Skocz do zawartości

Everton Football Club 1878 / NOWY POCZĄTEK


Pulek

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, lad napisał:

Calvert-Lewin 3 gole. CO ZA NIESPODZIANKA!

Cóż, na jego obronę dodam, że doznał kontuzji jeszcze w lipcu i przez to pauzował 8 tygodni. Ale z drugiej strony - 16 spotkań (2 z ławki), 1 184 minuty spędzone na boisku i... 3 gole, 0 asyst, 4 kluczowe podania :/ Cenk Tosun grając połowę tego zaliczył podobne staty (741 minut, 3 gole, 0 asyst, 5 kluczowych podań). 

 

Ale ja wciąż w niego wierzę!

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jmk napisał:

Ale ma okazje i nie strzela czy nie ma? Różne role grał?

 

Ma okazje i nie strzela. Gra w sumie w jednej roli: jako kompletny napastnik. 

 

***

 

ETAP 5 | LIGA MISIÓW NA GOODISON?
Marzec 2019
 
Sytuacja wygląda następująco: jak się w jakiś magiczny sposób nie wydurnimy, to wszystko wskazuje na to, że zajmiemy czwarte miejsce na koniec sezonu, co da nam przepustkę do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Duże zaskoczenie dla wszystkich związanych z Klubem, a chyba przede wszystkim dla mnie. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że nasza wysoka pozycji tuż przed finiszem ligi wynika przede wszystkim ze słabości faworytów (City 6. miejsce, Tottenham 7, United 9), ale przykład nasz i Bournemouth pokazuje, że jednak się da. I to właśnie robimy. 
 
Wydaje się też, że nareszcie znalazłem ustawienie, w którym obecny skład w miarę się odnajduje. Co ważne - to nie jest docelowe granie, które mamy uprawiać za moich rządów. To po prostu styl gry dopasowany do aktualnej kadry, formy zawodników i ich możliwości. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Cenk Tosun, Richarlison i oczywiście Jordan Pickford, który niezliczoną ilość razy ratował nam tyłek swoją postawą. Turek i Brazylijczyk to z kolei nasi najlepsi strzelcy (odpowiednio 9 i 11 goli we wszystkich rozgrywkach), ale także zawodnicy, którzy ciągną naszą marną ofensywę do przodu. 

 

9X9CzFr.png
 
Po sezonie czeka nas kolejne wietrzenie kadry i - mam nadzieję - praca na materiale ludzkim skrojonym pod moje potrzeby taktyczne. Do tej chwili, do marca 2019 roku, wytypowałem na swojej liście życzeń blisko 60 nazwisk. Od teraz będzie po kolei eliminowali kolejne nazwiska tak, by w czerwcu rozpocząć rozmowy kontraktowe z interesującymi nas zawodnikami, czego efektem mają być wzmocnienia na początek lipca. Taki jest plan.
 
***
 
Aha, co ciekawe, świąt wielkanocnych nie doczekał Mauricio Pochettino. Jego Tottenham rozczarowywał w lidze, zarząd nie wytrzymał ciśnienia i pogonił sympatycznego Mauricio. Posada po Argentyńczyku na razie świeci pustką. Mi tam jest go szkoda, a Wam?
 
***
 
Tabela w marcu 2019:

 

m94PIR7.png

 

Wyniki i terminarz dla zainteresowanych:

Spoiler

ONEj0DT.png

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

ETAP 6 | JESTEŚMY DZIADAMI

Maj 2019


Zgadza się. Jesteśmy dziadami. Niech Pan zapyta Colemana, niech Pan zapyta Daviesa… jak jedziemy żeby podać… niee Paaanie nie chce mi się bo jestem tak zdenerwowany, że po prostu mnie rozsadza i nie mogę powstrzymać emocji. Ale takie ku**a zagrania jak my prezentujemy, to się nie mieści w pale. I ta liga nam się nie należała po tym co tutaj było. I brawa do Manchesteru City.
 

Spoiler

 

 

 

 

 

 

***

 

1BEZ1M4.png

 

***

 

Wyniki dla zainteresowanych:

Spoiler

YcGTyGd.png


 ***
 
Do tej pory nie mogę się otrząsnąć, jak mogliśmy zawalić tak końcówkę sezonu. Jedno wygrane spotkanie na siedem możliwych - choć derbowe, to fakt - to było zdecydowanie za mało, żeby awansować do przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Żenujące domowe remisy z Bournemouth i Newcastle, do tego 10 goli straconych w dwóch ostatnich wyjazdowych meczach sezonu… Porażka na całej linii.
 
Indywidualnie w końcówce sezonu zawiodła cała obrona, co ostatecznie przekonało mnie to wzmocnienia właśnie tej formacji. Ogólnie zespół był średnio zbilansowany, bo mamy naprawdę niezły środek pola, ale brakuje nam pary z przodu. Wystarczy, że zespół przeciwny wyjdzie na prowadzenie i już mamy olbrzymie problemy z wyciągnięciem wyniku.
 
Cóż… To będzie pracowite lato, z całą pewnością. 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Fenomen napisał:

dlatego pytalem jakis czas temu o taktyki na mecze domowe i wyjazdowe ;) ja jednak staram sie na wyjazdach grac bardziej defensywnie

Nie no, masakra. Ale będę twardo stał przy swoim :war: 

 

13 minut temu, Misiek napisał:

Hah, doskonała jest. Ale musielibyśmy zmienić barwy z niebieskich... ;)

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, lad napisał:

Jak tam Calvert-Lewin? :D 

 

ETAP 7 | PODSUMOWANIE SEZONU 18/19

Czerwiec 2019

 

QBBcuXB.png

 

***

 

Indywidualnie,  zawodnikiem z najwyższą średnią został Richarlison, który sezon zakończył z notą 7,10. Bez szału, to na pewno. Z piłkarzy mniej oczywistych, którzy pozytywnie zaskoczyli mnie swoją postawą, wymienić na pewno muszę Ademolę Lookmana i Cristiana Pavona. Nasi prawoskrzydłowi grali na przemian (a często w tej roli występował również Richarlison) i naprawdę w ciemno mogłem stawiać, że każdy z nich zrobi nieco wiatru. Do tego częste występy z ławki, kiedy trzeba było poderwać drużynę i docisnąć pedał gazu w końcówce spotkania. 

 

Rozczarowania to na pewno Seamus Coleman, który zupełnie nie poradził sobie z rolą prawego obrońcy, a także Dominic Calvert-Lewin, który zanotował ledwie 6 trafień na swoim koncie. Mało, bardzo mało. Ogólnie jednak nasza gra ofensywna nie wyglądała źle, ale zdecydowanie brakowało nam w tym sezonie konkretów.
 

***

 

Premiership została absolutnie zaorana przez Liverpool, który z przewagą 17 punktów zwyciężył w cuglach ligę. Jasne, może bilans spotkań 28-6-4 nie powalał na kolana, ale nie można też zrzucić wszystkiego na kiepską postawę przeciwników. Jasne, Manchester City przez długi czas notował fatalne wyniki pod wodzą Josepa Guardioli, Tottenham tak naprawdę do końca sezonu nie odkręcił się po zwolnieniu Pochettino, a zespoły z Londynu zaliczyły wstydliwą liczbę porażek. To wszystko prawda, ale jednak The Reds byli przez cały rok bezkonkurencyjni. 

 

Z ligi spadną zdecydowanie najgorsze w przekroju całego sezonu ekipy Watfordu i Fulham, i chyba trochę jednak niezasłużenie Cardiff, które o utrzymanie walczyło do ostatniej kolejki.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Fenomen napisał:
12 godzin temu, Pulek napisał:

Tottenham tak naprawdę do końca sezonu nie odkręcił się po zwolnieniu Pochettino, a zespoły z Londynu zaliczyły wstydliwą liczbę porażek.

nie zebym sie czepial, ale to zdanie troche brzmi tak, jakbys wyrzucil Tottenham z Londynu :P

:roll: masz rację, jakoś mi się to w głowie od razu nie ułożyło. Ale nie będę tego edytował, a co, niech zostanie wpisane na listę wstydu!

Odnośnik do komentarza

Nie taki zły sezon, czasem jak sukces przyjdzie zbyt szybko to potem ciężko się dostosować, bo wymagania rosną ;) Drugi sezon na okrzepnięcie taktyczne (chyba, że znowu mieszasz?;)) i wzmocnienia. Boczni obrońcy to złoto w FM-ie u Ciebie widzę, że ani lewa, ani prawa nie funkcjonują zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza

 

W dniu 18.08.2019 o 14:00, Pulek napisał:

ETAP 3 | ZAŁOŻENIA PRZED SEZONEM
 
Na chwilę przed startem ligi założyłem sobie kilka mierzalnych punktów, wobec których chciałbym zostać rozliczony - przed samym sobą - na koniec sezonu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  1. Zbudować drużynę wokół Thorgana Hazarda. Taktyka, ustawienia, całe granie ma być od Belga.
  2. Postawić zdecydowanie na Toma Daviesa, w którym się - muszę przyznać - lekko piłkarsko podkochuje.
  3. Zbudować twierdzę Goodison - nie przegrać żadnego meczu u siebie.
  4. Zająć miejsce w Top Six. 
  5. Powoli wprowadzać proces stawiania na Anglików. ALE. Bez szaleństw, bez wpadania w paranoję. Na pierwszym miejscu przy wyborze składu zawsze na pierwszym miejscu będą umiejętności.

1. Cóż, tak zrobiłem, ale nie mogę powiedzieć, żeby efekty jakoś mnie oczarowały. Belg grał dobrze, ale nie jakoś wybitnie. Mam wrażenie, że potrzeba mu większego wsparcia ze strony innych zawodników w ofensywie.

2. Anglik grał dużo, grał dobrze (3 najwyższa średnia ocen w zespole), co zaskutkowało powołaniem do reprezentacji. 

3. Porażka. Za dużo remisów, za dużo porażek, ogólnie nie porwaliśmy naszej publiczności.

4. Done.

5. Z tym jest ciężko, ale przede wszystkim potrzeba czasu. Jest sporo zdolnej młodzieży, trzeba na nich poczekać. Jestem dobrej myśli na nowy sezon.

 

***

 
41 minut temu, jmk napisał:

Nie taki zły sezon, czasem jak sukces przyjdzie zbyt szybko to potem ciężko się dostosować, bo wymagania rosną ;)

Tak, to prawda, zgadzam się w 100%. Ale naprawdę LM była na wyciągnięcie ręki, stąd ta drama. Zupełnie inaczej by było, gdybyśmy zdecydowanie odstawali od reszty. A tak to ciężko uwierzyć, że zdarzy się drugi taki sezon, kiedy faworyci będą tak bardzo zawodzić.

 

Godzinę temu, jmk napisał:

Drugi sezon na okrzepnięcie taktyczne (chyba, że znowu mieszasz?;)) i wzmocnienia. Boczni obrońcy to złoto w FM-ie u Ciebie widzę, że ani lewa, ani prawa nie funkcjonują zbyt dobrze.

Wciąż szukam optymalnego ustawienia. Chociaż jestem już po okienku transferowym i... będzie petarda ???

Odnośnik do komentarza
  • Pulek zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...