Skocz do zawartości

02:43, czyli jeszcze jeden mecz, a później idę spać [FM 2020]


Pulek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

2032 - 2036 Austria Wiedeń.

 

I ta historia wciąż trwa!

 

***

 

Do Wiednia przyszedłem z jasnym celem - żeby ogarnąć ten klub z wszechobecnego nieporządku. Klub w ostatnich 3 latach zajmował kolejno pozycje: 8, 5, 9. No umówmy się, szału nie było. Kadra była fatalnie zbilansowana, sztab szkoleniowy był na miernym poziomie, a klubowy fundusz szału nie robił - ledwie 7 milionów euro w kasie klubu; tyle to ja miałem w FC Mauerwerk... 

 

Przez 4 lata więc zrobiłem nieco swoich porządków:

 

- sprzedałem piłkarzy za łączoną wartość 140 milionów euro...

- ...ale kupiłem też 27 piłkarzy za 94 miliony €

- gdy przychodziłem do klubu to w kasie było 7 000 000 euro...

- a w czerwcu 2036 w sakiewce odłożyliśmy 56 000 000 euro

 

Jeśli chodzi o wyniki sportowe, to kolejno zajmowaliśmy miejsca:

 

Sezon 2032/2033 - 8. miejsce w lidze

Sezon 2033/2034 - 3. miejsce w lidze, wygrany Pucha Austrii

Sezon 2034/2035 - 2. miejsce w lidze

Sezon 2035/2036 - 2. miejsce w lidze, wygrany Puchar Austrii

 

Do tego w sezonie 2035/2036 pierwszy raz od roku 2026 zagraliśmy w Lidze Mistrzów. 

 

***

 

Podrzucam jeszcze wydarzenia z ostatnich dziesięciu lat w austriackiej TIPP3 Bundesliga:

 

image.thumb.png.3158ace3c819ebfd2e396a0cc11bce21.png

 

Cel jest jasny: do 2038 roku zdetronizować Red Bull Salzburg, a później objąć Reprezentację Austrii. Do ogarnięcia, c'nie?

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

EURO 2040

 

Co to był za turniej rozgrywany w słonecznej Grecji. Ale po kolei.

 

Trafiliśmy do absolutnie najtrudniejszej grupy w całym zestawieniu, mając za przeciwników: Hiszpanię, Niemców i Irlandię. Jedyne, co nieco sprzyjało, to... terminarz, bo zaczynaliśmy od meczu z zespołem z Wysp. Nieco wymęczone 3 punkty po jedynej bramce zdobytej w 85', ale swój cel osiągnęliśmy. Później przyszedł mecz z Niemcami - remis i w zasadzie byłem pewny, że to da nam pewny awans. Ale ale, nic z tego - Irole wygrali z Hiszpanią, więc nas czekał mecz o wszystko właśnie ESP. No i cóż - znowu remis! Nasza zorganizowana, ale też na swój sposób nieoczywista gra w grupie pozwoliła nam na zajęcie pierwszego miejsca. Czy był ktoś, kto się tego w ogóle spodziewał?!

 

image.png.bfd8c1934197c65180dd1adb60bbed6d.png

 

W drugiej rundzie los przydzielił nam Szwedów, których z łatwością odprawiliśmy 2:0. 

 

Ćwierćfinał i mecz... z Belgią, która na tym turnieju jeszcze nie straciła bramki. Znaczy: nie straciła do 88. minuty spotkania z nami. Gol ten był na wagę remisu i dogrywki, gdzie ostatecznie przeciągnęliśmy linę na naszą stronę i po golu w 112. minucie gracza Juventusu, Michela Leona Breitenbacha mogliśmy cieszyć się z awansu do PÓŁFINAŁU Mistrzostw Europy 2040. 

 

PS. Mecz z Belgią kończyliśmy w takiej formie:

 

image.png.912705f56f6263987fe2578b0662292d.png

 

Półfinał, losowanie przydziela nam... Hiszpanów. Znowu oni?!

 

Hiszpanie tym razem byli już dla nas poza zasięgiem, a fantastyczną partię rozgrywał najlepszy piłkarz globu 2039 roku - Ruben z Realu Madryt. Prawoskrzydłowy nas w zasadzie pogrążył nas w pojedynkę, ale umówmy się - na tym etapie turnieju już naprawdę mało kto na nas stawiał.

 

image.png.a7a040dca2fa1f1a43612ab0480a299b.png

 

image.thumb.png.43da7d2ffd83425124ed1c0f99bb3e1e.png

 

Gwoli formalności, Mistrzostwo Starego Kontynentu zdobyła... Hiszpania właśnie.

 

image.thumb.png.db6f056c0c2b4872446be990c1f8f697.png

 

Ciekawostka sympatyczna: najlepszym piłkarzem EURO został uznany Michel Leon Braintenbach (swoją drogą - mój były podopieczny z Austrii Wiedeń!). Duma!

 

image.thumb.png.135277fbc99ae0c94127bbeee04f696f.png

 

Co dalej? Szczerze mówiąc... nie wiem. Plan miałem taki, aby wprowadzić Austrię na MŚ2042, aczkolwiek po tak udanym turnieju mam obawy, czy będziemy w stanie w choćby minimalnym stanie zbliżyć się do tego wyniku. Kadra co raz starsza, młodych jakby za dużo nie widać... Do mocnego przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Nie wiem, czy ta historia mogła mieć piękniejsze zakończenie.

 

W moim pierwszym sezonie w Realu Madryt, w ukochanym Realu Madryt!, w finale Ligi Mistrzów rozgrywanym na Santiago Bernabeu, rozegraliśmy mecz z moim byłym zespołem - Olympique Marsylia. 

 

image.thumb.png.c40f461e6e5486a6c777ed511952bb86.png

 

Do tryumfu zespołu w Madrycie prowadził Polak, Maciej Kasprzak - 27 letni zdobywca Złotej Piłki. W Madrycie grałem już formacją z 3 napastników, no i cóż mogę powiedzieć... no nigdy czegoś takiego nie widziałem w mojej 30 letniej karierze trenerskiej:

 

image.thumb.png.b9e8cda9d8713c5bddfd995ecb1d20ca.png

 

Naprawdę cudowna historia, która swój początek miała na północy Walii, w Ruthin Town, gdzie pracowałem za darmo - czy, jak to się teraz popularnie mówi - ZERO EURO... do Realu Madryt, w którym moja miesięczna pensja wynosi 800 000 €. W międzyczasie piękna historia z Austrią Wiedeń (co to było za cudowne 7 lat!), dwa awanse na wielkie turnieje z Reprezentacją Austrii, nawet przez feralne zwolnienie z Sewilli (tak, tak, zostałem zwolniony w listopadzie 2045 roku!), a kończąc na potrójnej koronie z Realem Madryt.

 

image.thumb.png.c052b50c17b51439dbacc5d57822cba1.png 

 

image.thumb.png.d4493672087cbf3af280423afc6c1a37.png 

 

Do zobaczenia w FM2021, drodzy podróżnicy!

  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie postu z Mistrzostwami Europy (vs. Irlandia, Hiszpania, Niemcy) — jakie były dokładne wyniki spotkań w Twojej grupie? Bo końcowa tabela trochę nie zgadza mi się z opisem tego, co się działo :P

 

Co się stało z porażką Hiszpanii z Irlandią, że tabela jej nie uwzględniła, pokazując zero? Z kim Niemcy poniosły drugą porażkę, skoro Irlandia wygrała jeden mecz (z Hiszpanią), Ty z Austrią także jeden (z Irlandią, potem dwa remisy), a Hiszpania również odnotowała jedno zwycięstwo (zapewne z Niemcami)?

 

Chyba, że jestem ciemna masa i czegoś mocno nie jarzę lub umnknęło mojemu sokolemu wzrokowi :P

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Ralf said:

Mam pytanie odnośnie postu z Mistrzostwami Europy (vs. Irlandia, Hiszpania, Niemcy) — jakie były dokładne wyniki spotkań w Twojej grupie? Bo końcowa tabela trochę nie zgadza mi się z opisem tego, co się działo :P

 

Co się stało z porażką Hiszpanii z Irlandią, że tabela jej nie uwzględniła, pokazując zero? Z kim Niemcy poniosły drugą porażkę, skoro Irlandia wygrała jeden mecz (z Hiszpanią), Ty z Austrią także jeden (z Irlandią, potem dwa remisy), a Hiszpania również odnotowała jedno zwycięstwo (zapewne z Niemcami)?

 

Chyba, że jestem ciemna masa i czegoś mocno nie jarzę lub umnknęło mojemu sokolemu wzrokowi :P

Sokole oko czujne jak Cię mogę! Zrobiłem błąd w opisie, bo Irlandia wygrała z Niemcami, a nie z Hiszpanami. 

 

A to komplet wyników grupy D :)

 

Austria - Irlandia 1:0

Hiszpania - Niemcy 1:0

Irlandia - Hiszpania 0:0

Niemcy - Austria 1:1

Hiszpania - Austria 1:1

Niemcy - Irlandia 0:1

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
36 minutes ago, jmk said:

Ale kariera bardzo realna.

O! Cieszę się, że to padło, bo będąc szczerym, to naprawdę kładłem mocny nacisk na to, żeby ta kariera miała ręce i nogi.

 

37 minutes ago, jmk said:

Kiedy 21?

Wpierw muszę go trochę poznać i w ogóle, może rozegram jakąś luźną karierę... A na poważnie ruszę pewnie w styczniu/lutym, tak myślę :) 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...