Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz nawet chodzi po 50 zł.

 

A będzie pasował pod taki sprzęt :>

 

Procesor AMD Athlon 64 3000+

Pamięć DDR 1024Mb

Karta graficzna GEFORCE 7300 256 MB DDR2

HDD Samsung 160gb/7200/8M Sata 2

DVD RW GSA4167B LG

Powinien. Moje parametry:

Procesor C2D E2160 1.8 @ 2.7

Pamięć DDR2 2048 MB

Karta ATI Radeon 9200

HDD Seagate 160GB/7200/ATA 133

CDRW LG 48x/16x/16x

 

Gdzieś w sieci był przelicznik ile mocy trzeba na jakie paramety kompa. U mnie jest jakieś 100 W zapasu :)

 

Zdarzaja sie tez zwiechy calego kompa. Wyglada to nastepujaco - pojawia sie niebieski ekran - wisi sekunde, gora dwie i reset. Na ekranie sa jakies bzdety o zrzucaniu pamieci czy cos w tym stylu.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ? :>

Odnośnik do komentarza
Zdarzaja sie tez zwiechy calego kompa. Wyglada to nastepujaco - pojawia sie niebieski ekran - wisi sekunde, gora dwie i reset. Na ekranie sa jakies bzdety o zrzucaniu pamieci czy cos w tym stylu.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ? :>

Chyba, przyjrze sie w poszukiwaniu tego przy kolejnym zwisie.

No dokladnie, takie cus sie pojawia:

 

STOP: 0x00000D1 i kolejne kody bledow

 

*** Adress BFB24251 base at BFB 22000 DateStamp #e9cd&ea portcls.sys

 

Rozpoczynanie zrzucania pamieci fizycznej

Odnośnik do komentarza
Zdarzaja sie tez zwiechy calego kompa. Wyglada to nastepujaco - pojawia sie niebieski ekran - wisi sekunde, gora dwie i reset. Na ekranie sa jakies bzdety o zrzucaniu pamieci czy cos w tym stylu.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ? :>

Chyba, przyjrze sie w poszukiwaniu tego przy kolejnym zwisie.

No dokladnie, takie cus sie pojawia:

 

STOP: 0x00000D1 i kolejne kody bledow

 

*** Adress BFB24251 base at BFB 22000 DateStamp #e9cd&ea portcls.sys

 

Rozpoczynanie zrzucania pamieci fizycznej

 

 

wpisz sobie teraz w google portcls.sys i znajdziesz parę porad z innych forów

Odnośnik do komentarza
Tak z ciekawości, zajrzałem do Menedżera Urządzeń i co widze, takie cudo : KLIK. Jakie są do tego sterowniki i za co to coś odpowiada??

 

 

z tego co wyczytałem na innych forach to taki coś pozostaje po odinstalowaniu Alcohola bez wcześniejszego usunięcia wirtualnych napędów - więc najlepiej zainstalować Alcohola i w nim usunąć wirtualne napędy.

 

Tu jest to opisane

Odnośnik do komentarza
Tak z ciekawości, zajrzałem do Menedżera Urządzeń i co widze, takie cudo : KLIK. Jakie są do tego sterowniki i za co to coś odpowiada??

 

 

z tego co wyczytałem na innych forach to taki coś pozostaje po odinstalowaniu Alcohola bez wcześniejszego usunięcia wirtualnych napędów - więc najlepiej zainstalować Alcohola i w nim usunąć wirtualne napędy.

 

Tu jest to opisane

Dzięki Emik, pomogło. :blaga:

Odnośnik do komentarza

A chyba nie unikniesz bo masz coś w jądrze systemu zwalone ;] na początek proponuje zajrzeć do rejestru, bo mogą tam występować jakieś konflikty, później wszystkie dane znajdujące się na D przenieść na sprawną partycję i sformatować z poziomu Windowsa D.

Odnośnik do komentarza

Przy włączaniu komputera, a dokładnie po tym ja bios sprawdza ramy wyswietla mi sie ekran "veryfing dmi pool data". Pokazuje coś tam Intel Copyright bla bla i " For (i tutaj model mojej karty sieciowej)". Lecą takie cztery kropki i obracający się znak "/". Dalej już wszystko dobrze. Tak przy okazji. Jak wyłączyć ekran wyboru systemu? Nie wiem jakim cudem mam dwa zainstalowane WinXp Pro. Chcę, aby ten ekran się nie pojawiał i automatycznie wybierał pierwszy system. Noi co to jest ten Veryfing dmi pool data. Szukałem w google i tylko są strony z forami dyskusyjnymi i inni opisują swoje problemu się się ten ekran zawiesza itp. A u mnie to się pojawia i znika i wszystko good, ale i tak wydluza odpalanie kompa. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Tak przy okazji. Jak wyłączyć ekran wyboru systemu? Nie wiem jakim cudem mam dwa zainstalowane WinXp Pro. Chcę, aby ten ekran się nie pojawiał i automatycznie wybierał pierwszy system.

Mój komputer -> Właściwości -> zakładka Zaawansowane -> sekcja Uruchamianie i odzyskiwanie. Odznaczasz wyświetlanie listy systemów operacyjnych. Problemu to nie rozwiąże, ale ekran nie będzie się pokazywać.

 

Co do veryfing dmi pool data, to strona Microsoftu nie jest zbyt konkretna, ale naprowadza na roziwązanie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, poradziłem sobie z veryfing dmi pool data. Przed tym ekranem trzebabyło wcisnąć shift+F10 i pokazywał się ekran konfiguracji karty sieciowej. Tam zmieniłem, aby takie coś się nie włączało. Teraz komp odpala się o wiele szybciej.

Odnośnik do komentarza

Na pewno istnieje coś takiego jak "przedłużacz zasilacza" do kompa. chodzi mi o to, że po zakupie karty graficznej i podpięciu jej do zasilacza musiałem odłączyć drugi hdd bo nie miałem gdzie podłączyć karty. Jak fachowo nazywa się taki kabelek, bo na allegro nie mogę znaleźć :)

 

Edyta mówi, że lepiej kupię nowy zasilacz i powinno być po problemie. @ nagrywarki, 2 HDD, wejście PCI-E w kablach zasilacza już jest :)

 

Dobry będzie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...