Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

Żadnego Kiano, weź to: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-led-43p715 Do konsolki jak znalazł, niskie czasy reakcji, matryca VA, direct LED, dobra paleta barw. Nie ma hdmi 2.1, ale w sumie w 43' nie wiem czy w jakimkolwiek jest. Ogólnie myślę, że przy najbliższych premierach może się coś pojawić ciekawego w tym rozmiarze. :-k 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Hej znawcy, rodzice w koncu zmieniaja stare 32 cali, ale maja miejsca tylko na 50 cali, 55 juz raczej za duzo. Wymagania zadne wlasciwie - zeby ladnie dzialal, sprawne smarttv, zeby jak najprostszy byl, bo na pewno beda korzystac z Netflixa czy HBO GO. 

 

Budzet do 2,5k spokojnie, ale nie wiem czy jest sens az tyle wydawac?

 

Dajcie znac co polecacie, szczegolnie @Counter i @Scorpio :)

Odnośnik do komentarza

Nie ma 50 calowych 100hz/120hz matryc. ;) Zresztą ten telewizor w rzeczywistości ma 60hz, jednakże w europejskim formacie nadawania telewizji PAL, rekomendowaną wartością jest 50hz, w Stanach jest NTSC i mamy 60hz. Tak samo też jest z wyższymi wartościami, przy naszej telewizji maksymalne odświeżanie to 100hz, a nie 120hz. Jeśli jednak podłączymy konsolę to będziemy mieli 60 i 120hz. ;) 

 

PAL i NTSC odnosi się do częstotliwości prądu w naszych gniazdkach, u nas jest 50Hz, w Stanach 60Hz, w sytuacji kiedy wymusilibyśmy na naszym prądzie 60Hz może dojść do migotania obrazu. 

Odnośnik do komentarza
On 1/12/2021 at 8:22 PM, Counter said:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-led-ue50tu8502

Spełnia wszystkie wymagania, prosty smart, przyzwoity obraz, 50 cali. ;) 

@Counter a tak dla pelnego obrazu - moi rodzice jedyne wynagania do technologii maja takie, zeby dzialala. To moze lepiej zaoszczedzic i kupic jeden z modeli za 1,5k? Czy jednak roznica w jakosci jest az tak znaczaca?

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, Scorpio said:

A nie ogladaja zadnego netflixa czy czegos takiego? Ja bym jednak te kilka stow dorzucił. Żaden majątek A tv trochę porzadniejszy. I tak jak pisał Counter - ja w tych pieniądzach też bym poszedł w Samsunga.

Ogladaja, ale myslalem ze smarttv to bedzie podobne niezaleznie od budzetu, a tylko obraz sie poprawi przy tych +500 zl. A tak, to mozna by pomyslec o jakims soundbarze w tej kwocie :)

Odnośnik do komentarza

Za 1500zł widzę jedynie sensownego TCLa, ale akurat przy 50 calach z tym procesorem obrazu widać pewne braki przy bardziej dynamicznych scenach (pojawiają się artefakty), no i on ma Androida, a to imo nie jest prosty smart dla starszych ludzi. Serio brałbym tego Samsunga, spełnia wszystkie wymagania, smart jest mega intuicyjny, obraz spoko, naprawdę solidny telewizor. :) No i też pamiętaj, że nie każdy smart ma HBO Go. ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jestem na kupnie telewizora. Telewizor do pokoju a nie dużego salonu. Wydaje mi się, że maks jaki by mnie interesował i dobrze się na niego patrzyło to 55 cali. bardzo wpadł mi w oko model LG.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-55nano803-active-hdr-tv-4k-nanocell-edge-ultra-surround?gclid=CjwKCAiAgc-ABhA7EiwAjev-j28uOGM8tY2NoVT_jh8y_htAwUDk8N1zqEdoB36AJThaZ6y1esvNthoC740QAvD_BwE

Jest tu Wielu co się znają :) Mogę prosić o poradę? Ewentualnie co innego? ( Jednak podziękuje za Chińczyki typu Xiaomi, chociaż ceny kuszące ) Budżet to powiedzmy, że chciałbym się zmieścić w 3 tysiącach plus minus. Plus do tego potrzebuje uchwyt na ścianę ruchomy.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to LG nawet całkiem ładnie odwzorowuje kolory, fajny smart, ale dosyć uciążliwa jest czerń i strefy podświetlenia...Załóżmy, że masz czarny ekran i po lewej stronie wyświetli Ci się logo, to cała strefa w formie pasa po tej lewej stronie będzie podświetlona i można by nawet sądzić, że coś z TV jest nie halo, ale to po prostu podświetlanie krawędziowe tak działa. Ogólnie przyzwoity wybór. ;) 

Obczaj sobie jeszcze ten: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd55xh8077saep-uhd-4k-hdr-android-tv-procesor-x1 też matryca IPS, ale z Direct Ledem (lepsze podświetlanie), androidem i dosyć jasny bo 400cd.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedz :) Dzisiaj pojeździłem po marketach w moich okolicach tak z Ciekawości. Byłem w 3 jakie posiadamy i w każdym polecili tego LG. Jednak nie podoba mi się cena w sklepach stacjonarnych :) Widzę, że da się dużo taniej. Np ten mediexpert. W sklepie stacjonarnym u mnie cena 2999. Ale dzisiaj mnie zarazili jeszcze Soundbarem.. chyba Bym chciał coś takiego :) I tu też mam pytanie. Powiedzmy że kupie telewizor LG to ten soundbar też musi być marki LG by ok działał z TV?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...