Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie 'postępy' - już wiem co dolega. wadliwy firmware. jeśli masz dysk Seagate'a z serii 7200.11 bez najnowszego firmware'u, to lepiej go zaktualizuj, zanim dysk sam padnie (o ile już wcześniej tego nie zrobił). przy okazji wymieniłem płytę główną, a miałem taki zamiar od dobrych kilku tygodni (problemy z rozpoznawaniem procesora, po gwarancji, kilka drobniejszych spraw)

Seagate wiedział o tym co najmniej 2 m-ce (jeśli wierzyć niektórym postom na ich forum, to niektórzy problemy już we wrześniu zgłaszali...), support nie istnieje i można go o kant dupy potłuc (zwykle po prostu nie odpowiadają na zgłoszone sprawy, co śmieszy tym bardziej, że deklarują odpowiedź 'within 24 hours'; numer tylko na infolinię do USA - tam też nie są w stanie pomóc), a zapowiadane darmowe naprawy oraz odzyskiwanie danych (chyba że robisz bardzo często backup swojego dysku 0,5-1,5 TB) dotyczą TYLKO mieszkańców USA

 

nie był to mój pierwszy dysk Seagate'a, ale z pewnością ostatni. po tym pokazie nieróbstwa, ignorowania zgłaszanych problemów, indolencji 'wsparcia' technicznego oraz jawnego posiadania klientów w d#$% - nie chcę mieć do czynienia z firmą, na której nie można polegać i w każdej sekundzie trzeba się martwić o swoje giga(tera)bajty danych...

po tej przygodzie mogę każdemu stanowczo odradzać zakup czegokolwiek sygnowanego marką Seagate czy Maxtor.

 

jeśli dysk już wcześniej się przekręcił, to należy kupić trochę kabli i osprzętu oraz wykonać to:

http://www.msfn.org/board/index.php?showto...8807&st=100

zatem bez dodatkowych kosztów nie naprawisz dysku. wg. gwarancji Seagate co najwyżej dysk wymieni na nowy (mimo, że wiadomo co im dolega)

Odnośnik do komentarza

Czy to możliwe, że te skoki zużycia procesora są spowodowane zbyt wysoką temperaturą? Potwierdzam, że od długiego już czasu temperatury mjego lapka wydają mi się zbyt duże. Czy w takim wypadku powinienem oddać go do naprawy, żeby zlokalizowali źródło problemu, czy tak jak Brudas mi radził kupić chłodzące podstawki pod lapka, takie jak na tych aukcjach?

Brudas 1:09:23

http://allegro.pl/item529445960_chlodzaca_...atory_odss.html

Brudas 1:09:39

http://allegro.pl/item529909387_podstawka_...2_wiatraki.html

Brudas 1:09:57

http://allegro.pl/item532104372_podstawka_..._hub_4port.html

Odnośnik do komentarza

Nie wiecie moze co moze :P byc przyczyna tego ze mi myszka czasem sie zawiesza? Chwile jest dobrze po czym albo przestaje dzialac albo prawie wogole sie nie rusza nawet jak nia szybko ruszam i tak w kolko. Jest to mysz z zestawu Micrsosoft Wireless Desktop 700. Z klawiatura niby wszystko w porzadku ale tez nie do konca. Czasem wydaje mi sie ze "zjada litery", no ogolnie tak jaby nie kontaktuja sprzety. Mi sie wydaje ze to jest przyczyna ze cos jest z tym odbiornikiem nie tak, ale ni chu** nie wiem co z tym zrobic. :/ Co poradzicie?

Odnośnik do komentarza

Formatowałem wszystko (pisałem już o tym wcześniej).

Co ciekawe, od kilku dni także co chwila wyskakują mi jakieś błędy Explorera. Czy to może mieć jakieś podłoże hardware'owe, czy jednak faktycznie jakiś wirus mi coś pieprzy? Jeżeli Avast! może się mylić, to czym darmowym przelecieć kompa?

Odnośnik do komentarza

mam maly problem: otoz przy uruchamianiu jakiejs gry (poza FMem), komputer zawiesza sie po okolo 10 minutach rozgrywki i dziala jedynie twardy reset, niewazne czy ta gra to Fifa2008, czy GTA 1 czy Combat Arms, komp sie tak czy tak zawiesza i jest dupa

problem sie pojawil chyba kiedy zainstalowalem Quantum of Solace, choc ta gra akurat chodzila wtedy normalnie, a wysypywaly sie inne

mam wgrane najnowsze catalysty

Odnośnik do komentarza

Mam problem z jedną aplikacją. Inny użytkownik komputera ściągnął program (dokładnie to Jupiter2008), którego teraz nie da się usunąć...Program nie jest zainstalowany, ale nie można go otworzyć ani wywalić.

Przy próbie otwarcia wyskakuje taki błąd, tak wyglądają właściwości. Przy próbie usunięcia wywala komunikat o tym, że plik jest używany przez inną osobę lub program :roll:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...