Skocz do zawartości

RPG


Feanor

W co zagramy?  

19 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga.

 

w związku z panującym wszędzie morowym powietrzem mam obecnie trochę więcej czasu wolnego. Nie wiem, czy wyrobię się z sesją, ale kto wie, może jakąś godzinę da się wykroić w najbliższym czasie. W związku z tym, osoby które chciały zagrać:

 

1. Udają się tutaj, drukują sobie kartę postaci. 
2. Myślą sobie, kim właściwie chcą grać. 
2.1 Ponieważ wygrała opcja klasycznych lochosmoków, to do wyboru są następujące rasy:

  1. Człowiek
  2. Półelf
  3. Elf (leśny, wysoki lub mroczny)
  4. Krasnolud (górskie lub wzgórzowe)
  5. Niziołek (harde lub lekkostope
  6. Diabelstwo (czyli tiefling, razi mnie polskie tłumaczenie)
  7. Drakon
  8. Gnom (skalny lub leśny)
  9. Półork

2.2 Klasy:

  1. Paladyn
  2. Druid
  3. Wojownik
  4. Kapłan
  5. Łowca
  6. Mag
  7. Czarownik (bardziej czarnoksiężnik imho)
  8. Barbarzyńca
  9. Druid
  10. Łotr
  11. Mnich (bardziej z Shaolin niż z Monte Cassino)
  12. Zaklinacz

3. Myśli nad jakąś drobną otoczką fabularną dla postaci, kim były wcześniej, co je motywuje. Pomocą jest w tym wybór pochodzenia postaci, ma to drobne znaczenie w mechanice:

  1. Żołnierz
  2. Pustelnik
  3. Mędrzec
  4. Szlachcic
  5. Ulicznik
  6. Szarlatan
  7. Rzemieślnik
  8. Przestępca
  9. Pogranicznik
  10. Marynarz
  11. Ludowy bohater
  12. Artysta
  13. Akolita

4. Jeśli nie macie pomysłu na postać, to polecam tę stronę.  Generuje ona postacie, które są naprawdę chłodne. 
 

Dajcie znać, czy nadal Wam się chce i czy przerobiliście już zadanie domowe. Wtedy zrobimy sesję zero, gdzie wykreujemy tych Waszych bohaterów. 
Gdy tylko moje dzieci mi na to pozwolą.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Feanor napisał:

Dajcie znać, czy nadal Wam się chce i czy przerobiliście już zadanie domowe. Wtedy zrobimy sesję zero, gdzie wykreujemy tych Waszych bohaterów. 
Gdy tylko moje dzieci mi na to pozwolą.

ostatnie minuty w pracy poświęcam nie na pracę a druk karty! jestem na tak! :D 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Feanor napisał:

Uwaga.

 

w związku z panującym wszędzie morowym powietrzem mam obecnie trochę więcej czasu wolnego. Nie wiem, czy wyrobię się z sesją, ale kto wie, może jakąś godzinę da się wykroić w najbliższym czasie. W związku z tym, osoby które chciały zagrać:

 

1. Udają się tutaj, drukują sobie kartę postaci. 
2. Myślą sobie, kim właściwie chcą grać. 
2.1 Ponieważ wygrała opcja klasycznych lochosmoków, to do wyboru są następujące rasy:

  1. Człowiek
  2. Półelf
  3. Elf (leśny, wysoki lub mroczny)
  4. Krasnolud (górskie lub wzgórzowe)
  5. Niziołek (harde lub lekkostope
  6. Diabelstwo (czyli tiefling, razi mnie polskie tłumaczenie)
  7. Drakon
  8. Gnom (skalny lub leśny)
  9. Półork

2.2 Klasy:

  1. Paladyn
  2. Druid
  3. Wojownik
  4. Kapłan
  5. Łowca
  6. Mag
  7. Czarownik (bardziej czarnoksiężnik imho)
  8. Barbarzyńca
  9. Druid
  10. Łotr
  11. Mnich (bardziej z Shaolin niż z Monte Cassino)
  12. Zaklinacz

3. Myśli nad jakąś drobną otoczką fabularną dla postaci, kim były wcześniej, co je motywuje. Pomocą jest w tym wybór pochodzenia postaci, ma to drobne znaczenie w mechanice:

  1. Żołnierz
  2. Pustelnik
  3. Mędrzec
  4. Szlachcic
  5. Ulicznik
  6. Szarlatan
  7. Rzemieślnik
  8. Przestępca
  9. Pogranicznik
  10. Marynarz
  11. Ludowy bohater
  12. Artysta
  13. Akolita

4. Jeśli nie macie pomysłu na postać, to polecam tę stronę.  Generuje ona postacie, które są naprawdę chłodne. 
 

Dajcie znać, czy nadal Wam się chce i czy przerobiliście już zadanie domowe. Wtedy zrobimy sesję zero, gdzie wykreujemy tych Waszych bohaterów. 
Gdy tylko moje dzieci mi na to pozwolą.

Hej, to ciekawy pomysł. Nie byłem na sesji RPG od liceum...

 

To jakoś przez Discorda?

 

Jakiś konkretny powód, że druidów jest dwóch do wyboru? ;)

Odnośnik do komentarza

Planuję zrobić to przez roll20 (https://roll20.net), nigdy co prawda tego nie używałem, ale to platforma dedykowana pod RPG. Trzeba tam się zarejestrować (darmowo). 

 

Tylko jakieś okienko czasowe z małą aktywnością dzieci muszę znaleźć jeszcze :D

Wstępnie proponuję wieczór jutrzejszy, na sesję zero potrzeba będzie ok. 1,5 h jak sądzę. Nie wiem o której dokładnie. Zastrzegam możliwość przełożenia ;)

  • Lubię! 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Feanor napisał:

Planuję zrobić to przez roll20 (https://roll20.net), nigdy co prawda tego nie używałem, ale to platforma dedykowana pod RPG. Trzeba tam się zarejestrować (darmowo). 

 

Tylko jakieś okienko czasowe z małą aktywnością dzieci muszę znaleźć jeszcze :D

Wstępnie proponuję wieczór jutrzejszy, na sesję zero potrzeba będzie ok. 1,5 h jak sądzę. Nie wiem o której dokładnie. Zastrzegam możliwość przełożenia ;)

Godzina, godzina jest potrzebna w celach negocjacji z małżonką.

Odnośnik do komentarza

Uwaga: wstępny termin sesji zero: jutro o 19. Wybaczcie mi, termin może ulec zmianie, mam w domu dwóch terrorystów którzy nie przejmują się ojcowskim błogostanem wcale (kolek i Meler widzieli nawet drobny przykład dzisiaj :) ). Dla wyjaśnienia: JESZCZE NIE BĘDZIEMY GRAĆ, to będzie „sesja zero”. Rozlosujemy postacie, miejmy nadzieję, że zdążymy jeszcze porozmawiać o wstępie do przygody, jakie macie wizje postaci (bo może uda się potem coś z tego do przygód wpleść). Kiedy sesja 1: nie wiem, może jeszcze w tym tygodniu, może w następnym. Wakacje są jednak łatwiejsze dla mnie :)

  • Uwielbiam 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...