Skocz do zawartości

Per Aspera Ad Astra - let's crush it !


grandchest

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Ta kariera będzie służyć doskonaleniem moich umiejętności pisarskich. Nigdy nie grzeszyłem nimi, czas się podszkolić. Będę wdzięczny za wyłapywanie każdych literówek, błędów stylistycznych itd.. 

Do nowego FM-a podchodzę z dużą dozą niepewności, swoją ostatnią przygodę zakończyłem... w roku 2015? Nie wiem czy podołam ale dam z siebie wszystko!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konfiguracja:  FM 2020 
Kraje: Grywalne: Polska ( I Liga i wyżej) Podgląd: Białoruś, Hiszpania, Niemcy, Rumunia, Włochy, Anglia (Od najniższych lig wybranych krajów) + Aktualni reprezentacji wszystkich kontynentów.
Dodatki: Brak, najnowszy Patch 

Cel: Wygrać Ligę Mistrzów w ciągu 6-ciu lat
Początek sezonu: 3/06/2020 (Rumunia) 
Klub: Arka Gdynia


 

Odnośnik do komentarza

Część 1 – Przyjrzyjmy się składowi

Słowem wstępu, pozycje podane nie do końca odzwierciedlają rzeczywistość FMową, jest to mały zabieg upraszczający. 

Skład pierwszego zespołu:

Bramkarze:

Marcin Staniszewski 22 l. BR
Pavels Steinbors  33 l. BR

 

Obrońcy:
 

Luka Maric 32 l. O (Ś)
Christian Maghoma 21 l. O (Ś)
Damian Zbozień 30 l. O (PŚ)
Frederik Helstrup 26 l. O (LŚ)
Adam Danch 31 l. O (Ś), DP
Adam Marciniak 30 l. O (LŚ)
Samu Araújo 23 l. O (LŚ)

 

Pomocnicy:
 

Adam Deja 25 l. DP, P (Ś)       
Azer Busuladzic 27 l. DP, P (Ś)       
Marko Vejinovic 29 l. DP, P/OP (Ś)
Marcin Budziński 28 l. DP, P/OP (Ś)
Michał Kopczyński 26 l. DP, P (Ś)
Michał Nalepa 24l. 
P/OP (Ś)
Nando García 24l. P/OP (PL)
Santi Samanés 23l. 
P/OP (PL)
Maciej Jankowski 29l. P (PL), OP (PLŚ)
Mateusz Młyński 18l. P/OP (PLŚ)
Davit Skhirtladze 26l. OP (PLŚ)

 

Napastnicy:
 

Kamil Antonik 20l. N (Ś)
Rafał Siemaszko 32l. 
N (Ś)
Fabian Serrarens 28l. N (Ś)


Jednym z głównych problemów które dostrzegam jest brak pewnego młodzieżowca.. o Kamila Antonika oraz Mateusza Młyńskiego walczy Borussia Dortmund. Jakakolwiek strata skutkuję nie tylko poważnym osłabieniem ale też przymusowym szukaniem następców… co przy aktualnym budżecie… może okazać się problemem.

Christian Maghoma, Damian Zbozień, Frederik Helstrup, Adam Deja znajdują się pod lupą innych ekstraklasowych zespołów, min: Jagiellonii Białystok, Cracovii i Wisły Kraków.

Na uwagę zasługuje fakt, że Michał Nalepa został wystawiony na listę transferową co jak najszybciej naprawiłem wstawiając tam Rafała Siemaszko, które najlepsze lata ma już za sobą. Mam nadzieję, że przy najbliższej okazji uda mi się go sprzedać i posilić nasz budżet transferowy, który wynosi równe zero.. przez co do pierwszego składu przesunąłem Michaela Olczyka 22 l., który w razie konieczności będzie musiał wypełnić lukę po Damianie Zbozieniu.

Jeżeli uda mi się utrzymać wszystkich oraz wzmocnić trochę obronę i skrzydło, jestem niemal pewny, że uda się nam wejść do pierwszej ósemki już podczas pierwszego sezonu. Klub dysponuje w składzie prawdziwymi perełkami, które odpowiednio poustawiane i zmotywowane są w stanie niejednego zaskoczyć.

Priorytet wzmocnień to: Prawy Obrońca, Prawy Ofensywny Skrzydłowy….  najlepiej dobry młodzieżowiec.

 

Cytat

Kto potrafi cieszyć się z małych rzeczy, mieszka w ogrodzie pełnym szczęśliwości ~ Phil Bosmans

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.12.2019 o 15:52, Maniek_ZKS napisał:

Czeka Cię wiele nauki:) Powodzenia 


Wiadomo ?

Część 2 – Transfery i przejęcie klubu?

Oprócz wystawienia Rafała Siemaszko, zdecydowałem się wystawić na listę transferową wszystkich piłkarzy Rezerw oraz Juniorów, którzy nie rokowali na przyszłość. Ten zabieg pozwoli mi zabezpieczyć (mam nadzieję) część gotówki której będę potrzebował aby kogoś sprowadzić. Budżet  to duży problem i bez transferów "Z" nie wyprowadzimy klubu na prostą. 

Niestety, nie wiem co mam myśleć o fakcie, że w internecie aż huczy o nowym potencjalnym właścicielu klubu... czyżby to była najkrótsza przygoda z klubem?

 

Spoiler

hRc7JvP.png


Część 3 - Taktyka 

Od początku swojej kariery z FM-em zawsze byłem zwolennikiem ofensywnej piłki. Jako, że przegrałem już jeden sezon na próbę, udało mi się "coś zlepić". 
Założenia taktyki są bardzo proste. Gramy ofensywny futbol od bramki. Szukamy zagrań na wolne pole i przeszkadzamy rywalowi. Czy to się sprawdzi? 
Mam nadzieję, że pierwsze sparingi dadzą nam częściową odpowiedź. Na dzień dzisiejszy mój asystent zasugerował poniższy skład, zobaczymy czy przetrwa on próbę czasu.

 

Spoiler

EkwhKvX.png


 

Część 4 - Treningi 

Czy ktoś z Was ogarnia nowy system treningów? Dla mnie to czarna magia, dlatego w 100% zaufałem mojemu sztabowi. 

Część 5 - Sparingi 

Zdecydowałem się odwołać większość sparingów i zastosować pewne zmiany. Już 4 Czerwca zaplanowałem grę wewnętrzna z II zespołem Arka Gdynia. 
Będzie to okazja do bliższego zapoznania się z zespołem i przetestowania pewnych zagrań stałych fragmentów gry. 

Kolejnym krokiem będzie seria sparingów, kolejno z Litewskim klubem Futbolo Klubas Banga Gargždai 8/06/2019, Szwedzkim Kalmar Fotbollsförening 15/06/2019, Rosyjskim FC Baltika Kaliningrad 22/06/2019 oraz francuskimi rezerwami Olympique de Marseille 29/06/2019.
 

Spoiler

4NWlYrM.png



Wydaje mi się, że większość rzeczy udało mi się ogarnąć... tak, więc.. Czas zaczynać zabawę :) 

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, gdzie znajdę opcję wyłączenia wspomagania mojego asystenta przy umawianiu spotkań sparingowych dla pierwszego zespołu? 

 

Część 6 - Pierwsze koty za płoty !

Jak się okazuję, mieliśmy małą sprzeczkę z moim asystentem, który bez mojej wiedzy zorganizował trzy dodatkowe sparingi ze Slavia Praga 27/06/2019, Rostov 6/07/209 oraz Lokomotiv Moscow 9/07/2019.. na nasze szczęście, nie tylko nie obyło się bez kontuzji ale udało się je wygrać. Ze wszystkich, najbardziej cieszy wygrana ze Slavia Praha 5-0, gdzie ich najdroższy zawodnik Tomas Soucek.. jest wyceniany na bagatela 32 mln złotych, czyli aż 5 razy więcej niż Marko Vejinovic.. no ale jak widać $ nie grały tutaj roli. 

Cieszy fakt, że drużyna strzela dużo bramek, po tych meczach mogę stwierdzić, że Christian Maghoma, Michał Nalepa, Marko Vejinovic oraz Nando Garcia  stają się murowanymi pewniakami do wyjściowej jedenastki. 
 

Spoiler

ngfSo3D.png


Cieszy również fakt, że udało się sprzedać kilku niepotrzebnych zawodników. Z klubem pożegnali się:

Szymon Więckowicz -> Chrobry Głogów (36 tyś zł)
Mateusz Gulajski -> Zagłebie Sosnowiec (41,5 tyś zł)
Adam Wolak -> Kotwica Kołobrzeg (77 tyś zł)
Rafał Siemaszko -> Olimpia Grudziądz (205 tyś zł)

Zasililiśmy budżet kwotą 360 tyś zł dzięki czemu zarząd przyznał mi kwotę 300 tyś zł na transfery i 60 tyś na pensję. Pozwoli mi to zakontraktować nowych piłkarzy. 
 

Spoiler

IFybz3Y.png

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Rafał Siemaszko -> Olimpia Grudziąc (205 tyś zł)

 

 

Takiego błędu Ci nie wybaczę. Raz, że masz w grze jak byk napisane nazwy klubów z miastami włącznie, to dwa, powinieneś sprawdzać, czy to co tutaj piszesz, piszesz poprawnie. Po trzecie, jestem Grudziądzaninem, więc mieszkam w Grudziądzu a nie Grudziącu. Jak już Ci ktoś napisał:

 

 

W dniu 23.12.2019 o 15:52, Maniek_ZKS napisał:

Czeka Cię wiele nauki:) Powodzenia 

 

 

PS. Ty wklejasz tutaj nawet screen z poprawną nazwą. SIK! Błędów jest o wiele więcej, ale nie chciałem wytykać, żeby nie zniechęcić Ciebie do kontynuowania.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Maniek_ZKS napisał:

Możesz sobie zmienić w opcjach sztabu szkoleniowego 


-.- ale schowali tą opcję. Dopiero po przełączeniu z obowiązków na zakładkę Mecz pojawiło mi się. 
 

 

3 minuty temu, Kraha napisał:

 

 

Takiego błędu Ci nie wybaczę. Raz, że masz w grze jak byk napisane nazwy klubów z miastami włącznie, to dwa, powinieneś sprawdzać, czy to co tutaj piszesz, piszesz poprawnie. Po trzecie, jestem Grudziądzaninem, więc mieszkam w Grudziądzu a nie Grudziącu. Jak już Ci ktoś napisał:

 

 

 


Poprawione, dziękuje za wyłapanie. Fajnie, że ktoś czyta. 

 


 

Odnośnik do komentarza

Część 6 - Strata lidera?.. okres Lipcowo-Sierpniowy

Niestety, nie udało mi się przekonać Michała Nalepy do pozostania w klubie. Nasz filar pomocy zdecydował się wybrać ofertę Jagiellonii Białystok za co zainkasowaliśmy 1.5 mln zł... i problem ze skompletowaniem wyjściowej jedenastki. Na celowniku pojawił się Daniel Ściślak, niestety Górnik zażyczył sobie za niego ponad 20 mln zł.. co stanowczo przekracza nasz budżet. Z powodu presji czasu postanowiłem zakontraktować dwóch piłkarzy. Do klubu z Mezőkövesd-Zsóry Sportegyesület za 1.4 mln zł przyszedł do nas Węgierski zawodnik Zsombor Berecz 23 l. który docelowo ma zastąpić Michała Nalepę oraz Tunezyjczyk Issam Ben Khemis 23.l, który ma zwiększyć rywalizację w środku pola. Na wypożyczenie do Olimpii Grudziądz trafił Jan Łoś, który nie mógł wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie ale jest jeszcze młody i ma czas na rozwój.

Dużo lepiej poradziliśmy sobie w meczach o stawkę... choć Jagiellonia Białystok sprawiła, że nasze wejście w rundę było bardzo nieudane.  Mimo przewagi zdobytej w pierwszej połowie i czerwonej kartki w 45 min. dla Tarasa Romanchuka, udało jej się wyrównać w samej końcówce, trzy minuty poza regulaminowym czasem gry. Zupełnie odwrotna sytuacja przytrafiła nam się w meczu z Zagłębiem Lubin, gdzie nie tylko wyrównaliśmy grając w osłabieniu ale 6 minut po regulaminowych czasie gry Sasa Balic przy dośrodkowaniu skierował piłkę do własnej bramki dając nam arcyważne 3pkt. 

16/8/2019 graliśmy w z obecnym liderem, Lechem Poznań, który przez wielu był nominowany o walki o mistrzostwo.. jak się okazało mecz już od samego początku ułożył się po naszej myśli, gdzie w 18 minucie Fabian Serrarens pokonał bramkarza rywali a trzynaście minut później dobił go Fabio Garcia, Lech  po tych dwóch uderzeniach nie mógł wyjść na prostą. Kropkę nad "i" dołożył nasz najlepszy piłkarz Marko Vejinovic dobijając rywala w 63 min. meczu.  Mimo tak wyraźnego zwycięstwa z Lechem Poznań, bardzo męczyliśmy się grając następny mecz z Cracovią Kraków i dopiero 2 min. po doliczonym regulaminowym czasie gry Damianowi Zbozieniowi udało pokonać się 
Lukáša Hroššo. Niestety na Górnik Zabrze wyszliśmy bez polotu i można mówić o wielkim "farcie", gdyż to zespól gości był tutaj stroną zdecydowanie dominującą. 
 
Mimo wszystko, po siedmiu kolejkach ekstraklasy jesteśmy liderem mając na końce 15pkt. razem z Zagłębiem Lubin (bezpośrednio wygrana). To co zwróciło na mnie szczególną uwagę to fantastyczna postawa piłkarzy Raków Częstochowa, którzy dzięki genialnemu przebłyskowi Felicio Brown Forbesa (6 meczy - 8 bramek) zajmują aktualnie 3 miejsce z 13 pkt nad czwartą Lechią Gdańsk (12pkt.).

 

 

Spoiler

vMiez61.png

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...