Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

Mamy w redakcji telewizor Samsunga i pytanko - jakie jest najprostsze rozwiazanie, aby odpalic na nim telewizje? Chodzi o to, aby uniknac jakichs anten zewnetrznych etc. Na sieci widze pincet urzadzen - od jakichs pendrive'ow po dekodery. Kluczowe jedynie to, aby miec te ogolnodostepne programy.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Szukam telewizora 43", zastanawialem sie nad wiekszym, ale 49" bedzie chyba za duzy. Nawet nie wiem na co zwrocic uwage tak szczerze. Na razie w oko wpadl mi LG ze wzgledu na WebOS i Phillips ze wzgledu na ambilight i nagrywanie USB. Mozecie cos doradzic?

 

Jesli chodzi o budzet - widze, ze nie ma duzej rozpietosci cenowej w tej przekatnej, wiec jesli warto dolozyc, to moge wziac cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Scorpio napisał:

49' za duży? W 2020 roku? Teraz to się kupuje 65' ;)

 

Ja tam jestem fanbojem Bravii i bralbym cos od Sony. Do czego potrzebujesz tego tv?

Zależy do jakiej przestrzeni. :P Głównie telewizja + Netflix. Grał raczej na nim nie będę.

No i Xiaomi też rozważałem, bo jest tani. Poza tym jakoś kusi mnie LG przez WebOS i Thinq AI.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Oba tak samo przeciętne. Minus Samsunga że ma tylko 2 porty hdmi więc podlaczysz dekoder i konsole i nic więcej. Plusem Philipsa że ma już dolby atmos. Ja nie lubie Samsungow bo maja dosyc zimne kolory barw. Z drugiej strony soft Phillipsa nie ma zbyt dobrych ocen. Najlepiej byłoby podejść do sklepu i po prostu coś na nich obejrzeć i na tej podstawie zdecydować. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Przymierzam się do telewizora 55 cali i zastanawiam się jak to będzie wyglądało na ścianie (teraz mam 43 całe). Telewizor ma 123 cm szerokości a ściana ok 150 cm i mam na tej ścianie szafkę pod tv szeroką na 120 cm. Pytanie: czy lepiej nowy tv stawiać na szafce czy powiesić na ścianie (z wieszaniem wiąże się też kwestia schowania kabli). I taki wiszący tv kojarzy mi się jednak trochę hotelowo

Odnośnik do komentarza
28 minutes ago, tio said:

Przymierzam się do telewizora 55 cali i zastanawiam się jak to będzie wyglądało na ścianie (teraz mam 43 całe). Telewizor ma 123 cm szerokości a ściana ok 150 cm i mam na tej ścianie szafkę pod tv szeroką na 120 cm. Pytanie: czy lepiej nowy tv stawiać na szafce czy powiesić na ścianie (z wieszaniem wiąże się też kwestia schowania kabli). I taki wiszący tv kojarzy mi się jednak trochę hotelowo

Ja jestem team wieszanie TV, w każdym mieszkaniu to robiłem, dzięki temu odzyskujesz szafkę na jakieś swoje rzeczy (u mnie np. głośniki na niej stoją). A jak jeszcze masz szafkę krótszą niż TV, to jednak ten wystający kawałek TV może trochę dawać podstawy do zaczepiania przy przechodzeniu obok/sięganiu po coś.

Te kable z boku chyba jeszcze moge schowac

 

20200911_121329.jpg

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, tio napisał:

Przymierzam się do telewizora 55 cali i zastanawiam się jak to będzie wyglądało na ścianie (teraz mam 43 całe). Telewizor ma 123 cm szerokości a ściana ok 150 cm i mam na tej ścianie szafkę pod tv szeroką na 120 cm. Pytanie: czy lepiej nowy tv stawiać na szafce czy powiesić na ścianie (z wieszaniem wiąże się też kwestia schowania kabli). I taki wiszący tv kojarzy mi się jednak trochę hotelowo

wkuwasz w ścianę korytko od wentylacji i problem widocznych kabli znika, prosta sprawa. no chyba, że ściana ma 6cm grubości

 

generalnie wieszaj. tak jak Maciek napisał, jak jest szerszy, ktoś trąci czy coś + odzyskujesz miejsce

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@Perez @Scorpio pamiętam Waszą dyskusję z Maryni o telewizorach. Oglądałem sobie modele w które celujecie (Sony 65XH9005 i Samsung QE65Q80T, jeśli dobrze pamiętam) i tak się zastanawiam z której strony sam bym chciał ugryźć ten temat. W ogóle się nie interesuję telewizorami (oprócz okresu jak muszę jakieś kupić :D ostatnio bodajże 4 lata temu szukałem czegoś dla rodziców). Chciałbym czegoś w podobnym stylu, jakieś 65", pod konsole nowej generacji :)

 

Na LED TV nie patrzycie? W podobnych pieniądzach da już się znaleźć jakieś modele np. LG OLED, ale obaj pisaliście o modelach LCD. Dlaczego? Widziałem dzisiaj w sklepie oba powyższe modele i jakieś OLEDy od LG i... te drugie zrobiły lepsze wrażenie na pierwszy rzut oka :)

 

Chętnie przyjmę linki w odpowiedzi, jak nie chce Wam się pisać :D 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...