Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś opinie o tym?
Ryzen 5 2600X - 895
32GB RAM DDR4 3200MHz CL16 - Kingston HyperX Predator XMP 32GB 2x16 DDR4 3200MHz - 929
GTX 1660Ti - Gigabyte GeForce GTX 1660Ti GAMING OC 6GB GDDR5 - 1255
MSI B450 GAMING PRO CARBON AC - 649
2TB Seagate Barracuda - 269
500GB WD Blue 3D NAND - 278
SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black - 157
Seasonic Focus Plus 550W 80+ Gold - 399
Wiem, że 32gb ram normalnie to overkill, ale miałem już sytuację, że system mi się sypał na 16

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

@klinsmann , albo ktoś inny z forumkowych ekspertów, potrzebna opinia ;)

 

Kumpel składa sobie zestaw do grania w AAA przez kilka najbliższych lat, wybrał to co poniżej, nie jest pewny odnośnie procesora. Jak to wygląda waszym okiem?

 

Płyta główna: MSI B450-A PRO
Procesor: AMD Ryzen 5 3600 albo AMD Ryzen 7 2700, może 5 2600?
Cooler: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
RAM: G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) OEM
Karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 v2


Posiadany zasilacz: Thermaltake Sivart SE 530 W

 

Budżet: 3-3.3K

Odnośnik do komentarza

ryży 3600 lekko zamiata, warto dołożyć wzdględem amd 2xxx.

 

cooler można zostawić boxowy. imho. amd sie bardzo slabo kreci

 

płyta głowna bardzo spoko!

 

tam.. hmm tutaj nie jestem na biężąco - generalnie 3000 CL15 to już chyba marzenie ściętej głowy. nie widziałem jeszcze testów RAM vs. nowy ryzen, powinno być ok

 

co to jest "AAA" ? 

 

grafika chyba spoko...  testy sa dostepne trzeba poczytac czy czegos nie zjebali w ukladzie chlodzenia

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki ?

 

18 minutes ago, klinsmann said:

co to jest "AAA" ? 

 

AAA (Triple-A) – termin, którym w przemyśle gier komputerowych określa się gry o najwyższych budżetach przeznaczonych na produkcję i promocję, od których oczekuje się wysokiej jakości i dobrej sprzedaży[1][2][3][4]. Tytuły niesklasyfikowane jako AAA nazywane bywają przez niektórych przedstawicieli branży „grami klasy B”[5].

Odnośnik do komentarza

Mój obecny zestaw z 2014 roku (+ dysk trochę później):
Proc: Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K) - Haswell Refresh
Płyta: Z97 PRO4 Z97 LGA1150 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) ( Z97 PRO4 )
Ram: 8GB PC1866 DUAL 2 x 4GB CL9 GY1866D364L9A/8GDC
Grafika: Radeon R9 280 Dual X-Boost 3GB (384Bit) DVI, HDMI, DP (11230-00-20G)
Zasilacz: Pro Series Core 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)
Obudowa: Gladius X60 Pure Black (SPC095)
Dysk: Seagate Barracuda 2TB 3,5" (ST2000DM001)

Ogólnie jestem z niego wciąż zadowolony, ale dołożyłbym ramu. Niestety, ten co mam nie jest już dostępny w sprzedaży i nie wiem, jaki inny zamiennik użyć, żeby dobić do 16gb. Jakieś pomysły, co niedużym kosztem można by tutaj usprawnić oprócz dysku SSD? Jest jeszcze sens pakować się w DDR3?
Ewentualnie, w grę wchodzi jeszcze złożenie zestawu zostawiając obecną kartę graficzną, np. coś takiego (zazwyczaj składając zestaw brałem ich sugestie i byłem zadowolony :)), tylko nie wiem, czy nie będzie się nic gryzło. Wszystkie sugestie mile widziane włącznie z opcją całej nowej skrzyni do powiedzmy 3-3,5k :).

Odnośnik do komentarza

powiem tak, jeżeli jesteś nadal zadowolony z procka to nie zmieniaj..

 

dołożenie ram? droga sprawa

 

https://allegro.pl/listing?string=8gb cl9 ddr3 1866&bmatch=baseline-n-cl-dict4-eyesa-bp-ele-1-4-0619

 

jest tego troche, chyba bym polozyl 2 kosci po 8gb i te co masz sprzedal - cos mi sie przewinelo.

 

ram Ci sie zapycha?  bo jesli nie to kompa CI to nie przyspieszy

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Znaczy tak, wszystko mi chodzi, nie mam problemów z odpaleniem żadnej aplikacji, żeby działała tak jakby nie mogła, ale chodzi mi o ogólny komfort pracy by system szybciej wstawał, a niektóre aplikacje się tyle nie mieliły w tle. Rozumiem, że w takim przypadku ram niewiele da, więc co - nowy proc, dysk SSD :-k?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...