Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Skończył się sezon (dla mnie na finałach konferencji) i powoli zaczynają się pojawiać plotki o transferach. Na razie jednak oficjalnie to tylko ogłoszono listę Free Agents i ze świeczką szukać czegoś więcej niż domniemań (pomijająć Bynuma, którego Lakers zatrzymali na kolejny sezon). Ale pojawia się sporo interesujących nazwisk i ciekaw jestem co się z nimi będzie działo ;)

 

A

Ray Allen (BOS)

Ryan Anderson (ORL)

D.J. Augustin (CHA)

 

B

Leandro Barbosa (IND)

Matt Barnes (LAL)

Brandon Bass (BOS)

Nicolas Batum (POR)

Michael Beasley (MIN)

Chauncey Billups (LAC)

Elton Brand (PHI)

 

C

Jamal Crawford (POR)

 

D

Baron Davis (NYK)

Boris Diaw (SAS)

Tim Duncan (SAS)

 

F

Raymond Felton (POR)

Rudy Fernandez (DEN)

 

G

Kevin Garnett (BOS)

Eric Gordon (NOH)

Danny Greeen (SAS)

 

H

Spencer Hawes (PHI)

Roy Hibbert (IND)

George Hill (IND)

Grant Hill (PHX)

Kirk Hinrich (ATL)

Kris Humphries (BKN) (pozdro Kamtek :keke:)

 

J

Dahntay Jones (IND)

 

K

Chris Kaman (NOH)

Jason Kidd (DAL)

 

L

Carl Landry (NOH)

Courtney Lee (HOU)

Jeremy Lin (NYK)

Brook Lopez (BKN)

 

M

O.J. Mayo (MEM)

JaVale McGee (DEN)

Tracy McGrady (ATL)*

Andre Miller (DEN)

 

N

Steve Nash (PHX)

Jameer Nelson (ORL)

Steve Novak (NYK)

 

P

Anthony Parker (CLE)

Mickael Pietrus (BOS)

 

R

Anthony Randolph (CLE)

Michael Redd (PHX)

Nate Robinson (GSW)

 

S

Ramon Sessions (LAL)

J.R. Smith (NYK)

 

T

Jason Terry (DAL)

Jamaal Tinsley (UTH)

 

W

Gerald Wallace (BKN)

Deron Williams (BKN)

Mo Williams (LAC)

 

Y

Nick Young (LAC)

Sam Young (PHI)

 

 

 

 

*powinien wrócić do tfu Detroit, tam grał spokojnie i równo - nie tak jak kiedyś, ale przyzwoicie

Odnośnik do komentarza

No to powoli zaczęło się kręcić.

 

Po pierwsze w Indianie wielki żal i smutek po decyzji o rezygnacji z bycia prezydentem klubu przez Larrego Birda. Nie wiem czy znajdzie się ktoś, kto zastąpi go w przekonywaniu zawodników, do gry dla Indiany.

 

Detroit pozbyło się przepłacanego Bena Gordona i w zamian dostało z Bobcats nie mniej przepłacanego Coreya Maggette ;)

 

Nowy Jork nie będzie korzystał z prawa do przedłużenia kontraktu z J.R. Smithem i zawodnik wpada do puli Free Agents.

 

Nowy Orlean pozbył się wiecznego talentu Trevora Arizy oraz wiecznie niezadowolonego ze świata Okafora za... Rasharda Lewisa. Wyczuwam, że Lewis może dostać ofertę wykupu kontraktu przez Hornets i tym samym próby zwolnienia SC.

 

No i draft...

 

 

 

 

W zasadzie, zaskoczenia IMO nie było - każdy klub wybrał pod swoje braki, albo pod swoją przyszłość...

 

Z numerem 1 Anthony Davis, który jest oceniany jako long-term franchise player. Cóż, mało kto pamięta Shauna Resperta... on też miał być takim zawodnikiem, a raczej nic wielkiego nie osiągnął. W tym przypadku, może się okazać, to to jest zawodnik raczej w klimacie Blake'a Griffina niż Emeki Okafora (którego nota bene Hornets się pozbyli właśnie).

 

Z numerem 2 Micheal Kidd-Gilchrist do Bobcats i to też wydaje się być niezłym ruchem. Bobcats w zasadzie mają nienajgorszych rozgrywających, na dwójkę przyszedł teraz Ben Gordon, Kidd-Gilchrist będzie grał na 3ce, Tyrus Thomas jako PF i... nic więcej. Będą potrzebowali wzmocnień na pozycji 4-5, bo Diop to gracz zadaniowy, a nie All-Star player.

 

Z trójką poszedł Bradley Beal i jestem ciekaw, jak ten rzucający z dużą swobodą zawodnik odnajdzie się w NBA. Teraz będzie tam duża grupa lubiących gtrzymać piłkę zawodników... może być ciekawie ;)

 

 

To co dla mnie najważniejsze, to wybory Bostonu. Z 21. numerem Jarek Sullinger, który jest zawodnikiem z bardzo dużym potencjałem (dynamiczny, dobrze usposobiony zawodnik), ale niestety może się to skończyć jak w przypadku G. Odena... człowiek szkło...

I z numerem 22 Fab Melo. Też wysoki zawodnik, ale raczej z kategorii "jestem wielki, odbijam wszystkie piłki, ale nie umiem zbierać". Ciężko inaczej oceniać zawodnika, który przy wzroście 7 stóp miał średnio niecałe 6 zbiórek na mecz w ostatnim czasie...

Odnośnik do komentarza

Austin, a nie Augustin ;).

 

NOH znowu zaczynają całkiem fajnie wyglądać :). Gordon, Davis, Rivers - na tej trójce już można zacząć coś budować, szczególnie że mają spadający kontrakt Lewisa. Myślę, że nie będą go wykupować, a raczej poczekają na jakąś wymianę, ew. po prostu czyszczą salary na... powrót CP3 za dwa lata ;). To byłoby już meega :D. W najbliższym sezonie zespół raczej na TOP 10, ale draftu i to też jest całkiem fajna opcja, bo może uda się jeszcze kogoś zdolnego wyciągnąć :P. W ogóle to cieszę się, że Austin, którego z wybranych w drafcie zdecydowanie najbardziej lubię trafił akurat do Hornets ;).

 

Najciekawiej wybrali Thunder, bo z dalekim numerem wzięli zawodnika, który jeszcze jakiś czas temu był w TOP 5 w mockach. Podobno ma jakieś problemy z kolanami, ale jeśli kontuzje go będą omijać to może być największym stealem w całym drafcie.

 

Z wyboru Bulls jestem zadowolony, bo jeszcze jakiś czas temu czytałem, że Marquis jest tym bardziej utalentowanym z braci Teague i może być sporym wzmocnieniem dla Byczków, jak na 29# to fajna opcja.

 

Co do innych wyborów to na pewno postaram się kilkukrotnie obejrzeć w najbliższym sezonie Bobcats z Kembą, Biyombo i MKG, a pod koszem bardzo fajnie będą wyglądać Kings i Pistons. Na spory plus również wybory Celtics (Sullinger z 21# :o) i Rockets :).

Odnośnik do komentarza

T-m:

1. Bird na razie zrezygnował na rok. Po tym czasie, zależnie od jego stanu zdrowia, zdecyduje się, czy wrócić.

 

2. W wymianie Cha-Det tym drugim na pewno chodziło o to, że Maggette ma krótszy kontrakt i dlatego go wzieli.

 

3. Lewisa kontrakt zostanie wykupiony (ma tylko ok. 10 mln. gwarantowane) i tym samym będą mieli trochę miejsca w salary, ale nie wiem kogo mogliby podpisać.

 

DRAFT:

MKG do Bobcats to dla mnie trochę średni ruch. Chłopak ma talent, mentalność zwycięzcy etc., ale nie potrafi zdobywać punktów, a tego w Charlotte potrzebują najbardziej. IMO jest kiepskim fitem dla tej druzyny, ale zobaczymy. I tak btw. to zapomniałeś o Byiombo. Ta ekipa będzie b. dobra w D, ale beznadziejna w ataku.

 

Nie kumam również wyboru Waitersa z nr 4. Koleś odwoływał wszystkie work outy, spotkania z organizacjami i nagle ląduje tak wysoko. Obstawiałem go w "moim mocku" jakoś w TOP12, ale nie aż tak wysoko. Jego agent zrobił kawał dobrej roboty. A Cavs... zrobili to samo, co w poprzednim roku z Tristanem. Wzieli może i utalentowanego zawodnika, ale który nijak nie zasługiwał na tak szybko wybór.

 

Następny to Austin :P Rivers. NOH mają Gordona i jedynie uzasadnienie na wybranie synka tatusia to to, że szykują jakąś wymianę z Indianą (Gordon za Grangera i dodatki może?). W innym wypadku to strata picku.

 

Wygrani draftu:

Warriors - świetne wybory, swietny fity do drużyny. Aż się dziwię, że tego nie spierdzielili :)

Celtics- Sullinger to już teraz jest NBA redi plejer.

Thunder- Jones może wypalić i wzięcie go pod koniec pierwszej rundy to STEAL !

 

jasonx:

Denver wybrało Fourniera (Francuz).

Odnośnik do komentarza

Chyba tylko takiego "fachowca" jak ty mógł zaskoczyć wybór Sullingera z takim a nie innym numerkiem. Aczkolwiek uważam, że przy odrobinie szczęścia Celtowie mogą na tym bardzo dobrze wyjść.

Jeśli się nie mylę to rok temu był w mockach w TOP3, niedawno w TOP10, ale jakoś strasznie się NCAA nie interesuję i dlatego to mnie zaskoczyło ;]. Jak już taki pro jesteś to może wyjaśnisz czemu tak spadł w notowaniach? Jakaś kontuzja czy po prostu słabszy drugi rok w NCAA?

Odnośnik do komentarza

Brss - wiem, że to na rok, ale jakoś szczerze - wydaje mi się, że nawet jeśli Bird wróci, to już będzie starał się trzymać gdzieś bardziej z boku ;)

 

Nie wiem który z graczy: Maggette czy Gordon ma dłuższy kontrakt, a nie chce mi się grzebać. Dla mnie to zamiana patyczka na drugiego patyczka ;)

 

I też uważam, że będą starali się wykupić kontrakt Lewisa. Dla mnie ten zawodnik, to będzie taki drugi spad z góry, jak T-mac. Może nie z aż tak wysoka, ale też z góry ;)

Odnośnik do komentarza

DeJuan Blair także miał rekomendację, aby nie wybierać go w pierwszej rundzie, poszedł w drugiej, przez trzy sezony opuścił chyba 3 spotkania :) Skala trochę inna, bo Blair to solidny roleplayer, ale w wielu zespołach byłby to topowy zbierający ligi.

Odnośnik do komentarza

Coraz mniej wierzę w Suns po tym jak w drafcie wybrali Kendalla Marshalla. Oczywiście może się okazać, że chłopak będzie się tylko uczył od Nasha przez następne 2-3 lata, ale równie dobrze może stać się od razu pierwszym PG jak Nash pójdzie do Raptors.

Odnośnik do komentarza

Trochę informacji ;):

 

Timberwolves dali Batumowi 45-50/4 lata :o

Netsi chyba rezygnują z Howarda i chcą pozyskać Joe Johnsona i jego wielki kontrakt

Scola prawdopodobnie odejdzie z Houston

Eric Gordon raczej nie zostanie w Nowym Orleanie i odejdzie gdzieś na zasadzie snt, zainteresowani są m.in. Pacers i mimo, że lubię Gordona to się cieszę, bo to oznaczałoby więcej minut dla Austina ;).

Blazers zaoferowali maksymalną umowę Big Royowi, duet Aldridge-Hibbert wyglądałby fajnie, ale Indiana raczej go nie puści.

Blake ma podpisać z Clippers 95/5

Celtics szukają SG i są zainteresowani Jamalem Crawfordem, Mayo, Jasonem Terry, Nickiem Youngiem i Sonnym Weemsem.

Scott Brooks podpisał nowy, czteroletni kontrakt z Thunder

Riley zapowiedział, że nie będzie amnestiować Mike Millera

Rockets chcą zaoferować Omerowi Asikowi 8 milionów za sezon :o

Odnośnik do komentarza

Batum może i dostał ofertę od T'wolves, bo Ci czekają na to, co rynek zaoferuje parze Anthony i Beasley, a Portland walczy o G. Walleca (za 6. numer tegorocznego draftu.)

 

Hibbert zostanie na 90% w Indianie i nie widzę specjalnie szans na to, żeby ktoś go przechwycił - zresztą on sam ostatnio mówił, że niespecjalnie chce się z Indianę opuszczać.

 

Chodzą plotki, że Nash wróci do Dallas, co mnie specjalnie by nie zdziwiło...

 

Hornets zwolnili Rasharda Lewisa (nie będę pokazywał, kto myślał, że będzie inaczej) http://www.nba.com/2012/news/07/01/hornets-waive-lewis.ap/index.html ;-)))

Odnośnik do komentarza

Raptors zaoferowali Nashowi 36/3, lubię Nasha, dzięki tej swojej diecie świetnie się trzyma, ale taka umowa dla 38-letniego rozgrywającego to sporo. Ciekawe tylko czy Steve na to pójdzie, bo jedyny plus Raptors to dla Steve'a jest gra w Kanadzie. Liczyłem na to, że jeśli już odejdzie z Suns to do contendera, bo w Raptors to on nawet do Playoffów nie wejdzie przecież :|.

 

Phoenix już chyba pogodzone z odejściem Nasha i szuka teraz guarda, są zainteresowani Gordonem, Dragiciem i Feltonem. Jedyną dobrą opcją dla nich jest Gordon, ale ten jeśli ma odejść z Hornets to tylko do bardziej perspektywicznego zespołu, a nie robić krok w tył. Zresztą w Phoenix przy odejściu Nasha mogliby dać prawdziwą szansę Marshallowi, bo wiele nie ryzykują, najwyżej wyższe miejsce w loterii ;), a zapychanie SC na kilka lat Dragiciami raczej nie pozwoli im na osiągnięcie sukcesów.

 

G-Wall w Nets, 40/4.

Odnośnik do komentarza

Batum i 45/4

Nash i 36/3

Asik i 25/3

Gerald Wallace i 40/4

Hibbert max.

 

Nowe CBA miało coś zmienić, taa....

 

T-m:

Przecież Wolves nie planują przedłużyć tych dwóch zawodników. Beasley blokuje im rozwój Williamsa i Johnsona (chociaż ten akurat...ehh). Do tego jeszcze Webster. Oni nie muszą go przedłużać. Poza tym niedługo kończy się kontrakt Pekoviciowi i on na pewno się szykuje na rozbicie banku (skoro Asik dostał taki hajs).

 

IMO Suns nie powinno się pchać w Feltonów, Crawfordów tego świata. Niech już lepiej tankują i szykują się na top3 draftu, aniżeli mieliby niszczyć sobie salary i udawać, że walczą o PO. Dadzą prawdziwą szansę Marshallowi i może w przyszłym roku coś z niego będzie. Chociaż muszę przyznać, że mam wątpliwości, czy elite passing skills wystarczą do bycia kimś w tej lidze.

 

Nets to muszą być cholernie zdesperowani jak chcą łyknąć kontrakt Joe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...