Skocz do zawartości

Wybory parlamentarne 2019


Feanor

Wybory parlamentarne 2019  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz?

    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      1
    • Prawo i Sprawiedliwość
      2
    • Lewica (KW SLD)
      22
    • Konfederacja Wolność i Niepodległość
      6
    • Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
      20
    • Inny komitet
      0
    • Oddam głos nieważny
      2
    • Zbojkotuję wybory
      4

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 12.10.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

https://radioszczecin.pl/1,395555,dariusz-wieczorek-ustawa-dezubekizacyjna-skrzywd?fbclid=IwAR3u4d4J-EnB95ysHRPoxy9SBha-FFk8DBr-bDtvdyUafSJfid-Gb4ApiRs

 

To może coś z Lewicy, jakby ktoś miał wątpliwości o czyje przywileje walczą na Lewo :)

 

 

Konfederacja nie jest monolitem, jak to koalicja ma w swoich szeregach różne ugrupowania. Na listach są osoby bezpartyjne, narodowcy oraz z korwin i jeden rodzynek z lpr (moja lista). Nie ma partii, która odpowiada mi w 100%. Liberalna gospodarczo, konserwatywna obyczajowo, ale bez wojowania. Aczkolwiek wiem, że po drugiej stronie też takiego wyboru nie mają.
 

  • Haha 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jmk napisał:

Aha. Czyli odpowiedzialność zbiorowa wobec kibiców cię bardzo boli, ale jeśli chodzi o inną grupę społeczną to już okej?

  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Feanor napisał:

 

Skoczyłem czytać po "Bo jestem przede wszystkim pracownicą, która latami w „wolnej Polsce” (na rynek pracy weszłam w 2002 r.) zmagała się z małymi możliwościami, niskimi płacami i okresami bezrobocia bez prawa do zasiłku. Bo pracowałam na czarno, zarabiałam 1100 zł, a 600 zł płaciłam za wynajęcie pokoju..."

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Brudinho said:

Skoczyłem czytać po "Bo jestem przede wszystkim pracownicą, która latami w „wolnej Polsce” (na rynek pracy weszłam w 2002 r.) zmagała się z małymi możliwościami, niskimi płacami i okresami bezrobocia bez prawa do zasiłku. Bo pracowałam na czarno, zarabiałam 1100 zł, a 600 zł płaciłam za wynajęcie pokoju..."

 

Z ciekawości, czemu skończyłeś po tym czytać?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Feanor napisał:

Sorry za OT, ale: metalurżkę

Mamy piękny język, ale niektóre wyrazy nie powinny się odmieniać przez rodzaje :-k

 

A pani widzę ogólnie oderwana trochę od praw ekonomii - łączy spadek bezrobocia i poprawę życia swoich sąsiadów głównie z transferami socjalnymi i ręcznym sterowaniem płacą minimalną, a ni huhu nie łączy tego z koniunkturą gospodarczą. Wyznaje wszechmoc państwa w gospodarce i jak sama przyznaje kupczy wolnością za niby pełny garnek, który tak naprawdę jest ochłapami z pańskiego stołu. Klasyczne memiczne podejście "bynajmniej dali na bombelki". No ale to jej głos, jej wybór.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Feanor napisał:

Jestem tym tekstem oburzony. Tu już nawet nie chodzi o timing pozbawiający szans na polemikę, ale ta kobieta zwyczajnie łże opisując takie realia konkretnie w Zawierciu, które to znam dobrze.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, me_who napisał:

Sorry za OT, ale: metalurżkę

Mamy piękny język, ale niektóre wyrazy nie powinny się odmieniać przez rodzaje :-k

 

A pani widzę ogólnie oderwana trochę od praw ekonomii - łączy spadek bezrobocia i poprawę życia swoich sąsiadów głównie z transferami socjalnymi i ręcznym sterowaniem płacą minimalną, a ni huhu nie łączy tego z koniunkturą gospodarczą. Wyznaje wszechmoc państwa w gospodarce i jak sama przyznaje kupczy wolnością za niby pełny garnek, który tak naprawdę jest ochłapami z pańskiego stołu. Klasyczne memiczne podejście "bynajmniej dali na bombelki". No ale to jej głos, jej wybór.

 

Ale przecież to klasyczny marksizm jest przecież. Dla marksisty gospodarka odpowiednio zarządzana wyrwana jest z cyklów koniunktury, choroby kapitalizmu. 

1 minutę temu, Gacek napisał:

Jestem tym tekstem oburzony. Tu już nawet nie chodzi o timing pozbawiający szans na polemikę, ale ta kobieta zwyczajnie łże opisując takie realia konkretnie w Zawierciu, które to znam dobrze.

To prawda. Taki tekst powinien pojawić się najpóźniej w poniedziałek. 

 

Ale jest ciekawy, bo pokazuje najgłębszą prawdę o przyczynach triumfalnego marszu PiS. Niezależnie już od tego, jak jest w Zawierciu (może ona ma faktycznie akurat takie doświadczenia). 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, verlee napisał:

 

Z ciekawości, czemu skończyłeś po tym czytać?

 

Bo spodziewałem się totalnego pierdolololo osoby, która szuka winnych temu, że jest pizdą ;) Pomijam już totalne oderwanie od ekonomii (chociażby tego, że wchodząc na rynek pracy w 2002 roku jej płaca minimalna to było koło 800 zł.  W 2015 roku 1800). Też się zmagałem z powyższymi problemami, ale w życiu nie powiązałbym tego z rządzącą partią, tylko z moim stanem psychicznym i moimi możliwościami. Także w sumie darowałem sobie wywód kogoś kto w państwie widzi zbawce a nie w sobie. Życzę jej sukcesów na przyszłość. 

  • Haha 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Feanor napisał:

Niezależnie już od tego, jak jest w Zawierciu (może ona ma faktycznie akurat takie doświadczenia). 

Nie podważam jej doświadczeń - aczkolwiek bardzo mocno powątpiewam w ich prawdziwość - ale odbieram jej prawo do opisywania przez ich pryzmat całej sytuacji w Zawierciu.

Z grubsza są tu trzy duże podmioty zatrudniające łącznie tysiące ludzi. Znam całą trójkę, bo w jednym pracuję, a z dwoma pozostałymi współpracuję na innej płaszczyźnie. Cała trójka jeszcze przed przejęciem władzy przez PiS uderzyła w stronę Ukraińców, bo nie miała szans zagospodarować swojego headcountu Polakami. Na wszystkie stanowiska bierze się każdego Polaka już od dobrych paru lat, stanowiska wymagające wyższego wykształcenia zapełnia się ludźmi spoza nawet nie tyle miasta, co regionu, bo zwyczajnie brak lokalsów.

Praca (rozumiana jako miejsce świadczenia usług za pieniądze, przyznaję, że w mieście były problemy z zatrudnianiem na uop) była i jest. Co więcej w niektórych działach podwyższano wynagrodzenia dla stanowisk wymagających wykształcenia, bo nie mogąc znaleźć Zawiercian zdecydowano się zatrudniać ludzi z Myszkowa, Poręby, a nawet Częstochowy czy Katowic, których należało skusić wyższymi stawkami, by kalkulowało się im dojeżdżać. Gdy czytam, że osoba wykształcona nie mogła tu znaleźć pracy za godne pieniądze, to wiem, że łże.

Ale, znając życie, odmawiała pracy fizycznej, bo wykształcenie ma jakieś wyższe politololo i nie będzie sobie parała tym rąk, zostawia to plebsowi, jak współczesna bananowa lewica.

Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, Feanor said:

Ale jest ciekawy, bo pokazuje najgłębszą prawdę o przyczynach triumfalnego marszu PiS. Niezależnie już od tego, jak jest w Zawierciu (może ona ma faktycznie akurat takie doświadczenia). 

 

Zgadzam się z tym mocno. Myślę nawet, że niezależnie od tego, jak jest tak naprawdę gdziekolwiek, nie tylko w Zawierci, bo w PiS-ie i sympatii do nich nie chodzi według mnie prawie w ogóle o fakty, tylko przede wszystkim o resentyment — jest tyle osób, którym proste hasło "teraz kurwa ja/my" gra na mnóstwie uczuć…

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gacek napisał:

Nie podważam jej doświadczeń - aczkolwiek bardzo mocno powątpiewam w ich prawdziwość - ale odbieram jej prawo do opisywania przez ich pryzmat całej sytuacji w Zawierciu.

Z grubsza są tu trzy duże podmioty zatrudniające łącznie tysiące ludzi. Znam całą trójkę, bo w jednym pracuję, a z dwoma pozostałymi współpracuję na innej płaszczyźnie. Cała trójka jeszcze przed przejęciem władzy przez PiS uderzyła w stronę Ukraińców, bo nie miała szans zagospodarować swojego headcountu Polakami. Na wszystkie stanowiska bierze się każdego Polaka już od dobrych paru lat, stanowiska wymagające wyższego wykształcenia zapełnia się ludźmi spoza nawet nie tyle miasta, co regionu, bo zwyczajnie brak lokalsów.

Praca (rozumiana jako miejsce świadczenia usług za pieniądze, przyznaję, że w mieście były problemy z zatrudnianiem na uop) była i jest. Co więcej w niektórych działach podwyższano wynagrodzenia dla stanowisk wymagających wykształcenia, bo nie mogąc znaleźć Zawiercian zdecydowano się zatrudniać ludzi z Myszkowa, Poręby, a nawet Częstochowy czy Katowic, których należało skusić wyższymi stawkami, by kalkulowało się im dojeżdżać. Gdy czytam, że osoba wykształcona nie mogła tu znaleźć pracy za godne pieniądze, to wiem, że łże.

Ale, znając życie, odmawiała pracy fizycznej, bo wykształcenie ma jakieś wyższe politololo i nie będzie sobie parała tym rąk, zostawia to plebsowi, jak współczesna bananowa lewica.

 

Ale Gacek: ja nie twierdzę, że jej diagnoza jest słuszna (gdybym twierdził, głosowałbym może na PiS). Ja twierdzę, że to te miliony Bezradnych są Odpowiedzią. 

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, ale znów nie zgodzę się z określeniem jej (i jej podobnych) Bezradnymi. Ona jest albo całkowicie nieporadna życiowo - a nie chcemy żyć w kraju, który takich ludzi prowadzi za rączkę przy każdej decyzji życiowej, bo to jest Orwell - albo zakłamana i cyniczna (my bet). Nie mieszajmy ludzi w jej sytuacji z ludźmi pochodzącymi z regionów rzeczywiście gospodarczo, oświatowo wykluczonych, którzy potrzebują zupełnie innej pomocy niż autorka tego artykułu, której w mojej ocenie wystarczyło kupienie dowolnej gazety z ogłoszeniami o pracę.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Ciekawe dlaczego stopa bezrobocia w Zawierciu jest w ostatnich latach stale na wyższym poziomie niż stopa bezrobocia dla całego kraju i niemal dwa razy wyższa niż w województwie śląskim? To musi być miasto i powiat cholernie leniwych ludzi. Albo oderwanych od życia prawników. Sam nie wiem.

  • Lubię! 2
  • Haha 1
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...