Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, me_who napisał:

Branie Doncica i liczenie, ze wysokiego zawodnika jakiego potrzebowali weźmie zespół zainteresowany wymiana na Słoweńca to średni pomysł. 

ale czy im jest potrzebny wysoki? Maja WCSa czy Skala. Mysle, ze spokojnie z nizszym numerem mogli brac np. Bambe.

 

Bagley to dla mnie bedzie numer jak kiedys Pervis Ellison, ktorego Sacto bralo w drafcie z numerem 1. No ale to nie ja biore kase za te wybory tylko Divac, na pewno wie lepiej ;)

 

Odnośnik do komentarza

Ale pomyśl, skoro my tu wiemy, że Doncic się nie pcha do Sacramento, to to samo wiedzą GMowie w Lidze. Kings na starcie mieliby słabą pozycję przetargową ;)

Ponadto jak czytam podsumowania draftu, to Kings od kiedy wpadł im w ręce #2 byli nastawieni, że wybiorą Bagley'a i nie ma niespodzianki.

Odnośnik do komentarza

Dobra trochę o drafcie już na spokojnie. Najpierw oczywiście Denver i Bucks.

 

Denver:

 

Podjęli ryzyko i chwała im. Cieszy mnie ostatecznie, że jest Porter, a nie trade down, bo to na logikę oznacza, że Kroenke przeżyje ten rok z luxury tax (za rok spadają Chandler (raczej weźmie opt in), Arthur, Faried, a na Sapa jest opcja zespołu, to ponad 60 mln do uwolnienia i zero zagrożenia luxury tax, więc to w zasadzie tylko jeden rok). No ale o FA, przedłużeniu Joka to później.

 

Porter niedawno był jeszcze pewniakiem do podium, a potem ta kontuzja, ale nawet po niej mockowano go z 7/8 numerem i nagle zaczął lecieć w dół. Oczywiście ma flagę ze zdrowiem, dużo było historii, gdzie talent przegrywał z kontuzjami, ale jest też story Embiida i jako fan oczywiście na powtórkę z tego liczę, choćby częściowo. Z #14 to już nie tak wielkie ryzyko i nawet jeśli Porter przegrałby walkę z kontuzjami to ten pick jakoś latami wypominany nie będzie, jak na gościa mającego problemy zdrowotne to przez ten potencjalny upside jest to wręcz bezpieczny pick. 

 

Jedyne co wolałbym bardziej to Zhaire, zwłaszcza że w drugiej rundzie wpadł Jarred Vanderbilt i wówczas w Denver miałbym dwójkę wybraną przeze mnie w BeGM ;). Z tej drugiej rundy bardziej pasowałby mi Keita Bates-Diop i to, że spadł tak nisko może być zwycięstwem Soty. 

 

Bucks

 

Poszli bezpiecznie stosunkowo po zeszłorocznej wpadce z Wilsonem. Tym razem nie było surowego prospekta, a ograny już na poziomie NCAA Donte. Donte którego lubię, Donte który ma walić trójki, a tego w Bucks potrzebują, więc typowy wybór pod fit, ale Bucks nie mogą już sobie pozwolić na wtopy z surowymi grajkami. 

 

Reszta

 

Brawo dla Dallas za ten deal po Lukę. Ja tam w niego wierzę i BPA mam go jako #1 ten draftu. Fajnie że Luka trafia do ogarniętej organizacji z dobrym trenerem i ma być następcą Dirka, czyli kolejną europejską twarzą organizacji z Texasu. Smith-Doncić obawiałbym się tego w obronie, ale mogą się ciekawie uzupeniałniać w ofensywie. Ciekawe kogo Mavs zaatakują latem (Cousins, Randle, Capela, Favors?) pod kosz, bo pewnie chcieliby przynajmniej na starcie sezonu być poważnym zespołem z nadzieją na PO. 

 

Z perspektywy czysto sportowej świetny deal 76ers. Dostali lepszego moim zdaniem prospekta (choć fitowo Mikal bardziej pasuje) i niezastrzeżony pick z 2021, a w jakiej wtedy kondycji będzie Miami to nie wie nikt, z tym capem to gigantycznych perspektyw wydają się nie mieć aktualnie. Zhaire to gracz z większym upsidem, a to co Philly mogą stworzyć za lineup względem defensywnym wydaje się przerażające. 

 

Małym wygranym górnej połówki wydaje się Orlando. Bamba nie jest może idealnym fitem, ale potencjał dużo większy w moim mniemaniu niż Young, którego typuję na busta.

Suns dzięki Okobo mogą wystawić Okobo-Booker-Mikal-Jackson-Ayton i wydaje się to niezwykle ciekawym połączeniem, choć fanem Aytona nie jestem. No ale mają swoją młodzież + Warrena jako 6th mana, Bender też powinien być solidnym graczem w tej lidze na jakieś 20 minut. Może ktoś nabrałby się na Chrissa w jakimś dealu? ;)

 

Potencjalne steale:

 

Elie Okobo - po tym co o nim czytałęm spodziewałem się, że pójdzie wyżej, a tu otwiera drugą rundę. Ma być niby Westbrookiem z Francji, który lepiej rzuca, zobaczymy ;)

Mitchell Robinson - człowiek zagadka, ale w drugiej rundzie to nie jest wielkie ryzyko, a może być solidnym rolesem w tej lidze. 

Khyri Thomas - przy biedzie Detroit na obwodzie od początku powinien mieć minuty, a 3&D to zawsze przydatni gracze. 

Bates-Diop - wolałym go od Vanderbilta w Denver, zdziwiłem się że tak nisko spadł, bo często w mockach nawet w top20, a tu numer #48. Nie wiem jaka to flaga, ale wingman z trójką to się może udać. Jeśli Thibs wypuści go kiedyś na parkiet.

 

Do tego oczywiście Porter jeśli tylko zdrowie pozwoli.

 

Picki których nie lubię:

 

Ayton, Young, Sexton

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ten oddany pick mavs to jak jest protected?

Myslisz, ze Mavs stracili wszelkie nadzieje co do Noela, ze beda szukac wysokiego? Mnie ciekawi kto wezmie Dwighta. Z jednej strony pewnie chcialby isc do contendera, z drugiej nie wiem czy dzwignie pozycje role-playera rim-protectora.

Odnośnik do komentarza

1-5 w 2019

 

Nadzieje? Noel jest pokłócony z Mavs, więc nie ma szans na podpisanie go, bo obie strony nie są zainteresowane. 

 

Dwight miał niezły sezon w Charlotte. Tylko może być problemem w szatni, sportowo coś tam jeszcze w sobie ma, ale gorzej z głową. Mavs IMO mogą wykorzystać zamieszanie Lakers/Rockets z LeBronem i PG i skraść im RFA lub wziąć Favorsa, ale Cuban ponoć ceni sobie Kuzyna, więc kto wie.

Odnośnik do komentarza

Sam nie wiem, gdzie jestem w tej decyzji. Lakersów nie lubię, LeBrona polubiłem ostatnio, ale przez GSW chyba nawet takiemu projektowi życzę w miarę dobrze.

 

Gorzej, że Wschód będzie jezscze bardziej żałosny, rozjebać ten podział na konferencje w końcu, bo to już nie jest poważne. Na Zachodzie w kwietniu znów dobre zespoły będą łowić ryby, a na Wschodzie jakiś załosny wyścig po Playoffy z 40 zwycięstwami. 

Odnośnik do komentarza

Favors zostaje w Utah (2 lata/36 baniek);

 

Noel ma dołączyć do OKC  (1+1Player/minimum dla weterana);

 

J.J. Reddick zostaje w 76ers (~13 baniek/1 rok);

 

Gordon zostaje w Orlando (84/4)

 

Hezonja w Knicks (6,5/1)

 

Ed Davis w Netsach (4,3/1) - co wkurwiło Lillarda i CJa

 

Booker wkurwiony po wywaleniu z Suns Ulisa;

 

Ariza w Suns (15/1)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...