Skocz do zawartości

Highway to heaven vol. 2


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

Już w moim drugim meczu zdobywam pierwszy punkt. Powód do radości? No nie bardzo bo Cracovia jedyne co zaprezentowała to farta i radość z tego, że nasz atak jest gorszy nawet od ich obrony. Niby pan Garrido (NŚ) strzelił gola, ale Madejski (PP) wręcz musiał mu wepchnąć tą piłkę do pustej bramki, zostać sponiewierany i wybijający Mattheo Monnier (OŚ) musiał trafić w Hiszpana, aby futbolówka odbiła się od niego. Chryste! Do tego Migdał (BR) ten punkt ratuje trzema niesamowitymi interwencjami świetnie akcentując swój 100. mecz w klubie.

No i szukam dalej odpowiedniego ustawienia. Ryuichi Shimohira poradził sobie nieźle jako skrzydłowy, ale Marczuk zagrał słabo jako rozgrywający. Przynajmniej wiem, że Japończyk może być rezerwowym skrzydłowym w razie potrzeby.

 

21.09.2030, Ekstraklasa (8/37)

[11] Cracovia Kraków 1-1 Wisła Płock [8]

T. Lehtonen (13) - E. Garrido (28)

D. Migdał - M. Spinola, M. Sedlacek (c), D. Majoros (58' E. Akyildiz), A. Virtanen - M. Madejski, P. Vacha, M. Marczuk (62' M. Trąbka), R. Shimohira, J. Moscatelli (68' B. Karasek) - E. Garrido

 

 

Niech nie dziwi, że obawiałem się meczu 2. rundy Pucharu Polski. Oczywiście MKS Kluczbork sezon temu spadł z I ligi i teraz cieniuje w II lidze, ale to co zobaczyłem w dwóch moich pierwszych meczach martwiło mnie. I co ja mogę powiedzieć. Słusznie się martwiłem. Oczywiście zagrała nasza rezerwa, ale tylko dzięki temu, że gospdoarze nie wiedzieli jak się zabrać za atak nie ośmieszyliśmy się. Zwłaszcza, że Philipp Amelung (BR) wypuścił dwukrotnie piłkę po rzutach rożnych i dupę mu dwukrotnie uratowali Milan Kadlec (OP) i Erhan Akyildiz (OŚ). A w ataku dalej nędza, że zachciało mi się płakac widząc jak Michał Trąbka (OPŚ) gubi się z piłką, jak świetne zagrania Michala Rehak (PL) Marcin Rokita (NŚ) marnuje niczym ja na boiskach okręgówki.

 

25.09.2030, Puchar Polski, 2. runda

MKS Kluczbork 0-1 Wisła Płock

M. Rokita (16)

P. Amelung - M. Kadlec, D. Majoros (72' M. Sedlacek), E. Akyildiz, Y. Pavlov - M. Kahn, M. Marczuk, B. Karasek (63' J. Moscatelli), M. Rehak (c), M. Trąbka (72' R. Shimohira) - M. Rokita

 

 

Trwa uzupełnianie sztabu szkoleniowego.

Jarosław Bieniuk (51 lat, Polak, 8/1) to całkiem doświadczony dyrektor ds. sportowych, 14 lat w Niecieczy działa na jego korzyść.

Kenan Becirovic (55 lat, Bośniak, 1/0) już od 13 lat pracuje w zawodzie i widząc iż ja szukam trenerów postanowił opuścić swój klub.

Rafał Buryta (56 lat, Polak) od 17 lat pracował jako trener siłowy w Pogoni U-18 i w sumie to tyle.

Mariusz Pawełek (49 lat, Polak, 4/0) miał nawet jakąś tam karierę jako zawodnik, ale 13 lat w Polonii Warszawa to chyba dużo jak na kogoś kto w sumie zna się na swojej pracy.

Paweł Nowotka (45 lat, Polak) zrezygnował z pracy managera w Rakowie aby zostać trenerem w moim klubie.

 

A w 3. rundzie Pucharu Polski czeka nas ciężki mecz. Zagramy u siebie z Koroną Kielce. Może Lewandowski wystawi z nami rezerwę i wydarzy się cud?

 

 

A wielki futbol dalej mogę oglądać tylko w TV. Ponownie to był tydzień mieszanych uczuć dla Polaków.

W lidze Mistrzów mistrz Polski z trudem pokonał u siebie mistrza Szkocji.

[3] Hutnik Kraków 2-1 Celtic [4]

[1] OM 2-2 FC Barcelona [2]

 

Nie zawodzi wicemistrz Polski bardzo dobrze sobie radząc z Włochami:

[2] Lechia Gdańsk 2-1 Palermo [1]

[4] Brno 1-4 Atletico Madryt [3]

 

Ale zawodzi Kolejorz. I to bardzo.

[1] Torino 3-0 Lech Poznań [2]

[3] R. Sociedad 3-1 Uniao Madeira [4]

 

No i Piast nie rewanżuje się za Chełmiankę.

[2] ADO 3-1 Piast Gliwice [1]

[4] Ol. Lyon 2-0 Red Bull Salzburg [3]

Odnośnik do komentarza

Oczy mi krwawią. Garrido to największe drewno jakie miałem do dyspozycji w ataku, a zaczynałem karierę w III lidze. W meczu z Chełmianką powinniśmy wygrać czterema golami, ale obaj napastnicy pudłowali na potęgę i ostatecznie remis ratuje nam wychowanek mistrza Polski. A samobój Sedlacka to po prostu wielki niefart, nie ma w tym jego winy.

 

28.09.2030, Ekstraklasa (9/37)

[8] Wisła Płock 1-1 Chełmianka Chełm [6]

M. Madejski (90+2) - M. Sedlacek sam. (47)

D. Migdał - M. Spinola, M. Sedlacek (c), D. Majoros (73' E. Akyildiz), A. Virtanen - M. Madejski, P. Vacha, M. Marczuk (60' R. Shimohira), M. Rehak, J. Moscatelli - E. Garrido (60' M. Rokita)

 

 

No ale biorąc pod uwagę wąską kadrę Garrido dostał jeszcze jedną szansę. I żałuję tego. Mój czwarty mecz w Ekstraklasie i druga porażka. Po przerwie reprezentacyjnej czeka na nas Lech, zatem poczekamy na pierwszą wygraną.

 

04.10.2030, Ekstraklasa (10/37)

[8] Wisła Płock 1-3 Arka Gdynia [4]

J. Moscatelli (73) - L. Gezgin (24, 70), M. Thiam (65)

D. Migdał, A. Virtanen, M. Sedlacek (c), D. Majoros (70' E. Akyildiz), Y. Pavlov - M. Madejski, P. Vacha, R. Shimohira, M. Rehak (65' M. Kahn), J. Moscatelli - E. Garrido (62' M. Rokita)

Odnośnik do komentarza

Dwa tygodnie przerwy reprezentacyjnej poświęciliśmy na intensywne treningi taktyczne. Aczkolwiek trudno mi oceniać pierwszy mecz po tej przerwie, gdyż postawić musiałem na bardzo defensywne 4-1-4-1. W końcu wizyta na Bułgarskiej w Poznaniu to nie przelewki. I taktyka ta sprawdzała się świetnie. Niby gospodarze kontrolowali grę, atakowali, ale nasza obrona grała lepiej niż mogłem tego po nich oczekiwać. Aż do 84. minuty gdy Lukas Pilar (PŚ) zagrał do Krzysztofa Baranowskiego (PP), ten zwodem minął Pavlova (OL) i wystawił piłkę rezerwowemu Labinotowi Ajeti (NP). Ten niestety się nie pomylił i zdobył gola na wagę zwycięstwa. Ale to i tak pierwszy mecz, po którym byłem zadowolony z moich zawodników.

Najgorsze, że na prawie dwa tygodnie wypadł nam z gry Michal Rehak.

 

18.10.2030, Ekstraklasa (11/37)

[5] Lech Poznań 1-0 Wisła Płock [9]

L. Ajeti (84)

D. Migdał - M. Spinola, M. Sedlacek (c), D. Majoros, Y. Pavlov - A. Virtanen, M. Madejski (63' M. Kahn), P. Vacha (83' M. Marczuk), R. Shimohira, M. Rehak - M. Rokita (71' E. Garrido)

 

 

Mniej zadowolony byłem 5 dni później po meczu 3. rundy Pucharu Polski. Owszem wygrywamy, co jest moją pierwszą wygraną z klubem z najwyższej ligi, ale gol to był kompletny przypadek. Ot piłka odbiła się od Spinoli (OP), który stanął na drodze wrzutki Moscatelliego (OPŚ) i zaskoczony Yoshio Shimada (BR) nie zdążył wyciągnąć ręki.

Ponownie jednak spisujemy się naprawdę dobrze w obronie. A ten dobry wynik okupujemy tygodniową kontuzją Mariusza Marczuka (PŚ).

 

23.10.2030, Puchar Polski, 3. runda

Wisła Płock 1-0 Korona Kielce

M. Spinola (55)

P. Amelung - M. Spinola, M. Sedlacek (c), E. Akyildiz, A. Virtanen - M. Kahn, M. Marczuk (4' P. Vacha), M. Trąbka, R. Shimohira (73' B. Karasaek), J. Moscatelli (68' M. Madejski) - E. Garrido

 

 

I już teraz wiem, że w ćwierćfinale kończymy naszą przygodę. Zagramy z moim byłem klubem - Hutnikiem Kraków.

 

A skoro o nich mowa to jak tam Polska w Europie? W LM mistrz Polski zdecydowanie wrócił na poprawny tor i ma 2 punkty przewagi nad Francuzami i 1 oczko straty do Barcy.

[3] Hutnik Kraków 3-0 OM [2]

[1] FC Barcelona 4-0 Celtic [4]

 

Również na dobrym torze trzyma się Lechia, ale brązowy medalista Czeskiej 1. Ligi to nie jest wielki rywal dla nich. Nadal wraz z Atletico wicemistrz Polski ma 7 punktów, ale już 4 punkty przewagi nad Włochami:

[4] Brno 0-2 Lechia Gdańsk [1]

[3] Palermo 1-3 Atletico Madryt [2]

 

Dobrze idzie też Kolejorozwi, który mimo trudniejszej grupy i wtopy w poprzedniej kolejce wygrywa na wyjeździe w Portugalii i w efekcie traci ledwie punkt do Torino i ma 2 przewagi nad Sociedad:

[4] Uniao Madeira 1-2 Lech Poznań [2]

[1] Torino 1-1 R. Sociedad [3]

 

Ale zawodzi za to Piast, który z drużyną z Austrii powinien sobie poradzić, a tym czasem zdobywa marny punkt i traci już 2 punkty do lidera i ma tyle samo punktów co ADO:

[2] Piast Gliwice 1-1 Red Bull Salzburg [4]

[3] Ol. Lyon 3-0 ADO Den Haag [1]

Odnośnik do komentarza

Chciałbym powiedzieć, że nie zwalniamy, ale w sumie maszyna dalej nie ruszyła. Ale kolejny mecz, z drużyną Luki Modric, który po 7 latach pracy jako asystent rezerw Lechii i w tym 3 latach asystowania głównemu managerowi Lechii dostał swoją posadę managera, był słabiutki w naszym wykonaniu. W obronie byliśmy bezbłędni, ale i rywal słabiutki. Ale w ataku Marcin Rokita nie okazał się lepszy od Eduardo Garrido. Który swoją drogą zmienił młodego Polaka i wniósł równie niewiele do naszej gry. Nie mam póki co pomysłu na ten atak.

 

26.10.2030, Ekstraklasa (12/37)

[10] Wisła Płock 0-0 GKS Katowice [16]

 

D. Migdał - M. Spinola, M. Sedlacek (c), D. Majoros, A. Virtanen - M. Madejski, P. Vacha, M. Trąbka (68' M. Kahn), R. Shimohira (73' B. Karasek), J. Moscatelli - M. Rokita (60' E. Garrido)

 

 

Do tego Moscatelli wypada na tydzień. Bosz. 4. w poprzednim sezonie Piast obecnie cieniuje paskudnie i Bartłomiej Zalewski prawdopodobnie będzie pierwszym zwolnionym managerem. A słabje gry rywali dowodzi fakt, że z nami stracili dwa gole. I żadna w tym zasługa Rokity (NŚ). Ot świetna postawa Madejskiego (PP), Vachy (PŚ) i Rehaka (PL) sprawiła, że coś tam ustrzeliliśmy. Każdy z nich grał efektownie i ciągnął grę.

A wygraną odbierają nam kolejno: Marczuk (PŚ) który nie wiem co miał w głowie, gdy z 30. metra zagrał piłkę za plecy naszej obrony. Bassogog (NŚ) nie musiał wiele robić poza wybraniem kierunku strzału. Drugi gol to fantastyczna interwencja Pavlova (OL), który następnie chyba będąc pod wrażeniem zablokowania strzału Bassogoga podał piłkę wprost do Ulkera (PL) i ten nie mając przed sobą nikogo bez problemu wpakował ją do siatki. Ręce opadają. A i w tym meczu sędzia pokazał łącznie 11 żółtych kartek.

 

30.10.2030, Ekstraklasa (13/37)

[11] Wisła Płock 2-2 Piast Gliwice [13]

M. Rehak (29), P. Vacha (82) - A. Bassogog (76), I. Ulker (90+1)

D. Migdał - M. Spinola, D. Majoros, E. Akyildiz, A. Virtanen (62' Y. Pavlov) - M. Madejski, P. Vacha, R. Shimohira (72' M. Kahn), M. Rehak (c), M. Trąbka (62' M. Marczuk) - M. Rokita

Odnośnik do komentarza

Początek listopada to wizyta na PGE Arena, czyli obiekcie wicemistrza Polski. Czego po takim meczu można się spodziewać? Wpierdolu. A jednak nasza obrona i oszczędzanie się rywala przed Ligą Europy sprawiło, że straciliśmy tylko jednego gola. A w ostatnich minutach meczu czeski duet rozegrał efektowną akcję i pokonał Jalusicia (BR)! Tak za sprawą Vachy (PŚ) i Rehaka (PL) zdobywamy zupełnie nieoczekiwany punkt w Gdańsku. Ale po prawdziwe za grę z przodu pochwalić mogę tylko Vachę. Rehak podobnie jak zmieniony już w przerwie Madejski (PP) zagrali paskudnie słabo. Dobrze spisywał się nawet Garrido, który od 45. do 67. minuty grał jako PP. Ale powrót na jego niby nominalną pozycję NŚ sprawił, że dobre wrażenie zostało zmazane i zapomniane ekspresowo.

 

02.11.2030, Ekstraklasa (14/37)

[3] Lechia Gdańsk 1-1 Wisła Płock [10]

M. Dobnik (32) - M. Rehak (90+1)

D. Migdał - M. Spinola, M. Sedlacek, D. Majoros (60' A. Virtanen), Y. Pavlov - E. Akyildiz, M. Madejski (45' E. Garrido), P. Vacha, M. Marczuk, M. Rehak - M. Rokita (67' M. Kahn)

 

 

A Liga Mistrzów dalej wygląda słabo dla mistrza Polski. Ot traci pozycję wicelidera w głupi sposób przegrywając w Marsylii. Do lidera traci już 4 punkty, ale jest tylko o 1 oczko za nowym wiceliderem.

[3] OM 1-0 Hutnik Kraków [2]

[4] Celtic 0-3 FC Barcelona [1]

 

A wicemistrz niby słusznie się oszczędzał bo jest już o punkt od awansu do fazy play-off Ligi Europy i ma dwa oczka przewagi nad Hiszpanami.

[1] Lechia Gdańsk 4-0 Brno [4]

[2] Atletico Madryt 1-1 Palermo [3]

 

Tak dobrej sytuacji nie ma Lech, ale wyjątkowo wyrównana grupa, w której dość pechowo Portugalczycy nie liczą się w walce o awans sprawia, że wszystko jeszcze możliwe. Lider z Turynu ma 8 pkt, Lech 7, a Sociedad 5:

[2] Lech Poznań 1-1 Uniao Madeira [4]

[3] R. Sociedad 2-2 Torino [1]

 

Za to Piast spada już na ostatnie miejsce w grupie. Niby jakieś tam szanse na awans ma, ale 3 punkty straty do lidera, 2 do wicelidera i 1 do trzeciego miejsca nie stawia ich w za dobrej pozycji. Zwłaszcza, że grają słabiutko.

[4] Red Bull Salzburg 2-1 Piast Gliwice [3]

[2] ADO 2-0 Ol. Lyon [1]

 

 

A my w końcu odnosimy wygraną! Po dwóch miesiącach, po 53 dniach w końcu udaje mi się wygrać mecz ligowy. I to jak! Zwłaszcza czterech zawodników błyszczało tego dnia: Mateusz Madejski (PP), który do dwóch goli dołożył asystę, Petr Vacha (PŚ), który zaliczył dwie asysty, Ryuichi Shimohira (PL), który może i nie jest nominalnym skrzydłowym, ale tego dnia nie było tego widać i do gola dołożył dwie asysty i o dziwo Marcin Rokita (NŚ), który strzelił dwa gole z wcale nie takich idealnych sytuacji. Czyżby jednak stawianie na niego, a nie Hiszpana miało sens? Szkoda, że święto zepsuł dobrze grający Martin Sedlacek (OŚ) zgarniając bardzo niepotrzebną, ale bardzo zasłużoną kartkę za idiotyczny, brutalny faul na snajperze gospodarzy. Decyzję sędziego poparłem odbierając Czechowi pensję na dwa tygodnie.

 

08.11.2030, Ekstraklasa (15/37)

[11] Jagiellonia Białystok 0-5 Wisła Płock [10]

M. Rokita (31, 33), M. Madejski (36, 62), R. Shimohira (83), M. Sedlacek cz.k (82)

D. Migdał - M. Spinola, M. Sedlacek (c) (82' cz.k), D. Majoros (79' E. Akyildiz), A. Virtanen - M. Madejski, P. Vacha, M. Marczuk (72' B. Karasek), R. Shimohira, J. Moscatelli (70' M. Trąbka) - M. Rokita

Odnośnik do komentarza

W między czasie Polska Wojtka Szczęsnego spadła z grupy a z ligi narodów. Ich grupę wygrała Portugalia z 9 pkt, Hiszpania zajęła drugie miejsce z 5 punktami, a Polska ostatnie z 2 punktami. Oba te punkty to remisy z Hiszpanią. 1-1 na wyjeździe i 3-3 u siebie.

 

A ja naiwnie liczyłem, że mimo przerwy dwutygodniowej będziemy wygrywać dalej. Ale na stadionie Wojska Polskiego równy mecz zaowocował gradem bramek. Oczywiście to nie ta sama Legia co lata temu i teraz to przeciętniak marzący o powrocie do elity. I to widać. U nas zespół ciągnął Mateusz Madejski (PP), który do dwóch goli dołożył asystę i był zdecydowanie naszym najlepszym zawodnikiem. Względnie wspierał go Vacha (PŚ) i Shimohira (PŚ), ale bez szału. A u rywali czarował jeden z trzech snajperów - Koly Maiga (NŚ). Jemu pomagał Renato Cindric (PŚ) i Maciej Zalecki (PŚ). Tego drugiego znam dobrze, za moich czasów grał w Hutniku, ale jak widać kariera raczej zmierza do końca u niego. Sam remis to w sumie sprawiedliwy wynik. I niby dla nas strzelił Garrido (NŚ), ale to więcej szczęścia niż umiejętności.

 

24.11.2030, Ekstraklasa (16/37)

[7] Legia Warszawa 3-3 Wisła Płock [9]

R. Cindric (22), K. Maiga (48, 84) - M. Madejski (16, 71), E. Garrido (83)

D. Migdał - M. Spinola, D. Majoros, E. Akyildiz (56' Y. Pavlov), A. Virtanen - M. Madejski, P. Vacha, R. Shimohira, M. Rehak (c) (66' M. Kahn), J. Moscatelli - M. Rokita (71' E. Garrido)

 

 

A w Lidze Mistrzów mistrz Polski nie poddaje się i zostaje w grze. Bezcenna wygrana z Barcą sprawia, że wygrana w ostatnim meczu z mistrzem Szkocji zapewnia Polakom awans. Obecnie na 3. miejscu z 9. punktami, ale Barca i OM mają ledwie 1 punkt więcej i grają przeciwko sobie w ostatniej kolejce.

[3] Hutnik Kraków 1-0 FC Barcelona [1]

[2] OM 2-0 Celtic [4]

 

Awans zapewnia sobie w Lidze Europy Lechia demolując Atletico. Mimo tego Hiszpanie również mają awans, gdyż Palermo daje ciała w Czechach.

[1] Lechia Gdańsk 4-0 Atletico Madryt [2]

[4] Brno 1-1 Palermo [3]

 

Nie zawiódł też Lech zapewniając sobie wraz z Torino awans.

[3] R. Sociedad 1-2 Lech Poznań [2]

[1] Torino 3-1 Uniao Madeira [4]

 

A matematyczne szansa na awans traci Piast, o dziwo prezentując się dobrze w Lyonie.

[2] Ol. Lyon 1-0 Piast Gliwice [4]

[1] ADO 1-0 Red Bull Salzburg [3]

 

 

A my ostatni mecz listopada gramy u siebie z bardzo słabym Ruchem Chorzów. Postanowiłem wyjątkowo spróbować formacji 4-4-2 i nie jesteśmy na to gotowi. Słabo, żenująco i obaj napastnicy doprowadzali mnie do łez. Ale mając trochę pomęczonych zawodników nie zmieniałem ich. I Rehak (PL) dośrodkował w 79. minucie piłkę na 6. metr, jakimś cudem do piłki dopadł Eduardo Garrido (NP) i nawet trafił w bramkę! No jakby nie patrzeć to jego drugi mecz z rzędu z trafieniem. A że póki co nie mam prawa oczekiwać stylu... nie zamierzam narzekać!

 

30.11.2030, Ekstraklasa (17/37)

[9] Wisła Płock 1-0 Ruch Chorzów [15]

E. Garrido (79)

D. Migdał - M. Spinola, M. Sedlacek (c), D. Majoros (70' E. Akyildiz), A. Virtanen - M. Madejski (60' M. Kahn), P. Vacha, R. Shimohira (56' M. Marczuk), M. Rehak - E. Garrido, M. Rokita

 

A media zauważyły, że to nasz szósty z rzędu mecz ligowy bez porażki. W sumie racja! Pokonała nas póki co tylko czołówka ligi!

Odnośnik do komentarza

Managerem listopada został Didler Deschamps z Hutnika. Za nim znalazł się Miroslav Romaschenko z Lecha, obaj mieli 100% wygranych, ale Francuz zagrał jeden mecz więcej. A trzecie miejsce przypadło... mi.

 

 

W sumie w grudniu rozegrać mieliśmy cztery mecze. Z czego aż trzy z Hutnikiem Kraków. Zatem spodziewałem się spadku morale. I słusznie.

 

Wizyta mistrza Polski na naszym obiekcie w ramach Pucharu Polski była dla nich treningiem. Dostaliśmy sromotny wpierdol i nie mam niczego pozytywnego do powiedzenia o moim zespole.

 

04.12.2030, Puchar Polski, ćwierćfinał (1/2)

Wisła Płock 0-4 Hutnik Kraków

H. Arena (11, 56), M. van Bergen (28), E. J. Amela (69)

P. Amelung - M. Kadlec, M. Sedlacek (c), E. Akyildiz, Y. Pavlov (56' M. Spinola) - A. Virtanen, M. Kahn (63' J. Moscatelli), P. Vacha, M. Marczuk (69' M. Trąbka), M. Rehak - E. Garrido

 

 

To jednak pikuś przy naszej wizycie na Wyndrowicz Park trzy dni później. Mój były zespół zafundował mi moją najwyższą porażkę w karierze. Jedyne co dobrego mogę powiedzieć o nas to to, że wiedzieliśmy gdzie jest boisko i w 72. minucie Moscatelli (OPŚ) oddał strzał życia z 23 metrów. Tyle.

 

07.12.2030, Ekstraklasa (18/37)

[1] Hutnik Kraków 6-1 Wisła Płock [8]

D. Flores (8, 59), H. Arena (15, 47), Y. Kido (kar. 43), M. van Bergen (83) - J. Moscatelli (72)

D. Migdał - M. Spinola, M. Sedlacek (c), D. Majoros, A. Virtanen (53' M. Kadlec) - M. Kahn (64' E. Garrido), P. Vacha, R. Shimohira (59' M. Marczuk), M. Rehak, J. Moscatelli - M. Rokita

 

 

Z radością powitałem ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów.

Mistrz Polski, który dzięki nam w 3 dni strzelił 10 goli nie zwolnił i zapewnił sobie awans do fazy play-off.

[4] Celtic 0-2 Hutnik Kraków [3]

[1] FC Barcelona 3-0 OM [2]

 

| 1. | Barcelona | 6 | 4 | 1 | 1 | +10 | 13 | AW

| 2. | Hutnik    | 6 | 4 | 0 | 2 | +5  | 12 | AW

| 3. | OM        | 6 | 3 | 1 | 2 |  0  | 10 | LE

| 4. | Celtic    | 6 | 0 | 0 | 6 | -15 | 0  |

 

 

Nie zwalnia wicemistrz Polski przechodząc grupę Ligi Europy bez najmniejszego problemu:

[3] Palermo 1-4 Lechia Gdańsk [1]

[2] Atletico 3-0 Brno [4]

 

| 1. | Lechia    | 6 | 5 | 1 | 0 | +14 | 16 | AW

| 2. | Atletico  | 6 | 3 | 2 | 1 | +4  | 11 | AW

| 3. | Palermo   | 6 | 1 | 2 | 3 | -3  | 5  |

| 4. | Brno      | 6 | 0 | 1 | 5 | -15 | 1  |

 

 

Mimo przeciętnej gry w sumie i tak zobaczymy wiosną Lecha w pucharach:

[2] Lech Poznań 2-2 Torino [1]

[4] Uniao Madeira 2-2 R. Sociedad [3]

 

| 1. | Torino    | 6 | 3 | 3 | 0 | +7  | 12 | AW

| 2. | Lech      | 6 | 3 | 2 | 1 |  0  | 11 | AW

| 3. | Sociedad  | 6 | 1 | 2 | 3 | -1  | 5  |

| 4. | Uniao     | 6 | 1 | 1 | 4 | -6  | 4  |

 

 

A Piast kończy tak jak mu w sumie szło cały czas. Słabo.

[4] Piast 1-3 ADO [1]

[3] Red Bull Salzburg 0-3 Ol. Lyon [2]

 

| 1. | ADO       | 6 | 4 | 1 | 1 | +4  | 13 | AW

| 2. | Lyon      | 6 | 4 | 0 | 2 | +4  | 12 | AW

| 3. | Red Bull  | 6 | 1 | 2 | 3 | -5  | 5  |

| 4. | Piast     | 6 | 1 | 1 | 4 | -3  | 4  |

Odnośnik do komentarza

Po dwóch łomotach od mistrza Polski obawiałem się meczu z drugim beniaminkiem. Zagłębie Sosnowiec awansowało do Ekstraklasy po zajęciu 2. miejsca w I lidze i w tym sezonie idzie im nieźle póki co. O dziwo jednak moja drużyna zagrała dojrzały i rozsądny futbol i zainkasowaliśmy pewne 3 punkty. Jednym z najlepszych aktorów tego spektaklu był Rokita (NL), który nie dość że strzelił, nie dość że asystował, to był naprawdę aktywny i widać było chęc gry. Kompletne przeciwieństwo jego kolegi w ataku - Eduardo Garrido (NP).

 

14.12.2030, Ekstraklasa (19/37)

[10] Wisła Płock 2-0 Zagłębie Sosnowiec [12]

M. Rokita (46), M. Rehak (67)

D. Migdał - M. Spinola, M. Sedlacek (c), D. Majoros (71' E. Akyildiz), A. Virtanen - M. Madejski, P. Vacha, R. Shimohira (68' M. Marczuk), M. Rehak (73' M. Kahn) - E. Garrido, M. Rokita

 

 

A rok 2030 i pierwszą część sezonu pod moimi rządami kończymy wizytą na Wyndrowicz Park w ramach rewanżu Pucharu Polski. Tym razem gospodarze postawili na bardzo rezerwowy skład, dając odpocząć gwiazdom i dzięki temu wymęczyliśmy remis.

 

18.12.2030, Puchar Polski, ćwierćfinał (2/2)

Hutnik Kraków 1-1 (5-1) Wisła Płock

W. Filipkowski (5) - M. Rokita (41)

P. Amelung - M. Spinola (75' M. Kadlec), M. Sedlacek (c), D. Majoros (69' Y. Pavlov), A Virtanen - E. Akyildiz, E. Garrido, P. Vacha, R. Shimohira, M. Rehak (62' M. Marczuk) - M. Rokita

 

 

Za tą fazę do kasy klubowej wpada... 23.19 tys €. Jak na puchar, który jest w czubie pucharów krajowych w Europie to żałosna kasa. Ale najważniejsze, że zbliżamy się do okna transferowego, zatem może uda się parę dziur załatać!

Przed tym jednak zgarnąłem nagrodę Polskiego Managera Roku. Oczywiście to za zasługi z Leeds United i Reprezentacją Polski.

Piłkarzem roku Ekstraklasy został Piotr Zieliński z Hutnika Kraków.

A Obcokrajowcem roku Ekstraklasy został jego klubowy kolega Raymond Munoz.

Polskim Piłkarzem Roku został Piotr Jonczyk grający w RBL.

 

A tak wygląda TABELA w przerwie sezonowej.

 

Złotą Piłkę otrzymał Salem Toumi z Realu Madryt wyprzedzając Carla Young z Leeds United i Grega Shenton z West Ham Utd.

Jak zwykle identycznie rozłożyły się nagrody za Piłkarza roku na Świecie.

 

A to jedenastka roku na świecie (formacja 4-2-3-1):

Georges Le Coz (Leeds) - Zakaria Arnaud (Man City), Jonathan Galgano (Man Utd), Chris Keita (PSG), Aaron Dickgießer (Leeds) - Greg Shenton (West Ham), Jamelao (SLB), Nils Gowecke (PSG), Kamil Matysiak (Man City), Carl Young (Leeds) - Salem Toumi (Real)

I ławka rezerwowych:

Takamitsu Kaji (Borussia), Romain Mailard (Monaco), Astrit Neziri (Leeds), Edison Luiz (Bayern), Emilio Gace (Chelsea), Jonathan Tah (AC Milan), Kamil Witoń (Real)

 

Jestem dumny z moich zawodników z Leeds jak i moich dwóch reprezentantów. Zwłaszcza dla Witonia to wielki postęp.

Odnośnik do komentarza

Rozlosowano też pary fazy play-off europejskich pucharów.

W Lidze Mistrzów Hutnik Kraków zagra z Leeds Untied. Mistrza Anglii chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Mój następca, pan Mauricio Pochettino (58 lat, Argentyńczyk, 21/2) robi dobrą robotę i prowadzi w Premier League.

W Lidze Europy Lechia Gdańsk zagra z Dnipro Dniepropetrowsk, 4. drużyną Ukrainy. Dla rywala wicemistrza Polski pierwsza runda to chleb powszedni, ale zazwyczaj w tej fazie odpadają. Do drugiej rundy przeszli ledwie trzykrotnie: 16/17, 21/22 i 28/29. W ostatnich 15 latach bez przerwy grywają w Europie, zatem nie jest to łatwy rywal.

Lech Poznań z kolei zmierzy się z Lazio Rzym, 4. drużyną Serie A. Dla nich naturalnie Europa to też normalka, ale przez ostatnie lata częściej grali w Lidze Mistrzów, niż w Lidze Europy. Zwykle co prawda spadają z LM do LE, ale gdy to się dzieje, rzadko kończą te rozgrywki szybko. Gdy jednak startują w LE potrafią nei wyjść z grupy. A teraz pewnie liczą na powtórzenie sukcesu z 18/19 gdy wygrali LE. A ich ostatni finał do 21/22.

 

A ja szukam wzmocnień i próbuję pozbyć się balastu. Niestety już 12 stycznia wiedziałem, że jeszcze pół roku będziemy płacić panu Garrido, którego nikt nie chciał kupić za grosze, a Malaga podpisała z nim kontrakt mający wejść w życie od następnego sezonu.

 

Za to wykonaliśmy parę transferów, głównie jednak z myślą o przyszłości:

Michał Bajerski (22 lata, Polak, NŚ, 850 tys, 21/13 U21) z Zawisza Bydgoszcz za 850 000 €

I co tu dużo mówić spaprałem. Michał to niezły napastnik, świetnie sobie radził w I lidze, ale on w tym sezonie zagrał mecz w Lechu Poznań, zanim sprzedano go za 250 tys € do Zawiszy! To oznacza, że zmarnuje pół roku nie mogąc grać. Szlag.

 

Takashi Morita (19 lat, Japończyk, NŚ, 700 tys, 3/0 U20) z Yokohama F Marinos za 1 400 000 €

Długo się wahałem nad tym zakupem, bo drogo, ale młody Japończyk spisywał się nieźle ostatnie pół roku na wypożyczeniu do Nagoya Grampus grającego w N-League 2 i zuanłem, że zaryzykuję, zwłaszcza że Bajerski to mój błąd transferowy.

 

Lukas Lukac (18 lat, Słowak, OP/WOP, 99 tys) z Bańska Bystrzyca za 160 000 €

Młody Słowak to inwestycja w przyszłość, jak każdy transfer, ale zakupiony zdecydowanie z myślą gry od początku w pierwszym składzie. Zwłaszcza, że bardzo dobrze radził sobie w Słowackiej 1. lidze.

 

Lubos Elias (18 lat, Słowak, PL/OPL, 34.5 tys) z Slovan Bratysława za 50 000 €

Dla tego pana w planach są ogony, ale nadal lepszy to zmiennik niż Kahn.

 

Paul Potzinger (26 lat, Niemiec, OP, 300 tys) z Hannover 96 za 425 000 €

Transfer zaklepany przez mojego poprzednika. Niemiec powinien być niezłym wzmocnieniem i to mimo kiepskich ocen w tym sezonie. Ma też trochę doświadczenia z Budnesligi, zatem kto wie, może coś dobrego wniesie do zespołu.

 

 

Marius Malinauskas (16 lat, Litwin, NŚ, 48 tys) z Żalgiris za 90 000 €

Michal Benes (17 lat, Czech, PŚ, 88 tys) z Zlin za 140 000 €

Tan Jianfeng (18 lat, Chińczyk, NŚ, 700) z Hangda Football School za darmo

Tomas Malinauskas (17 lat, Litwin, PŚ, 145 tys) z Poniewież za 220 000 €

Roland Petrus (19 lat, Słowak, NŚ, 165 tys) z Slovan Bratysława za 250 000 € - pierwotnie miał grać za Bajerskiego, ale kupiłem Moritę

Dariusz Bodziony (17 lat, Polak, PP/OPP, 28.5 tys) z Silesia Lubomia za darmo

David Pospisil (18 lat, Czech, PŚ, 62 tys) z Skalica za 90 000 €

Petr Novak (17 lat, Czech, NŚ, 87 tys) z Teplice za 140 000 €

Kamil Kogut (17 lat, Polak, BR, 17.25 tys) z Wisła Kraków za 30 000 €

 

Wśród młodych do treningu największe talenty to chyba Benes, Novak i Tomas Malinauskas.

I ja wiem, że mało Polaków, ale oni przybędą, gdy zacznie się rozwijać nasza szkółka, która jest obecnie biedna. Na to potrzeba paru lat. A póki co wychowankami będą zostawać sprowadzeni młodzi zawodnicy. W sumie wydałem 3 815 000 € i to licząc Potzingera, którego sam bym pewnie nie kupił. Z tymi wzmocnieniami ruszymy do walki o jak najlepsze miejsce w lidze, ale nie zamierzam stawiać sobie jakiś innych celów niż to, co obiecałem zarządowi. Minimum grupa mistrzowska, a obecnie bardzo mokrym snem jest TOP5 dające grę w Lidze Europy.

Odnośnik do komentarza

W Azji zakończył się Puchar Narodów Azji wygrany przez Koreę Południową, a królem strzelców został mój niedawny podopieczny: Kim Seon-Il.

 

A my wracamy do Ekstraklasy po dwóch miesiącach przerwy i od razu szlag mnie trafia. Otóż z Błękitnymi rozegraliśmy bardzo równy mecz, naprawdę dobrze prezentowaliśmy i to mimo faktu, że w sumie jedyna zmiana w składzie to nowy napastnik, który zaprezentował się nędznie. Tracimy gola w 62. minucie, ale mogliśmy walczyć o wyrównanie. Gdyby nie to, że 2 minuty później Dusan Majoros (OŚ) idiotycznie atakuje od tyłu strzelca gola i zgarnia drugą żółtą kartkę. A już miałem rozgrzanego Artu Virtanena w jego miejsce! Zdjąłem więc Moscatelliego (OPŚ) i niestety to było widać bo przestaliśmy sobie dobrze radzić, rywal zyskał przewagę liczebną w drugiej linii i nie potrafiliśmy gospodarzom zagrozić już.

 

15.02.2031, Ekstraklasa (20/37)

[4] Błękitni Stargard 1-0 Wisła Płock [8]

J. Mwanga (62) - D. Majoros cz.k (64)

D. Migdał - M. Spinola, M. Sedlacek (c), D. Majoros czk., Y. Pavlov - M. Madejski, P. Vacha, R. Shimohira, M. Rehak (62' L. Elias), J. Moscatelli (64' A. Virtanen) - T. Morita (75' M. Rokita)

 

 

Wcale nie lepiej wyglądamy w meczu z beniaminkiem. Solidny debiut zalicza Paul Potzinger (OP), a i drugi mecz Takashiego Mority (NP) to już zupełnie inny występ niż tydzień wcześniej. Japończyk dwukrotnie asystował Garrido (NL), który zmienił potwornie nieskutecznego Rokitę. Za to bardzo słabo spisali się Erhan Akyildiz (OŚ) będący odpowiedzialnym za stratę gola i Lubos Elias (PL), który chyba zapomniał, że piłka powinna trafiać do kolegów z zespołu, a nie gdziekolwiek.

 

22.02.2031, Ekstraklasa (21/37)

[9] Wisła Płock 2-1 Górnik Łęczna [10]

E. Garrido (56, 68) - A. Dvorak (26)

D. Migdał - P. Potzinger, M. Sedlacek (c), E. Akyildiz (53' A. Virtanen), Y. Pavlov - M. Madejski, P. Vacha, R. Shimohira, L. Elias (56' M. Rehak) - T. Morita, M. Rokita (51' E. Garrido)

 

 

W między czasie wszystkie polskie kluby zagrały mecze w ramach 1. rundy europejskich pucharów. Nasi reprezentanci w Lidze Europy naturalnie nawet zakończyli tą rundę już.

Ale po kolei. Pojedynek dwóch moich byłych drużyn zaskoczył mnie. otóż mistrz Polski zdewastował u siebie mistrza Anglii.

Hutnik Kraków 3-0 Leeds United

M. van Bergen (6, 31), M. Czerwiec (14)

 

 

W Lidze Europy nie obyło się bez emocji. Po pierwszej rundzie żegnaliśmy już wicemistrza Polski i zastanawialiśmy się, czy Kolejorz będzie w stanie utrzymać skromną przewagę w Rzymie:

Lech Poznań 2-1 Lazio Rzym

A. Kobierski (38), K. Baranowski (54)

 

Dnipro 2-0 Lechia Gdańsk

Bilinha (63, 88)

 

Ale w rewanżu wicemistrzowie pokazali niesamowitę klasę i rozstrzelali rywala. A Lech z trudem, po nerwówce w karnych również awansuje dalej!

Lazio Rzym 2-1 (3-3k) Lech Poznań

L. Barrientos (5), F. Dufour (54) - A. Kobierski (76)

 

Lechia Gdańsk 4-0 (4-2) Dnipro

M. Kuźniewski (21), T. Colak (24), S. Toure (53), A. Hailovic (87)

 

 

W 2. rundzie Lech zagra z wicemistrzem Ukrainy - Dynamem Kijów. Nie dostali się oni w tym sezonie do LM przegrywając w barażu ze Sportingiem. W LE grywają często i najdalej dotarli do ćwierćfinałów, dwa lata z rzędu: 26/27 i 27/28.

Lechia zmierzy się z 4. drużyną Hiszpanii - Athletic Bilbao. Klub ten nie ma za często okazji do gry w LM. Mieli trzy podejścia w sezonach 25/26 - odpadli w barażu, 26/27 odpadli w fazie grupowej spadając do LE i 27/28, gdzie w barażu zatrzymała ich... Lechia. Za to grywają często w LE. W sezonie 26/27 dotarli do finału, gdzie przegrali z SLB, a w poprzednim sezonie do półfinału. Zatem chyba wicemistrz Polski ma trudniejszego rywala.

Odnośnik do komentarza

W Polsce zamknięto okno transferowe. Żaden nasz zakup naturalnie nie dotarł do TOP 3, które wyglądało tak:

1. Mountagha Ballo (24 lata, Niemiec, O(PL)/DP, 25 mln, 12/0 U21) z Wolfsburg do Hutnik Kraków za 18 750 000 €

2. Andy De Keyser (26 lat, Belg, OP/WOP, 8.75 mln, 6/0) z Hutnik Kraków do AS Monaco za 6 500 000 €

3. Sylvain Giraud (29 lat, Francuz, OŚ, 6 mln) z Hoffenheim do Lechia Gdańsk za 4 300 000 €

 

Ostatni pan jest mi znany z Leeds, gdzie spędził u mnie 3 sezony zanim sprzedałem go za 22.5 mln € do Barcy. Tam przez rok nie zagrał za wielu spotkań i po roku sprzedano go za 6.75 mln do Hoffenheim, gdzie spędził dwa lata. Pierwszy rok jako podstawowy stoper, drugi jako zaplecze zespołu. Ciekawe co czeka go w Polsce.

 

A my toczymy kolejny równy mecz. Tym razem ze wskazaniem na gości, co nie cieszy mnie. Znowu w ataku wyglądaliśmy ubogo, ale za to bardzo solidnie prezentujemy się w obronie. Trochę szczęśliwie ratujemy więc 1 punkt z drużyną Lewandowskiego.

 

01.03.2031, Ekstraklasa (22/37)

[9] Wisła Płock 1-1 Korona Kielce [5]

M. Rehak (89) - M. Colonna (59)

D. Migdał - P. Potzinger, M. Sedlacek (c), D. Majoros (57' Y. Pavlov), A. Virtanen - M. Madejski, P. Vacha (63' M. Trąbka), M. Marczuk, M. Rehak - T. Morita (71' M. Rokita), E. Garrido

 

 

O ile remis z Koroną to nie taka tragedia, to z Chełmianką liczyłem na trochę więcej. Sezon temu niby zajęli to 5. miejsce, ale w tym prezentują się ciut słabiej i oczekiwałem ugrania więcej niż punktu. Niestety mimo przewagi (strzały 20-10, celne 6-2) nasza obrona zasypia w 64. minucie pozwalając Smolakowi (NL) podać do niekrytego Vany (NŚ), który pokonuje Migdała (BR). My znowu w ataku męczymy się paskudnie, ale tym razem Takashi Morita (NL) gra lepiej niż poprzednio i strzela gola. Nie zmienia to faktu, że zmarnował wcześniej 3 sytuacje, Garrido 4, a Rokita 2.

 

07.03.2031, Ekstraklasa (23/37)

[9] Chełmianka Chełm 1-1 Wisła Płock [7]

R. Vana (64) - T. Morita (84)

D. Migdał - P. Potzinger, M. Sedlacek (c), D. Majoros, Y. Pavlov - M. Madejski (71' M. Trąbka), P. Vacha, M. Marczuk (67' J. Moscatelli), M. Rehak - E. Garrido (54' M. Rokita), T. Morita

 

 

Z kolei w Lidze Europy rozegrano pierwsze spotkania 2. rundy fazy play-off. Oba polskie kluby nie zawiodły:

Lechia Gdańsk 4-0 Athletic Bilbao

A. Cabrera (36), S. Toure (41), T. Hirose (72), J. Eggestein (81)

Wicemistrz Polski dewastuje Hiszpanów. Co ciekawe to już piąty mecz w LE Lechii, w którym strzelają 4 gole.

 

Lech Poznań 2-1 Dynamo Kijów

H. Hamdy (40), B. Mahsas (70) - F. Suarez (32)

Lech może pluć sobie w brodę głupio tracąc gola w 32. minucie. Był to jedyny celny strzał gości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...