Skocz do zawartości

RPG


Feanor

W co zagramy?  

19 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie popatrzeć co się stanie z moim elfem na lvl. 3 i wybrałem dndbeyond jako źródło wiedzy. Rzuciłem okiem na akcję mojej postaci, przy w pełni wypełnionej karcie i....

 

Miałem krótki miecz wypełniony jako +2 do ataku i +0 do obrażeń, bo ZTCP miał być modyfikator od siły. Dndbeyond sugeruje takie coś... gdzie jest prawda :D ?

 

E4546EAC-812D-45A2-B2CC-6270BDBC407A.thumb.jpeg.bb6a108e6d45cff41a0d3052894e88ba.jpeg

 

Moja postać na starcie posiadała takie mieczyki dwa.. czy mógłbym wtedy walić w każdej turze dwa razy :D ?

Odnośnik do komentarza

Do damagu dod

15 minut temu, kolek23 napisał:

Chciałem sobie popatrzeć co się stanie z moim elfem na lvl. 3 i wybrałem dndbeyond jako źródło wiedzy. Rzuciłem okiem na akcję mojej postaci, przy w pełni wypełnionej karcie i....

 

Miałem krótki miecz wypełniony jako +2 do ataku i +0 do obrażeń, bo ZTCP miał być modyfikator od siły. Dndbeyond sugeruje takie coś... gdzie jest prawda :D ?

 

E4546EAC-812D-45A2-B2CC-6270BDBC407A.thumb.jpeg.bb6a108e6d45cff41a0d3052894e88ba.jpeg

 

Moja postać na starcie posiadała takie mieczyki dwa.. czy mógłbym wtedy walić w każdej turze dwa razy :D ?


 

Już wiem: krótki miecz ma atrybut „finezyjny” (i „lekki”). Oznacza to, że... walcząc taką bronią zamiast dodawać sobie modyfikator z siły, możesz wybrać modyfikator ze.... Zręczności. A tam masz pewnie +4. 
 

co więcej, jeśli broń ma atrybut lekka, to faktycznie można atakować dwiema takimi broniami. Jedyne ograniczenie jest takie, że ten drugi, dodatkowy atak robiony jest bez bonusu z cechy. 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, Feanor said:

Do damagu dod


 

Już wiem: krótki miecz ma atrybut „finezyjny” (i „lekki”). Oznacza to, że... walcząc taką bronią zamiast dodawać sobie modyfikator z siły, możesz wybrać modyfikator ze.... Zręczności. A tam masz pewnie +4. 
 

co więcej, jeśli broń ma atrybut lekka, to faktycznie można atakować dwiema takimi broniami. Jedyne ograniczenie jest takie, że ten drugi, dodatkowy atak robiony jest bez bonusu z cechy. 


Jak... cudownie :D

 

- rzuca dwuręczny miecz

- wyciąga dwa krótkie miecze

- Elfi tank mode on

- „Grogho, teraz ja idę pierwszy”

 

:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja chyba pytałem kiedyś, ale nie pamiętam odpowiedzi. Jak losujesz eventy w czasie podróży? Zakładam, że d4 używasz do sprawdzenia poziomu trudności walki, ale czy same encountery masz w tabeli jakiejś czy improwizujesz je? :D

 

I swoją drogą Grogho jak nigdy spokojniejszy, nawet nie chciał nikogo w mieście smyrać :keke: i konia chciał kapłanowi kupić. Może i barbarzyńca, ale ewidentnie wyrasta na jedynego o dobrym, uczynnym charakterze w tej drużynie :kekeke: 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, z0nk napisał:

Ja chyba pytałem kiedyś, ale nie pamiętam odpowiedzi. Jak losujesz eventy w czasie podróży? Zakładam, że d4 używasz do sprawdzenia poziomu trudności walki, ale czy same encountery masz w tabeli jakiejś czy improwizujesz je? :D

 

I swoją drogą Grogho jak nigdy spokojniejszy, nawet nie chciał nikogo w mieście smyrać :keke: i konia chciał kapłanowi kupić. Może i barbarzyńca, ale ewidentnie wyrasta na jedynego o dobrym, uczynnym charakterze w tej drużynie :kekeke: 

 

Eventy mam w tabelce dostarczonej przez kampanię, którą kiedyś kupiłem. Ale... są to tylko eventy bitewne. Co w związku z tym? Co prawda nie mieszam za bardzo w samych przygodach (o czym nawet piszę w tej ostatniej notce), czasu mam obecnie na to trochę za mało (a poza tym bawi mnie porównywanie tego, jak druga prowadzona w nich drużyna zachowuje się w stosunku do pierwszej), ale tą jedną rzecz jednak zmodyfikowałem: po wyrzuceniu, że będzie encounter, rzucam jeszcze k4... ale nie po to, by ustalać trudność starcia, ale po to by sprawdzić, czy może jednak encounter będzie niebitewnego typu (przyjąłem, że jest na to 25% szans). No, czasem w przypadku rozwiązania bitewnego k4 jest wskazane jako liczba atakujących. 

I teraz tak: jeśli wylosuję encounter niebitewny (a raz tak się już zdarzyło), to nie mam żadnej tabelki. Mam za to Story Cubes z setu Fantazja. To coś takiego:

sgdsg.png.a48082027a9d104eeb2bd33e0cd4080e.png

Rzucam sobie czterema/pięcioma takimi, odrzucam jedną niepasującą i improwizuję co niby się stało. Tak właśnie urodził się Raibern Zornsson (wypadł ten krasnolud-górnik, harfa i coś tam jeszcze).

 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...