Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

@jmk dokładnie tak - wchodzisz na ich stronę i klikasz na wybrany sklep - przenosi Cię i robisz zakupy (oczywiście wcześniej zakładasz konto). Tu zapewne chodzi o to, aby poprzez ich link zapisało plik cookies, wtedy po zakupie rozpoznaje, że Ty to Ty. Póki co czekam na zatwierdzenie cashbacku, ale to chwilę trwa, a zamówienie opłaciłem dopiero wczoraj przy odbiorze. 

 

@klinsmann nawet nie znałem LetyShops :D. Ale jak teraz rzuciłem okiem to różnica duża - Goodie ma na RTV Euro 2,5%, a ci drudzy 0,75%. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wszystko będzie, tylko najpierw... śrubki :D. Do Samsunga mocowanie było nieco inne i o ile sam uchwyt mam jakiś uniwersalny i dało się przestawić z VESA 400X400 na 300x200, to już śrubki za duże i muszę ogarnąć zakup (próbuję sobie przypomnieć, kiedy ostatnio byłem w jakimś sklepie typu Castorama :)), bo teraz stoi na stopce i zupełnie mi się to nie podoba. 

 

Z wrażeniami na razie ciężko, bo się odpaliłem wczoraj późnym wieczorem i za wiele w boju nie sprawdziłem, aczkolwiek na obu konsolach od razu info, że telewizor 4K, HDR, bla bla, więc najpierw jeszcze trzeba opanować poustawianie tego. Ogromny plus, że wszystko śmiga (odpalanie apek, ustawień), no ale to trochę jak z wymianą kompa - mój 5-letni Samsung już w 2015 nie był jakimś asem, więc jak teraz się odpala model z 2020 z powiedzmy ciut wyższej półki, to jednak różnica jest. 

 

No i tak naprawdę fajnie byłoby go przetestować np. na jakichś materiałach w 4K, bo oglądanie Comedy Central HD nie robi aż takiej wielkiej różnicy :). 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mam takie moze troche glupie pytanie, ale mam telewizor Philips i do tego podlaczony kablem optycznym soundbar TaoTronics i musze uzywac osobnego pilota z soundbara do regulacji glosnosci. Pilot od telewizora dziala tylko na glosniki TV, ktore i tak wylaczylem w opcjach. Przeszukalem cale menu i nie widzialem jakiejs opcji, zeby to skonfigurowac. Macie jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Ingenting said:

Mam takie moze troche glupie pytanie, ale mam telewizor Philips i do tego podlaczony kablem optycznym soundbar TaoTronics i musze uzywac osobnego pilota z soundbara do regulacji glosnosci. Pilot od telewizora dziala tylko na glosniki TV, ktore i tak wylaczylem w opcjach. Przeszukalem cale menu i nie widzialem jakiejs opcji, zeby to skonfigurowac. Macie jakis pomysl?

Ja mam podobnie, nie znam innej opcji niestety ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

@Perez nic nie pisze, więc pewnie wcale ten LED nie robi takiego szału ;) W związku z tym, chcialem tylko wrzucic super promocje, ma mojego faworyta:  https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-65xh9005?utm_medium=affiliate&utm_content=digidip+PL&utm_campaign=tradedoubler&utm_term=undefined&utm_source=tradedoubler

 

Może komuś się przyda :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie znam się dobrze na modelach telewizorów, ale z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć, jakiego błędu nie powinieneś popełnić. Jak będziesz szukał telewizora, to nie kupuj takiego z odświeżaniem obrazu 50 Hz, tylko bierz ze 100 Hz. Ja nie zwróciłem na to uwagi jak 2 lata temu kupowałem tv i teraz zastanawiam się nad zmianą, bo przy dynamicznych ruchach na ekranie po prostu widać smugi.

 

E: po szybkim sprawdzeniu ten model spełnia wymagania, ale jest trochę za drogi - https://allegro.pl/oferta/telewizor-55-sony-kd-55xg8577-4k-120-hz-android-9961468601

Oczywiście są też tańsze niż 3k, ale raczej jakieś noname-owe marki.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

mam nieco starszego sony z serii XF, parametrami podobdny, 55 cali płaciłem 3500, polecam z całego serca. no i 50Hz to jednak chujostwo jak Michał wspomniał. (uwaga! nie każdy tv 100Hz będzie rzeczywiście 100Hz, warto poczytać opinie), dotyczy to w szczególności tv z budżetu około 2000, parę takich dzwonów widziałem przy wyborze tv

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Czas na nowe TV :)


Więcej niż 45 cali się nie zmieści, chciałbym mieć zajebiste wrażenia obrazowe z gry na Xboxie SERIES X(D) ale nie mam jakichś specjalnych potrzeb. Chyba chciałbym Android TV ale jak mnie ktoś przekona że nie trzeba, to się wycofam :) Dawać!

Odnośnik do komentarza

45 cali? Pod nowe konsole to zdecydowanie Sony XH90 bo hdmi 2.1 i bardzo dobre odswiezanie, ale najmniejszy model ma 55 cali, wiec nie pomoge. 

 

 

Za kilka dni Sony ma swoja konferencje i wszyscy oczekuja jakiegos przelomu z ledami, wiec ja sam czekam co ciekawego pokaza.

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.01.2021 o 11:31, Meler napisał:

Czas na nowe TV :)


Więcej niż 45 cali się nie zmieści, chciałbym mieć zajebiste wrażenia obrazowe z gry na Xboxie SERIES X(D) ale nie mam jakichś specjalnych potrzeb. Chyba chciałbym Android TV ale jak mnie ktoś przekona że nie trzeba, to się wycofam :) Dawać!

Jeżeli chcesz mieć hdmi 2.1 (który podobno koniecznie do nowych konsol mieć trzeba) to trudno będzie znaleźć coś mniejszego niż 55 cali. Tu masz listę (podobno aktualizowaną) telewizorów z hdmi 2.1: https://hdtvpolska.com/telewizory-z-hdmi-2-1-do-konsol-i-pc-aktualizowana-lista-sierpien-2020/

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...