Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Kurwa mistrzostwo w Toronto, powinienem się cieszyć jak dziecko, a ja nie umiem myśleć o niczym innym niż Klay :( Jakie to jest smutne, że największa dynastia tej dekady musiała się rozpaść w taki sposób na naszych oczach. Duże decyzje przed Myersem, ale wydaje się, że przynajmniej jeden sezon będzie dla tej organizacji stracony...

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Czytasz cokolwiek @jasonx czy po prostu sobie zgadujesz? Bo największe nazwiska amerykańskich mediów mają ciut inne zdanie.

 

Quote

ESPN's Adrian Wojnarowski believes Kevin Durant's player option to remain with the Golden State Warriors in 2019-20 is a "last resort" for the prospective free agent.

 

Quote

Also, ESPN's Bobby Marks said on Get Up! that he spoke to three teams, and all of them said the injury won't prevent a Durant pursuit. Marks estimated KD could sign a contract in the neighborhood of $141 million over four years:

 

Quote

Bobby Marks on ESPN Tuesday morning said that he had spoken with representatives of four NBA teams asking if they would still sign KD. Marks said before he

could get the question out, “The resounding answer was ‘yes’”

 

Quote

But according to David Aldridge of The Athletic, that won't impact his market at all. He reports that the Los Angeles Lakers and Clippers along with the New York Knicks and Brooklyn Nets are all still interested in signing Durant this offseason. With so many suitors, there is no reason to believe that he will earn anything less than his max despite the fact that he could miss all of next season.

 

A Klay prawdopodobnie dostanie od GSW albo pełnego maxa, albo coś w stylu 1+1.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Bardziej opierałem się na historii Boogiego.

Nie chce mi się wierzyć, że ktoś da KD teraz maxa. NYK i LAL chcą wyniów już teraz, szczególnie LAL mając Lebrona. Nie wiem, czy będą chcieli czekać rok. Szczególnie, że to będzie trochę rok bezkrólewia i każdy kto może będzie się spinał. Już bym prędzej uwierzył w jakieś Suns, którym kolejny rok w plecy różnicy nie zrobi :keke:

Z Klayem różnie może być. Być może GSW da mu jakieś 100/4, jakoś obudują Stepha weteranami i powalczą o 5-6 miejsce na zachodzie a potem w PO jak wróci Klay póją na pełnej.

Odnośnik do komentarza

Czy w NBA można robić kontrakty z różnymi kwotami za sezon? Tzn w przypadku Duranta zrobić trik, że jest masa hajsu za pierwszy sezon, gdzie i tak nie zagra, tankować na wybór w drafcie, a potem jak KD wraca, to już mniej obciąża budżet, więc można dobrać mu dobrych pomocników z FA i stać się contenderem z dnia na dzień ;) Więc np. jak jest te 141/4 to dać mu 41 za pierwszy sezon, a potem po 33 :-k

Odnośnik do komentarza

Nie do końca, bo ta tabela jest zbyt szczegółowa. Chodziło mi o to, czy mogą być takie rozbieżności pomiędzy latami kontraktu. Po małym researchu wyszło, że to jest maksymalnie 7,5% ale przy max jest inna sprawa - nie pomyślałem, że max to nie jest maksymalna kwota za CAŁOŚĆ kontraktu, ale tak naprawdę 4x maks za KAŻDY SEZON. Czyli myk z front loadingiem takiego kontraktu jest niemożliwy.

Odnośnik do komentarza
32 minutes ago, me_who said:

Czy w NBA można robić kontrakty z różnymi kwotami za sezon? Tzn w przypadku Duranta zrobić trik, że jest masa hajsu za pierwszy sezon, gdzie i tak nie zagra, tankować na wybór w drafcie, a potem jak KD wraca, to już mniej obciąża budżet, więc można dobrać mu dobrych pomocników z FA i stać się contenderem z dnia na dzień ;) Więc np. jak jest te 141/4 to dać mu 41 za pierwszy sezon, a potem po 33 :-k

 

Bodajże 5 procentowe zniżki co rok są możliwe, albo część (całość) ostatniego roku może być nie gwarantowana.

 

Tylko żaden superstar tego nie podpisze, bo nie będzie musiał :) 

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jasonx napisał:

Bardziej opierałem się na historii Boogiego.

Nie chce mi się wierzyć, że ktoś da KD teraz maxa. NYK i LAL chcą wyniów już teraz, szczególnie LAL mając Lebrona. Nie wiem, czy będą chcieli czekać rok. Szczególnie, że to będzie trochę rok bezkrólewia i każdy kto może będzie się spinał. Już bym prędzej uwierzył w jakieś Suns, którym kolejny rok w plecy różnicy nie zrobi :keke:

 

Po pierwsze porównywanie orzechów do desek surfingowych nie ma sensu. Po drugie Knicks nie będą się patrzyli na kontuzję w taki sposób, jak patrzyli by się Lakers. Po trzecie Knicks nie muszą mieć wyniku już i teraz - im rok tankowania akurat nie zrobi róznicy. Po czwarte nawet najbardzjej zagorzali fani Lakers nie mówią o Durancie jako kimś, kto dołączy do ich zespołu.

 

Godzinę temu, me_who napisał:

Czy w NBA można robić kontrakty z różnymi kwotami za sezon? Tzn w przypadku Duranta zrobić trik, że jest masa hajsu za pierwszy sezon, gdzie i tak nie zagra, tankować na wybór w drafcie, a potem jak KD wraca, to już mniej obciąża budżet, więc można dobrać mu dobrych pomocników z FA i stać się contenderem z dnia na dzień ;) Więc np. jak jest te 141/4 to dać mu 41 za pierwszy sezon, a potem po 33 :-k

 

Tak jak Kolek pisał. 5% spadku per rok. Ogólnie jest w dwie strony. Masz kontrakty rosnące, stałe i malejące. Zazwyczaj są rosnące, chyba, że to są kontrakty dla rollsów na dwa lata, to wtedy zazwyczaj masz równy kontrakt i drugi rok niegwarantowany (albo tylko jakaś suma jest gwarantowana). 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Davies w Lakers. Pelicans dostaną za niego Balla, Ingrama, Harta i trzy picki w pierwszej rundzie draftu.

Jesli będą mądrze wybierać, to za kilka lat Pelicans mogą być bardzo silna drużyna. Juz w tym roku zasili ich Zion i numer cztery, a i nawet jak nie będą chcieli wybierać z picków Lakers, to będą mieli bardzo duża elastyczność na rynku transferowym :-k 

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony tak, a z drugiej:

*kolana Balla to jest zagadka. Pamiętamy przypadki, kiedy kontuzje kolan kończyły karierę bardzo obiecujących koszykarzy. Problemem Balla w tym momencie jest zresztą nie tylko zdrowie, ale jego problem z rzutami. Ani selekcja, ani jakość rzutów nie jest zbyt dobra. Życzę chłopakowi, żeby wyszedł z tego na prostą, ale dla mnie to duży znak zapytania;

*zresztą Ball będzie trochę dublował się z Jrue. Fakt, że Jrue potrafił grać z playmakerem (Rondo), ale nie można tego przeoczyć :)

*Ingram i problem z zakrzepami to też nie jest jakiś banalny problem. Ostatnim zawodnikiem u którego zdiagnozowano coś podobnego był Bosh i cóż... po tym jak zdiagnozowali to już za bardzo nie poszalał. Też mam nadzieję, że uda się to pokonać, ale znowu - wielki znak zapytania;

*tegoroczny pick to #4. Ale jeśli LeBron i Davis będą zdrowi, to picki w następnych latach mogą być spadami, także ich wartość może nie być jakaś niesamowicie wielka.

 

Także Pels mogą stać się mocną drużyną, ale mogą też bardzo przestrzelić z tym zestawem zawodników :)

Odnośnik do komentarza

No i nadeszło to, czego się spodziewałem kilka lat temu. Harden się pożarł z Paulem o piłkę i styl gry :keke: Do tego stopnia, że CP3 zarządał transferu. Z tym kontraktem, to chyba tylko Wizzards by go łyknęli za Walla :keke:

 

Z innych boisk:

 

Harford wyoptował się chcąc dłuższego kontraktu od Bostonu. Celtowie zaproponowali trzyletni, Al chce kontraktu na 4 lata. Zdaje się, że się nie dogadają.

Kyrie związał się z Roc Nation Jay-Z więc coraz mocniej spekuluje się o Netsach, chociaż w świetle podpisania AD z Lakers i blisko 30 baniek w SC Lakers możlwie, że wyląduje albo na Brooklynie albo w LA.

Jeśly Kyrie wyląduje na Brooklynie, wtedy D'Angelo musi zacząć szukać sobie nowego pracodawcy. Zainteresowani jego usługami są: Boston (oby nie) i Wilki. Wszystko zależy od kasy i decyzji Irvinga.

Durantowi najbliżej teraz do pozostania w Warriors. Może się okazać, że Knicks znowu zostaną z niczym :kekeke: 

Harrison Barnes wyoptował się z opcji gracza w Kings i ma zamiar poszukać długej i bogatej oferty. Mam wątpliwość, czy ktoś mu zapłaci więcej niż miał w opcji zawodnika (25,1 mln $).

Julius Randle wyoptował się z opcji gracza. Miał zarobić 9 baniek w Pels w przyszłym sezonie, ale dostanie więcej na rynku po bardzo dobrym sezonie.

Butler poszuka większej kasy na rynku niż 20 milionów, które miał zarobić w przyszłym sezonie w Philly. Mówi się, że jeśli zostanie, to Harris pójdzie do Netsów :)

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zapewne ma coś obiecane od Kings, bo w newsie od Woja od razu się to pojawiło.

 

Cytat

On Tuesday, Barnes's agent told ESPN's Adrian Wojnarowski he will decline the player option for the 2019-20 season on his contract that was worth $25.1 million. Wojnarowski noted, "Barnes, 27, and Kings are open to exploring a new deal together this summer."

https://bleacherreport.com/articles/2834340-kings-rumors-harrison-barnes-to-decline-251m-contract-option-become-fa

 

Nie zdziwiłbym się jakby dostał 50-55/3 czy coś w tym stylu od Kings.

Odnośnik do komentarza
56 minutes ago, T-m said:

No i nadeszło to, czego się spodziewałem kilka lat temu. Harden się pożarł z Paulem o piłkę i styl gry :keke: Do tego stopnia, że CP3 zarządał transferu.

 

Morey zdementował :P Żarli się od początku tego sezonu. Totalne niedopasowanie charakterów. Jest fajny artykuł od McMahona o Rockets ;) https://tv5.espn.com/nba/story/_/id/26987545/there-too-much-damn-turmoil-unsettling-vibe-surrounds-rockets

 

3 minutes ago, Dudek said:

Nie zdziwiłbym się jakby dostał 50-55/3 czy coś w tym stylu od Kings.

 

Pewnie bliżej 70/3. Prawdopodobnie agent ma wiadomości, że dostanie niedużo mniej niż 25 przez 3/4 lata. Może 80/4?

 

57 minutes ago, T-m said:

Harford wyoptował się chcąc dłuższego kontraktu od Bostonu. Celtowie zaproponowali trzyletni, Al chce kontraktu na 4 lata. Zdaje się, że się nie dogadają.

 

Horford chciał od Celtics trzyletniej umowy za kwotę bliską 30/rok. Teraz jak się nie dogadali będzie szukał czteroletniej umowy na rynku, podobno mogą wyrwać nawet 100/4... Ainge zbiera żniwo za brak "serca" do graczy. Al nie da im zniżki tylko po to, żeby za rok zostać wytransferowanym. Osobiście uważam, że płacenie 30mln za 36-37 letniego Horforda byłoby strzałem w obie stopy.

 

Boston może otworzyć slota na blisko maksymalną umowę jeśli Al i Kyrie znikną z ksiąg.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Boston też chciał 3 lata, ale wcześniej była mowa, że zrezygnuje z części kasy na rzecz dłuższej umowy. A z tego co słychać (i o czym wspomniałeś), to po prostu chce extension na warunkach z ostatniego roku kontraktu na następne.

 

Ja za Horfordem będę tęsknił, ale taka kasa, za człowienia, któremu coraz bliżej do parkietu niż do obręczy to bez sensu. Więc się nie dziwię. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...