Skocz do zawartości

Wybory parlamentarne 2019


Feanor

Wybory parlamentarne 2019  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz?

    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      1
    • Prawo i Sprawiedliwość
      2
    • Lewica (KW SLD)
      22
    • Konfederacja Wolność i Niepodległość
      6
    • Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
      20
    • Inny komitet
      0
    • Oddam głos nieważny
      2
    • Zbojkotuję wybory
      4

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 12.10.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież widać, że to jest niewydolne;

 

- najpierw dają zasiłki, 500+ i tak dalej, które pozwalają nie pracować, 

- dajmy większa prace minimalną, żeby opłacało się pracować,

- inni pracownicy też chcą podwyżki, bo czemu mam dostawać tyle samo lub prawie tyle samo jako już wykwalifikowany, wyszkolony pracownik niż ten na starcie,

- trzeba więc podnieść ceny usług, produktów,

- są jednak zawody jak nauczyciele czy nawet ta budżetówka, w której się przestaje opłacać pracować - po studiach i tak dalej za tyle samo co bez kwalifikacji,

- płacenie w takiej kwocie osobom niewykwalifikowanym co potrzebnym społecznie z wykształceniem tym bardziej jest bez sensu, że to zawody bez przyszłości (kasy samoobsługowe itp).

 

Andrzej, to pierdolnie.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ale... Ale...

Przecież nie dalej jak pół roku temu tu ze mnie kpiliście, że jaki wzrost inflacji? Jakie "500+ pozwala nie pracować"?

:lol: 

Ale Was czas pięknie podsumował.

 

Postulat z podwyższeniem płacy minimalnej jako powstrzymywaniu inflacji to postulat rodem z idealistycznej bańki. W praktyce będzie to działać tak (już to tłumaczyłem...):

Produkt ma ustaloną cenę 3 zł, w której marża (dostawcy i sprzedawcy) to wartość X, a koszt pracownika to wartość Y.

Jeśli wartość Y wzrośnie, to automatycznie o ten wzrost spada marża (czyli to, po co producent produkuje, a sprzedawca sprzedaje).

W konsekwencji producent zwiększa cenę produktu, by zbilansować wzrost - inaczej będzie pracował na ujemnej marży, co jest szkodliwe. No ale wtedy nie będzie już pola do tak korzystnej marży sprzedawcy... Więc on też zwiększy.

W konsekwencji, skoro kołdra nie jest rozciągliwa, o wzrost wartości Y (a przecież koszt pracownika jest nie tylko po stronie producenta, ale też po stronie przewoźników, sprzedawców, producentów surowców niezbędnych do produkcji itp.). I fajnie będzie zarabiać i 10k netto miesięcznie w ramach pensji minimalnej, ale trzeba pamiętać, że konsekwencją tego będzie olbrzymi wzrost kosztów towarów niezbędnych do życia, nie mówiąc o innych. Z tego co słyszę i obserwuję - szykowany wzrost inflacji (napędzany dodatkowo odkładaną sztucznie podwyżką cen paliw i energii) pochłonie wzrost płacy minimalnej.

I jakby na to nie spojrzeć - doprowadzi to do wzrostu ubóstwa, czyli do czegoś, na czym lewicy nie powinno raczej zależeć. Można oczywiście powtarzać nonsensy, jak niektórzy z Was w przeszłości, że np. jak się da za friko 500+, to nie spowoduje to odejścia kobiet z rynku pracy, ale to tak naprawdę proszenie się od rzeczywistości o solidnego plaskacza w dość krótkiej perspektywie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hajd napisał:

Ogladam sobie debate na tvn24 i mam wrazenie, ze platforma robi wiele, zeby wypasc jak najgorzej w tych wyborach. Wystawili jakas kobiete, ktora nie dosc ze ma aparycje nauczycielki przed emerytura, to jeszcze nie potrafi za bardzo sie wyslowic.

 

No generalnie to PO i PiS odstawało mocno od reszty...

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, lad napisał:

Wie kto gdzie można obejrzeć tę dzisiejszą debatę?

Wygląda na to, że TVN24 wrzucił ją za paywalla...

https://go.tvn24.pl/programy,7/czas-decyzji-odcinki,127075/odcinek-9,S00E09,127977

Od jakiegoś czasu zmienili swoją politykę dot. publikacji programów w sieci. Kiedyś były w całości dostępne za darmo na tvn24.pl, teraz tam dają tylko omówienia i wycinki wideo. Z tych głównych to chyba już tylko "Superwizjer" został poza paywallem.

 

IMHO najlepszy format w tej kampanii miał wspólny cykl debat RMF, Interii i Dziennika Gazety Prawnej. Miał poważne mankamenty, ale i tak wypadło to dużo lepiej niż debaty telewizyjne. Playlista poniżej:

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mi najbardziej przypadła debata Polsat News - jest codziennie o 20, każdego dnia inny temat. Najpierw były kwestie obyczajowe, wczoraj obyczajowe, dzisiaj zdrowie, jutro gospodarka w piątek rodzina. Oglądałem pierwszą debatę, bo wczoraj zdecydowałem się na tvn24 oraz na regionalnej leciała debata jedynek ze Szczecina. 

Odnośnik do komentarza

Sympatykom Konfederacji polecam taśmy Konfederacji, które stopniowo publikuje wp.pl - najbardziej przeciwna "pędowi do koryta" partia jest zarazem jedyną, która została podsłuchana na ustalaniu jak wyciągnąć jak najwięcej dotacji i "wyprać" te środki celem wzbogacenia czołowych polityków.

Piękne <3 

Odnośnik do komentarza

Oho, przypomnij sobie swoje komentarze pod taśmami Neumanna. 

 

1) nie ma nagrań z tych taśm, jest stenogram z faktu

2) "w czasie, gdy doszło do nagranego spotkania, rozważano start wszystkich ugrupowań z listy partii KORWiN, przez co finansowanie kampanii nie byłoby nielegalne.'

3) tam są luźne rozmowy jak przeznaczyć pieniądze na kampanię, a nie co z nimi zrobiono

 

https://polskatimes.pl/wybory-parlamentarne-2019-tasmy-korwina-liderzy-konfederacji-rozmawiali-o-pieniadzach-na-kampanie-wyborcza/ar/c1-14461269

 

https://korwin-mikke.pl/blog/tasmy-konfederacji/

Odnośnik do komentarza

Luzne rozmowy jak przeznaczyc pieniadze na kampanie?

 

"Michał Wawer: Jak przejdziemy do analizowania takich już technicznych szczegółów jak tę subwencję rozdysponowujemy, to będzie dużo możliwości. No każdy ma przy sobie jakieś kancelarie prawne, jakieś firmy usługowe, marketingowe..."

 

"Michał Wawer: Co do tej subwencji, ja przypominam, że jest jeszcze jeden istotny sposób na rozdysponowanie środków, czyli po prostu wynagrodzenia członków organu, a więc członkom Rady Liderów..."

 

:rotfl: 

  • Lubię! 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, BartuS napisał:

Luzne rozmowy jak przeznaczyc pieniadze na kampanie?

 

"Michał Wawer: Jak przejdziemy do analizowania takich już technicznych szczegółów jak tę subwencję rozdysponowujemy, to będzie dużo możliwości. No każdy ma przy sobie jakieś kancelarie prawne, jakieś firmy usługowe, marketingowe..."

 

"Michał Wawer: Co do tej subwencji, ja przypominam, że jest jeszcze jeden istotny sposób na rozdysponowanie środków, czyli po prostu wynagrodzenia członków organu, a więc członkom Rady Liderów..."

 

:rotfl: 

 

Pierwszy, który jest szczery :D

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, jmk napisał:

Oho, przypomnij sobie swoje komentarze pod taśmami Neumanna. 

 

Tyle że na taśmach Neumanna nic nie było poza recenzją sytuacji politycznej, a burza wokół tych taśm polega tylko na przekazie "olaboga, polityk KO przeklina!", podczas gdy działacze Konfederacji zostali nagrani jak rozważają o przepraniu środków z dotacji i wykorzystaniu ich w sposób niezgodny z dotacją, podczas gdy idą do wyborów z hasłem "oderwiemy świnie od koryta".

Konfederaci osiągnęli poziom hipokryzji znany tylko politykom PiS, muszę przyznać, że sam jestem zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, jmk napisał:

2) "w czasie, gdy doszło do nagranego spotkania, rozważano start wszystkich ugrupowań z listy partii KORWiN, przez co finansowanie kampanii nie byłoby nielegalne.'

 

37 minut temu, jmk napisał:

1) nie ma nagrań z tych taśm, jest stenogram z faktu

2) "w czasie, gdy doszło do nagranego spotkania, rozważano start wszystkich ugrupowań z listy partii KORWiN, przez co finansowanie kampanii nie byłoby nielegalne.'

3) tam są luźne rozmowy jak przeznaczyć pieniądze na kampanię, a nie co z nimi zrobiono

 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, BartuS napisał:

 

"Michał Wawer: Jak przejdziemy do analizowania takich już technicznych szczegółów jak tę subwencję rozdysponowujemy, to będzie dużo możliwości. No każdy ma przy sobie jakieś kancelarie prawne, jakieś firmy usługowe, marketingowe..."

 

"Michał Wawer: Co do tej subwencji, ja przypominam, że jest jeszcze jeden istotny sposób na rozdysponowanie środków, czyli po prostu wynagrodzenia członków organu, a więc członkom Rady Liderów..."

To podsumowuje jak bardzo to były "luźne rozmowy".

 

I dodam, że tu nie chodzi o aspekt legalności tego działania - oni pewnie by to zrobili legalnie, ale biorąc pod uwagę ich sztandarowe hasła wyszli na zakłamanych hipokrytów, którzy tylko kombinują jak się nachapać na dotacjach i dać zarobić kolesiom, a takie działania należy ocenić jako całkowicie niemoralne. Niczym się nie różnią od tego całego "układu", z którym chcą walczyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...