Skocz do zawartości

02:43, czyli jeszcze jeden mecz, a później idę spać [FM 2020]


Pulek

Rekomendowane odpowiedzi

MAJ 2022
 
Po awansie zdecydowałem się na pozostanie w Goytre, aczkolwiek z jasnym założeniem - to mój ostatni sezon w Klubie. Z Prezesem Suhanskim udało mi się dojść do porozumienia w sprawie podwyżki - teraz to już oszałamiające 775€ na moim koncie na koniec każdego miesiąca! 
 
***
 
Decyzja o tym, że swoją przygodę z Goytre kończę po sezonie, podjąłem w zasadzie w po pierwszych trzech miesiącach po awansie. Wynikało to głównie z wielu ograniczeń - brak możliwości przebudowania składu, sztabu szkoleniowego, zmiany statusu Klubu z pół-zawodowego na zawodowy… Światełkiem w tunelu było ściągnięcie najlepszego strzelca 2 ligi, Chrisotphera Blatchforda, ale reszta transferów do klubu to były raczej uzupełnienia. Dodając do tego odejście mojego asystenta chwilę po rozpoczęciu grania w wyższej lidze… nie wskazywało to na to, że w klubie działo się dobrze. Ale cóż, takie uroki pół-zawodowych kontraktów.
 
***
 
Jeśli chodzi o plusy sezonu, to… utrzymaliśmy się w lidze. 8. miejsce zajęte na koniec sezonu było zdecydowanie odebrane jako sukces. Równa gra w zasadzie przez cały czas trwania rozgrywek pozwoliła nam na spokojne dopłynięcie do brzegu, jakim było utrzymanie w lidze.
 
 YhL8mPM.png
 
Aha, no i znowu podniosłem swoje kwalifikacje w trakcie roku - Krajowa Licencja UEFA A, dzień dobry!
 
pE1ghjR.png
 
***
 
Minusy? Żenująca, przykra i wstydliwa porażka z przyszłym mistrzem ligi, ekipą The New Saints. 
 
ghlHYDy.png

 

***

 

28 maja 2022 oficjalnie przestałem pełnić funkcję menadżera Goytre United.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, kolek23 napisał:
Godzinę temu, Pulek napisał:

28 maja 2022 oficjalnie przestałem pełnić funkcję menadżera Goytre United.

 

Z kontraktem w lepszej lidze w garści, czy dopiero będziesz szukał nowego przystanku :>

Cóż...

 

***

 

CZERWIEC 2022

 

Miejsce pracy: Finn Harps, Airtricity First Division, drugi poziom rozgrywkowy w Irlandii

Oczekiwania klubu: środek tabeli
Oczekiwania moje: jesteśmy w połowie sezonu, szykujemy grunt pod przyszłe rozgrywki
Reputacja klubu: ?????
Reputacja trenerska: ?????

Aktualna licencja: Krajowa UEFA A

Wiek: 34 lata 

Obecne zarobki: 1 800€ miesięcznie (ponad dwukrotna podwyżka!!!)

Dotychczas zarobione pieniądze: 14 500€

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

GRUDZIEŃ 2022

 

Na pierwszy rzut oka zmiana klubu z ekstraklasy walijskiej na drugą ligę irlandzką może nie wyglądać za rozsądnie, ale uwierzcie mi na słowo, że te kraje we względzie piłkarskim dzieli przepaść. 
 
Rzut oka na ranking wskazuje jasną różnicę - przy ewentualnym awansie z ekipą Finn Harps znajdę się w miejscu, z którego będzie dzielił mnie już tylko krok do w pełni profesjonalnej piłki. Na razie jest do pozorne dreptanie w miejscu, natomiast patrząc szerzej i dalej może się okazać, że to właśnie w nowym miejscu pracy przesiądę się w końcu do prawdziwej piłki. 
 
Slfk82P.png


 
Cóż, a przynajmniej tak sobie tłumaczyłem przenosiny z południowej Walii do Irlandii...
 
***
 
Polscy kibice mogą kojarzyć z Irlandii ekipę Dundalk, która gra ligę wyżej od nas, regularnie poczynając sobie w Europejskich Pucharach. A będąc dokładnym: w Eliminacjach Europejskich Pucharów. Ogólnie rzecz biorąc, różnica pomiędzy pierwszą a drugą ligą nie jest olbrzymia, w czym upatrywałem szansy na szybkie przebicie się do elity. 
 
Drużyna Finn Harps miała swoją siedzibę w mieście Ballybofey, na północnej części wyspy. Niewielkie miasteczko skupiało na meczach średnio 300-400 osób, co było dość porównywalnym wynikiem z ekipami z moich poprzednich miejsc pracy. Półzawodowy Klub w przeszłości nie odnotował większych sukcesów, co jakby z mojej perspektywy niewiele zmieniało. Dostałem jasne zadanie: sprawić, by drużyna z roku na rok się polepszała, co w perspektywie kilku lat miałoby doprowadzić do awansu. Ja tam kilku lat czekać nie zamierzałem i od razu ostro wziąłem się do roboty. 
 
Gdy w czerwcu 2022 roku trafiłem do Finn Harps, Ci zajmowali ósme miejsce bez większych perspektyw na środek tabeli, ale też bez szans na spadek… a to z bardzo jasnego powodu: z tej ligi po prostu nikt zlatywał, bo nie było gdzie. Piękne byłoby to miejsce dla Korony Kielce!
 
Wyniki jakie osiągnąłem z drużyną w pierwszym półroczu pracy może nie były olśniewające, ale zapraszam do zapoznania się z nimi. 
 
fzf7EoO.png


Tabela sezonu 2022:
 
xhsJKYO.png

 
***
 
W składzie miałem do dyspozycji wielu przeciętnych, zbliżonych poziomem zawodników choćby do tych z Goytre United. Pierwsze tygodnie przyglądałem się tej ferajnie i raczej stroniłem od szybkich wyroków. Zależało mi bardziej na zrozumieniu specyfiki ligi, otoczki i poznaniu zawodników grających bez żadnej presji. W głowie już jednak wiedziałem, że w przyszłych rozgrywkach… musimy zakręcić się w okolicy barażów. Innej opcji nie zakładam.
 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, bacao napisał:

z ciekawości, nie mogłeś mimo wszystko wydziergać kawałka sezonu w Goytre i przejść gdzieś w trakcie sezonu? IMO wtedy jest większa szansa na klub z lepszą reputacją...

Irlandia pasowała mi idealnie, szczerze mówiąc. To był naturalny krok - lepszy kraj piłkarsko, lepsze perspektywy, lepsze zarobki. Wszystko "na tak".

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szybkie przypomnienie dla tych, co to mogli nieco przegapić:
 
Swoją przygodę menadżerską rozpocząłem w grudniu 2019 roku, zaliczając wyjazd na Wyspy Brytyjskie, a dokładnie do Walii. Pierwsza praca w Ruthin Town pozwolił liznąć mi profesjonalnego futbolu, poznać smak szatni i… nie zarobić ani jednego euro. Dopiero po pół roku przeniosłem się na południe Walii do ekipy Goytre United. Tu dostawałem pensję miesięczną na poziomie 475 euro i w pierwszym sezonie pracy udało się awansować ligę wyżej. Tam kolejna delikatna podwyżka i praca na najwyższym poziomie rozgrywkowym. 8 miejsce na koniec sezonu piłkarskiego 2021/2022 to był sufit tej drużyny. Konkretna rozmowa z szefem i kolejna decyzja o zmianach - klimat brytyjski pozostaje, ale przenosiny do drużyny irlandzkiego Finn Harps na pierwszy rzut oka mogły być niezrozumiałe. Drugi poziom rozgrywkowy, reputacja ligi niższa, zmiana kraju… ale ja patrzyłem na to w ten sposób: nowy kraj, lepsi zawodnicy, ogromna szansa rozwoju w przypadku awansu, bo w Ekstraklasie Irlandzkiej były już naprawdę niezłe ekipy (pozdro Dundalk!) no i zdecydowanie większa kasa (tak, to też ważne!).
 
Łącznie więc przez 4 sezony (niepełne) zaliczyłem 3 kluby no i w żadnym wypadku nie zamierzałem zwalniać. Najważniejsze dla mnie miały być zawsze szanse na rozwój, kariera step by step, no i gdzieś w tym wszystkim miałem zarabiać pieniądze. 
 
To co, jedziemy dalej?
 

  • Lubię! 5
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.04.2020 o 21:09, Pucmen napisał:

Bardzo mi się podoba, będę śledził i zaglądał. Mam nadzieję, że niedługo pojawi się coś więcej :) 

:przytul:

 

***

 

STYCZEŃ 2023 - LISTOPAD 2024
 
Tym razem będzie nieco inaczej, bo w ciągu jednego odcinka postaram się streścić Wam dwa pełne sezony grania.
 
Przede wszystkim, sezon 2023 (w Irlandii gra się w systemie wiosna-jesień!) to cholerne pasmo rozczarowań. Będę szczery - celowałem w awans, albo co najmniej w baraże (miejsca 2-4). Wcześniej miałem pół roku na zapoznanie się z drużyną, poznałem jej mocniejsze i słabsze strony, więc uzbrojony w tę wiedzę wszedłem na pełnej w rok 2023. Jakże wielkie było moje rozczarowanie, kiedy po 1/3 sezonu już wiedziałem, że bezpośredni awans jest poza moim zasięgiem, a w zasadzie od września wiedziałem już, że baraże są poza moim (naszym, klubowym) zasięgiem. Nie ma tu więc wielkiej historii, ot, rok mojej kariery trenerskiej w plecy.
 
PQFK4W2.png
Tabela za sezon 2023
 
***
 
Zupełnie inaczej było za to w sezonie 2024; od początku narzuciliśmy dobre tempo, zaczęliśmy ligę od dwóch wygranych i pozycji lidera, a później już dzielnie trzymaliśmy się czołówki do ostatnich chwil ligi. I nawet kiedy mieliśmy ewidentny spadek formy, to nasi ligowi rywale nie potrafili skorzystać z naszych gorszych dni. 
 
Gdzie upatrywałem tej zmiany względem sezonu 23'? Cóż, bardzo rozsądnie się wzmocniliśmy, ja też lepiej poznałem realia ligi (granie dwoma środkowymi pomocnikami w Irlandii, gdzie każdy z nich ma ~172 cm wzrostu…), delikatne korekty taktyczne i… pykło! 
Graliśmy wciąż ustawieniem z dwójką napastników, z trzema liniami, z grą opartą na skrzydłach. Dołączył do nas wysoki napastnik - 18 letni Bryan Donnelly (notabene król strzelców), choć tak po prawdzie, to nie wiem, po co Wam to piszę. W mojej karierze to po prostu kolejny krok do objęcia klubu z topu piłkarskiego świata.

 

A tymczasem świętujmy awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Irlandii. Czuję, że to krok, który zdecydowanie napędzi moją menadżerską karierę.
 
UdVU6LN.png
Tabela za sezon 2024
 
I teraz spójrzcie proszę na wyniki z ostatniej kolejki. Kiedy my traciliśmy bramkę w 92. minucie na 2:2, tak naprawdę mogliśmy wypaść z pierwszego miejsca na absolutnej mecie ligi. 
 
FdkNJWv.png
 
Uff, dużo szczęścia!
 
***
 
Kilka dosłownie ciekawostek:
 
W 2024 roku do Irlandii przyjechała ekipa Biało-Czerwonych, no i umówmy się, nie mogłem przegapić takiej okazji do zobaczenia naszych. Pewna wygrana i tego dnia piwo smakowało naprawdę wybitnie!
 
BGOaSX4.png
 
Skoro Reprezentacja, to rzućcie okiem na obecną kadrę. Jakieś zaskoczenia?
 
DM4hQvt.png
 
No i piękny bonus - Zielkowi chyba w końcu dobrze się przebudził i na dobre przestawiło mu się w głowie.
 
dVZhb1J.png
 
***

 

LISTOPAD 2024

 

Miejsce pracy: Finn Harps, SSE Airtricity Premiere League, pierwszy poziom rozgrywkowy w Irlandii (awans)
Reputacja klubu: ?????
Reputacja trenerska: ?????

Aktualna licencja: Kontynentalna UEFA C

Wiek: 36 lata 

Obecne zarobki: 1 800€ miesięcznie (negocjuje podwyżkę ?)

Dotychczas zarobione pieniądze: 64 000€

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Duży progres pod względem wyników które mogą otworzyć furtkę by zrobić krok do dalej! Podoba mi się!

 

6 godzin temu, Lucas07 napisał:

Na CMF zaglądam teraz głównie dla Twojej kariery i kariery @jmk, udanej przygody z wyższą ligą!

 

A na jakieś inne strony zaglądasz związane z FM'em? 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Lucas07 napisał:

Na CMF zaglądam teraz głównie dla Twojej kariery i kariery @jmk, udanej przygody z wyższą ligą!

Dzięki! Ale są jeszcze inne tematy warte obserwowania, bądź czujny ;)

 

1 godzinę temu, Pucmen napisał:

Duży progres pod względem wyników które mogą otworzyć furtkę by zrobić krok do dalej! Podoba mi się!

Dzieeeeena, ja też liczę na to, że krok po kroku... 

 

1 godzinę temu, bacao napisał:

Jeżeli chodzi o pytanie odnośnie kadry to IMO Żukowski, chyba że w tej wersji jest jakimś arcypocinakiem. 

A Pjona w Realu?! 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Ciężko będzie wrócić tak na sto procent, ale skoro wciąż po trochu gram, to podrzucę, gdzie aktualnie jestem:

 

image.png.a8a66815fd2cd92e54ce156ee91b4543.png

 

image.thumb.png.14738241f0d75bd1b8dd64e1cdd89ec0.png

 

image.thumb.png.db949ef987d3c4f9b1dbfd43161602ec.png

 

image.thumb.png.7b64d9805b8675ed6857fca85da0a8e1.png

 

No i jest lipiec 2029 a ja mam dwie oferty na stole - albo beniaminek mojej wypatrzonej ligi austriackiej (FC Mauerwerk), albo Dunajska Streda, która aż się prosi, żeby z nimi zdobyć Mistrzostwo Słowacji i pomieszać trochę w Europie...

 

I co tu zrobić?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...