.

Ale jak mialoby to wygladac? Dostawaloby sie +1 w 'pomogl' za to, ze ktos napisal cos odkrywczego w KZS-ie? Taka opcja bardziej pasuje do for o tematyce technicznej, komputerowej, czy elektronicznej i imo nie pasuje do forum, ktorego sztandarowym tematem jest gra komputerowa o tematyce pilkarskiej.

Odnośnik do komentarza
Można też wprowadzić o ile to możliwe na tym skrypcie coś takiego jak pomógł Jeśli ktoś miałby problem a ta osoba by mu pomogła go rozwiązać to wówczas klika on na tą opcję.

Ale jak mialoby to wygladac? Dostawaloby sie +1 w 'pomogl' za to, ze ktos napisal cos odkrywczego w KZS-ie? Taka opcja bardziej pasuje do for o tematyce technicznej, komputerowej, czy elektronicznej i imo nie pasuje do forum, ktorego sztandarowym tematem jest gra komputerowa o tematyce pilkarskiej.

 

Jest u nas również temat porady sprzętowo techniczne. Tak samo jest mnóstwo pytań dotyczących FM, myślę, że można by spróbować.

Odnośnik do komentarza

1. SMSy - proszę abyście porzucili ten pomysł. Pisaliśmy już kiedyś, że to jest mało opłacalne a poza tym taki SMS rejestracyjny całkowicie by zniechęcił nowych do rejestrowania się.

 

2. Liczniki - było głosowanie i większość chciała ich usunięcia ale z tego co widzę to teraz coraz częściej ludzie domagają się ich przywrócenia. Zastanowimy się nad tym.

Odnośnik do komentarza

Ad. 2) Wyznacznikiem czego ma być licznik postów? Aktywności? Czy skali nabijactwa? Moim zdaniem, powrót do licznika postów będzie decyzją, która na nowo rozpocznie ściganie się o wynik przy nicku (niczym za czasów Vinniego Jonesa i jemu podobnych). Bo o tym, jakim się jest użytkownikiem, nie świadczy liczba postów, a ich merytoryczna zawartość, czego najlepszymi przykładami są chociażby Nigel czy Fubert. A skoro o wartości użytkownika nie decyduje liczba napisanych postów, to po kiego licznik?

Odnośnik do komentarza

Co do przywrócenia liczników to osobiście jestem przeciw. Ograniczyło to chyba w dość dużym stopniu zjawisko tzw. "nabijania" . Chyba jest dobrze tak jak jest.

 

Co do składek na CMF to na razie jedynym rozsanym rozwiązaniem są reklamy i dobrowolne składki.

Zmuszanie ludzi do płacenia za wejście na CMF mija się z celem. Ja tym na takie forum nie wszedł.

Odnośnik do komentarza

Moze i wylaczenie licznika zmiejszyla do minimum spam, ale zniechęciło wiekszosc userow do pisania. Ilosc postow okresla w wielu przypadkach doswiadczenie i zaangazowanie w zycie forum. Jesli ktos nabije posta to sie go usuwa i daje ostrzeżenie, chyba od tego jest MT, zeby dbac o forum. Proste, mod-admin uwaza, ze post jest zwyklym nabijaniem kara +1 i usuwa posta.

Odnośnik do komentarza
Moze i wylaczenie licznika zmiejszyla do minimum spam, ale zniechęciło wiekszosc userow do pisania.

Dlaczego? Bo nie pojmuję. Licznik przy nicku ma wpływać na ilość napisanych przeze mnie postów na forum? Absurd. Mam ochotę coś napisać, piszę. Nie mam ochoty, nie piszę. Po cóż innego to robić?!

Ilosc postow okresla w wielu przypadkach doswiadczenie i zaangazowanie w zycie forum.

W wielu przypadkach jest wręcz odwrotnie - "naciapane" w Karierach i śmiecio-temacie o FM posty zostawałyby w liczniku i po kilku miesiącach jeden z drugim mieliby po 1500-2000 postów (z czego 80% nic nie wnoszących do dyskusji). O to chodzi? Zawsze sądziłem, że szacunek ma się za to, co się pisze, a nie za to, ile się pisze...

Jesli ktos nabije posta to sie go usuwa i daje ostrzeżenie, chyba od tego jest MT, zeby dbac o forum. Proste, mod-admin uwaza, ze post jest zwyklym nabijaniem kara +1 i usuwa posta.

A potem co rusz dochodzi do wielkich afer, bo ktoś komuś posta skasował, a autor uważa, że był to merytoryczny wpis...

 

Moim zdaniem, decyzja o wyłączeniu licznika była słuszna (sam ją poparłem wówczas w MT) i nie widzę powodu, by ją zmieniać.

 

Posty o cracku zaczną się pojawiać dziś wieczorem :P.

Fuckt :doh!:

 

;]

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...