Jump to content
Sign in to follow this  
Lelkosław

Pewnego razu w Krakowie..

Recommended Posts

Sezony w większości ligach zakończone, w końcu można się wyspać - tak z pewnością pomyślał Ferdynand, trener jednego z lokalnych zespołów na Limanowszczyźnie. Ten czerwcowy poranek nie różnił się bardzo od pozostałych, a jednak miał być czymś przełomowym, czymś co odmieni los naszego bohatera na dłuższą chwilę.. ale do tego dojdziemy.

 

Czwarty czerwca, poniedziałkowy poranek. Zza oknem piękna pogoda, słońce wyziera z ponad wierzchołków drzew, ptaki pięknie śpiewają.. w ten rozlega się dźwięk telefonu:

"Halo? Radek? Wiesz kur*a która jest godzina?" - Ferdynand cenił sobie sen, nie tolerował wczesnego wstawania (kiedy nie musiał), a tym bardziej kiedy ktoś z tego snu wybudzał go nieproszony. Zazwyczaj wyłączał dźwięk telefonu na noc, żeby rano nic go nie mogło obudzić, tym razem zapomniał.

"Słuchaj stary, nie uwierzysz co się stało! Coś dla Ciebie mam." - Radek był wieloletnim przyjacielem 'Ferdka'. Człowiek o całkowicie innej charakterystyce niż nasz bohater - zwariowany, żywiołowy, niepoprawny marzyciel.

"Co masz takiego dla mnie, że budzisz mnie o szóstej rano?" - wybełkotał jeszcze śpiący Ferdynand.

"Są jaja! Wpadnę do Ciebie koło jedenastej i Ci wszystko wyjaśnię" - po czym się rozłączył.

Ferdynand już trochę wybudzony próbował połączyć fakty i zrozumieć co się stało. Radka znał od dawna, wie że ma zawsze dziwne pomysły ale nigdy nie budził go o tak wczesnej porze. Ciężko stwierdzić co w tym momencie sobie myślał. Z jednej strony był rozgoryczony faktem, że został obudzony o tak wczesnej porze, z drugiej zaś.. intrygowało go 'co też ten wariat znowu wymyślił'. 

"No nic, skoro ma być około jedenastej to jeszcze z trzy godzinki snu i będzie można wstawać.." - tak pomyślał i tak też zrobił.

 

Poranek przebiegł mu sprawnie, jajecznica, kawka, poranna toaleta - jak w zegarku, wszystko zajęło mu czterdzieści pięć minut. Dodatkowo piętnaście minut ćwiczeń, które zalecił mu dietetyk - bo niestety z wiekiem przyszedł i wzrost wagi, więc trzeba było coś robić, aby ten brzuszek chociaż trochę zrzucić. Punktualnie o godzinie 10:15, tak jak wszystko sobie zaplanował usiadł przy codziennej gazecie czytając najnowsze plotki i wydarzenia czekając na przyjazd Radka. Jego wzrok przykuł artykuł z pierwszej strony:

 

Spoiler

6f6d168d9f063f7149fcb9d8ab1c71c5.png

 

"Niezłe jaja, fajnie się bawią chłopcy w wielkim mieście" - pomyślał kończąc czytać artykuł. Następnie przewertował jeszcze kilka stron gazety, zatrzymując się na artykule wyróżnionym na pierwszej stronie - 10 rad na udane wakacje - "Hmmm.. może bym w końcu gdzieś po tych 20 latach pojechał na wakacje? Może Mazury? Ale tak samemu to trochę biednie..." - niestety doskwierała mu samotność. Po śmierci żony nie potrafił się przełamać i otworzyć na kogoś nowego, a przecież od zawsze podobał się kobietom. Wspomnienia znów zaczęły w nim buzować i kolejny raz zaczynał się załamywać i tęsknić, gdy wtedy rozległ się dźwięk dzwonka do drzwi...

  • Like 1

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...