Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Draken napisał:

Generalnie zasilacza działa na zasadzie 1 albo 0. Albo będzie działał, albo nie będzie działał. Rzadko się zdarza, że będzie się psul powoli. A jak pada to potrafi paść z hukiem.

nie jest to prawdą. 

 

 

20 godzin temu, Scorpio napisał:

Po wyłączeniu nie mogę go od razu włączyć (słabo migają lampki na klawiaturze).

zasilanie to dobry kierunek, pierwsza rzecz to sprawdzenie napięć na zasilaczu. sprawdzenie czy wszystko na pewno dobrze wpięte. nie masz tumanu kurzu na płycie głównej? 

 

ram można przetestować, wiele to nie kosztuje.

 

masz tylko SSD? podobne objawy miałem kiedyś dla HDD, ale komputer włączał się od razu

 

 

objaw niemożliwości włączania ponownie zaraz po zdarzeniu to moim zdaniem problem jest z sekcją zasilania płyty głównej albo z jakimś kondensatorem, rozwiązanie? lokalny serwis komputerowy. w Warszawie w wielu punktach diagnostyka jest za friko(ja daje zawsze 2 dyszki za piwko w łapkę). objawy masz mocno niestandardowe

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Rozebralem komputer - to nie ram. Czystosc w sumie tez na wysokim poziomie. Za to komp nie chcial sie za pierwszym razem w ogole wlaczyc. Odpalil dopiero po kilkunastu sekundach po ktorejs probie. Po wlaczeniu, wylaczyl sie jak zawsze po okolo 2-3min. Sprawdze jeszcze te 2 dyski HDD odlaczajac je, ale sklaniam sie ku kupnie nowego zasilacza. Obecnie mam Fortrona 460w. Jakie zasilacze sa teraz na bialej liscie? ;)

Odnośnik do komentarza

Nie do końca, miałem w pracy teraz przypadek resetującego się serwera, wymieniane było wszystko po kolei - od ramu przed dyski, płytę - i to samo, resetują się bez BSOD. Najwięcej dumpów wskazywało na wmail, ale nie tylko - obstawiamy kwestie windowsa.

Odnośnik do komentarza

Wypnij wszystkie kable z płyty głównej poza 24-pin zasilania i ręcznie wymuś na niej start, czytaj śrubokręt/spinacz/pilnik między dwa piny na łączu, które idzie do włącznika. Jak zaskoczy to znaczy, że zasilacz i płyta działa, jak nie zaskoczy to płyta albo zasilacz out

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...