Skocz do zawartości

Programowanie


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Próbuje "zaczytac" do swojej aplikacji przy uzyciu Table Adaptera wartosci z bazy.

Zapytanie Select wyglada nastepujaco:

 

SELECT WykonanieUslugi.IDWykonanieUslugi, WykonanieUslugi.IDRachunek, WykonanieUslugi.IDPromocja, WykonanieUslugi.CenaSprzedazy, Usluga.Nazwa, (CASE WHEN (WykonanieUslugi.IDPromocja NOT LIKE 'NULL') THEN 'True' ELSE 'False' END) AS [W promocji], Promocja.Uwaga

FROM WykonanieUslugi INNER JOIN

Usluga ON WykonanieUslugi.IDUsluga = Usluga.IDUsluga INNER JOIN

Promocja ON WykonanieUslugi.IDPromocja = Promocja.IDPromocja AND Usluga.IDUsluga = Promocja.IDUsluga

WHERE (WykonanieUslugi.IDRachunek = @Par_IDRachunek)

 

Wiem, ze w tabeli do IDRachunek = 7 przypisane jest 5 wierszy - 3 w promocji, 2 nie.

Ale zapytanie zwraca mi tylko wiersze dotyczace wykonanych usług w promocji (czyli 3 pozycje)

 

Zdaje sobie sprawe, ze szkopul tkwi w

CASE WHEN (WykonanieUslugi.IDPromocja NOT LIKE 'NULL') THEN 'True' ELSE 'False' END)

i w porownywaniu tego z NULLem

 

Próbowalem tez wersji

WykonanieUslugi.IDPromocja IS NOT NULL

WykonanieUslugi.IDPromocja > 0

LEN(WykonanieUslugi.IDPromocja) > 0

 

kazda zwraca tylko 3 wiersze :/

 

Jakies sugestie? Z ANSI_NULL za bardzo bawic sie nie moge w table adpaterze (chyba, ze moge, a nie wiem jak)

HILFE!

 

 

EDIT - nieaktualne

Poradziłem sobie poprzez zasstosowanie LEFT OUTER JOIN

Odnośnik do komentarza

To jeszcze dwa kolejne problemy

 

1.

Musze zrobic terminarz rezerwacji usług dla salonu kosmetycznego.

Ma to byc cos interaktywnego (np. a'la kalendarz gmaila). Klika sie w komorke, wybiera usluge, a program sam koloruje odpowiednia ilosc kratek w zaleznosci od dlugosci trwania uslugi.

 

I teraz moje pytania w kwesti jak zaczac:

- jakiego komponentu najlepiej uzyc? DataGridView?

- jak zrobic, zeby nagłowkami wierszy były godziny? (powiedzmy co 15 minut)

- jak zrobic, zeby naglowkami wierszy byly pomieszczenia? Tu bedzie troche ardziej skomplikowane (chyba), bo ilosc kolumn nie moze byc przypisana na sztywno - bedzie zalezna od ilosci pomieszczen, ktore sa zdefiniowane w bazie danych.

 

I moze ew jakies inne wskazowki, jesli ktos robil cos podobnego i wiem, jak i z czym to sie je.

 

2.

Jak wymusic na ComboBoxie, zeby na starcie nie wyswietlal zadnej wartosci?

Bo troche zdurniałem. Mam spory projekt do zrobienia (juz czesc zrobilem) i niektore comboboxy inicjalizuja sie pustym elementem, inne nie (czasem na 1 formularzu), choc w zasadzie sposob ich dodawania byl identyczny i nie moge dojsc, z czego wynikaja te roznice.

Nadmienić musze, ze wartosci kazdego Combo zbindowane sa z tabelami z bazy danych.

Probowalem dodawac w metodzie Load dla formsa nowy pusty wiersz dla kazdego Combo, ale kompilator mi na to nie pozwala, ze wzgledu na integracje z baza.

Z góry dzieki za sugestie.

 

Aha, aplikacja jest budowana z Windows Forms w jezyku C#.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Dobra, nigdy tu jeszcze nie dostalem odpowiedzi, ale moze akurat teraz sie uda :keke:

 

Napisalem sobie mini-skrypcik (plik bat), ktory instaluje mi baze danych z poziomu linii komend:

sqlcmd -S .\SQL -i Baza.sql

 

 

I ten skrypcik działa bez zarzutu.

 

Ale problem jest troche inny - jak zrobic, zeby skrypt instalacji bazy sie nie wykonywal, jesli dana baza juz istnieje?

Odnośnik do komentarza

Pisze sobie pewien programik desktopowy w C# + SQLServer, do ktoreo potrzebuje zrobic instalke.

Używam INNO SETUP. Mam praktycznie zrobione wszystko oprócz jednejj podstawowej rzeczy. A mianowicie nie wiem jak zrobic, zeby instalator sprawdzał, czy na komputerze jest zainstalowana serwer baz danych o konkretnej nazwie np. SQLTest. Oczywiscie, jesli spraqwdzenie da wynik negatywny, instalator powinien sie przerwac zwracajac odpowiednia informacje

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Symfonia jest do C++. Ja na początek polecam przerobić kurs C# znajdujący się pod adresem http://www.centrumxp...ria,Kurs_C.aspx. Jeśli przerobisz go i będziesz miał ochotę dalej rozwijać się w tym języku to polecam książke Johna Sharpa "Microsoft Visual C# 2010 step by step" (z tego co widzę została już przetłumaczona na język polski). Kompendium wiedzy programisty .NET i C#.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

programuje tu ktos w bashu?

 

potrzebuje napisac skrypt, ktory przeleci wszystkie katalogi w katalogu biezacym i na kazdym pliku z tego katalogu wywola pewna funkcje, ktorej wynik zapisze w osobnym pliku wynikowym, ktore to pliki zostana umieszczone w osobnym folderze

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Odswiezam. Mam pytanko moze ktos pomoze.. Napisalem sobie skrypt ktory otwiera IE, loguje sie na pewna strone, szuka sposrod linkow na tej stronie wybranego z aktualna data w nazwie, po otwarciu szuka drugiego z stala nazwa, kopiuje zawartosc strony po otwarciu, zamyka IE i kopiuje do wybranego Arkusza w Excelu. Problem jest tylko w jednym miejscu. Udalo mi sie go zmusic do wyszukiwania daty w linkach na stronie, ale caly czas otwiera tego samego linka.. Bede wdzieczny za hinta :) Problem chyba jest w tych miejscach ktore pogrubilem. Chcialbym by szukal aktualna date, albo wczorajsza w formacie ktory ja mu okresle.

 

 

 

Sub aaa()
Dim x As Date
x = Format(Date, "dd/mm/yyyy;@")
Set ie = CreateObject("internetexplorer.application")
ie.navigate2 "http://aaa"
Do Until ie.ReadyState = 4
DoEvents
Loop
ie.Visible = True ' visible oN
Set lform = ie.Document.forms(0)
lform("email").Value = "aaa"
lform("passwd").Value = "aaa"
lform.submit
Do
DoEvents
Loop While ie.ReadyState <> 4 Or ie.Busy = True 'wait
Set LinkCollection = ie.Document.getelementsbytagname("A")
For Each link In LinkCollection
If Instr(link.InnerText, "x") Then 'szukaj nazwy konkretnego linka
link.Click
Exit For
End If
Next
Do
DoEvents
Loop While ie.ReadyState <> 4 Or ie.Busy = True 'wait
Set LinkCollection = ie.Document.getelementsbytagname("A")
For Each link2 In LinkCollection
If InStr(link2.InnerText, "Kosz") Then
link2.Click
Exit For
End If
Next
Do
DoEvents
Loop While ie.ReadyState <> 4 Or ie.Busy = True 'wait
ie.ExecWB 17, 0 ' SelectAll
ie.ExecWB 12, 2 ' Copy selection
'ie.Quit
ActiveWorkbook.Sheets("Arkusz1").Paste Range("A1")
End Sub

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dobra, to i ja zagaję.

 

Chcę ogarnąć C++ na poziomie podstawowym i szukam jakiegoś sensownego kursu on-line - jeśli ktoś korzystał, to chętnie przyjmę linka (tylko nie wrzucajcie pierwszych dwóch z google, tylko takie, z których korzystaliście), albo książkę.

 

A druga rzecz to Jira. Czy ktoś miał do czynienia? I ewentualnie ma do polecenia jakieś publikacje, kursy etc.?

Odnośnik do komentarza

Ja C++ się uczyłem z cpp0x.pl, ale przeczytałem tylko same podstawy języka, a później próbowałem stworzyć jakiś program i jeśli coś mi nie wychodziło/czegoś nie wiedziałem to wtedy posiłkowałem się Internetem. Dobrą opcją, jak już poznasz podstawy języka, jest analiza gotowych programów i próbowanie zrozumienia co, jak i dlaczego się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...