Skocz do zawartości

Kącik narzędziowy


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo ludzie na CMF znają się na wszystkim, więc może i w tej kwestii znajdę pomoc.

Temat jest następujący: mam mieszkanie dwupoziomowe. Do pokoju na górnym poziomie prowadzą dość strome schody z balustradą. Problem jest taki, że ta przestrzeń nie jest w żaden sposób izolowana od reszty mieszkania. Ostatnio przenieśliśmy sypialnię na górę właśnie, co stwarza problemy natury sonicznej – jak wieczorem napierdalam w Sekiro, to żona nie może spać.

Zdaję sobie sprawę z tego, że z racji umiejscowienia balustrady zamocowanie szczelnych drzwi (klapy?) nie jest możliwe, ale może ktoś ma pomysł, jak poprawić sytuację (odpuszczenie grania nie wchodzi w grę). Aha, nad schodami znajduje się skos pod kątem chyba 45 stopni.

 

IMG_4099.JPG

IMG_4100.JPG

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Hajd napisał:

Jak wiadomo ludzie na CMF znają się na wszystkim, więc może i w tej kwestii znajdę pomoc.

Temat jest następujący: mam mieszkanie dwupoziomowe. Do pokoju na górnym poziomie prowadzą dość strome schody z balustradą. Problem jest taki, że ta przestrzeń nie jest w żaden sposób izolowana od reszty mieszkania. Ostatnio przenieśliśmy sypialnię na górę właśnie, co stwarza problemy natury sonicznej – jak wieczorem napierdalam w Sekiro, to żona nie może spać.

Zdaję sobie sprawę z tego, że z racji umiejscowienia balustrady zamocowanie szczelnych drzwi (klapy?) nie jest możliwe, ale może ktoś ma pomysł, jak poprawić sytuację (odpuszczenie grania nie wchodzi w grę). Aha, nad schodami znajduje się skos pod kątem chyba 45 stopni.

 

IMG_4099.JPG

IMG_4100.JPG

Nie wiem czy o to ci chodziło, ale może zacznij grać w słuchawkach?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, klinsmann napisał:

nadal nie wiem jaka szliferka, jeżeli kątowa/gumówka/flex to na aku z budżetowej linii to raczej kiepski pomysł. 

 

do czego ta szliferka dokładnie ma być? 

 

O to jaka to nie wiem, dlatego pytałem :D

Do czego? Tak jak pisałem, drobne majsterkowanie, meble, jakieś dekoracje czy tam żonie do przedszkola coś zrobić. Co ważne - ona też chce się tym bawić.

 

 

11 godzin temu, Łonio napisał:

Patrząc na asortyment Leroy, to dużego wyboru nie masz.

Jakiś Dexter, tego nie znam. Ale mało sprzętu tej firmy mają.

Później Ryobi. Mają co potrzebujesz. Ale trochę dołożyć musisz. Same sprzęty, z jedną małą baterią i bez ładowarki, to jakieś 900zł. Jedną baterię przynajmniej 4Ah trzeba mieć. Na Allegro widziałem jakieś zamienniki, ale jeszcze nie testowałem.

AEG i Makita to jeszcze droższe zabawki.

 

 

Dzięki.

 

3 godziny temu, klinsmann napisał:

z jedna bateria to pomyłka,

 

skieruj się do sklepu z bułkami

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wyrzynarka-12-V/p100269017

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wiertarkowkretarka-12-V/p100269069

 

za 350 zl masz dwa sprzety, dwa aku, dwie ladowarki, na ten system nie ma szliferki katowej i moim zdaniem miec nie bedzie, innych szliferek też raczej próżno szukać. moim zdaniem szliferka w budżetowym wydaniu na akumulator to pieniądze wyrzucone w błoto.

 

https://www.lidl-sklep.pl/Black-Decker-Akumulatorowa-wiertarkowkretarka-12-V-1-5-Ah-z-akumulatorem-USB-kablem-ladujacym-i-1-bitem-podwojnym/p100271681

https://www.lidl-sklep.pl/Black-Decker-Akumulatorowa-wyrzynarka-12-V-1-brzeszczot-do-drewna/p100273692

 

30 zl wiecej black and decker.

 

znam kilka osob co ma wkretarki 12v z lidla jak za ten hajs dosc zadowoleni, metabo czy niebieski bosch to to nie jest.  zaleta tego systemu Parside jest cena akumulatorow 49zl za 2ah i 89zl za 4ah.

 

osobiście mam jeden sprzet Lidl na 20v jestem bardzo zadowolony. moja subiektywna opinia jest taka ze black and decker to najwiekszy syf, ale to moja opinia.

 

 

na systemie Lidl 20v masz:

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wiertarko-wkretarka-PABS-20-Li-D4-20-V/p100267303#id=100267303&title=PARKSIDE®+Akumulatorowa+wiertarko-wkrętarka+PABS+20-Li+D4+20+V+&query=*&pos=9&origPos=9&page=1&pageSize=18&origPageSize=18&simi=98[dot]0&masterId=100267303

wyrzynarki chwilowo nie widze (ogolnie są na pewno)

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowe-narzedzie-wielofunkcyjne-20-V-ladowarka-w-zestawie/p100260946#id=100260946&title=PARKSIDE®+Akumulatorowe+narzędzie+wielofunkcyjne+20+V+(ładowarka+w+zestawie)+&query=*&pos=7&origPos=7&page=1&pageSize=18&origPageSize=18&simi=98[dot]0&masterId=100260946

 

ale jest multitool - ogolnie spoko opcja, mam Lidlowy kablowy za 129zl i tnie wszystko łącznie z żywym drzewem, można też nim szlifować małe rzeczy, do dużych powierzchni go zajeździsz

 

generalnie w leroy merlin nic nie widze godnego uwagi.

 

 

I to jest mega post <3 W takim razie olać Leroy. Te z Lidla były dopiero co w promocji :( Zaczaję się na nie w takim razie. 

Multitool wygląda właśnie jak pod moje potrzeby.

 

 

2 godziny temu, Łonio napisał:

No oczywiście. Chodziło mi bardziej o to, że gdy kupi jakiś sprzęt z małą baterią, to druga jakaś większa musi być.

 

Ja Go od razu kierowałem do Lidla ;) Kumple co robią przy meblach również kupili kilka narzędzi Parkside i do małych robótek są w sam raz. Nie drogie i spełniają swoje zadania.

 

Dzięki, w takim razie Lidl :D

 

 

2 godziny temu, Gabe napisał:

 

Moim zdaniem kątówka nie za bardzo nadaje się do szlifowania "precyzyjnego". Owszem, da się, ale trzeba mieć mnóstwo wyczucia (i zapewne doświadczenia), ale też łatwo zepsuć powierzchnię. Lepsza do tego będzie mimośrodowa albo oscylacyjna.

 

Kątówka za to super się przydaje do przycinania metalowych elementów.

 

Przez kilka miesięcy ręczną szlifierką kątową robiłem nagrobki, płyty, głowice, belki czy parapety, jakiś exp. pewnie został :D Ale wygląda na to, że multitool będzie lepszy.

 

 

====

 

@Hajd a jak dół wygląda, gdzie jest konsola? Sufit podwieszany z wyciszeniem?

 

https://muratordom.pl/wnetrza/prace-wykonczeniowe/jak-wygluszyc-sufit-w-mieszkaniu-aa-toPM-zMZx-q4jY.html

 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, klinsmann napisał:

 

Jeszcze jedno pytanie - 222 zł za multitool + wkrętarka jest za 139 zł bez aku - bo rozumiem, że z multitool będzie działać? To mam 361 zł, dobra cena.

Odnośnik do komentarza

  

3 godziny temu, Hajd napisał:

Jak wiadomo ludzie na CMF znają się na wszystkim, więc może i w tej kwestii znajdę pomoc.

Temat jest następujący: mam mieszkanie dwupoziomowe. Do pokoju na górnym poziomie prowadzą dość strome schody z balustradą. Problem jest taki, że ta przestrzeń nie jest w żaden sposób izolowana od reszty mieszkania. Ostatnio przenieśliśmy sypialnię na górę właśnie, co stwarza problemy natury sonicznej – jak wieczorem napierdalam w Sekiro, to żona nie może spać.

Zdaję sobie sprawę z tego, że z racji umiejscowienia balustrady zamocowanie szczelnych drzwi (klapy?) nie jest możliwe, ale może ktoś ma pomysł, jak poprawić sytuację (odpuszczenie grania nie wchodzi w grę). Aha, nad schodami znajduje się skos pod kątem chyba 45 stopni.

 

IMG_4099.JPG

IMG_4100.JPG

 

 

Co do problemu, to ja polecam postawienie stelazy i wepchniecie do nich 10cm welny mineralnej. Zrobilem wizualizacje twojego gabinetu:

 

LNdKqxL.png

 

Tam sobie przenosisz konsole i mozesz grac w komputer cala noc.

 

Jezu, dopiero przeczytalem, ze zona spi na gorze, a ty grasz na dole. 

No wiec zamiast tego biurka trzeba postawic lozko.

  • Haha 3
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, klinsmann napisał:

znam kilka osob co ma wkretarki 12v z lidla jak za ten hajs dosc zadowoleni, metabo czy niebieski bosch to to nie jest.  zaleta tego systemu Parside jest cena akumulatorow 49zl za 2ah i 89zl za 4ah.


Wkrętarki Parkside to chyba ich najlepszy wyrób, naprawdę megawydajne, akumulator trzyma bardzo długo, nie zamieniłbym na żadną inną markę (bo i po co). 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jmk napisał:

 

Jeszcze jedno pytanie - 222 zł za multitool + wkrętarka jest za 139 zł bez aku - bo rozumiem, że z multitool będzie działać? To mam 361 zł, dobra cena.

Będzie działać. To jakaś linia produktów "PARKSIDE X 20 V Team". Oczywiście jakbyś chciał coś kolejnego kupować, to też 20V.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

@jmk weź minimum 2 baterie, bo będziesz kurwami rzucał. daj linki co chcesz wziąć nie wiem czy 20v i 20v performance jest kompatybilne. 

 

wkretarka na pewno na aku, pytanie czy musisz mieć resztę sprzętu na aku ? szliferka to raczej mimośrodowa + multitool do narożników. albo ręczna robota. 

 

@Hajd jeżeli chcesz to zrobić estetycznie to niestety musisz zabudować wejście, czyli albo na dole albo na górze, tak jak Seju zwizualizował, koniecznie w ścianę wełna. 

Odnośnik do komentarza

ta druga wkretarka to zakretarka udarowa, nie bierz tego, to nie dla Ciebie. ja akurat ją mam, ale to do innych prac. do dłubania takiego drobnego sie nie nadaje

 

bierz ta za 179z z aku, multitool z aku (ja bym rozwazyl kabel za 129zl jest ) i potem sobie weźmiesz tą wyrzynarkę - jak multitool na aku to samo narzedzie, jak weźmiesz multitoola kablowego to wyrzynarka wtedy z akumulatorem czyli pewnie 199 lub 219

 

sam aku kosztuje 80zl osobno, wiec zestaw sie ogolnie oplaca

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...