Skocz do zawartości

Highway to heaven vol. 2


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

Słowem wstępu.

 

Ten wątek to kontynuacja opisywanej od 3 lat kariery Highway to heaven. Format opisywania jest podobny do tego, którego używa @Ralf, ale prawdę mówiąc znudziłem się klepaniem o każdym meczu z osobna, zwłaszcza że w połowie przypadków ciężko coś dodusić poza "no był sobie mecz". W tym wątku będę więc opisywać po parę spotkań na raz, w znacznie krótszej formie. Nie wiem jeszcze czy będę się trzymać jakiejś regularnej liczby, miesięcy czy czego. Być może wstawię przerywniki fabularne, ale głównie zamierzam skupić się na dalszych wynikach Jakuba Wyndrowicza.

 

Streszczenie kariery do tego punktu:

Hutnik Kraków - 30.06.2015 - 16.07.2023:

awans z III ligi do Ekstraklasy sezon po sezonie,

Mistrz Polski 20, 21, 22, 23

Puchar Polski 19, 20, 21, 22, 23

Liga Europy 23

 

Po moim odejściu Hutnik dalej dominuje w Polsce wygrywając regularnie mistrzostwo kraju, zastąpił mnie tam Jakub Błaszczykowski i osiągnął to, czego ja nie zdołałem czyli wyjście z grupy w Lidze Mistrzów i dotarł do ćwierćfinału kilka razy. Jakimś cudem dominacja dała lepsze miejsce Ekstraklasy i Lech oraz Lechia rozwijają się goniąc Gumioki. Reszta ligi raczej została mocno z tyłu.

Odszedłem bo nudziła mi się dominacja w kraju, a zarząd klubu dał okazję do odegrania fabularnie kłótni. Odrzucili moje ultimatum odnośnie nie sprzedawania zawodnika, zatem przyjąłem ofertę kolejnego klubu.

 

 

FC Barcelona - 16.07.2023 - 01.06.2024:

Mistrz Hiszpanii

półfinał Ligi Mistrzów

 

Jeżeli mam wybierać to dopinguję Realowi, zatem po prostu grało mi się średnio, brakowało mi zaangażowania jak w Hutniku.

 

 

Leeds United od 08.06.2024:

awans z 1. miejsca do Premier League w pierwszym sezonie

Mistrz Anglii 28

Liga Mistrzów 28

Capital One Cup 27

3. miejsce w Premier League 27

 

W tym klubie Wyndrowicz przebywa obecnie. Osiągnąłem już wszystkie cele w klubie, zatem wygranie Ligi Mistrzów, mistrz Anglii. Został Klubowy Mistrz Świata, ale to pewnie będzie formalność. W najbliższych postach przybliżę plany co do klubu. Warto dodać, że w poprzednim sezonie otarłem się o zwolnienie.

 

 

Na złość @Makkprowadziłem też reprezentacje:

 

Polska U-21 - 01.01.2019 - 13.12.2020:

awans z 1. miejsca na Euro U-21

 

Miałem grać dłużej tą kadrą, bawić się w odkrywanie talentów, ale pojawiła się oferta, którą musiałem przyjąć.

 

 

Japonia - 13.12.2020 - 01.04.2027:

Mistrz Świata 22, 26

Mistrz Azji 23, 27

2. miejsce Puchar Konfederacji 25 i 3. miejsce w PK 21

Puchar Azji Wschodniej 21, 23

 

Przejąłem silną kadrę, 4. miejsce na świecie na poprzednim Mundialu, ale poprzednik skończył karierę. Parę wielkich talentów sprawiło, że wygrałem mistrza 22, czego się nie spodziewałem. Na mundialu 26 jeden z talentów, Otsuka był już najlepszym napastnikiem świata, więc  było troszkę łatwiej.

 

 

Polska od 04.04.2026:

półfinał Euro 28

 

Nasza kadra, mimo silnej ligi (Ekstraklasa jest 7. w Europie) gdy ją przejąłem była 50. w rankingu FIFA i to oddawało jej klasę. Brak udziału na Mundialach, na Euro dostać się łatwiej więc zagrali i wszyli z grupy z 3. miejsca i tyle. Jakimś cudem ja wygrałem grupę i dotarłem znacznie dalej niż myślałem. Ale jestem pewien, że AI nie osiągnęłoby tego za cholerę.

Składowo ogólnie bieda, paru niezłych zawodników, światowej klasy bramkarz i rozgrywający. O planach więcej w topicu.

 

Zapraszam do lektury :D

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak zawsze po wszelkich losowaniach  trzeba było spełnić obowiązek udziału w konferencji prasowej. Lubię to tylko trochę bardziej od zdychania na kacu. W kółko te same pytania, te same odpowiedzi, te same oczekiwania, że jednak powiem coś innego, coś szokującego. Eh.

 

Rozsiadłem się w sali konferencyjnej na Elland Road, która przez ostatnie 4 lata została znacznie powiększona, gdyż jako czołówka światowa przyciągamy masy dziennikarzy. Po mojej prawej zasiadła ma prawa ręka, asystent Hong Jeong-Ho, a po lewej kapitan zespołu Manuel Locatelli. Mistrza Anglii na konferencji reprezentuje więc Polak, Koreańczyk i Włoch. Globalizacja pełną gębą.

 

Zaczęło się standardowo. Od pytań o grupę, o to który rywal będzie najgroźniejszy i dlaczego FC Porto, czy Szachtar powalczy o awans czy Club Brugge mu zagrozi w drodze do Ligi Europy.

- Panie Jakubie a co pan sądzi o grupach pozostałych ligowych rywali?

- Nie mam pojęcia z kim grają. Fakt, że w tym sezonie Premier League ma ledwie trzech reprezentantów w fazie grupowej nie umknął mi tylko dlatego, że Tottenham przegrał baraż z Lechem Poznań. Poza tym jednak nie interesuję się losem angielskich ekip.

- To dość skrajne podejście? Powinien pan przecież śledzić poczynania najsilniejszych krajowych rywali prawda?

- Po co? Wiem, że są mocni, wiem o tym, że będę z nimi do końca walczyć o obronę mistrza kraju i wiem, że jeśli którykolwiek z zespołów nie wyjdzie z grupy, będzie to ogromna sensacja.

 

Rękę uniósł dziennikarz weszlo.pl:

- A czy śledzi pan poczynania polskich ekip?

- Oczywiście. Serce rośnie gdy widzę jak siła ekip z mojej ojczyzny rośnie. 

- To może dwa słowach o przewidywaniach?

- Chętnie. - Przyznaję, że to ciekawszy temat niż analizowanie czy Manchester City straci punkty czy nie. - Hutnik będzie mieć ciężką przeprawę z Bayernem, który chce odbudować swoją potęgę o czym świadczy stawianie na wielu zawodników w okolicach 25 lat. Lech i tak zrobił wielką robotę eliminując w teorii znacznie lepszy Tottenham, ale udowodnili w efekcie, że mogą zagrozić Barcelonie Bayerowi. Normalnie od Lechii oczekiwałbym łatwego awansu, ale w tym sezonie trafiła im się dość trudna grupa.

 

Potem dyskusja pokrążyła wokół ligi, transferów, aż padło dość ciekawe pytanie:

- Podobno ma pan kontrakt tylko do końca sezonu 2029/2030 i już prezes usłyszał, że nie zamierza go pan przedłużać?

Zawahałem się, w teorii nie obowiązuje mnie żadna tajemnica, a prezes Leeds gotów był zrobić mnie najlepiej zarabiającym managerem ligi. A co tam:

- To prawda. Na tą chwilę nie myślę o przedłużeniu obowiązującej mnie umowy. W poprzednim sezonie osiągnąłem z tym klubem wszystko co chciałem. Liga Mistrzów i mistrz Anglii. Nie wykluczam jednak zostania w klubie dłużej. Problem leży gdzie indziej. Jak wiecie niedawno zakończyłem z reprezentacją Polski Euro 2028 dochodząc do półfinału. Od dekady łączę obowiązki managera i selekcjonera i zaczynam to odczuwać. Brak urlopów, ciągłe podróże, które nie zostają przerwane gdy kluby mają przerwy reprezentacyjne. Postanowiłem zatem, że sezon 2029/2030 będzie ostatnim sezonem gdy łączę jednocześnie obie te funkcje. Być może więc wyruszę szukać innego wyzwania niż w Leeds. Ba jestem prawie pewien, że tak się stanie, mam zatem dwa lata na utwardzenie fundamentów, które już postawiłem pod wielki klub. A sezon 2030/2031 zacznę w innym klubie, jednocześnie nie prowadząc reprezentacji.

Cele na te dwa lata? Jeszcze raz wygrać Premier League, Ligę Mistrzów i zostać Klubowym Mistrzem Świata. Oraz zadbać o jak najlepszy rozwój obiektów szkoleniowych i reputacji klubu. Gdy odejdę, chcę odejść z zespołu, który poradzi sobie beze mnie, tak jak to było w Hutniku Kraków.

Odnośnik do komentarza

Do inauguracji Ligi Mistrzów pozostały nam jeszcze dwie kolejki do rozegrania, w tym przerwa reprezentacyjna. Tak jak mówiłem strasznie to niszczy mnie od pewnego czasu, ale z myślą, że sprawa stała się oficjalna i zostały mi dwa lata łączenia obowiązków było mi jakoś łatwiej.

 

Przed przerwą odwiedzić musieliśmy jeszcze stadion beniaminka z Anfield. W życiu nie sadziłem, że wypowiem takie słowa. Liverpool wrócił do Premier League jako wicemistrz Championship i początek sezonu ma dobry.

Spoiler

 

G. Le Coz - J. Leskela, M. Bocquet żk, D. Krejcik żk (52' T. Hara, A. Dickgießer - A. Neziri, M. Locatelli (c) (72' T. Miura), B. Williams, C. Young - V. Fieber (68' K. Seon-Il), M. Czerwiec

27.08.2028, Premier League (3/38), Anfield: 56 844 widzów

[7] Liverpool FC 2-2 Leeds United [5]

0-1 Mateusz Czerwiec 9'

0-2 Carl Young 13'

1-2 Sersinho Aroepa (kar.) 45'

2-2 Maxence Bocquet (sam.) 86'

 

Wizyta ta skończyła się oddaniem punktów przez duet stoperów Krejcik - Bocquet. Nie usprawiedliwia ich nic, nawet ambitna i efektowna gra gospodarzy.

 

 

W kiepskim humorze udałem się na zgrupowanie reprezentacji. Do rozegrania mieliśmy sparing z Niemcami i mecz w ramach Ligi Narodów, gdzie celem był awans do grupy A.

Spoiler

M. Szabat (45' M. Przyborowski) - W. Filipkowski żk (70' B. Szymański), K. Bielik, D. Garbacik, B. Kazimierczuk (58' R. Kucyniak żk) - K. Baranowski żk (60' P. Swiatko), D. Dąbrowski, P. Jonczyk (70' P. Zieliński), M. Szczepański - M. Czerwiec (c), K. Witoń (60' K. Swiderski)

30.08.2028, Mecz Towarzyski, Commerzbank-Arena: 45 164 widzów

(6.) Niemcy 3-2 Polska (7.)

1-0 Oliver Leist (kar.) 3'

2-0 Oliver Leist 16'

3-0 Oliver Leist 25'

3-1 Mateusz Czerwiec 45'

3-2 Mateusz Czerwiec 83'

Sparing z naszymi zachodnimi sąsiadami miał dwa oblicza. Do przerwy ich przemieszany skład strasznie nas cisnął, aby tuż przed końcem Czerwiec pokazał, że potrafi kiwnąć dwóch rywali i pokonać jednego z najlepszych bramkarzy na świecie - ter Stegena. Druga połowa to nasza nieznaczna przewaga, ale zabrakło nam czasu i skuteczności na wyrównanie.

 

Oczywiście w czasie kiedy my graliśmy sparing, część zespołów walczyła w ramach Ligi Narodów. Ewidentnie słabszy skład Włochów nie zawiódł niestety:

Szkocja 0-1 Włochy

S. Hay cz.k (8) - P. GIannoni (71)

 

Nasi rywale mieli trudniej bo musieli podróżować z Glasgow do Neapolu, ale to ich nie zatrzymało.

Spoiler

B. Drągowski - W. Filipkowski, S. Walczak żk, D. Garbacik, B. Szymański - K. Jozwiak żk (71' M. Szczepański żk), K. Matysiak, P. Zieliński (c), P. Swiatko, P. Jonczyk (51' K. Swiderski) - M. Czerwiec (68' A. Milik)

05.09.2028, Liga Narodów Grupa B (2/6), San Paolo: 74 547 widzów

[1] Włochy 1-0 Polska [2]

1-0 Pino Giannoni 73'

Być może błędem było przyjęcie bardziej defensywnego ustawienia 4-4-1-1 zamiast 4-4-2, ogólnie nie graliśmy źle, ale gospodarze mieli więcej okazji i jedną wykorzystali. Ligę Narodów zaczynamy więc słabo. Bardzo słabo! Szansa na odkupienie win już w październiku, gdzie zagramy ze Szkocją przed własną publicznością.

 

| 1. | Włochy   | 2 | 2 | 0 | 0 | +2  | 6  |

| 2. | Polska   | 1 | 0 | 0 | 1 | -1  | 0  |

| 3. | Szkocja  | 1 | 0 | 0 | 1 | -1  | 0  |

Odnośnik do komentarza

Koniec miesiąca oznaczał koniec okna transferowego. Zgodnie z zapowiedzią nie przeprowadziłem żadnego efektownego transferu sprowadzając jedynie młodych zawodników. Wielu zawodników wypożyczyliśmy z czego najciekawsze transfery z tej kategorii to:

Guntars Gizatulins (20 lat, Łotysz, PŚ) do Mordowia Srańsk (10. Rosyjska Ekstraklasa)

Andy Taggart (21 lat, Irlandczyk Pn, DP/PŚ) do Leyton Orient (8. Championship)

Mateusz Klimczok (20 lat, Polak, PŚ/OPŚ) do Leyton Orient (8. Championship)

Brian Rogers (21 lat, Walijczyk, OŚ/PŚ) do Leyton Orient (8. Championship)

John Obiefule (20 lat, Nigeryjczyk, PŚ/OPŚ) do Cardiff City (1. Sky Bet 1)

 

Zabawne, że mimo braku starań udało nam się sprzedać jednego zawodnika. Otóż po kłótni z Alanem Grangerem zdjąłem go z listy transferowej i nawet odrzuciłem ofertę wyporzyczenia z Leyton Orient. Ale agent Szkota musiał ciężko pracować, gdyż zgłosił się do mnie Lassana Diarra. Kto to? Nie byłem pewien, kojarzył mi się z Realem Madryt i faktycznie 22 lata temu tam grał. Obecnie był managerem AS Monaco i od tego lata była to jego pierwsza taka praca w klubie. Od 4 lat prowdził też kadrę Francji U-19. W każdym razie gdy zaoferował kupno zawodnika, za kwotę, którą przedstawił spytałem go "poważnie? To drewno nei jest warte więcej niż 10% tej kwoty." Francuz nie odpuścił i Alan Granger został sprzedany do AS Monaco, wicemistrza Francji, za 7 000 000 €! Warto wspomnieć, że Szkot zagrał w klubie 202 spotkania, z czego ledwie 13 z ławki. Zdobył 1 gola i zaliczył 17 asyst. To było niezłe 6 sezonów dla Leeds.

 

Bilans okna transferowego wyglądał fenomenalnie. Wydaliśmy 1 612 000 €, a zarobiliśmy 32 000 000 €.

 

Najwyższe transfery sierpnia na świecie:

1. Robin Cullmann (27 lat, Niemiec, NŚ, 69 mln, 43/21) z Dortmund do AC Milan za 59 000 000 €

2. Manuel Ordiales (21 lat, Hiszpan, NŚ, 43.5 mln, 1/1) z West Ham do Dortmund za 52 000 000 €

2. Luca Marini (23 lata, Włoch, NŚ, 40.5 mln, 10/3) z FC Barcelona do Chelsea za 52 000 000 €

 

Najwyższe transfery sierpnia w Anglii:

1. Manuel Ordiales (21 lat, Hiszpan, NŚ, 43.5 mln, 1/1) z West Ham do Dortmund za 52 000 000 €

1. Luca Marini (23 lata, Włoch, NŚ, 40.5 mln, 10/3) z FC Barcelona do Chelsea za 52 000 000 €

3. Angel Gomez (22 lata, Hiszpan, NŚ, 28 mln, 1/1) z Greuther Furth do Man City za 40 500 000 €

 

Najwyższe transfery sierpnia w Polsce:

1. Jean-Jacques Carrie (20 lat, Francuz, BR, 1 mln) z ESTAC Troyes do Chełmianka Chełm za 1 900 000 €

1. Roman Smolak (21 lat, Czech, NŚ, 1.5 mln, 13/0 U-21) ze Sparta Praga do Chełmianka Chełm za 1 900 000 €

3. Michał Wietrzykowski (19 lat, Polak, DP, 1.4 mln, 3/1 U-21) z Legia do Chełmianka Chełm za 1 700 000 €

Odnośnik do komentarza

Powrót ze słonecznej Italii zapowiadał bardzo pracowity wrzesień. Nie żeby kolejne były spokojniejsze ale od 9 w tym miesiącu rozegramy 7 spotkań.

 

Zaczęliśmy od meczu u siebie z Watford, które szczęśliwie utrzymało się sezon temu w lidze. Czego w tym meczu nie było widać, bo chociaż oddawaliśmy więcej strzałów, to brakowało nam skuteczności. Wygrywamy dzięki stałym fragmentom.

[7] Leeds United 2-0 Watford [14]

Spoiler

1-0 Mateusz Czerwiec 70'

2-0 Maxence Bocquet 90+1'

G. Le Coz (c) - A. Edwards, O. Dibra (82' M. Bocquet), T. Hara, B. Sundstrom - B. Morais, T. Miura, D. Dąbrowski (67' A. Sandoval), F. Akin żk (62' C. Young) - K. Seon-Il, M. Czerwiec

09.09.2028, Premier League (4/38), Elland Road: 39 344 widzów

 

Na konferencji mękę zrzuciłem na bark rezerwowego składu i skupienia na meczu z wicemistrzem Portugalii. Nazwałbym to doskonałym zagraniem, gdyż po równym pojedynku na terenie rywala wygrywamy. I to mimo tego, że sędzia chyba chciał nas wykartkować. Warto wspomnieć, że obaj skrzydłowi - Astrit Neziri i Carl Young byli w fantastycznej dyspozycji i to głównie ich zasługa, że zdobyliśmy 3 punkty.

FC Porto 0-2 Leeds United

Spoiler

0-1 Carl Young 12'

0-2 Vladimir Fieber 53'

G. Le Coz - J. Leskela żk, M. Bocquet, D. Krejcik żk (69' T. Hara), A. Dickgießer - A. Neziri żk, M. Locatelli (c) (74' T. Miura), B. Williams (57' D. Dąbrowski), C. Young żk - V. Fieber, M. Czerwiec

12.09.2028, Liga Mistrzów, faza grupowa (1/6), Estadio do Dragao: 48 526 widzów

 

W drugim meczu naszej grupy obyło się bez niespodzianki

Bruggia 0-1 Szachtar

 

A to sprawiło, że zaczęliśmy te rozgrywki od pozycji lidera:

| 1. | Leeds    | 1 | 1 | 0 | 0 | +2  | 3  |

| 2. | Szachtar | 1 | 0 | 0 | 1 | +1  | 3  |

| 3. | Bruggia  | 1 | 0 | 0 | 1 | -1  | 0  |

| 4. | FCP      | 1 | 0 | 0 | 1 | -2  | 0  |

 

 

Dla polskiej piłki klubowej była to udana kolejka w europejskich rozgrywkach.

Wicemistrz Polski zaczął od najłatwiejszego rywala i może i skromnie, ale ważne, że skutecznie:

Lech Poznań 1-0 Panathinaikos

P. Kurbiel (9)

 

Spoiler

Bayer Leverkusen 1-0 FC Barcelona

 

| 1. | Lech     | 1 | 1 | 0 | 0 | +1  | 3  |

| 2. | Bayer    | 1 | 0 | 0 | 1 | +1  | 3  |

| 3. | Barcelona| 1 | 0 | 0 | 1 | -1  | 0  |

| 4. | Panath.  | 1 | 0 | 0 | 1 | -1  | 0  |

 

 

Mistrz Polski nie miał już tak łatwo, ale poradził sobie poprawnie:

Spartak Moskwa 1-2 Hutnik Kraków

S. Walczak sam. (81) - M. van Bergen (33), A. Milik (84)

 

Spoiler

Galatasaray 0-6 Bayern

 

| 1. | Bayern   | 1 | 1 | 0 | 0 | +6  | 3  |

| 2. | Hutnik   | 1 | 0 | 0 | 1 | +1  | 3  |

| 3. | Spartak  | 1 | 0 | 0 | 1 | -1  | 0  |

| 4. | Galatas. | 1 | 0 | 0 | 1 | -6  | 0  |

 

No i nasz rodzynek w Lidze Europy rozgromił 7. drużynę Hiszpanii:

Lechia Gdańsk 4-1 Real Sociedad

N. Santos (7), S. Cvetkovic (19, 40, 73) - S. Murua (74)

 

Spoiler

IFK Goteborg 0-4 AS Roma

 

| 1. | Roma     | 1 | 1 | 0 | 0 | +4  | 3  |

| 2. | Lechia   | 1 | 0 | 0 | 1 | +3  | 3  |

| 3. | Sociedad | 1 | 0 | 0 | 1 | -3  | 0  |

| 4. | Goteborg | 1 | 0 | 0 | 1 | -4  | 0  |

 

 

Napompowani wygraną odwiedziliśmy Blackburn. Znowu potwornie się męczymy i to mimo podstawowego składu, a do tego w 37. minucie na noszach zostaje zniesiony Georges Le Coz (BR). Doznał pęknięcia kości nadgarstka i ponad miesiąc nie będę mógł z niego skorzystać co na pewno mnie bardzo zaboli.

[5] Blackburn Rovers 2-3 Leeds United [7]

Spoiler

 

1-0 Stuart Kimberley 5'

1-1 Vladimir Fieber 52'

2-1 Cesar Gomez 53'

2-2 Vladimir Fieber 62'

2-3 Vladimir Fieber 67'

G. Le Coz (37' M. Przyborowski) - J. Leskela, M. Bocquet (73' O. Dibra), D. Krejcik, A. Dickgießer - N. Gormley, M. Locatelli (c), B. Williams (62' T. Miura), A. Neziri, C. Young - V. Fieber

16.09.2028, Premier League (5/38), Ewood Park: 31 154 widzów

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W obliczu kontuzji Georgesa Le Coz do pierwszego składu przesunięty został Patrick Brothers, 17-latek, który ma tylko zabezpieczyć ławkę. Nie planowałem jednak dać mu grać.

 

Zgodnie z planem rozgrywki Capital One Cup między słupkami miały należeć do Przyborowskiego (BR). Większość czasu zgodnie z planem dominowaliśmy nad ekipą z Championship. Fantastyczna postawa Moraisa (PP), Miury (PŚ) i Czerwca (NL) wystarczyła. Skomplikowało się trochę gdy w 80. minucie goście zdobyli gola ze spalonego, a Tomoyuki Hara (OŚ), który dostał opaskę kapitana tak się wczuł, że za kłótnie z sędzią dostał żółtą kartkę... drugą w tym meczu. W 88. minucie tracimy drugiego gola, ale i tak awansujemy dalej.

 

19.09.2028, Capital One Cup, 3. runda

[1 PL] Leeds United 4-2 Ipswich Town [9 CH]

B. Morais (11, 71), M. Czerwiec (14, 69) - D. Boyce (80), R. Morrison (88)

M. Przyborowski - A. Edwards, O. Dibra, T. Hara (c) czk. 80', B. Sundstrom - B. Morais, T. Miura (70' N. Gormley), A. Sandoval, F. Akin - K. Seon-Il, M. Czerwiec (80' D. Krejcik)

 

Do 4. rundy przeszły już tylko 3 ekipy z Championship, więc nie było co liczyć na łatwego rywala. Trafiamy na Watford, z którym zagramy na wyjeździe.

 

 

Wizyta West Ham United to klasyczna walka z sędzią. W całym meczu popełniamy 3 faule i dostajemy 2 żółte kartki za nie, przy 16 faulach rywali, z czego jeden spowodował uraz Astrita Neziri (PL) i to na 2-3 miesiące! I żaden rywal nie dostał nawet żółtej kartki! Skandal! W efekcie remisujemy, bo przecież jak grać kiedy co akcję ktoś jest brutalnie koszony? Do tego warto dodać, że Przyborowski (BR) w sumie wpuszcza szmatę.

 

23.09.2028, Premier League (6/38)

[5] Leeds United 1-1 West Ham United [11]

V. Fieber (10) - A. Salazar (47)

M. Przyborowski - J. Leskela, M. Bocquet, O. Dibra, A. Dickgießer - B. Morais, T. Miura, D. Dąbrowski (62' A. Sandoval), A. Neziri (45' F. Akin) - V. Fieber (c), M. Czerwiec (74' K. Seon-Il)

 

 

Z niepokojem podchodziłem do naszego goszczenia mistrza Belgii. Nie byłem pewien co zaprezentuje wszak moja obrona, która jak zawsze potrafi doprowadzić mnie do szewskiej pasji. Szczęśliwie obyło się bez niespodzianek czy nawet nerwów. Pełna kontrola uwieńczona została w 77. minucie niesamowitym golem Daniela Dąbrowskiego (PŚ), który bez przyjęcia huknął petardą z ponad 30 metrów.

 

27.09.2028, Liga Mistrzów, faza grupowa (2/6)

[1] Leeds United 2-0 Club Brugge [3]

D. Krejcik (66), D. Dąbrowski (77)

M. Przyborowski - J. Leskela, M. Bocquet, D. Krejcik, A. Dickgießer (69' B. Sundstrom) - B. Morais, M. Locatelli (c), B. Williams (56' D. Dąbrowski), C. Young - V. Fieber (65' K. Seon-Il), M. Czerwiec

 

A w drugim meczu dość niespodziewanie to ekipa mistrza Ukrainy bije wicemistrza Portugalii:

[2] Szachtar 2-1 FC Porto [4]

A. Karayel (5), C. Arancibia (18) - A. Suarez (32)

 

| 1. | Leeds    | 2 | 2 | 0 | 0 | +4  | 6  |

| 2. | Szachtar | 2 | 2 | 0 | 0 | +2  | 6  |

| 3. | FCP      | 2 | 0 | 0 | 2 | -3  | 0  |

| 4. | Bruggia  | 2 | 0 | 0 | 2 | -3  | 0  |

 

Za to dla Polski był to bardzo nieudany tydzień.

Spoiler

 

[3] FC Barcelona 3-0 Lech Poznań [1]

J. Filipe (18), I. Soler (28), A. Encinas (90)

 

[4] Panathinaikos 0-4 Leverkusen [2]

 

| 1. | Bayer    | 2 | 2 | 0 | 0 | +5  | 6  |

| 2. | Barcelona| 2 | 1 | 0 | 1 | +2  | 3  |

| 3. | Lech     | 2 | 1 | 0 | 1 | -2  | 3  |

| 4. | Panath.  | 2 | 0 | 0 | 2 | -5  | 0  |

 

Prawdziwa wpadka ma miejsce u mistrza Polski:

[2] Hutnik Kraków 0-1 Galatasaray [4]

E. Lorenzi (43)

 

[1] Bayern 3-0 Spartak [3]

 

| 1. | Bayern   | 2 | 2 | 0 | 0 | +9  | 6  |

| 2. | Galatas. | 2 | 1 | 0 | 1 | -5  | 3  |

| 3. | Hutnik   | 2 | 1 | 0 | 1 |  0  | 3  |

| 4. | Spartak  | 2 | 0 | 0 | 2 | -4  | 0  |

 

Lepiej można ocenić występ ekipy z Gdańska.

[1] AS Roma 1-1 Lechia Gdańsk [2]

A. Kovacevic (38) - J. Eggestein (79)

 

[3] R. Sociedad 2-0 IFK Goteborg [4]

 

| 1. | Lechia   | 2 | 1 | 1 | 0 | +3  | 4  |

| 2. | Roma     | 2 | 1 | 1 | 0 | +4  | 4  |

| 3. | Sociedad | 2 | 1 | 0 | 1 | -1  | 3  |

| 4. | Goteborg | 2 | 0 | 0 | 2 | -6  | 0  |

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mecz z Bruggią dał nam sporo kasy. Standardowe 1,5 mln € za wygranie meczu w fazie grupowej Ligi Mistrzów, ale też pobiliśmy rekord przychodów ze sprzedaży biletów. Dostaliśmy 2,3 mln €! Nie ma co się dziwić, że poprosiłem prezesa o rozbudowę stadionu. I o dziwo zgodził się. Nowa pojemność ma wynieść około 45 317 miejsc, a inwestycja ma kosztować 38 mln €.

 

Będąc zadowolonym z decyzji prezesa mogłem skupić się na powołaniach do kadry na kolejny mecz Ligi Narodów ze Szkocją (47.) i sparing ze Słowenią (67.).

 

BRAMKARZE:

Bartlomiej Dragowski (31 lat, PSG, BR, 28.5 mln, 75/0)

Marek Przyborowski (25 lat, Leeds, BR, 7.25 mln, 1/0)

Maciej Szabat (28 lat, Lech, BR, 3.5 mln, 4/0)

 

STOPERZY:

Szymon Walczak (31 lat, Hutnik, OŚ, 18 mln, 74/0)

Mateusz Bondarenko (29 lat, Stade Rennais, OŚ, 7.5 mln, 55/0)

Krystian Bielik (30 lat, Lechia, OŚ/DP/PŚ, 12.75 mln, 6/0)

Damian Garbacik (32 lata, Dynamo Kijów, O(LŚ)/WOL, 4.5 mln, 55/0)

 

BOCZNI OBROŃCY:

Witold Filipkowski (23 lata, Atletico, OP/WOP, 12 mln, 25/0)

Ryszard Kucyniak (23 lata, FC Basel, O(PLŚ), 6.75 mln, 10/1)

Bartosz Szymański (28 lat, Schalke, OL/WOL, 14 mln, 27/0)

Radoslaw Szymula (20 lat, Błękitni, OL/WOL, 750 tys, debiutant)

 

POMOCNICY:

Kamil Matysiak (28 lat, Manchester City, P(PŚ)/OP(PŚ), 76 mln, 79/8)

Piotr Zielinski (34 lata, Hutnik, PŚ/OPŚ, 2.8 mln, 100/10)

Piotr Jonczyk (25 lat, RBL, PŚ/OPŚ, 15.5 mln, 22/2)

Daniel Dąbrowski (27 lat, Leeds, PŚ, 38.5 mln, 42/3)

Karol Swiderski (31 lat, PSG, OPŚ, 12.5 mln, 45/5)

 

SKRZYDŁOWI:

Pawel Swiatko (24 lata, Braga, P(PL)/OPL, 25.5 mln, 18/8)

Miłosz Szczepański (30 lat, Hertha, P(LŚ)/OP(LŚ), 12.75 mln, 33/3)

Kamil Jozwiak (30 lat, Stuttgart, PP/OP(PL), 10.75 mln, 25/3)

Krzysztof Baranowski (27 lat, Lech, P(PL)/OPP/NŚ, 6.25 mln, 2/2)

 

NAPASTNICY:

Mateusz Czerwiec (29 lat, Leeds, NŚ, 36 mln, 59/46)

Arkadiusz Milik (34 lata, Hutnik, NŚ, 1.7 mln, 96/32)

Damian Capek (25 lat, Ganclerbiligi, NŚ, 7 mln, 5/2)

 

Ledwie dwie zmiany w składzie. Doświadczony Dawidowicz zwalnia miejsce Szymuli, który korzysta na tym, że Kazimierczuk ma jeszcze 2 miesiące przerwy od piłki przez kontuzję. Zrezygnowałem też z Kamila Witonia, który niby w 7 meczach Herthy strzelił 3 gole, ale od ostatniego zgrupowania zagrał 4 razy i za każdym razem bardzo słabo. Za to Capek prezentuje wysoką formę i pierwszy raz powołuję go do mojej kadry.

Z pozytywnych rzeczy, FIlipkowski uciekł z Monaco do Atletico za 8,25 mln i w pierwszych 6 meczach w nowym klubie prezentuje się bardzo solidnie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Brachu napisał:

A jak Arek Milik w Hutniku się sprawuje?

Wiek go dogania niestety. Nie jest to ten sam Milik, którego ja sprowadziłem do Polski. Gra już trochę mniej, ale nadal strzela sporo i jest podstawowym zawodnikiem gumioków. Podejrzewam, że spokojnie uda mu się więc przekroczyć setkę występów w reprezentacji ;)

Odnośnik do komentarza

Zieliński dalej ma status kluczowego zawodnika, w poprzednim  temacie chyba nawet jest jego screen w rozpisce gwiazd Hutnika. Ale w reprezentacji zaczynam od Matysiaka, a potem waham się Zieliński czy Jonczyk ;) 

Drągowski ma o tyle łatwo w kadrze, że Szczęsny szybko skończył karierę, a reszta bramkarzy jakoś poznikała. Jest paru niezłych, ale tylko on osiągnął poziom światowy i jest kluczowym kopaczem PSG. Jeżeli za sezon lub dwa ogłosiłby odejście na emeryturę byłby to cios w samo krocze, bo Szabat jest niezły, ale to klasa niżej, a Przyborowski to już moja desperacja :keke: Gorzej wygląda tylko perspektywa zmiany pokolenia na pozycji OŚ

Odnośnik do komentarza

Na kolejnym treningu w końcu pojawił się Barry Molesley. Król strzelców poprzedniej Ligi Mistrzów i nasz strzelecki demon wróci niedługo do gry po naciągnięciu więzadeł kolanowych. Póki co zagrał ledwie 3 mecze i zdobył 3 gole, oby ta kontuzja nie spowodowała zgubienia formy.

 

Bardzo mnie kusiło sprawdzenie tego w Bournemouth, ale niestety było jeszcze za szybko dla Anglika. Bardzo cieszy, że w końcu do bramki trafił Kim Seon-Il.

 

30.09.2028, Premier League (7/38)

[4] AFC Bournemouth 1-3 Leeds United [5]

K. Yamga (77) - M. Czerwiec (39), C. Young (55), K. Seon-Il (89)

M. Przyborowski - A. Edwards, M. Bocquet, O. Dibra (72' T. Hara), A. Dickgießer - F. Akin, M. Locatelli (c) (58' A. Sandoval), T. Miura, C. Young - V. Fieber (66' K. Seon-Il), M. Czerwiec

 

Przedłużyliśmy passę bez porażki w lidze do 39 spotkań! To zostawia nas w dobrych humorach przed przerwą reprezentacyjną.

Przed wyjazdem rozdano nagrody za wrzesień. 2. zawodnikiem miesiąca został Vladimir Fieber, ale ja dostałem tytuł managera miesiąca. Paru wypożyczonych zawodników zgarnęło też nagrody w słabszych ligach, ale to już nie ważne.

 

 

Ważne za to było spotkanie ze Szkocją w Warszawie. Bardzo liczyłem, że selekcjoner gości wystawi w składzie Alana Grangera, ale niestety cały mecz obejrzał z ławki. A mecz w sumie nie miał żadnej historii. Goście przyjechali, dostali lanie i pojechali. Pełna kontrola, niewiele zagrożenia pod naszą bramką.

 

06.10.2028, Liga Narodów, grupa B (3/6)

[2] Polska 3-0 Szkocja [3]

P. Swiatko (32), M. Czerwiec (50), D. Capek (73)

B. Dragowski - W. Filipkowski, S. Walczak, M. Bondarenko (60' D. Garbacik), B. Szymański - P. Swiatko (73' K. Baranowski), K. Matysiak, P. Zielinski (c), M. Szczepański - A. Milik (69' D. Capek

 

Gdy my graliśmy później sparing Włosi niestety poradzili sobie ze Szkotami i ostatnią szansą na awans było wygranie obu pozostałych spotkań.

[1] Włochy 1-0 Szkocja [3]

 

| 1. | Włochy   | 3 | 3 | 0 | 0 | +3  | 9  |

| 2. | Polska   | 2 | 1 | 0 | 1 | +2  | 3  |

| 3. | Szkocja  | 3 | 0 | 0 | 3 | -5  | 0  |

 

 

Mecz towarzyski ze Słowenią był okazją do eksperymentów. Chciałem zobaczyć jak Jonczyk (PŚ) poradzi sobie w roli, która normalnie przypada Matysiakowi. Z tego jestem zadowolony. A za to rozczarował mnie rezerwowy duet stoperów. Bielik i Garbacik oddali po golu gościom.

 

10.10.2028, Mecz Towarzyski

(9) Polska 2-2 Słowenia (67)

A. Milik (k. 32, 57) - R. Szymula (sam 27), M. Dobnik (58)

M. Szabat (45' M. Przyborowski) - R. Kucyniak, K. Bielik (61' S. Walczak), D. Garbacik, R. Szymula (45' W. Filipkowski) - K. Jozwiak, P. Jonczyk (c) (61' P. Zielinski), D. Dąbrowski (70' K. Swiderski), K. Baranowski - A. Milik (70' M. Czerwiec), D. Capek

Odnośnik do komentarza

Jak zwykle po meczach reprezentacji nie miałem ani chwili odpoczynku. Samolot z Warszawy, podwózka z lotniska do domu, spać i rano na trening. Przed wejściem na boisko treningowe zatrzymał mnie nasz główny fizjoterapeuta.

- Trenerze mamy aktualizację diagnozy Georgesa.

Podał mi kartkę z krótką informacją "powrót najszybciej w listopadzie". Spojrzałem na niego licząc, że to pesymistyczny wariant.

- Najszybciej trenerze. Możliwe, że nawet do grudnia będzie się leczyć.

- Kurwa!

Rzuciłem po Polsku i skierowałem się na trening. Co najmniej miesiąc, a możliwe iż nawet dwa byłem skazany na Przyborowskiego, który nie jest słabym bramkarzem, ale w standardach angielskiej piłki to maksymalnie Championship. W najgorszym razie będzie bronić całą fazę grupową Ligi Mistrzów.

 

Już w pierwszym meczu Marek udowodnił mi, że potrafi wiele. Mecz z Wolverhampton rozgrywała nasza rezerwa i na trybuny szybko powróciły transparenty "Sajonara Hara" i to mimo solidnej gry i jednego małego błędu, który nawet nie zakończył się strzałem. To skrzydłowi gości grali niesamowity mecz, mecz życia. Zarówno Santos (OPL) jak i Zinchenko (OPP) zagrali świetnie i o ile Sundstrom (OL) sobie z nimi radził to Edwards (OP) miewał już problemy, ale nadrobił aktywnością w ofensywie. I to tak, że jakiś idiota przyznał mu tytuł MVP. A co do Przyborowskiego to popisał się trzema fantastycznymi interwencjami ratując nas w tym meczu. Ah i Molesley (NP) wraca do gry i już w jeden mecz wraca na podium strzelców Premier League.

 

14.10.2028, Premier League (8/38)

[3] Leeds United 3-0 Wolverhampton Wanderers [12]

F. Akin (20), B. Molesley (36, k. 43)

M. Przyborowski - A. Edwards, T. Hara (c), O. Dibra (68' D. Krejcik), B. Sundstrom - B. Morais, T. Miura, A. Sandoval (58' D. Dąbrowski), F. Akin - B. Molesley (78' M. Czerwiec), K. Seon-Il

 

 

W doskonałych humorach wylecieliśmy do Doniecka zobaczyć jak ugości nas mistrz Ukrainy. Wiele w sumie powiedzieć o tym meczu nie można. Pierwszy kwadrans należał do miejscowych, którzy powinni strzelić gola, ale znowu Przyborowski (BR) udowodnił mi, że powinienem mu bardziej ufać i zatrzymał w sytuacji 1 na 1 Antonio (NŚ). A potem to już nasza kontrola i dominacja. Przepłacona lekkim urazem Fiebera (NP). Słowak ledwie 3-4 dni spędzi na leczeniu stłuczonej nogi. Warto wspomnieć o golu Manuela Locatelliego (PŚ), który z rzutu wolnego z 23 metrów strzelił tuż przy słupku przy ziemi lobując mur. Truskaweczka na wisience!

 

18.10.2028, Liga Mistrzów, faza grupowa (3/6)

[2] Szachtar Doniec 1-3 Leeds United [1]

Antonio (67) - M. Czerwiec (26), B. Morais (45), M. Locatelli (61)

M. Przyborowski - J. Leskela, M. Bocquet, D. Krejcik (67' T. Hara), A. Dickgießer - B. Morais, M. Locatelli (c), B. Williams (72' D. Dąbrowski), C. Young - V. Fieber (45' B. Molesley), M. Czerwiec

 

Ten wynik pozwala nam na samodzielne prowadzenie w tabeli. A w drugim meczu 3. kolejki padł zaskakujący wynik:

[4] Bruggia 2-1 FC Porto [3]

 

| 1. | Leeds    | 3 | 3 | 0 | 0 | +6  | 9  |

| 2. | Szachtar | 3 | 2 | 0 | 1 |  0  | 6  |

| 3. | Bruggia  | 3 | 1 | 0 | 2 | -2  | 3  |

| 4. | FCP      | 3 | 0 | 0 | 3 | -4  | 0  |

 

W spoilerze wyniki polskich klubów, ta kolejka była znacznie lepsza niż poprzednia.

 

 

Spoiler

Mistrz Polski po niezwykle interesującym meczu wyszarpał 3 punkty z głównym rywalem do wygrania grupy.

[3] Hutnik Kraków 3-2 Bayern [1]

M. van Bergen (37, 56), D. Flores (57) - Y. Fomenko (67, 74)

[4] Spartak 3-3 Galatasaray [2]

 

| 1. | Hutnik   | 3 | 2 | 0 | 1 | +1  | 6  |

| 2. | Bayern   | 3 | 2 | 0 | 1 | +8  | 6  |

| 3. | Galatas. | 3 | 1 | 1 | 1 | -5  | 4  |

| 4. | Spartak  | 3 | 0 | 1 | 2 | -4  | 1  |

 

 

Od wicemistrza kraju nikt nie oczekuje awansu dalej, a jedynie przejścia do Ligi Europy, więc porażka numer dwa wcale aż tak nie martwi.

[1] Leverkusen 2-0 Lech Poznań [3]

L. Pyuka (14), N. Rey (36)

[2] FC Barcelona 3-0 Panathinaikos [4]

 

| 1. | Bayer    | 3 | 3 | 0 | 0 | +7  | 9  |

| 2. | Barcelona| 3 | 2 | 0 | 1 | +5  | 6  |

| 3. | Lech     | 3 | 1 | 0 | 2 | -4  | 3  |

| 4. | Panath.  | 3 | 0 | 0 | 3 | -8  | 0  |

 

 

No i na koniec brązowy medalista Ekstraklasy idący zgodnie z planem do fazy play-off.

[4] IFK Goteborg 1-4 Lechia Gdańsk [1]

J. Stomo (60) - S. Cvetkovic (16, 33), F. Muller (40), S. Sellfert (46)

[2] AS Roma 3-0 R. Sociedad [3]

 

| 1. | Lechia   | 3 | 2 | 1 | 0 | +6  | 7  |

| 2. | Roma     | 3 | 2 | 1 | 0 | +7  | 7  |

| 3. | Sociedad | 3 | 1 | 0 | 2 | -4  | 3  |

| 4. | Goteborg | 3 | 0 | 0 | 3 | -9  | 0  |

 

Zakończona została inwestycja w bazę treningową i szkółkę młodzieżową. Sama baza obecnie jest uznana za ultranowoczesną, a szkółka jest na poziomie doskonałym. Myślę, że do 2030 roku zostawię ten klub w stanie idealnym.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie październik to trudny miesiąc. W ramach Ligi Mistrzów to dwa mecze, oba z mistrzem Ukrainy, w lidze czekały nas też dwa trudne mecze. Ale po kolei.

Pierwszym były derby róż czyli starcie z Manchesterem United, który na pewno chce wrócić w końcu do Ligi Mistrzów. Sezon temu dwukrotnie z nimi zremisowaliśmy. I tym razem na Old Trafford zapowiadał się remis. Mecz był potwornie wyrównany, doskonała praca obu bloków defensywnych sprawiała, że napastnicy nie potrafili się wstrzelić. Bramkarze musieli interweniować parę razy, oba zespoły oddały 6 celnych strzałów. Żadna interwencja jednak nie wymagała cudownych umiejętności. W sumie nas uratował zryw Moirasa (OPP) po przypadkowym zagraniu Williamsa (PŚ). No ale darowanym 3 punktom w zęby się nie zagląda prawda?

 

22.10.2028, Premier League (9/38)

[1] Manchester United 0-1 Leeds United [3]

B. Morais (53)

M. Przyborowski - J. Leskela, M. Bocquet (66' O. Dibra), D. Krejcik, A. Dickgießer - N. Gormley, M. Locatelli (c), B. Williams (73' D. Dąbrowski), B. Morais, C. Young - M. Czerwiec (75' B. Molesley)

 

 

A z obozu fizjoterapeutów dobiegła dobra nowina. Le Coz zaczął trenować z pełnym obciążeniem, ale jeszcze trochę czasu minie, zanim będzie gotów do gry w spotkaniu o punkty. To podziałało znowu na Przyborowskiego (BR), którego można spokojnie nagrodzić tytułem jednego z dwóch bohaterów meczu 4. rundy Capital One Cup. Dwukrotnie zatrzymał dobrze mi znanego Takadę (OPŚ). Cały zespół zagrał nieźle, ale poza bramkarzem wyróżnił się też Vladimir Fieber (NL) szarpiący regularnie.

 

25.10.2028, Capital One Cup, 4. runda

[PL] Watford 0-2 Leeds United [PL]

B. Molesley (17), V. Fieber (61)

M. Przyborowski - A. Edwards, O. Dibra, T. Hara, B. Sundstrom - B. Morais (66' C. Young), D. Dąbrowski, A. Sandoval (74. T. Miura), F. Akin - B. Molesley, V. Fieber (c) (66' K. Seon-Il)

 

 

Wydawało się, że w sumie jest miło prawda? Przyborowski (BR) sobie radzi, obrona nie popełnia za wielu błędów, a my po wygranej z ManU przejęliśmy fotel lidera. Idzie doskonale, zatem wypadałoby coś spieprzyć. Wizyta Tottenhamu doprowadziła mnie do szewskiej pasji. Napastnicy zapomnieli, że aby wygrać mecz muszą strzelać w światło bramki, a obrońcy przypomnieli mi, dlaczego ich nienawidzę. W ciągu 90 minut Hara (OŚ) popełnił trzy błędy, Krejcik (OŚ) dwa. O dziwo żaden ich błąd nas nie kosztował straty gola bo wyratował ich Przyborowski i Dickgießer (OP). Ale i tak nie mogę pochwalić bramkarza bo wpuścił gola po minięciu się z piłką dośrodkowaną po rzucie rożnym, a potem wpuścił po prostu słaby strzał, który ja bym wybronił. Przy tym drugim golu obwiniam jeszcze rezerwowego Edwardsa (OP), który zapomniał o tym, że spacerek przy rywalu to kretynizm. 40 spotkań bez porażki. Serduszko mnie boli.

 

28.10.2028, Premier League (10/38)

[1] Leeds United 1-2 Tottenham Hotspur [7]

D. Dąbrowski (k. 70) - V. Novakovic (19), T. Carr (85)

M. Przyborowski - A. Dickgießer, D. Krejcik, T. Hara, B. Sundstrom (60' A. Edwards) - B. Morais, T. Miura (74' D. Dąbrowski), C. Young - B. Molesley, V. Fieber (66' K. Seon-Il)

Odnośnik do komentarza

Losowanie Capital One Cup nie było dla nas łaskawe. W grze zostały dwie mocne ekipy - ManU i Chelsea, a my oczywiście trafiliśmy na Londyńczyków. Nie było jednak czasu na narzekanie, przed nami było ostatnie zgrupowanie w 2028 roku i ostatnie dwa mecze w ramach Ligi Narodów. Konieczne było wygranie obu spotkań, aby Polska awansowała do Grupy A. Wybór powołanych zawodników zapewne nikogo nie zaskoczył.

 

BRAMKARZE:

Bartłomiej Dragowski (31 lat, PSG, BR, 29 mln, 76/0)

Maciej Szabat (28 lat, Lech Poznań, BR, 3.2 mln, 5/0)

Marek Przyborowski (26 lat, Leeds Utd, BR, 7 mln, 2/0)

 

STOPERZY:

Szymon Walczak (31 lat, Hutnik Kraków, OŚ, 16.75 mln, 76/0)

Mateusz Bondarenko (29 lat, Stade Rennais, OŚ, 7.75 mln, 56/0)

Krystian Bielik (30 lat, Lechia Gdańsk, OŚ/DP/PŚ, 13.25 mln, 7/0)

Damian Garbacik (32 lata, Dynamo Kijów, O(LŚ)/WOL, 4.2 mln, 57/0)

 

BOCZNI OBROŃCY:

Bartosz Szymański (28 lat, Schalke, OL/WOL, 14 mln, 28/0)

Witold Filipkowski (23 lata, Atletico Madryt, OP/WOP, 12.25 mln, 27/0)

Ryszard Kucyniak (23 lata, FC Basel, O(PLŚ), 7 mln, 11/1)

Radosław Szymula (21 lat, Błękitni Stargard, OL/WOL, 1 mln, 1/0)

 

ROZGRYWAJĄCY:

Kamil Matysiak (28 lat, Manchester City, P(PŚ)/OP(PŚ), 76 mln, 80/8)

Piotr Zieliński (34 lata, Hutnik Kraków, PŚ/OPŚ, 2.4 mln, 102/10)

Piotr Jonczyk (25 lat, RBL, PŚ/OPŚ, 15.25 mln, 23/2)

Karol Swiderski (31 lat, PSG, OPŚ, 10.25 mln, 46/5)

Krystian Grabowski (23 lata, Crystal Palace, PŚ/OPŚ, 10 mln, 4/0)

 

SKRZYDŁOWI:

Paweł Swiatko (24 lata, Braga, P(PL)/OPL, 26 mln, 19/9)

Miłosz Szczepański (30 lat, Hertha, P(LŚ)/OP(LŚ), 12.25 mln, 34/3)

Krzysztof Baranowski (27 lat, Lech Poznań, P(PL)/OPP/NŚ, 7 mln, 4/2)

Kamil Jóźwiak (30 lat, Stuttgart, PP/OP(PL), 10.25 mln, 26/3)

 

NAPASTNICY:

Mateusz Czerwiec (29 lat, Leeds Utd, NŚ, 36.5 mln, 61/47)

Arkadiusz Milik (34 lata, Hutnik Kraków, NŚ, 1.4 mln, 98/34)

Damian Capek (26 lat, Ganclerbirligi, NŚ, 7.25 mln, 7/3)

 

Zaledwie jedna zmiana w składzie. Za mojego klubowicza Daniela Dąbrowskiego ku oburzeniu mediów powołuję grającego w Championship Grabowskiego. Ale Daniel zagrał w 12 meczach, z czego 6 z ławki. Owszem prezentuje się w nich dobrze, mając na koncie 3 gole i ocenę 7.23, ale Krystian zagrał 18 razy, zawsze jako podstawowy, ba kluczowy zawodnik. Zdobył gola i 6 asyst przy ocenie 7.16.

Dalej tęsknię też za Bartłomiejem Kazimierczukiem, który kończy leczenie kontuzji, ale patrząc na nabytki Leverkusen mam obawy, że nie wróci on już do pierwszego składu czołowej ekipy Bundesligi.

Spory dylemat miałem w ataku. Pewniakami są Czerwiec, który w 15 występach, z czego 4 z ławki zdobył 6 goli i 3 asysty i Milik, który w 16 meczach, z czego 3 z ławki strzelił 9 bramek i 3 razy asystował. Ostatnie miejsce dostał Capek, który w sumie zagrał 12 razy i strzelił 6 goli. Do 2 gole w 4 meczach od ostatniego zgrupowania, zatem nieźle. Ale Gordziejewski dla Fenerbahce zagrał 13 razy i strzelił 6 goli, a od ostatniego zgrupowania zagrał 7 spotkań i trafił 5 razy. Dalej za to rozczarowuje Witoń, którego klub chyba jest po prostu na niego za słaby. 12 spotkań i 4 gole to w Hertha niezły wynik, ale w ostatnich 5 meczach trafił do siatki ledwie 1 raz. Chciałbym mieć takie dylematy w linii obrony.

Odnośnik do komentarza

Liga Mistrzów wraca do Leeds i gości mistrza Ukrainy. Ekipa z Doniecka na pewno chciała się zrewanżować, zwłaszcza, że przegrana z nami oddala ich awans.

To w teorii, w praktyce goście byli tylko tłem mojej ekipy. Żadnej bardzo groźnej akcji przy kilku efektownych naszych atakach. Wybitnie się spisywał Leskela (OP) i grający przed nim Morais (PP).

 

31.10.2028, Liga Mistrzów, faza grupowa (4/6)

[1] Leeds United 3-0 Szachtar Donieck [2]

B. Molesley (5), B. Morais (24), F. Akin (82)

M. Przyborowski - J. Leskela, M. Bocquet, O. Dibra, A. Dickgießer - B. Morais, M. Locatelli (c), B. Williams (66' T. Miura), C. Young (60' F. Akin) - B. Molesley (74' V. Fieber), M. Czerwiec

 

W drugim meczu bez niespodzianek, chociaż gospodarze wymęczyli wygraną zdobywając gola dopiero w 86. minucie.

[4] FC Porto 1-0 Bruggia [3]

 

I to oznacza, że już w 4. kolejce zapewniamy sobie awans!

| 1. | Leeds    | 4 | 4 | 0 | 0 | +9  | 12 | AW

| 2. | Szachtar | 4 | 2 | 0 | 2 | -3  | 6  |

| 3. | FCP      | 4 | 1 | 0 | 3 | -1  | 3  |

| 4. | Bruggia  | 4 | 1 | 0 | 3 | -5  | 3  |

 

A Polacy tak sobie:

Spoiler

Mistrz Polski dostaje od idącego na mistrza Niemiec rywala.

[2] Bayern 3-0 Hutnik Kraków [1]

F. Melegoni (k. 37), A. Gonzalez (50), R. Batz (71)

[3] Galatasaray 1-1 Spartak Moskwa [4]

 

| 1. | Bayern   | 4 | 3 | 0 | 1 | +11 | 9  |

| 2. | Hutnik   | 4 | 2 | 0 | 2 | -2  | 6  |

| 3. | Galatas. | 4 | 1 | 2 | 1 | -5  | 5  |

| 4. | Spartak  | 4 | 0 | 2 | 2 | -4  | 2  |

 

 

Wicemistrzowi Polski awans raczej odjechał, gdyż musieliby teraz liczyć, że Barca przegra u siebie z Bayerem, który zapewnił sobie w tej kolejce awans, a w ostatniej kolejce Kolejorz musiałby przed swoją publicznością pokonać Barcę.

[3] Lech Poznań 1-1 Leverkusen [1]

T. Werner (79) - A. Suarez (45+2)

[4] Panathinaikos 0-3 FC Barcelona [2]

 

| 1. | Bayer    | 4 | 3 | 1 | 0 | +7  | 10 | AW

| 2. | Barcelona| 4 | 3 | 0 | 1 | +8  | 9  |

| 3. | Lech     | 4 | 1 | 1 | 2 | -4  | 4  |

| 4. | Panath.  | 4 | 0 | 0 | 4 | -11 | 0  |

 

 

Lechia pewnie zmierza do awansu i tylko kataklizm może im odebrać udział w fazie play-off.

[1] Lechia 4-0 IFK Goteborg [4]

M. Dobnik (4, 40, 87), S. Cvetkovic (10)

[3] R. Sociedad 0-0 AS Roma [2]

 

| 1. | Lechia   | 4 | 3 | 1 | 0 | +10 | 10 |

| 2. | Roma     | 4 | 2 | 2 | 0 | +7  | 8  |

| 3. | Sociedad | 4 | 1 | 1 | 2 | -4  | 4  |

| 4. | Goteborg | 4 | 0 | 0 | 4 | -13 | 0  |

 

Nasza wygrana z Szachtarem to nowy rekord wygranych spotkań z rzędu w Lidze Mistrzów. Była to 12. wygrana pod rząd.

A przed przerwą na reprezentacje zawitaliśmy na obiekcie Stoke-on-Trent. Mecz był typowym spotkaniem bez historii, kontrolując wydarzenia na boisku spokojnie wypunktowaliśmy gospodarzy.

 

04.11.2028, Premier League (11/38)

[11 Stoke City 0-2 Leeds United [2]

B. Molesley (38, 42)

M. Przyborowski - J. Leskela, M. Bocquet (74' T. Hara), D. Krejcik, A. Dickgießer - F. Akin, M. Locatelli (c) (57' T. Miura), B. Williams, C. Young - B. Molesley, V. Fieber (69' M. Czerwiec)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...