Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Mam telewizor full HD i mam podłączony do tego dekoder cyfry + przez kabel Euro.. i obraz wydaje się jakiś rozmyty. Czy to wina tego, ze nie posiadam dekodera HD i podłączenia przez HDmi ?

 

Największą winę ma tutaj kabel Euro prawdopodobnie, telewizor masz cyfrowy i Full HD, a kabel jest analogowy, nie przesyła wysokiej rozdzielczości. Zmień dekoder na HD z wyjściem HDMI.

Odnośnik do komentarza

Jak pod Cyfrowy Polsat to myślę że wystarczy Ci Samsung:

 

http://www.neo24.pl/telewizor-samsung-ps-42c450.html

 

Jest HD, jest USB, wszystkie konieczne wejścia są, do oglądania telewizji w sam raz. Mniej więcej z tej samej półki jest Panasonic: http://www.neo24.pl/telewizor-panasonic-tx-p42c2e.html , ale on nie ma USB. Jeżeli interesuje Cię wyższa półka to polecam:

 

http://www.neo24.pl/telewizor-panasonic-tx-p42g20e.html

 

Tutaj już masz Full HD, wejście USB, generalnie niższe zużycie energii i więcej funkcji multimedialnych.

 

Generalnie jeżeli ma służyć głównie do oglądania Cyfrowego Polsatu, to postawiłbym na tego Samsunga.

Odnośnik do komentarza

Przymierzam się do wymiany TV i wstępnie zdecydowałem się na plazmę Panasonica 37''.

Jeśli macie TV LCD i plazmy w domach to napiszcie mi co wybrać rosądniej. W tym temacie jestem nieco "łysy".

W LCD boję sie smużenia podczas oglądania meczów koszykówki czy też futbolu i kątów widzenia. Stąd pomysł na plazmę.

Nie bardzo jednak rozumiem czemu LCDeki mają dużo wyższe rozdzielczości niż plazma. Czy ktoś jest mi to w stanie prosto wyjaśnić i pomóc w wyborze?

 

Ja jestem w identycznej sytuacji. Wstępnie przymierzam się do tego modelu. Tutaj wyszperałem dyskusję o całej tej serii:

http://hdtv.com.pl/forum/panasonic/50048-panasonic-seria-x20-tx-p37x20-tx-p42x20-tx-p50x20-test-y-opinie-etc.html

 

Na skąpcu ceny od 1751zł.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Bobi.

A orientujesz się, jak wygląda sprawa z LEDami? Jak one się sprawują?

 

Tutaj musisz zwracać uwagę na konkretne modele, ale nie da się ukryć że LED-y nie robią szału na sygnale analogowym, typu zwykła, własna antena czy kablówka analogowa. Są to telewizory pod satelitę, cyfrową kablówkę, konsolę lub kompa. Niezłe są modele EX700, NX700 Sony, C6500, C7000 Samsunga czy LE810, LE812, LE814, LE820, LE822 Sharpa. Te Samsungi C4000 czy C5000 nie mają 100Hz i może to być widoczne np. przy oglądaniu piłki.

 

 

Przymierzam się do wymiany TV i wstępnie zdecydowałem się na plazmę Panasonica 37''.

Jeśli macie TV LCD i plazmy w domach to napiszcie mi co wybrać rosądniej. W tym temacie jestem nieco "łysy".

W LCD boję sie smużenia podczas oglądania meczów koszykówki czy też futbolu i kątów widzenia. Stąd pomysł na plazmę.

Nie bardzo jednak rozumiem czemu LCDeki mają dużo wyższe rozdzielczości niż plazma. Czy ktoś jest mi to w stanie prosto wyjaśnić i pomóc w wyborze?

 

Ja jestem w identycznej sytuacji. Wstępnie przymierzam się do tego modelu. Tutaj wyszperałem dyskusję o całej tej serii:

http://hdtv.com.pl/forum/panasonic/50048-panasonic-seria-x20-tx-p37x20-tx-p42x20-tx-p50x20-test-y-opinie-etc.html

 

Na skąpcu ceny od 1751zł.

 

Jeżeli nie będziesz podłączał telewizora pod komputer, blu-raya czy konsolę PS3 z grami Full HD, to nie wykorzystasz do końca Full HD w telewizorze. Do oglądania telewizji (czy to kablówki, czy satelity) w zupełności wystarczy telewizor z rozdzielczością 1024x768 lub 1366x768. Ten Panasonic jak każda plazma ma dobre odświeżanie i czas reakcji matrycy, więc smużenia nie ma prawa być.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Interesuje mnie plazma 46 albo 50 cali. Z uwagi na niewielką różnicę w cenie pewnie lepszym wyborem będzie pięćdziesiątka. Odległość od ekranu 2,5 - 3,5 m, ale całe pomieszczenie jest dość obszerne (połączenie salonu z jadalnym). Pod telewizor będzie podpięty dekoder platformy cyfrowej, dvd, czasem kamera i aparat fotograficzny (czytnik karty pamięci!).

 

Mój pierwszy wybór to Panasonic TX-P50S20. Czy jest sklep, który oferuje opcjonalnie 5-letnią gwarancję?

Odnośnik do komentarza

kazdy sklep netowy Ci to zaoferuje jak dodasz do koszyka i przejdziesz do platnosci. Cholernie drogie to jest, opyla się? Albo będzie model wadliwy i rozwali się w pierwszym roku użytkowania (wtedy masz standartową gwarancję), ale będzie sprawny i pierwsze 5 lat powinien smigać. Wg mnie zbyteczne jeśli chodzi o TV...

Przy TV za ok 5k masz:

do 3 lat 477

do 4 lat 698

do 5 lat 910

Odnośnik do komentarza

:o

 

To ja dziękuję za takie opcje. Kiedyś byłem w serwisie Panasonica z mikrofalówką i mnie wystraszyli awaryjnością współczesnych telewizorów - stąd moje zapytanie. Twierdzili wręcz, żebym trzymał kineskopowy telewizor jak najdłużej, bo to stara, solidna robota. Trzeba im przyznać rację :D

Odnośnik do komentarza

:o

 

To ja dziękuję za takie opcje. Kiedyś byłem w serwisie Panasonica z mikrofalówką i mnie wystraszyli awaryjnością współczesnych telewizorów - stąd moje zapytanie. Twierdzili wręcz, żebym trzymał kineskopowy telewizor jak najdłużej, bo to stara, solidna robota. Trzeba im przyznać rację :D

generalnie wszelaka elektronika idzie w kierunku, wymiana co 2-3 lata :] takie prawo chinskiego rynku ...

Odnośnik do komentarza

Nie pozbyłbym się mojego 10-letniego Philipsa, gdyby nie to, że podczas gry na konsoli mało widziałem. Niestety tak jak napisał Smętek teraz wszystko jest obliczone na 2-3 lata. Po co coś naprawiać jak można to wyrzucić i kupić nowe. Zresztą koszt naprawy często przekracza teraz koszt samego urządzenia. Taką mamy rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza

Bardzo często spotkamy się w pracy z ludźmi, którzy przychodzą wymieniać telewizor (najczęściej LG, ale może to przypadek), który zepsuł się dokładnie po upływie dwuletniej gwarancji. Coś jest więc w tym, że sprzęt jest wyliczony na 2-3 lata.

 

wenger, co do sprzętu jaki wybrałeś to jak najbardziej dobry, chyba jedna z lepszych piećdziesiątek w przystępnej cenie. Co do 5-letniej gwarancji to nie wiem jak to wygląda w sklepach internetowych, w stacjonarnych za przedłużenie do 5 lat przy telewizorze za 5 tysięcy to jest koszt 500 zł (Media Markt, Saturn).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z tutaj obecnych używa wejścia USB dla odtwarzania filmów w Sony Bravia? Bo jakoś mój nie chce odczytać formatu MPEG-1...

 

Okej, już sam doszedłem do tego, co robiłem źle - mianowicie należy używać zakładki Wideo i tam odnaleźć USB, a nie z zakładki Sieć.

Edytowane przez Pucek
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Interesuje mnie plazma 46 albo 50 cali. Z uwagi na niewielką różnicę w cenie pewnie lepszym wyborem będzie pięćdziesiątka. Odległość od ekranu 2,5 - 3,5 m, ale całe pomieszczenie jest dość obszerne (połączenie salonu z jadalnym). Pod telewizor będzie podpięty dekoder platformy cyfrowej, dvd, czasem kamera i aparat fotograficzny (czytnik karty pamięci!).

 

Mój pierwszy wybór to Panasonic TX-P50S20. Czy jest sklep, który oferuje opcjonalnie 5-letnią gwarancję?

Kupiłem i teraz mam problem. Telewizor jest za duży, pomieszczenie okazało się nie tak obszerne jak mi się wydawało, ściana, na której jest ustawiony ginie przytłoczona wielkim ekranem :| Najlepiej byłoby teraz siedzieć w jadalnym, aby oglądać telewizję w salonie :D

 

W pokoju widać teraz tylko telewizor. Żona sugeruje, abym spróbował zamienić na 46 cali, ale czytałem regulamin morele.pl i towar rozpakowany, bez folii, pewnie nie przyjmą do zwrotu. No cóż, pozostaje nam tylko przyzwyczaić się do tych gabarytów, albo sprzedać komuś po promocyjnej cenie :-k :mrrr:

 

Kombinuję, że jeśli zawiśnie na ścianie, to z paroma dodatkami nie będzie się tak rzucał w oczy :D Przynajmniej niech ktoś napisze, że to kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...