Skocz do zawartości

Wybory parlamentarne 2019


Feanor

Wybory parlamentarne 2019  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz?

    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      1
    • Prawo i Sprawiedliwość
      2
    • Lewica (KW SLD)
      22
    • Konfederacja Wolność i Niepodległość
      6
    • Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
      20
    • Inny komitet
      0
    • Oddam głos nieważny
      2
    • Zbojkotuję wybory
      4

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 12.10.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba znalazłem kandydata i wybiorę się zagłosować jednak. Będzie nim (najprawdopodobniej) doktor Włodzimierz Zydorczak, startujący z miejsca nr 2 na liście nr 1 (Koalicja Polska) w okręgu 39 (Poznań).

 

Pomimo że doktor Zydorczak startuje z listy PSL, nie jest członkiem tej partii, a reprezentuje ruchy obywatelskie (niegdyś Obywatelska RP, a obecne Jeden-PL). W Poznaniu zasłynął głównie jako niezłomny obrońca praw przedsiębiorców i organizator demonstracji pod Cegielskim, w których domagał się utworzenia Samorządu Gospodarczego.

 

Krytykuje otwarcie zarówno rozdawnictwo PiS, jak i pomysły z płacą minimalną - oraz - propozycje opozycji, które również opierają się na drenowaniu kieszeni przedsiębiorców. Za każdym razem przypomina, że to przedsiębiorcy utrzymują ten kraj pieniędzmi, które są im złodziejsko odbierane.

 

W 2015 roku próbował ubiegać się o prezydenturę jako niezależny, obywatelski kandydat, a jego kluczowe hasła programowe brzmiały tak:

 

  • radykalne uproszczenie obowiązującego prawa
  • reforma sądownictwa
  • wprowadzenie odpowiedzialności personalnej urzędników i funkcjonariuszy publicznych za naruszenia prawa w wydawanych decyzjach i podejmowanych działaniach
  • przyznawanie obywatelom i przedsiębiorcom poszkodowanym przez działania władz i sądów odszkodowań
  • przeprowadzenie audytu finansów publicznych państwa
  • zreformowanie służby zdrowia i systemu ubezpieczeń społecznych
  • zniesienie regulacji ograniczających prawa i wolności obywatelskie
  • zmniejszenie podatków
  • zredukowanie kosztów funkcjonowania państwa

 

Jak widzicie, nie ma tu ani jednego punktu "obyczajowego", gdyż najzwyczajniej na świecie uważa, że najważniejsza jest gospodarka.

 

Mając tak rynkowe poglądy nie wystartował z list Konfederacji, na których roi się od nacjoli, antyszczepów i różnych innych foliarzy. Jest to kandydat niezależny, obywatelski i proprzedsiębiorczy.

 

Póki co nie widzę lepszego.

 

Vote Włodek!

 

Na te wybory ma takie hasła:

dz4h9j9.jpg

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

Lewica gospodarczo to jest to samo co pis, a nawet jeszcze gorzej, głos na nich to na liberalizm obyczajowy, gospodarkę prowadzoną w ten sam sposób.

 

Jeśli nie miałbym osoby, na którą głosuję w Konfederacji (Marcin Bedka, geodeta, przedsiębiorca od 20 lat ze Szczecinka) to też bym pomyślał o PSL. Mam jednak mieszane uczucia do nich - program mają skrajny - z jednej strony dobre gospodarczo pomysły, z drugiej strony zupełnie nietrafione. No i to PSL, wizja, że wejdą w koalicję z każdym jest możliwa. Jeśli miałbym myśleć tylko o sobie to chyba jako jedyni poruszyli w ogóle temat pracy osób niepełnosprawnych. 

 

pis odrzucam za głęboki socjalizm, zamordyzm, afery , lewicę za jeszcze większy socjalizm + obyczajowość. Ko to chyba sami nie wiedzą co i jak zrobią.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Brudinho napisał:

We wszystkich latarnikach wychodzi mi Lewica mocno. Nie posądzałem siebie, że jestem aż takim l 

 

Ogólnie rzecz biorąc we wszelkich sondażach ludzie (szczególnie młodzi) deklarują mnóstwo poglądów lewicowych, zarówno ekonomicznych jak i światopoglądowych, jednocześnie unikając określenia się jako lewica. Chyba dlatego, że taką renomę zrobił lewicy najpierw PRL (bo "komunizm"), a później SLD.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, jmk napisał:

pis odrzucam za głęboki socjalizm, zamordyzm, afery , lewicę za jeszcze większy socjalizm + obyczajowość. Ko to chyba sami nie wiedzą co i jak zrobią.

A jeśli PiS nie będzie miał większości, to właśnie Konfederacja wejdzie z nimi w koalicję, więc ten Twój głos na jedno wyjdzie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

PiS na pewno będzie miało samodzielną większość, nawet się nie łudzę, że będzie inaczej. Kwestia jak dużo im zabraknie do konstytucyjnej. Boję się, że niewiele, a mając w ręku tysiące intratnych posad w SSP czy różnego rodzaju agencjach bez kłopotu wyciągną z innych ugrupowań najsłabsze/najbardziej pazerne ogniwa.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Reaper napisał:

A jeśli PiS nie będzie miał większości, to właśnie Konfederacja wejdzie z nimi w koalicję, więc ten Twój głos na jedno wyjdzie.

 

Skąd te wnioski? Na każdym polu się z nimi "kłócą", tvp ich ignoruje, dwa wyroki w trybie wyborczym na+ dla Konfederacji w sprawie z tvpis. Ja myślę, że bliżej lewicy do pisu niż konfederacji.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, jmk napisał:

Skąd te wnioski? Na każdym polu się z nimi "kłócą", tvp ich ignoruje, dwa wyroki w trybie wyborczym na+ dla Konfederacji w sprawie z tvpis. Ja myślę, że bliżej lewicy do pisu niż konfederacji.

I tu wracamy do taśm Konfederacji, które pokazują, że to ludzie całkowicie zakłamani i zdolni do sprzedania swoich poglądów za pieniądze, więc nawet jeśli jako ugrupowanie nie wejdą w koalicję z PiS (Giertych i Lepper też tego nie chcieli) to wejdą jako jednostki, przekupieni identycznie jak ludzie Kukiza.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, z0nk napisał:

A ja wbiję się w rozmowę z pytaniem laika:

co poza latarnikiem wyborczym i czytaniem programów warto przeczytać/zrobić, aby zdecydować się na kogo głosować. Czytam sobie tematy na forumku i w sumie jedynie wiem, że nei chcę głosować na pis czy konferedarcję :roll: ale nie wiem na kogo mogę zachcieć 

Na pewno nie latarnika wyborczego ani programy, bo one nie biorą pod uwagę najważniejszego elementu, czyli czynnika ludzkiego.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, z0nk napisał:

A ja wbiję się w rozmowę z pytaniem laika:

co poza latarnikiem wyborczym i czytaniem programów warto przeczytać/zrobić, aby zdecydować się na kogo głosować. Czytam sobie tematy na forumku i w sumie jedynie wiem, że nei chcę głosować na pis czy konferedarcję :roll: ale nie wiem na kogo mogę zachcieć 

Ja wczoraj robiłem taki test zgodności z odpowiedziami polityków: https://mamprawowiedziec.pl/

W pierwszej dziesiątce zgodności z politykami miałem samych kandydatów KO

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...