Skocz do zawartości

Kwarantanna z cm 01-02 - Hutnik Kraków


Luki1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie maniacy Managerów retro. Postanowiłem z okazji kwarantanny przypomnieć sobie cm 01-02. Mam możliwość odpalenia wszystkich dostępnych lig. Wybrałem Hutnik Kraków i taktyke GK-2DC-DML-DMR-DMC-3CM-AMC-FC. Kupiłem Harasimiowicza, P. Frankowskiego, udało się ściągnąć za free Matyska, Szuberta i Kubicę + miałem kilku innych graczy wartościowych jak na 2 ligę w samym Hutniku (mają kilku niezłych DC, super DML to Grzesiu Lewandowski, niezły jest też CM Tomasz Księżyc i Zakariego-Lambo FC repr. Nigru).z uwagi właśnie Lewandowskiego wybrałem tę taksę. W pierwszym sezonie awans z 1 miejsca do ekstraklasy + finał Pucharu Ligi (0:1 wyj. i 1:2 u siebie z Polonią Warszawa) i finał Pucharu Polski (2:1 u siebie, 0:3 na wyjeżdzie z Legią). W sezonie wymiatali Harasimowicz i Zakari Lambo strzelili po 25 goli, a grali na zmianę, gdyż Harasima oszczędzałem wiosną na krajowe puchary. Świetnie grał tez Szubert i coraz lepiej Matysek. Pewnie wygrałbym, któryś z tych Pucharów, ale Federacja ustala mecze finałowe co dwa dni, to trudno z tak wąskim składem wartościowych graczy coś więcej zrobić. W trakcie sezonu udało mi się korzystnie sprzedać kilku słabszych lub wybijających się graczy za dobre ceny - Lewy przeszedł do Widzewa za 5 mln zł (miał już 31 lat więc to dobry interes), Księżyc za 2 mln zł do Ruchu, kilku grajków za kwoty od 1,5 do 2 mln udało się sprzedać. Za zarobione pieniądze zarząd poprawił fatalna bazę treningową, a na nowy sezon w ekstraklasie i w Pucharze UEFA udało się kupić Świętochowskiego, Szłapę, Rockiego, Bilskiego, Bazlera i młodego super obrońcę Mateusza Żytko, a za free Tomka Rząsę, Maćka Scherfchena i super DC z Kajmanów Lomana Manchester (skaut go znalazł). W nowym sezonie ulepszony zespół grał od początku świetnie, w grupie jesiennej miał m.in. Wisłę (vice maistera sezonu 01-02), Polonię i Widzew - pokonał jesienią w derbach Wisłę 3:0 wyj. i 5:3 dom, Widzew 0:0 wyj. i 2:0 dom, z Polonią było 4:3 wyj. i pechowe 1:2 u siebie (mecz był na remis). W pucharach polskich grając głównie rezerwowym składem udało się bez problemu awansować do 1/4 PL i PP. W PUEFA nie byłem rozstawiony in trafiłem już w rundzie wstępnej na silny Viking Stavanger (NOR). 1 mecz u siebie na Suchych Stawach, rywal nastawiony attacking i ja też 0:0 do przerwy, potem na poczatku II-giej trafia Marcin Florek (taki utalentowany L i CM/FM kupiony jeszcze w II lidze za grosze), potem wyrównuje norweg i robi się nieciekawie, ale całe szczęście potem trafiamy jeszcze 2 razy i wygrana 3:1 (2 gole Florka). Na rewanż jechałem pełen obaw, ale tam chłopcy dali pełen koncert gry 4:0 dla mnie , Harasim został man of the match, świetnie grał też Szłapa. Niestety Świętochowskiego, Bilskiego i Rockiego kupiłem już po dacie zgłaszania do PUEFA i nie mogli zagrac w tym sezonie, a grali świetnie z lidze i w pucharach polskich. W I rundzie "masakra" trafiłem FC Nantes zdobywca Pucharu Francji ze świetnym bramkarzem Landreau i prawym napastnikiem Marama Vahirua i wieloma świetnymi grajkami reprezentantami swoich krajów np. Olembe (Kamerun) czy Stephan Ziani (Francja). Kupili też sobie wtedy takiego świetnego Włocha CM Ambrosiniego. 1 mecz chłopcy świetnie się trzymają, grają jak równy z równym. Niestety w samej końcówce, ostatnia akcja meczu, Vahirua z prawej dorzuca piłe do Olembe i ten strzela na 1:0, załamka. No nic jest jeszcze rewanż. W rewanżu na początku twarda walka, ale powoli Hutnik uzyskuje przewagę i na 1:0 trafia Kubica (grał jako AMC, nauczył się tam grać na treningach i meczach), niestety strasznie pudłuje tego dnia Harasimowicz. 27 minuta Vahirua z prawej dorzuca piłkę na środek, tam już czeka Ziani i jest 1:1, ciężko będzie myślę, chyba już po "ptokach". I rzeczywiście tamci ustawili się defensywnie i do przerwy jest 1:1. Po przerwie uzyskujemy przewagę i wreszcie 52 min. trafia Kubica jest 2:1, jest szansa, minuty lecą postanawiam ustawić się na 3-ech napadziorów, zaryzykować na maksa, trudno wóz albo przewóz... 86 minuta przed chwila znowu strzał Harsimka obronił Landreau, wybicie przejmujemy piłkę, piłke dostaje Kubica strzela 3:1, niesamowita radość na stadionie i w całej Polsce. Dowozimy te 3:1 do końca i stało się - "Hutnik awansował do II rundy PUEFa po szokującym zwycięstwie w dwumeczu 3:2". W II rundzie trafiamy na Panionios Ateny czołową grecką drużynę, słabszą niż Nantes, ale mająca w składzie weterana rep. Grecji Niobliasa (AML), Jovanovicia (kreatywny Serb łapiący się do drużyny "B" ówczesnej Jugosławii) i przede wszystkim Drobnego świetnego czeskiego bramkarza. W pierwszym meczu mimo mojej przewagi jest 0:0, Drobny zostaje piłkarzem meczu (ma notę 9). Pech, ale jestem mimo wszystko zadowolony. W rewanżu nastawiam się raczej na sukces, ale widzę, że ten komputerowy manager Panioniosu jest niegłupi. Coś knuje, ustawia "strzałki" przy swoich graczach, cofa Jovanovicia na AMC, chociaż gra w teorii 4-4-2, to tak naprawdę 4-4-1(fałszywy FC)-1. Rewanż zaczyna się od naszych huraganowych ataków, ale Drobny broni świetnie wyciąga niesamowite piłki, mimo, że Szubert, "Harsim", Szłapa i spółka dwoją się i troją. wreszcie i oni zaczynają się odgryzać, a murawa nasiąkła już woda od padającego wciąż deszczu. W końcu strzelają mi na 0:1 po strzale z dystansu, po przerwie wyrównuje ale oni dają na 2:1. Niestety odpadam, a Panionios w III rundzie z Dinamo Bukareszt 2:1 wygrali na wyjeździe ? ha, 0:2 polegli u siebie. Szkoda tego PUEFA. Analizowałem przyczyny - chyba zespół potrzebował bardziej bezpośrednich podań lub/i trzeba bylo pokryć AMC (fałszywego FC). W lidze szlo mi świetnie i lideruje 4 pkt przewagi nad Legia (3:1 z nimi u siebie wygralem w ostatnim meczu jesieni na mokrym ?). Awansowałem rezerwowym składem do 1/4 PP i 1/4 PL. Zobaczymy co będzie dalej - Zdrowych i spokojnych Swiat Wielkanocnych źycze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...