Skocz do zawartości

Rewolucja w światowej piłce


kurnia84

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz dłuższe wieczory spowodowały, iż zdecydowałem się na rozpoczęcie nowej kariery w FM 2019. Swoją karierę rozpocznę prowadząc zespół warszawskiej Legii. W odróżnieniu od innych karier w opisywanej tutaj najważniejszym założeniem jest to, iż wszyscy dostępnie w grze zawodnicy nie będą mieli przydziału klubowego i będą dostępni jako wolni zawodnicy. Oprócz zawodników dostępnych w bazie dodatkowo zdecydowałem się na skorzystać z dodatku dzięki, któremu w grze pojawiło się prawie 200 nowych talentów (New Wonderkids for FM 2019) oraz sam dodałem też kilkudziesięciu młodych Polaków, którzy nie zostali uwzględnieni w ww. dodatku.  Ciekaw jestem któremu klubowi uda się ściągnąć najlepszych zawodników oraz gdzie "wylądują" najlepsi polscy piłkarze. 

Jeżeli chodzi o dostępne ligi w grze to postanowiłem rozpocząć z aktywną Ekstraklasą i 1 ligą Polską oraz najwyższymi ligami z następujących krajów: Anglia, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Holandia, Francja, Argentyna, Brazylia, USA, Chiny, Portugalia, Rosja, Ukraina, Belgia, Austria, Dania, Szwecja, Szkocja, Szwajcaria, Węgry, Izrael, Norwegia, Serbia, Rumunia, Chorwacja, Czechy, Grecja oraz Turcja. Oczywiście w ww. ligach uaktualnione są spadki i awanse do aktualnego sezonu.

 

Odnośnik do komentarza

Dużo czasu zajęło mi wyszukiwanie piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić nasz zespół. Jestem zadowolony ze składu jaki udało mi się zakontraktować i jestem pełen nadziei, że z tym składem uda mi się coś osiągnąć. Patrząc na poniższy skład nie da się przeoczyć, że może nam brakować trochę doświadczenia zważywszy że średnia wieku nie przekracza 19 lat. Ja jednak jestem przekonany co do swojego wyboru tym bardziej, że zawsze lubiłem stawiać na młodzież.

 

Bramkarze:

Diogo Costa

Radosław Majecki

Kamil Grabara

Marcin Bułka

Jakub Ojrzyński

Lucas Canizares

 

Obrońcy:

Krystian Bielik

Sebastian Walukiewicz

Mateusz Wieteska

Mateu Morey

Alex Pinto

Joao Oliveira

Thierry Correia

Zlatan Sehovic

Jan Sobociński

Patryk Peda

Nikodem Niski

Ariel Mosór

Daniel Hoyo-Kowalski

Konrad Matuszewski

 

Pomocnicy:

Sebastian Szymański

Tahith Chong

Sergio Gomez

Umaro Embalo

Daniel Braganca

Alessio Riccardi

Patryk Dziczek

Frelix Correia

Christian Frydek

Brian Ocampo

John Yeboah

Armin Djerlek

Takefusa Kubo

Alex Baena

Kacper Kozłowski

Radosław Cielemęcki

Marcel Wedrychowski

Szymon Czyż

 

Napastnicy:

Amine Gouiri

Abel Ruiz

Adam Buksa

Rui Pedro

Patryk Klimala

Aleksander Buksa

Adam Hlozek

Hubert Turski

Mateusz Żukowski

Maciej Rosołek

Łukasz Zjawiński

Szymon Włodarczyk

 

Udało mi się zakontraktować też kilku ciekawych zawodników, którzy ze względu na swój wiek nie mogą od razu przyjść do nas. Do czasu kiedy osiągną wymagany wiek będą przebywać u nas na testach, ale będą mogli grać w drużynie juniorskiej.

Adrian Gomez

Dario Sarmiento

Devyne Rensch

Fabio Miretti

Federico Moraschi

Filip Stevanovic

Ivan Munoz

Joao Resende

Jorge Alastuey

Julian Aude

Lucianinho

Luis Sequeira

Marcos Leonardo

Omer Beyaz

Paul Nebel

Pedro Brazao

Rayan Cherki

Samuel Giovane

Tiago Geralnik

Timothee Pembele

Yeremi Pino

 

Odnośnik do komentarza

Moim pierwszym oficjalnym spotkaniem w którym poprowadzę warszawską Legię było spotkanie w pierwszej rundzie kwalifikacji do Pucharu EURO. Naszym rywalem była irlandzka drużyna St. Patrick’s Athletic. Pierwszą groźną akcje pod bramką rywali stworzyliśmy sobie dopiero w 22 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Braganca a piłka po uderzeniu Bielika minimalnie przeleciała nad poprzeczką. W 40 minucie Costa wykopał piłkę daleko pod pole karne rywali. Tam Adam Buksa zgrał ją głową do wychodzącego na wolne pole Gouiriego, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza rywali. Młody francuz w 62 minucie ustalił wynik meczu ponownie korzystając z podania Adama.

12.07.2018 1 runda kwal. Puchar EURO

Legia – St. Patrick’s 2:0

1:0 Gouiri 40 (as. Buksa)

2:0 Gouiri 62 (as. Buksa)

Legia: Costa – Oliveira, Bielik, Walukiewicz, T. Correia, Chong, Dziczek, Braganca (81 Wieteska), Szymański, Gouiri, Buksa (81 Abel Ruiz)

MoM: Amine Gouiri 8.8

Widzów: 20 819

Odnośnik do komentarza

W spotkaniu rewanżowym zaskoczyliśmy Irlandczyków w 16 minucie. Chong świetnie przedarł się prawym skrzydłem i dośrodkował piłkę w pole karne. Tam do piłki próbował dojść Szymański, ale został uprzedzony przez jednego z rywali, który wybił piłkę przed pole karne. Do piłki dopadł Bielik i silnym uderzeniem z około 20 metrów zaskoczył bezradnego bramkarza gospodarzy. W 25 minucie bliski podwyższenia był Szymański, ale jego uderzenie z rzutu wolnego poza linię końcową sparował golkiper rywali. W 40 minucie Sebastian tym razem dośrodkowywał z rzutu wolnego a w polu karnym faulowany był Chong. Do rzutu karnego podszedł Wieteska i pewnie umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Nasi przeciwnicy w 72 minucie zdołali zdobyć kontaktową bramkę, gdy Delaney silnym uderzeniem z dystansu pokonał Costę. W dniu dzisiejszym mieliśmy festiwal bramek zdobywanych po uderzeniach z dystansu. W 80 minucie Braganca w taki właśnie sposób ustalił wynik spotkania. W drugiej rundzie zagramy z fińską drużyną Rovaniemen Palloseura (RoPS).

 

19.07.2018 Rewanż 1 runda kwal. Puchar EURO

St. Patrick’s – Legia 1:3

0:1 Bielik 16

0:2 Wieteska 40

1:2 Delaney 72

1:3 Braganca 80

Legia: Costa – Oliveira, Bielik, Walukiewicz, T. Correia, Dziczek, Wieteska (61 Braganca), Szymański, Chong (80 Matuszewski), Gouiri, Buksa (80 Abel Ruiz)

MoM: Krystian Bielik 8.3

Widzów: 4 576

Odnośnik do komentarza

Przed kolejnym spotkaniem udało mi się jeszcze znacząco wzmocnić naszą kardę. Do naszego zespołu trafili następujący zawodnicy:

Alessandro Bastoni

Paulo Vitor

Owen Wijndal

Josh Tymon

Brenner

Bartosz Bida

Ze względu na dość liczną kadrę zdecydowałem się, że kilku graczy zostanie wypożyczonych do innych klubów aby mogli się ogrywać. I tak na roczne wypożyczenia trafili:

Patryk Klimala – Wisła Kraków

Bartosz Bida – Zagłębie Sosnowiec

Marcin Bułka – Zagłębie Sosnowiec

Jan Sobociński – ŁKS Łódź

Szymon Czyż – Raków Częstochowa

Christian Frydek – Trinec

John Yeboah – Rio Ave

Rui Pedro – Waasland-Beveren

 

Pierwsze spotkanie o ligowe punkty zagraliśmy na własnym stadionie a naszym przeciwnikiem była drużyna zabrzańskiego Górnika. W porównaniu do spotkań pucharowych tym razem zdecydowałem się na dokonanie zmian i w wyjściowym składzie pojawiło się aż dziesięciu debiutantów. Od pierwszej minuty zdecydowałem się wystawić dziś Daniela Hoyo-Kowalskiego dzięki czemu przeszedł on do historii stając się najmłodszym zawodnikiem w historii. Świetnie rozpoczęliśmy to spotkanie i już w 5 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Z lewej strony piłkę w pole karne dośrodkowywał Wijndal a z podania kolegi skorzystał Brenner. Dla młodego Brazylijczyka była to premierowa bramka w naszych barwach. W 12 minucie Embalo pięknym uderzeniem z narożnika pola karnego podwyższył nasze prowadzenie. Embalo w 21 minucie tym razem bardzo dokładnie dośrodkował piłkę wprost na głowę Paulo Vitora, któremu pozostało jedynie skierować ją do bramki. Dla drugiego z naszych młodych Brazylijczyków była to również premierowa bramka w naszym zespole. Jak się później okazało nie była to jedyna jego bramka w tym spotkaniu. W 26 minucie bramkarza Górnika pokonał Hoyo-Kowalski, ale arbiter po konsultacji VAR tej bramki nie uznał odgwizdując spalonego. W 52 minucie piłka po uderzeniu Embalo trafiła w poprzeczkę a następnie opuściła pole gry. Końcówka spotkania to popis Paulo Vitora, który najpierw w 78 minucie wykorzystał dośrodkowanie Moreya a następnie w 89 minucie ustalił wynik meczu pewnie egzekwując rzut krany podyktowany za faul na Olku Buksie.

 

22 lipca 2018 Ekstraklasa 1/37

Legia – Górnik 5:0

1:0 Brenner 5 (as. Wijndal)

2:0 Embalo 12 (as. Abel Ruiz)

3:0 Paulo Vitor 21 (as. Embalo)

4:0 Paulo Vitor 78 (as. Morey)

5:0 Paulo Vitor kar. 89

Legia: Majecki – Morey, Wieteska, Hoyo-Kowalski, Wijndal, Riccardi (62 Kozłowski), Sergio Gomez, Embalo, Paulo Vitor, Abel Ruiz (46 Al. Buksa), Brenner (62 Żukowski)

MoM: Paulo Vitor 9.6

Widzów: 22 198

 

W innych spotkaniach:

 

Lechia – Arka 0:0

Raków – Lech 2:3 (Smagacz 63, kar. 80 – Piskuła 16, Fati 31, 67)

Korona – Śląsk 0:0

Piast – Zagłębie 1:2 (Szczepaniak 89 – Woźniak 14, S. Silva 90)

Wisła P – Wisła K 3:4 (Lech 24, Filip 85, Miodulski 90+2 – Klimala kar. 11, 32, 39, Musialik 86)

Cracovia – Jagiellonia 0:0

Pogoń – ŁKS 1:1 (Chyła 65 – Mrozek 85)

 

Jedenastka Tygodnia

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Podobnie jak w spotkaniu z Górnikiem tak i w meczu z finami już w 5 minucie udało nam się objąć prowadzenie. Sergio Gomez dostrzegł niepilnowanego w polu karnym rywali Adama Buksę a ten zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki czym zaskoczył bramkarza rywali. W 16 minucie podwyższyliśmy nasze prowadzenie po bardzo ładnej akcji. Najpierw Paulo Vitor Przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Chonga ten wycofał ją do Correii. Thierry dośrodkował piłkę na pole karne a tam Gouiri uprzedził wychodzącego z bramki golkipera gospodarzy i uderzeniem głową przerzucił piłkę nad bramkarzem. Costa kapitalną interwencją uchronił nas od utraty gola. W 29 minucie Szymański dośrodkował piłkę z rzutu wolnego. W polu karnym dośrodkowanie przedłużył Paulo Vitor a akcję zamknął Bastoni i nasz środkowy obrońca w debiucie zdołał od razu wpisać się na listę strzelców. Tuż przed przerwą rywale zdołali pokonać naszego bramkarza po uderzeniu z bliskiej odległości. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry w pole karne rywali dośrodkował Wijndal a piłka odbita od jednego z gości trafiła wprost pod nogi Szymańskiego, który bez zastanowienia huknął z pierwszej piłki i podwyższył nasze prowadzenie. W 85 minucie pod polem karnym rywali piłkę przechwycił Embalo i dograł ją do Abela Ruiza. Hiszpan dostrzegł lepiej ustawionego Paulo Vitora i dzięki temu Paulo wpisał się na listę strzelców. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustaliliśmy za sprawą dwójki wprowadzonych w drugiej części gry zawodników. Prawym skrzydłem przedarł się Embalo i dośrodkował piłkę w pole karne a tam akcję zamknął Abel Ruiz. Dla młodego Hiszpana było to premierowe trafienie.

26.07.2018 2 runda kwal. Pucharu EURO

Legia – RoPS 6:1

1:0 Buksa 5 (as. Sergio Gomez)

2:0 Gouiri 16 (as. Correia)

3:0 Bastoni 29 (as. Paulo Vitor)

3:1 Hyvarinen 45

4:1 Szymański 46

5:1 Paulo Vitor 85 (as. Abel Ruiz)

6:1 Abel Ruiz 90+1 (as. Embalo)

Legia: Costa – Correia, Bielik, Bastoni, Wijndal, Szymański, Sergio Gomez (66 Braganca), Chong (63 Embalo), Paulo Vitor, Gouiri, Ad. Buksa (75 Abel Ruiz)

MoM: Sebastian Szymański 9.2

Widzów: 20 947

Odnośnik do komentarza

Przed kolejnym spotkaniem zdecydowałem się wypożyczyć Łukasza Zjawińskiego do wrocławskiego Śląska. W ligowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin w pierwszym składzie pojawiło się dwóch debiutantów: Kubo oraz Tymon. Wynik spotkania w 28 minucie otworzył Embalo, który wykorzystał bardzo dokładne dośrodkowanie Moreya i uderzeniem z woleja wpakował piłkę do bramki rywali. Pięć minut później Wieteska posłał prostopadłe podanie do wychodzącego na wolne pole Olka Buksy. Nasz młody zawodnik najpierw uderzył wprost w bramkarza rywali, ale przy dobitce okazał się skuteczniejszy i tym samym został najmłodszym strzelcem gola w naszych barwach. Tuż po przerwie w polu karnym rywali faulowany był Olek Buksa i arbiter po konsultacji VAR podyktował rzut karny, który na gola zamienił sam poszkodowany. Wynik spotkania w 79 minucie ustalił Rafn, który pokonał własnego bramkarza przecinając dośrodkowanie Brennera.

 

29.07.2018 Ekstraklasa 2/37

Zagłębie – Legia 0:4

0:1 Umaro Embalo 28 (as. Morey)

0:2 Al. Buksa 33

0:3 Al. Buksa kar. 49

0:4 Rafn sam. 79

Legia: Majecki – Morey. Walukiewicz, Wieteska, Tymon, Dziczek (59 Riccardi), Braganca, Kubo (71 Ocampo), Embalo, Abel Ruiz (71 Brenner), Al. Buksa

MoM: Aleksander Buksa 9.2

Widzów: 7 429

 

 

W pozostałych spotkaniach:

Górnik – Pogoń 0:5 (Antonov 12, Schmidt 31, 34, 46, 48)

Lech – Piast 0:2 (Tomczyk 35, 70)

Jagiellonia – Wisła P 3:0 (Malele 5, Ladra 26, Simkovic kar. 54)

ŁKS – Lechia 0:1 (G. Nagy 45)

Arka – Korona 0:2 (Subasic kar. 22, Hammel 82)

Śląsk – Cracovia 0:3 (Malinowski 37, Wintzheimer 78, Yetard 90+2)

Wisła K – Raków 1:0 (Adu Kwame 89)

 

 

Jedenastka Tygodnia

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...