Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przypadkiem (na grupie "Pasjonaci futbolu amerykańskiego" na fb) trafiłem na małą gierkę w stylu Tecmo Bowl na androida. Na początku wydawała mi się tylko zrzynką pomysłu, ale jednak gameplay sporo się różni.

Przede wszystkim możemy grać więcej niż jeden sezon, sami zatrudniamy trenerów i zawodników, a poza tym rozbudowujemy nasze obiekty. Jeśli chodzi o trenerów to zatrudniamy po jednym od ofensywy i defensywy, choć jeszcze do końca nie rozgryzłem jaki mają wpływ na zespół. Jeśli chodzi o zawodników to bierzemy tylko "gwiazdy" tzn nie zarządzamy całym rosterem (na szczęście), ale możemy mieć max 10 konkretnych zawodników z każdej pozycji w ramach ograniczonego salary cap. Do wybierania zawodników jest draft (3 rundy) i FA. 

Jeśli chodzi o samą grę, to odpowiadamy tylko za ofensywę i mamy do wyboru run albo podanie w ramach akcji wybranej przez komputer. Ustawienia zmieniają się losowo, ale mamy też kilka własnych zmian w meczu jeśli chodzi o zmiane ustawienia. 

Sama gra jest z kategorii easy to learn, hard to master, wiec nie ma długiego procesu uczenia się. Można ją ściągnąć za darmo, ale jest też płatna wersja, która kosztuje niecałe 5 zł, a dodaje efekty pogodowe, edycje drużyn, miane poziomu trudności (w darmowej jest 'dynamiczny', czyli w zmienia się w zależności jak nam idzie). IMO to uczciwa cena. ;)

 

Link do gry: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.newstargames.retrobowl&hl=en

 

Na początku możemy wybrać czy zaczynamy ulubioną drużyną czy nie. Ja wziąłem tą drugą opcję i na 3 kolejki przed końcem objąłem Cleveland Browns. Wygrałem dwa mecze (1 po OT) i jeden przegrałem. W następnym sezonie miałem bilans 13-3 i zdobyłem Super Bowl. Po sezonie miałem kilka drużyn do wyboru i odszedłem do Detroit Lions. Tu już grałem na płatnej wersji i w pierwszym sezonie miałem bilans 8-8 i byłem ostatni (!) w NFCN, w kolejnym miałem bilans 9-7 i byłem już trzeci, a w obecnie rozgrywanym mam bilans 12-4 i doszedłem do NFC Championship, w którym zagram z Eagles. Jeśli uda mi się wygrać, to w Retro (Super) Bowl zagram z Ravens.

 

Odnośnik do komentarza

Wydawało mi się, że napisałem, a gdzieś to wcięło. :D Jak kupiłem płatną wersję to zmieniłem na hard, czyli po kilku meczach pierwszego sezonu w Lions.

Pewnie na początku masz easy, ale IMO nawet medium po kilku(nastu) meczach robi się zbyt łatwy, więc polecam wydać piątaka jak już trochę pograsz. ;)

Na hard zaliczam już mnóstwo interception, chociaż na razie zwalony jest checkdown do RB, tzn w 80% przypadkow da sie do niego podac. Oprocz tego na razie zwalone sa runy, tzn bardzo ciezko jest zdobyc wiecej niz 2 jardy, a czesto defense powstrzymuje RB przed line of scrimmage. Na szczęście w przyszłym tygodniu ma być updated, gdzie to poprawią. Tutaj pełna lista zmian:

EYdsYx_XQAAnQk_.png

Odnośnik do komentarza

Przez Ciebie nie mam jak pracować :/

 

Cincinnati Bengals - straaaasznie słaby skład, który udało mi się poprawić przyjmując niezadowolonego WR i DB za picki. W drafcie 4 gwiazdkowy OL i 4 gwiazdkowy TE wpadli. Pierwszy sezon.... 11-5 i porażka w Wild Card z Texans. W kolejnym drafcie wybrałem RB i QB, tego drugiego szybciutko zamieniłem na 2rundowy pick a z FA podpisałem prawdziwą gwiazdę na tą pozycję.

 

Poziom trudności Dynamic - między 7 i 9 się wacha.

Odnośnik do komentarza

Ściągnąłem sobie ten tytuł i "chwilę" się nim pobawiłem. Trafiłem do Redskins i po zrobieniu w pierwszym sezonie 15:1 i zdobyciu SB (poziom Dynamic 9), stwierdziłem, że wydam ten 1 euro ;).

No i niby jakaś różnica jest, bo mecze stały się trochę bardziej zacięte, ale sezon i tak skończyłem 14:2 i też zdobyty SB.

 

Być może to kwestia tego, jak budowałem zespół. W pierwszym sezonie z wolnych agentów sciągnąłem 4-gwiazdkowego OL i 4-gwiazdkowego DB z draftu, w drugim sezonie dorzuciłem 5-gwiazdkowego DL, 5-gwiazdkowego WR i 4-gwiazdkowego QB.

No i w tym chyba tkwi łatwość w przebiegu meczu - dobry QB i szybki (mój ma maks) WR robią ogromną różnicę.

 

Teraz zaczynam 3 sezon, w którym chcę tylko zainwestować w 5-gwiazdkowego trenera ofensywy (defensywnego już mam), zdobyć trzecie z rzędu mistrzostwo i pewnie się zawinę budować Green Bay. Z drugiej strony pozostanie w Waszyngtonie byłoby o tyle interesujące, że w tym sezonie przywaliłem w capspace, a po tym kończą się kontrakty QB i RB. Ale to pewnie już nie będzie mój problem ;)

 

Ogólnie bardzo sympatyczna gra. Rzeczywiście fajnie, jakby poprawili grę RB - mój najdłuższy bieg to chyba 25 jardów. Czasami też zaskakują mnie WR, którzy choć w akcji mają, że będą biec prosto, i tak rzucam piłkę, a ten jednak decyduje się robić slant i wpada INT. Nie wiem, czy to jest tak specjalnie, czy nie, ale czasem wkurza ;) 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, schizzm napisał:

Ściągnąłem sobie ten tytuł i "chwilę" się nim pobawiłem. Trafiłem do Redskins i po zrobieniu w pierwszym sezonie 15:1 i zdobyciu SB (poziom Dynamic 9), stwierdziłem, że wydam ten 1 euro ;).

IMO granie na czymkolwiek innym niz hard po ~2 sezonach nie ma za bardzo sensu. ;) 

A jak uzywasz swojego najszybszego WR? Tez mam takiego z max speed, ale praktycznie zawsze siedzi na nim CB i moj WR nie umie go zgubic.

Odnośnik do komentarza

W jakim sensie używasz? 

U mnie w meczu ma zawsze minimum 1 zagranie na 50 yardow, bo się komuś urywa. Tak to w większości slanty, po których też często się urywa (ale już po złapaniu piłki) ;)

Myślę, że mógłbym spokojne zagrać kilka meczów, grając tylko na niego. 

 

Mój skład, który będzie szedł po trzecie mistrzostwo z rzędu (i ostatnie ;)) wygląda tak:

Screenshot_20200526-081718.thumb.png.7b1f3b719cc3c964db5dd85bf228d0bc.png

 

Wszyscy zawodnicy, co mają 4,5 gwiazdki mają potencjał na 5 :)

 

Mam dwóch TE, bo w drafcie nie miałem WR do wybory, a wolałbym jego. Z drugiej strony dwóch OL i TE zapewnia więcej czasu QB, więc nie jest najgorzej. 

Mam nadzieję, że zrobią coś z RB (i utrudnia grę WR), bo w sumie obecnie to nie bardzo jest sens marnować slot na te pozycję. 

Odnośnik do komentarza

Slanty są spoko, ale często dochodzą podwojenia. Mój WR też od czasu do czasu urwie się na Go Route, ale najlepiej mi wchodzą Post Routes :) Zwróćcie uwagę, że bardzo często można znaleźć całkowicie niekrytego TE bądź RB i mieć z tego łatwe kilkanaście yardów. Średnio 2-3 spotkania w sezonie gram bez podstawowego QB i w takich meczach większość mojego ataku to krótkie podania do RB :) 

 

U mnie:

Longest passing play - 75yds

Londest rushing play - 60yds

Longest FG - 63yds

Odnośnik do komentarza

Ja po wygraniu drugiego Retro Bowl z rzedu z Detroit moglem przebierac w ofertach i wreszcie moglem objac Ravens. Niestety druzyna byla beznadziejna, nie przedluzylem z nikim kontraktu, a wazny kontrakt mial tylko 1 WR. W drafcie troche zjebalem, bo moglem wziac przyzwoitego QB ale mial opis, ze to talent na druga runde, poza tym chcial 19 MLN kontraktu, wiec troche sie zniechecilem i wzialem RB. Potem nie mialem juz zbytnio wyboru. Na szczescie przyoszczedzilem troche monet i wzialem OC z 5 gwiazdkami, ale moze lepiej bylo to zostawic na inwestycje w infrastrukture, bo tu tez nie jest kolorowo...Screenshot_2020-05-26-14-14-14-123_com.newstargames.retrobowl.thumb.jpg.c3eddc682695630b03c55372694f1855.jpgScreenshot_2020-05-26-14-15-32-447_com.newstargames.retrobowl.thumb.jpg.f9265ddd7f6c58a14b3c9f4b7430f4f3.jpgScreenshot_2020-05-26-14-15-52-017_com.newstargames.retrobowl.thumb.jpg.8b4f05dce6bb1afd9ea6f411acee2b83.jpgScreenshot_2020-05-26-14-17-37-136_com.newstargames.retrobowl.thumb.jpg.1eb097d2dd669465b1076a4664b9f4ad.jpg

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem grę ;)

 

16-0 plus trzeci wygrany SB. Miałem odejść, ale niestety Green Bay nie było zainteresowane :/

Także zostałem na kolejny sezon i robię eksperyment. Zabrakło mi niewiele miejsca w cap space na przedłużenie RB, wiec go odstrzelilem, odrzuciłem też OL. W drafcie wziąłem z 1 jeszcze lepszego OL, potem solidnego DB i 3 pick odpuściłem. 

Dzięki wzmocnieniu defensywy mam teraz obydwie, razem z ofensywa, ocenione na 5 gwiazdek. Ale... będę grał bez RB. A dokładniej na wybitnego WR, 2,5-gwiazdkowego TE i półtora gwiazdkowego TE. Zobaczymy, czy da radę coś ugrać ;)

(trenerów też mam na 5 gwiazdek, obydwaj z cechą zwiększania potencjału zawodników, do tego na maksa rozbudowałem zaplecze, oprócz stadionu, ten mam nadzieję wykończyć w tym sezonie :)) 

 

Odnośnik do komentarza

Na hardzie ;)

Dograłem szybko te play-offy i... 4SB z rzędu. Ale za łatwo nie było, wygrałem dzięki... obronie :) Z Seattle 21-13, z Minnesota 20-3 (porąbany mecz, bardzo dobrze kryli, w pierwszej połowie miałem 3 INT, a Minnesota nie wykorzystała 3 FG :D) i finał z New England 17:0 ;)

 

Teraz można jeszcze zrobić eksperyment, czy da się coś ugrać tylko z RB. Dać elitarnego biegacza, dobrać 3-4 OL a reszta w defensywę ;)

 

Edit:

Ok, koniec tego dobrego, poszedłem do Green Bay. Słaby i przepłacony skład, zrobiłem porządki, 5 picków w drafcie i jestem na razie 0:4 :P 

Odnośnik do komentarza

Jest update. Komunikat na ekranie powitalnym mówi o możliwości powiększenia składu do 12 graczy (cap 200) i podpisywaniu innych zawodników w przypadku kontuzji(?) 

 

Trochę ułatwiające grę, która i tak jest no... za łatwa :(

 

Rok przebudowy w Green Bay, zakończony sezonem 5-11, łącznie dwa draft, żeby zebrać to:

Screenshot_20200528-085544.thumb.png.6f59c4df349d59adf2110e1012003caa.png

 

i

 

Screenshot_20200528-085526.thumb.png.f87b61a7223ff88f208a5cea209bf713.png

 

Sezon na 12-4, przy dość średnim skladzie, jednogwiazdkowych trenerach i infrastrukturze rozbudowanej do średniego poziomu...

Kolejne spostrzeżenie, zagrałem cały sezon bez Kickera i w ogóle ani razu nie kopalem... ogólnie nie ma to sensu. Żadnego meczu nie przegrałem przez brak kickera, a robienie PAT zupełnie się nie opłaca, ponieważ 2 pt i tak wchodzi w 95% przypadków, a przy okazji zmusza się CPU do odpowiedzenia 2pt przy ich TD, a ten o wiele częściej w tym względzie wtapia niż w przypadku jednopunktowego zagrania. 

 

Inne nowe rzeczy, które się pojawily. Są nagrody indywidualne dla zawodników, a te pojawiają się na ich ikonkach (tak samo jak i pierścienie ;)) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...