Skocz do zawartości

futbol po łódzku, czyli: ŁKS kuca przy siku, a Widzew jeździ na wakacje do Zgierza...


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Wycieczka do Warszawy skończyła się wizyta na lotnisku i lotem zagranicę. Dowiedziałem się o tym dopiero po dotarciu na miejsce. Gdy wylądowałem w Bukareszcie odebrał mnie kierowca i zawiózł do hotelu, gdzie odbyło się spotkanie.

[MS] Good morning, my name is Meme Stoica. I’m managing director in Football Club Steaua Bucarest. I am representing Gigi Becali, owner of CSFB. We would like to have job interview with you sir.

[BSM]: Ok, let’s start.

[MS]: We want to start cooperation right now. Are you available?

[BSM]: My contract expires in June. Probably transfer fee will not be high.

[MS]: Ok, it’s good news. What about salary?

[BSM]: At first please specify your requirements and długofalowy plan?

[MS]: You will have only one aim – get championship of Romania back to Bucarest.

[BSM]: I’m not a fool. I will not make a promise which I can’t keep.

[MS]: Sergiu, please take couch Smetkowski back to the airport.

 

Propozycja od Steauy to było coś. Fajnie dostawać zaproszenie na takie rozmowy nawet jeśli nic z tego nie wyszło.  Niedługo trzeba było czekać na kolejną. Po pierwszych dwóch wiosennych meczach odebrałem telefon. 

[Rozmówca]: Dzień dobry, czy dodzwoniłem się do Pana Bartłomieja?

[BSM]: Z kim mam przyjemność?

[R]: Przepraszam za brak kultury. Z tej strony Tomasz Salski, chcielibyśmy się z Panem spotkać i omówić szczegóły potencjalnej współpracy.

[BSM]: Tak oczywiście.

 

W marcu niestety głupio zgubiliśmy punkty i był moment, że nie byliśmy liderem. Na koniec miesiąca udało się podgonić. 

1.       SMS - 53

2.       Resovia - 50

3.       Wisłoka Dębica - 41

2023_marzec.PNG.f74c629a1ca51f36bcfa2fcd16907dbf.PNG

 

Kalendarze zbiegły się tak, że z prezesem Salskim spotkałem się dopiero pod koniec marca. 

[TS]: Dziękuję, że zgodził się Pan spotkać. Proszę powiedzieć jak widzi Pan swoją rolę w ŁKS?

[BSM]: Dla mnie temat jest bardzo prosty. Skoro rozmawiamy znaczy, że nie jestem anonimowy. Doskonale wie Pan na czym opieram swój warsztat – na pracy z młodzieżą. Nie wiem jak obecnie wyglądają akademie w Łodzkim Klubie Sportowym, dlatego chciałbym przyjść, otrzymać czas na przebudowę zespołu i w dwa, może trzy lata spokojnie zacząć robić awans.

[TS]: Bardzo doceniam Pana warsztat i już dłuższy czas się Panu przyglądamy, jednak oczekujemy natychmiastowych rezultatów. Chcemy w tym sezonie włączyć się o udział w barażach o 1 ligę.

[BSM]: Oglądałem ostatnie spotkania w wykonaniu ŁKS. Jesteśmy już po oknie, jeżeli ktokolwiek przyjdzie i się utrzyma, będzie to cud. Podkreślam, nie wiem jaki materiał ludzki jest w akademii.  Moim zdaniem lepiej jest spaść do III ligi i rozpocząć budowę zespołu od podstaw.

[TS]: Wypowiada się tak Pan, bo drugą ligę zna Pan tylko z poziomu tryb albo telewizji.

[BSM]: Nie zamierzam wchodzi z Panem w polemikę skoro już pan wydal ocenę mojej osoby. Jeżeli namyśli się Pan, zna Pan mój numer. Mogę zacząć pracę od zaraz lub od nowego sezonu, niezależnie czy zespół zostanie w obecnej lidze czy spadnie. Musi się Pan jedynie dogadać z moim obecnym pracodawcą. 

Odnośnik do komentarza

W ŁKS ostatecznie zatrudniono Rafała Andruszko – byłego asystenta rezerw Pogoni Szczecin.

 

Tymczasem w kwietniu poradziliśmy sobie w kratkę, ale nasi rywale w walce o awans byli jeszcze gorsi. W pewnym momencie Resovia zrównała się z nami punktami (w połowie marca), by nieco ponad miesiąc później oglądać nasze plecy. Do końca ligi zostaje raptem 6 spotkań oraz maksymalnie dwa mecze w pucharze regionalnym. Na dużą pochwałę zasługują juniorzy, którzy dzielnie sobie poradzili w regionalnym pucharze. 

2023_kwiecien.thumb.PNG.79f89e9974c08b021d87d7c6a19289bf.PNG

 

Na początku maja układ tabeli prezentuje się następująco:

1.       SMS 66

2.       Resovia 59

3.       Wisła Puławy 54

 

Początek maja to w zasadzie decydujący moment o końcowym umiejscowieniu w tabeli. Na początku czekają nas wyjazdy do Tomaszowa Mazowieckiego i trzy dni później gramy w Rzeszowie.

 

3.05.2019  [29z34] Lechia T.M. 3 – 1 SMS Łódź

Patrząc na ogranie zawodników rezerwowych zdecydowałem się wystawić juniorów, niestety na Lechię okazali się za słabi. Zdarzyło się, ponieważ pierwszy zespół został zatruty na naszej stołówce. Jest z tego nie niezła awantura. Wracając do meczu, przeważaliśmy w każdym aspekcie, poza wykończeniem akcji. Reasumując, zwyczajnie dostaliśmy oklep. Na mecz w Rzeszowie trzeba będzie się spiąć. Resovia w tym czasie nie rozegrała swojego meczu, więc nadal mamy teoretycznie siedem oczek przewagi.

Odnośnik do komentarza

6 maj 2019, Rzeszów [30z34] Resovia -  SMS 

0-1   Wachol 22’

0-2   Metlicki 45+1’

0-3   Wachol 47

0-4   Agnyziak 79’

Cz.k. Kazmierczak 81’ (druga żółta)

Resovia nie oddała żadnego celnego strzału na swoim boisku. Na ten moment mamy 10 punktów przewagi (Resovia ma zaległy mecz).  Za tydzień gramy u siebie z rezerwami Sandencji. 

 

Resovia w tygodniu pokonała KSZO i mamy stabilne 7 punktów. Dwa mecze wygramy i możemy fetować. Resovia gra z Wisłą Puławy, która okupuje trzecią pozycję. Powinno się udać.

13 maj 2019, Łódź [31z34] SMS 0 -1 Sadencja II

Nieco przebudowałem pierwszą drużynę o graczy z ławki rezerwowej, bramkę straciliśmy w 90 minucie. Mam wrażenie, że moi piłkarze mieli nogi z waty, w szczególności Ci którzy nie grają regularnie. Resovia postanowiła wykorzystać ten fakt i skróciła dystans do czterech punktów.

 

13 maj 2019, Łódź [31z34] SMS  Sadencja II

0-1 90' Jorge

Nieco przebudowałem pierwszą drużynę o graczy z ławki rezerwowej, bramkę straciliśmy w 90 minucie. Mam wrażenie, że moi piłkarze mieli nogi z waty, w szczególności Ci którzy nie grają regularnie. Resovia postanowiła wykorzystać ten fakt i skróciła dystans do czterech punktów.

 

 

20 maj 2019, Ostrowiec [32z34], KSZO - SMS

0-1   Szewczyk 14’

0-2   Samobój 22’

0-3   Wachol 32’

0-4   Wachol 45+3’ (rzut karny)

0-5   Rakowski 53’

0-6   Szewczyk 90+1’

 

Piłkarze z KSZO musieli być poza stadionem, dawno nie widziałem zespołu, który tak odstawiał nogę przy każdym starciu. Utrzymujemy przewagę czterech punktów. Jesteśmy o jedno zwycięstwo od wygrania ligi.  Kolejny mecz to półfinał pucharu ziemii łódzkiej. Te rozgrywki mają dla Nas najniższy priorytet, dlatego na mecz pojedzie autokar z Juniorami

 

24 maj 2019, Justynów [1/2 RPŁ], LZS Justynów -  SMS Łódź

0-1   Bartkowski 45+1’

0-2   Lusiusz 45+1’

0-3   Lusiusz 79’

1-3 Flaszka 89’

2-3 Oziebała 90+4’ (rzut karny)

 

Wystawienie w pucharze okręgowym juniorów było strzałem w przysłowiową „dychę”. Mamy nieoczekiwany finał i młodzi w nim zagrają. Dowiedzą się dzień przed meczem. W końcówce straciliśmy dwa gole. 

Odnośnik do komentarza

Nadchodzi ten dzień, 27 maja. Dzień, w którym możemy postawić kropkę nad i w projekcie nad którym pracowaliśmy w pocie czoła...

 

27 maj 2019, Łódź [33z34] SMS -  Avia Świdnik



1-0   Agnyziak 16’

2-0   Metlicki 23’

3-0   Agnyziak 25’

4-0   Warchoł 35’

5-0   Metlicki 38’

6-0   Warchoł 40’

7-0   Metlicki 82’

TO SIĘ NIE DZIEJE... Pomyślałem...  To historyczny moment, w którym SMS awansował na szczebel centralny. Po meczu podszedł do mnie prezes i poprosił o chwilę rozmowy. Odmówiłem, dzisiaj jest czas na fetę. Rozmowy o przyszłości mogą poczekać.

 

 

Kolejnego dnia rano postanowiłem zacząć wizytę w klubie od odwiedzenia gabinetu prezesa. Niestety drzwi były zamknięte więc udałem się obserwować trening zespołu juniorów starszych. Oni jeszcze nie widzą, że przed nimi ważne zadanie – mecz w finale łódzkiego pucharu. Kiedy już miałem się zbierać przysiadł się do mnie prezes.

[P]: Dzień dobry. Jak samopoczucie?

[BSM]: Dzień dobry. Dziękuję, feta trwała do białego rana. Jestem nieco zmęczony

[P]: To co trenerze, alkomacik?

[BSM]: Żarty się Pana trzymają…

[P]: Żartuję, moje gratulacje. Jestem pełen uznania.

[BSM]: Dziękuję. A jak rada nadzorcza?

[P]: Wiem do czego Pan pije. Mam Panu do przekazania dwie wiadomości, dobrą i złą.

[BSM]: Proszę zacząć od złej.

[P]: Zacznę od dobrej. Rada zgodziła się na ułożenie finansowania tak, abyśmy mogli być klubem w pełni profesjonalnym.

[BSM]: To bardzo dobra wiadomość. Zła to, że mój kontrakt nie został przedłużony?

[P]: Będziemy chcieli przedłużyć umowę, jest jednak pewien problem…

[BSM]: Proszę powiedzieć wprost.

[P]: Przekształcenia wymagają czasu.

[BSM]: Konkrety Panie prezesie, konkrety.

[P]: Na ten moment połowa sierpnia. Może uda się nieznacznie przyspieszyć.

[BSM]: Zdaje sobie Pan sprawę, że pierwszego lipca trzon zespołu rozjedzie się po Polsce?

[P]: Będziemy czynić starania, aby wskazani przez Pana piłkarze pozostali w klubie.

[BSM]:Jak Pan widzi  taki scenariusz?

[P]: Jeden ze sponsorów zadeklarował dodatkowe środki, przeznaczymy je na „premie” dla wybranych, tak aby do momentu przekształcenia pozostali w klubie.

[BSM]: To bardzo ryzykowne, chce Pan napchać kabzę piłkarzom, bez gwarancji pozostania w klubie?

[P]: To jedyne co możemy zrobić. Będziemy chcieli przekazać pieniądze warunkując pozostanie w klubie i podpisanie profesjonalnego kontraktu, zaraz po przekształceniu. Jutro wyślę Panu propozycję nowej umowy, kiedy możemy ją omówić?

[BSM]: Wrócimy do rozmowy po zakończeniu rozgrywek.

[P]: Dziękuję do zobaczenia.

 

Długo myślałem przed ostatnim spotkaniem jaki skład wystawić w ostatnim meczu. Postanowiłem wystawić podstawową jedenastkę z uwzględnieniem Kołby i Laskowskiego – piłkarzy, którzy byli architektami sukcesów w poprzednich latach. Zwyczajnie byłem im to winien. pakujemy się do autokaru i jedziemy do Lublina. 

 

3 czerwiec 2019, Lublin [34z34] Motor - SMS

0-1   Metlicki 3’

0-2   Warchol 44’

1-2 Terpilowski 52’

2-2 Terpilowski 53’

2-3 Warchol 90+3’

 

Ten mecz również wygraliśmy, ostatecznie dowieźliśmy 4 punkty przewagi nad Resovią. Za rok zagramy w II lidze!

 

951175526_2023_tabela_koniecsezonu.thumb.PNG.7f8d3b1c725d148e75b22b6812ad3060.PNG

 

 

Po małej przerwie nadszedł czas na mecz w finale pucharu okręgowego

 

 

2023_final_regio.PNG.7961eabcdb6407d62596b54fc88c6708.PNG

 

Juniorzy po raz kolejny pokazali, że warto na nich stawiać. W końcówce zaczynało brakować sił, ale dowieźli swoje pierwsze seniorskie trofeum w ich przygodzie z piłką. 

Odnośnik do komentarza

Czas na podsumowanie sezonu. Ponownie okazaliśmy się czarnym koniem rozgrywek. Powoli w mojej głowie rodzi się myśl, że za rok znowu możemy zaskoczyć. Jestem po rozmowie z zespołem i prezesem, w przyszłym roku mamy dzielnie bronić się przed spadkiem. Martwi mnie nieco brak wiary moich podopiecznych we własne możliwości. Czas pokaże, tymczasem podsumujmy występ poszczególnych piłkarzy.

 

Bramkarze:

Szymon Kłak (GK; POL; lat 20/Cracovia/26M/0G/0A) – Szymon to bardzo solidny bramkarz na poziomie III ligi z potencjałem na II ligę,

Jacek Niewieściuk (GK; POL; lat 19/Śląsk Wrocław II/6M/0G/0A)  - Jacek przyszedł jako uzupełnienie i taką właśnie rolę pełnił. 

Obrońcy:

Adam Laskowski (D R; POL; lat 19/wychowanek/10M/0/1) - Adam w tym sezonie nieco spuścił z tonu… jeżeli odejdzie Urban na pewno będzie dalej z nami

Maciej Urban ( D R; POL; lat 20/ Górnik II Zabrze/ 22(6)/0/4) – Maciek wyraźnie wyrasta na naszego lidera w bloku defensywnym, jest nim bardzo duże zainteresowanie

Marek Chaloupka (D C; CZE; lat 25 / Chomutów / 14(2)/1/2) - nadal solidny fundament naszego bloku defensywnego, do tego lojalny pracownik

Filip Bukowski - (D C; POL; lat 19; wychowanek / 2/0/1) – niestety ten poziom to dla niego za wysokie progi

Bartlomiej Rakowski (D L; POL; lat 23 / wychowanek / 24(3)/2/7) - podstawowy lewy obrońca, sporo asyst, mógłby mieć ich więcej gdyby nie sporo drobnych urazów. Bardzo na niego liczę

Jakub Reczulski ( D L; POL; lat 20/Termalica Bruk bet/3(4)/0/1) – udowodnij, że musimy szukać zastępcy

Nikodem Bocian(D C; POL; lat 20/KS Karszewice/0/0/0) – swoją dyspozycją potwierdził, że nie ma czego szukać w kolejnym sezonie

Rafał Kolbon (D C; POL; lat 19 / Cracovia / 16(6)/4/2 ) – świetny transfer, sporo spotkań, dobra forma, nasza ostoja na jesieni, na wiosnę trochę odpuścił.

Irek Wróblewski (D LC; lat 21 / MKS Trzebinia / 11(3)/0/0) – dobry transfer i na środek i na lewą, gra do przodu nie jest jego najmocniejszą stroną

Jakub Jaroszyński (D C; lat 23 / KSZO / 14 / 0 / 0) – dobry transfer, nadał głębi składowi, nawet powiedziałbym, że stał się nowym filarem

Daniel Przybylski (D C; lat / GKS II Tychy/ 12(9) / 0 /0) – niezły transfer na wiosnę pokazał pazur

 

Pomocnicy:

Dawid Białek (M C; POL; lat 32 / Wiślaniec Jaskowice / 0/0/0) – Dawid odpadł z rywalizacji….

Patryk Piela (M C; POL; lat 19 / wychowanek / 0/0/0) – Patryk odpadł z rywalizacji….

Tomasz Barylski (M RL; lat 18 / wychowanek /  0/0/0) – Tomek odpadł z rywalizacji….

Szymon Stępień (M RL; lat 25 / Huragan Wołomin /  0(1)/0/0) – Szymon odpadł z rywalizacji….

Szymon Pyrdol (M R / lat 19 / wychowanek / 0(1)/0/0) – Szymon odpadł z rywalizacji….

Adrian Gieraga (M L /lat 18 / wychowanek/0/0/0) – Adrian odpadł z rywalizacji…

Jakub Bohdanowicz(M C / lat 26/Ślęza/14(5)/1/4) – liczby nie zachwycają, ale na jesieni robił robotę

Robert Dymowski (M C/ lat 27 / Hutnik Kraków /2(8)/0/0) - spodziewałem się więcej, dam mu jeszcze jedną rundę.... raczej. trochę stary dziad

Adam Jaskiewicz (M LC/ lat 20 / Neptun Końskie/0(1)/0/0) – zapomnę o nim bez żalu

Tomasz Niezgoda (M R/ lat 20/ Legionovia/ 2/0/1) - nie grał dużo i już nie grał efektywnie

Mateusz Bieniek (M C / lat 20 / Odra Kąty Opolskie / 3(1)/0/0/ - pokładałem w nim spore nadzieje, niestety nie był cierpliwy

Krzysztof Szewczyk (M R/ lat 20/ Ruch Chorzów /18(5)/2/13) – architekt dobrej gry na prawym skrzydle

Robert Wilusz - (M L / lat 23 / LZS Brzeźno / 0/0/0 ) – bardzo słaba dyspozycja na treningach, do pożegania

Michał Kołba (M L/ lat 26/ LZS Justynów / 13(7)/5/10)) - kluczowy architekt ofensywy po lewej stornie na jesieni, zobaczymy co pokaże ligę wyżej

Mirosław Kazmierczak (M C / 13/1/0) – świetny transfer z ostatniej zimy, pozwolił uporządkować grę w środku

Mateusz Supryn (DM/M C / lat 24  / Skra Częstochowa / 12(3)/0/0) – typowy czyściciel, jestem zadowolony z jego pracy

Maciej Tomaszewski (DM C / lat 24 /  Garbarnia / 3(4)/0/0) – nieudany transfer na środek pola.

Adam Kus (M C / lat 20 / Wisła Płock II / 5(2)/0/1) – spodziewałem się po nim więcej, nie będę chyba po nim płakał

Sebastian Szlenkier (M L / lat 20 / Cracovia / 11(10/6/3) – kolejny dobry wybór na lewą stronę, mam tutaj nadmiar bogactwa

Eryk Agnyziak (M L / lat 23 / GKS II Katowice / 8(6)/7/5) – ciekawa alternatywa dla Kołby

Tomasz Borkowski (M R / lat 17 / wychowanek / 5/1/4) – bardzo udane wejście w pierwszy zespół przez naszego wychowanka

  

Napastnicy:

Tomasz Juraszek (SC i zapchaj dziura) / lat 20 / Śląsk Wrocław / 3(14)/1/0) – w tym sezonie poszło mu sporo gorzej.

Mateusz Zabielski (SC/lat 18/wychowanek/14(10/4/2) - piłkarz z potencjałem, spisał się w trudnych momentach

Mateusz Majewski(SC/lat 18/wychowanek/0/0/0) - cały sezon spędził na wypożyczeniu do ligi okręgowej,  tym razem tylko 2 bramki, czas się rozstać

Michal Fastyn (SC /lat 19/wychowanek /1/0/0) – niestety nie sprostał temu poziomowi ligi

Krystian Gołąb (SC/lat 20/Start Brzeziny/3/0/0) – nasz lider sprzed roku nie podołał, przykro mi będzie go pożegnać

Paweł Gieraga(SC/lat17/wychowanek/0/0/0) – poszedł na wypożczenie, sprawdzimy go w sparingach przed sezonem

Damian Warchoł (SC / lat 26 / Leginovia / 13(2)/14/4) – okazyjny transfer z zimowego okna, gdyby przyszedł latem nie drżeli byśmy o awans niemal do samego końca

Mateusz Metlicki (SC / lat 23 / Garbarnia II / 27(2)/23/4) – absolutny kiler na poziomie III ligi, bardzo chcę go zatrzymać

Mateusz Możdzonek (SC / lat 19 / Radomiak II / 4/0/0) – niestety nei sprawdził się

Patryk Wdowiak (SC / lat 19 / Termalica / 11(12)/10/1) – spoko dżoker, zostawimy go.

 

W kilku meczach sezonu postanowiłem dać szansę juniorom, w kilku sytuacjach mnie zaskoczyli. Rozważę włączenie kilku z nich do kadry pierwszego zespołu – wszystko zależy od tego jak nasza kadra zostanie uszczuplona. Priorytetem dla mnie jest ich rozwój w zespołach młodzieżowych. 

 

Średnia:

1.      Agnyziak 7,82

2.      Warchol 7,73

3.      Wróblewski 7,56

Gole

1.      Metlicki 23

2.      Warchol 14

3.      Wdowiak 10

Asysty

1.      Szewczyk 13

2.      Kołba 10

3.      Rakowski 7

 

Po zakończeniu rozgrywek wpadło do klubowej kasy 400 tyś pln za zdobycie pierwszego miejsca w punktacji, gdzie punkty przyznawano za grę młodzieżowcami. Mamy młody zespół, więc byliśmy niekwestionowanym faworytem. Przez większość sezonu średnia wieku oscylowała w okolicy 20 lat.

 

Po sezonie dowiedziałem się również, że gmina Łódź zdecydowała się wybudować nowy stadion dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Już za nieco ponad rok będziemy mogli grać na stadionie, który będzie mógł pomieścić nieco ponad 8000 widzów. Stadion w całości ufunduje gmina, my jedynie mamy płacić za wynajem do miasta. Zupełnie analogicznie jak ŁKS czy Widzew.

 

Skoro już wywołaliśmy do tablicy łódzkie tematy to Widzew spadł do III ligi, natomiast ŁKS po zmianie trenera awansował po barażach do I ligi. Niestety na Derby Łodzi nie mamy co liczyć w kolejnym sezonie… 

 

Na nas czekają krótkie urlopy i zaraz szykujemy się do przygotowań o walkę na placach drugiej ligi. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Na początku przygotowań w ostatnim tygodniu czerwca przyszedł prezes i oznajmił i przekształcenie zostało dokonane przy użyciu jakiś luk prawnych i mam usiąść do podpisywania umów. Większość piłkarzy udało nam się zatrzymać. Niestety nie wszystkich.

W ramach przygotowań do sezonu nasze szanse zostały określone jako klub zamykający tabelę.

 

2023_szanse_przed_sezonem.thumb.PNG.eda68d80f637c059fdc012cd1fc8c067.PNG

 

2023_lato_sparingi.PNG.e75f76b336aef931610c34f35cb39e84.PNG

 

Sparingi graliśmy z różną częstotliwością. Z efektów jestem całkiem zadowolony. Przez klub przewinęły się tabuny piłkarzy do pierwszego zespołu. Piłkarze wnoszący nową jakość mieli niestety abstrakcyjne jak dla Was wymagania finansowe, dlatego tutaj do klubu dołączyło 2-3 piłkarzy, na których zwyczajnie było Nas stać.  Zespół głównie został wzmocniony pod kątem drużyny młodzieżowej. Liczę, że zaczniemy zarabiać na naszych wychowankach.

 

2023_lato_trans_posparingach.thumb.PNG.148daa2cc5d155b14906c3df9a9693dd.PNG

 

Niestety w ferworze walki z kontraktami pierwszego zespołu zapomniałem zupełnie przepisać umów naszych juniorów. Skutkowało to utratą naszego przyszłego (niedoszłego) rozgrywającego – Michał przeszedł do Wisły Kraków. Trochę jestem zaniepokojony dużą liczbą piłkarzy, których zakontraktowałem. Niestety niektórym trzęsły się nogi w sparingach, więc wolałem postawić na nowych kopaczy. 

 

2023_sierpien.PNG.f3a3d849e0391dcf2d204720a37b8942.PNG

 

Ligę otworzyliśmy mocno, od wysokiej wygranej na wyjeździe. Potem nieco miękkie nogi i na końcu spory speed. Jesteśmy trzeci w tabeli, w zasadzie to drudzy w kolejce do awansu. Rezerwy klubów z eks nie mogą awansować.

Minionego lata uzupełniliśmy jeszcze skład dwoma piłkarzami i trenerem Grzegorzem Bartczakiem.

2023_trans_lato.thumb.PNG.93b33de764d13278842dc4957c43ed07.PNG

Z kilkoma piłkarzami niestety musieliśmy się rozstać.  Najbardziej żałuję stratę kolejnego juniora - Arkadiusza Lecha na rzecz Ruchu. Paprocki wszedł do zespołu, nie zagrał i zażądał wypożyczenia. Nasz klient nasz Pan - bardzo dziwna prośba ze strony piłkarza, który ma umowę tylko do końca roku... Chętnie poznałbym jego dilera. 

 

Oto tak uzbrojeni po zęby ruszamy na murawy drugiej ligi z pełną dozą nadziei na utrzymanie w lidze. 

 

Odnośnik do komentarza

Wrzesień i październik minęły bardzo szybko. Nawet się nie obejrzałem a za oknem już listopad. 

 

2023_wrzesien.PNG.97cf6f7cf84576e6706817f2a8247fd8.PNG

 

Październik pokazał, że jesteśmy zespołem, który potrafi namieszać. Większość spotkań zagraliśmy na zero z tyłu. Jestem z tego bardzo zadowolony. Staramy się rozgrywać od tyłu. Wtedy rywal nie ma piłki przy nodze. Niewątpliwym liderem ofensywy jest Damian Warchoł. 

 

2023_paz.PNG.72232a179f5322582acb6445c47e147c.PNG

 

Październik minął jeszcze szybciej niż wrzesień. Głównie dlatego, że mieliśmy mniej spotkań do rozegrania. Dwie pewne wygrane u siebie i dwa cenne remisy na wyjeździe. Jesteśmy w czubie tabeli. Niemal na drugim końcu względem przewidywań bukmacherów. 

 

Odnośnik do komentarza

2023_listopad.thumb.PNG.66baf597430d59501b9faa2fad3ea7d3.PNG

 

Rundę mamy bardzo udaną. Warchoł jest samotnym Wilkiem w klasyfikacji strzelców. Wygląda na to, że utrzymanie mamy zapewnione z bardzo dużymi szansami. Podczas całej rundy zgłaszali się do klubu piłkarze z kartami na ręku, dział scoutingu przygotował listę graczy do sprawdzenia. Po zakończeniu rundy wybranych młodzieżowców zaprosiliśmy na testy.

 

Gole:

1. Warchoł 12

2.  Metlicki 6

3.  Wrębel 4

 

Asysty:

1.      Szewczyk / Morcinek / Agnyziak – 4

 

2023_grudzien.thumb.PNG.bff1dc0725a3d77b43cec1cc33ca351e.PNG

 

 

Z pucharu odpadliśmy po dogrywce z zespołem ekstraklasy. Bardzo się cieszę, że już więcej w tym sezonie nie zagramy w pucharach. Po sparingu z rezerwami Korony zakontraktowaliśmy jednego piłkarza, który absolutnie nie dał żadnych wątpliwości co do jakości. Wierzę, że Warchoł będzie miał godnego rywala. Niestety na tym poziomie Metlicki i świetnie spisujący się w sparingach Wrębel zwyczajnie zawodzą. Wdowiak zagubił się we mgle.  Jeżeli chodzi o skrzydłowych to zimą potrzeba wzmocnień. 4 asysty na gracza to kiepski wynik. Rok temu Kołba i Agnyziak kręcili lepsze liczby.

 

2023_janu.thumb.PNG.81eab78464104adddd9632c59e880301.PNG

Odnośnik do komentarza

 

Przygotowania zaczęliśmy zaraz po świętach bożego narodzenia. Tym razem liga rusza na początku marca, to dla Nas nowość. Czeka Nas wiele gier kontrolnych. Z testowanych w grudniu piłkarzy szukamy głównie wzmocnień do zespołu U-18. Część piłkarzy jest już za kontraktowana i w lutym pojawią się w klubie.

 

2024_zima_sparingi.PNG.766442fb1a1c0bf970d42960f09af946.PNG

 

W meczach kontrolnych na początku rozegraliśmy na przemian spotkania ze słabszymi i mocniejszymi rywalami. Jestem zadowolony zarówno z przebiegu przygotowań oraz skuteczności mojego zespołu scoutów. Piłkarze, którzy trafili do Nas na testy mile mnie zaskoczyli. Kilku z nich podpisało z nami umowy. Martwi kontuzja Warchoła. Piłkarz zacznie treningi w okolicy pierwszego meczu ligowego.

 

2024_zima_trans_in.PNG.b161b56907b9c123effb234948d7185c.PNG

 

Niestety nie obyło się bez osłabieni – po raz kolejny tracimy perspektywicznego juniora – Aleks Bartkowski to miał być nasz cudowny napastnik – na wiosnę zagra w barwach Cracovii. Michalski czy Nowacki to też są piłkarze, na których mocno liczyłem w przyszłości. 

 

2024_zima_trans_out.PNG.e40ff8dd3f81b94cb32baf53c76e07a7.PNG

 

Długo nie udzielałem się w mediach, chciałem skupić się na pracy. Po upomnieniu od prezesa jednak postanowiłem udzielić wywiadu lokalnej gazecie.

[Dziennikarz]: Dzień dobry, długo unikał Pan kontaktów z mediami, proszę powiedzieć dlaczego?

[BSM]: Proszę przejść do merytorycznych spraw, które Pana interesują.

[D]: Jaki jest przepis na Pana sukces?

[BSM]: Twarda ręka, która przekłada się na moich podopiecznych tak, że nie odpuszczają rywalowi na boisku.

[D]: W jednym ze sparingów kończyliście w 8…

[BSM]: Dawno nie pamiętam, abyśmy w lidze kończyli w 10. Gramy twardo, ale nie brutalnie.

[D]: Na kadrę młodzieżową Portugalii regularnie jeździ Hugo Marquez, kiedy zobaczymy go w pierwszym składzie?

[BSM]: Hugo robi postępy i co raz mocniej puka do kadry pierwszego zespołu. Myślę, że w marcu pojawi się na boiskach II ligi.

[D]: Ma Pan innych takich zdolnych?

[BSM]: Wiem, że jeden z naszych wychowanków jest w kręgu zainteresowań drużyny U-19. Co będzie dalej zobaczymy.

[D]: Jaki plan na rundę wiosenną?

[BSM]: Grać swoje i zapewnić sobie utrzymanie.

[D]: Czy Michał Probierz jest Pana wzorem?

[BSM]: Nie. Dlaczego Pan tak uważa?

[D]:  Michał Probierz bardzo podobnie zdejmował presję z piłkarzy.

[BSM]: Cele w kontrakcie mam jasno określone i zamierzam je zrealizować.

[D]: A tak realnie?

[BSM]: Odpowiedziałem już na Pana pytanie.

[D]: Jak oceni Pan transfery?

[BSM]: Dokonaliśmy zmian kosmetycznych w składzie. Bardzo cieszę się natomiast ze wzmocnień zespołu młodzieżowego.

[D]: Może Pan powiedzieć kto zaniedbał podpisanie umów profesjonalnych z juniorami z poprzednich naborów?

[BSM]: Nie zamierzam odpowiadać na to pytanie, proszę je skierować to prezesa lub członków zarządu.

[D]: Dziękuję za rozmowę.

 

W ramach kolejnego przeglądu piłkarzy młodzieżowych osobiście zadbałem, aby wieloletnie kontrakty podpisali nasi wychowankowie.

 

2024_zima_czaj.thumb.PNG.022d86e347d7c08675f99a2432e6ddb3.PNG

2024_zima_makowski.thumb.PNG.45462a90aa22326af8d9f808e2baaf48.PNG

2024_zima_rado.thumb.PNG.0f38116fa247c155d32e5bb127a62786.PNG

2024_zima_wozniak.thumb.PNG.6c31bb2906c3ba73e7c2337911c0b298.PNG

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

2024_marzec.PNG.3715ea52ad38dc02e809e8a305ccda86.PNG

 

Marzec to kolejny dobry miesiąc w naszym wykonaniu. Janu jest istnym goal machine – 6 bramek. To połowa tego co Warchoł przez całą rundę. Wracający po kontuzji Warchoł pod koniec miesiąca wszedł w rytm meczowy i załadował dwa gole do bramki Warty. Utrzymujemy nad Wartą 6 punktów przewagi na tym etapie rozgrywek. W meczu z Wartą podudzie złamał Bartek Rakowski – prawdopodobnie w tym roku nie zobaczymy go już na boisku. Mecz z Wartą zapewnił nam utrzymanie w lidze.

 

2024_kwiecien.PNG.1d1a0ee0fa8cf8a2dd04e66368cf43ef.PNG

 

Kwiecień piłkarsko był  idealny. Cztery mecze, cztery wygrane. Po meczu z Polonią Warszawa awansowaliśmy do baraży o I ligę. Przez dużą liczbę rezerw, obecnie zespół dwa miejsca nad strefą spadkową będzie grał w barażach o możliwość gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Po meczu w Elblągu mamy już zapewniony pewny awans

 

Awans, który przyszedł z ogromną lekkością. Co mnie zaskoczyło, że po tym awansie nie było fety, nie było tych emocji, łez, fety do rana. Trochę mnie to rozczarowało, że nikt o tym nie pomyślał. Od tygodni było wiadomo, że walczymy o coś więcej niż tylko utrzymanie. 

 

2025_maj.PNG.dc09c00168a81fbd7e9f1b480495cd86.PNG

 

Maj i początek czerwca to wpadka w Stalowej Woli. Dałem się wyprowadzić z równowagi na konferencji prasowej. Niestety udzieliło się to moim piłkarzom. Zdenek Janu wszedł w tą ligę jak w masło. Jestem pełen podziwu dla tego piłkarza, bez wątpienia jest w stanie wygrać mecz w pojedynkę. Niewiele mu brakło do korony króla strzelców. Warchoł mocno wychamował na wiosnę, niestety uraz dał o sobie znać mocniej niż zakładaliśmy. 

 

2024_koniec2ligi.thumb.PNG.ace3e6d8170be42e6e96ff868f5e2191.PNG

 

Tymczasem za łódzką miedzą:

- ŁKS spada z ostatniej pozycji do II ligi

- Widzew w III lidze zajął ostatnie miejsce i opuszcza szeregi czwartego poziomu rozgrywek. 

 

 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Podsumowanie indywidualne.

 

Bramkarze:

Szymon Kłak (GK; POL; lat 21/Cracovia/2M/0G/0A) – Szymon przegrał rywalizację i z Dorianem i z Pawłem. Obecnie gra w rezerwach.

Dorian Fratczak (GK; POL; 27 lat / KSZO / 30/0/0) – Dorian obronił wiele piłek, damy mu szansę w kolejnym sezonie, niestety potrzebujemy godnego rywala

Paweł Czerwiński (GK; POL; 19/Cracovia/2/0/0) – Najmłodszy z całej trójki chwilami nawiązywał walkę z Frątczakiem, ale tylko chwilami.

 

Obrońcy:

Adam Laskowski (D R; POL; lat 20/wychowanek/0/0/) - Adam w tym sezonie nie zagrał ani razu

Maciej Urban (D R; POL; lat 21/ Górnik II Zabrze/ 13(3)/0/2) – Maciek dzielnie rywalizował o miejsce na prawej obronie.

Marek Chaloupka (D C; CZE; lat 26 / Chomutów / 3(3)/1/0) – Mark trochę ciągniemy za uszy… musi popracować nad sobą

Bartlomiej Rakowski (D L; POL; lat 25 / wychowanek / 18(3)/1/1) - podstawowy lewy obrońca, sw tym sezonie głównie defensywa i poważna kontuzja na wiosnę…

Rafał Kolbon (D C; POL; lat 20 / Cracovia / 0/0/0) –Rafał odpadł na etapie przygotowań, cały sezon w rezerwach

Irek Wróblewski (D LC; POL;  lat 22 / MKS Trzebinia / 17(8)/1/) –bardzo uniwersalny lewy lub środkowy defensor.

Jakub Jaroszyński (D C; POL; lat 24 / KSZO / 14 / 0 / 0) – dobry transfer, nadał głębi składowi, nawet powiedziałbym, że stał się nowym filarem

Daniel Przybylski (D C; POL;  lat 20 / GKS II Tychy/ 12(9) / 0 /0) – niezły transfer na wiosnę pokazał pazur

Sebastian Gwodz (D R; POL;  lat 24 / Olimpia II Grudziadz / 21(1)/1/3) – Sebastian sporo wniósł do rywalizacji na prawej stronie obrony.

Sebastian Mazur(D C; POL; lat 19 / Escola Varsovia / 30(1)/4/1) – absolutny lider naszej defensywy

Hugo Marquez(D C; POR; lat 17 / klub nieznany / 8(1)/0/0) – włączony do kadry w marcu, zbliżony poziomem do Mazura, piłkarz z wielkim potencjałem, reprezentant portugalskiej młodzieżówki

Marcel Sznajder(D C; POL; lat 17 / wychowanek / 2(1)/0/0) – nasz najzdolnieszy obrońca z drużyny młodzieżowej – zostanie w pierwszym zespole na kolejny sezon

 

Pomocnicy:

Patryk Piela (M C; POL; lat 20 / wychowanek / 0/0/0) – Patryk odpadł z rywalizacji już rok temu, cały rok w rezerwach. Pomimo licznych ofert cały czas zostaje w klubie

Jakub Bohdanowicz(M C; POL;  lat 27/Ślęza/2(1)/1/0) – piłkarz pełni marginalną rolę, od pół roku gra dla rezerw

Krzysztof Szewczyk (M R; POL;  lat 21/ Ruch Chorzów / 9(3)/0/4) – Krzysztof nie nadążył za szybkością gry na tym poziomie, na jesieni jeszcze próbował, potem opadł z sił.

Mirosław Kazmierczak (M C; POL; lat 24 / Elana II Toruń / 6(6)/1/0) – ten szczebel rozgrywek to dla niego za wysokie progi, grał tylko przy kumulacji kontuzji

Mateusz Supryn (DM/M C ; POL; lat 25  / Skra Częstochowa / 8(1)/0/1) – typowy czyściciel, grał jak koledzy pauzowali lub się leczyli.

Sebastian Szlenkier (M L; POL;  lat 21 / Cracovia / 1/0/0) – tylko jeden mecz i żenująca prezentacja podczas tego spotkania.

Eryk Agnyziak (M L / lat 23 / GKS II Katowice / 9(12)/3/4) – po udanym poprzednim sezonie oczekiwałem o wiele więcej

Tomasz Borkowski (M R / lat 17 / wychowanek / 1/0/0) – zeszło roczne wejście smoka zostało szybko zweryfikowane.

Michał Walski( DM/M C; lat 27 / Ruch Chorzów / 5(2)/0/1) – Michał wszedł pewnie do zespołu, ale szybko się pogubił, dobre CV to nie wszystko

Sebastian Zieliński(M C ; POL ; lat 19  / Podlasie Biała Podlaska/ 10(4) 9/1) – przysłowiowy strzał w 10 tkę, kreator akcji, sam też dużo strzela. Boję się, że na wyższym poziomie położy go jego głowa.

Sebastian Radowicz (M L ; lat 16 / wychowanek / 1/0/0) – Sebastian już zadebiutował. Będziemy mu się przyglądać.

Bartosz Dąbrowski(M C; lat 21 / Warta Poznań / 12(2)/2/1) – piłkarz sprowadzony do środka pola, niezłe uzupełnienie. Nieco rozczarowuje po świetnych sparingach.

Jerzy Florek (M R; lat 17 / wychowanek / 11(2)/2/7) – nasz wychowanek, który przebojem wchodzi do pierwszego zespołu, oby nie obniżył lotów tak jak Borkowski.

Mikołaj Gabor (M R; POL; lat 25 / Stal Rzeszów / 12(5)/1/9) – optycznie nie zachwycał, liczby kręci. Dołączył z kartą na ręku w listopadzie. Liczę na niego poziom wyżej. Nasz najlepszy asystent. Mamy mocną prawą flankę.

Marcin Kisiel( M C; POL; lat 17 / wychowanek / 2/0/0) – chyba jeszcze za wcześnie na piłkę seniorską, zobaczymy gdzie będzie za rok.

Kamil Orlik(M L; POL; 24 / Legia II / 13(1)/4/8) – dobry transfer na lewą stronę. Liczę, że jego doświadczenie wzniesie go na wyższy poziom.

Dawid Morcinek(M L; POL; lat 26 / Wisłoka Dębica / 10(6)2/4) – dobra jesień i przysiadł… Orlik chyba będzie potrzebował nowgo rywala

Michał Sadowski(M R; POL; lat 22 / Lechia II Gdańsk; 1(4)/0/1) – świetne sparingi, transfer i … tyle w zasadzie po nim zostaje. Mam z nim dylemat co do jego dalszych losów. Odpalil Florek, więc może odejdzie.

Tomasz Liberda(M RLC; POL; lat 19 / Jordan Kazanice / 1/0/0) – miał być wielki talent a jest wielkie rozczarowanie.

Petr Hlavac( DM C/lat 19 / Slavia Praga / 24(1)/2/0) – bardzo solidny defensywny pomocnik, momentami gra jak profesor.

 

Napastnicy:

Krystian Gołąb (SC/lat 21/Start Brzeziny/0/0/0) – tym razem nie powąchał murawy.

Damian Warchoł (SC / lat 27 / Leginovia / 20(7)/16/1)– świetna jesień, kontuzja na wiosnę i cień piłkarza…

Mateusz Metlicki (SC / lat 24 / Garbarnia II /11(10)/9/2) – przejął rolę dżokera po Wdowiaku.

Patryk Wdowiak (SC / lat 20 / Termalica / 2(5)/1/0) – rozczarował mnie, wydaje mi się, że się pożegnamy.

Zdenek Janu(SC / CZE ; lat 19 / Mlada Bolesav / 14(1)/15/4) – absolutnie genialny transfer

Bartłomiej Lusiusz(S.C. / POL/ lat 17 / wychowanek / 1/0/0) – nasz najlepszy wychowanek, myślę, że na jesieni będzie dostawał szanse

 

Jako zespół pokazaliśmy niebywałe zgranie. Boję się nieco, że jako zespół zostaniemy rozsprzedani. Bardzo mi się podobała skuteczność naszych skrzydłowych i ilość kreaowanych przez nich akcji. Jeżeli poziom wyżej nadal będziemy tak grać, jestem spokojny o utrzymanie. 

 

W międzyczasie jak rozmyślałem komu nie przedłużyć umowy zagaił mnie prezes:

[P]: Witam trenerze, ma Pan chwilę?

[BSM]: Tak, jak najbardziej. W czym mogę pomóc?

[P]: Mam dla Pana kilka wiadomości…

[BSM]: zamieniam się w słuch…

[P]: Stadion zostanie oddany o czasie.

[BSM]: Świetna wiadomość.

[P]: Zarząd po wygraniu w cuglach drugiej ligi oczekuje od Pana zajęcia miejsca w środkowej strefie tabeli.

[BSM]: Mieliśmy najniższy budżet w II lidze, ciągle inwestujemy w młodzież i teraz takie oczekiwania? Przecież budżet klubów I ligi jest średnio 4 razy większy od klubów z czołówki II ligi… a my od tych progów byliśmy bardzo daleko. Mamy jakiegoś nowego sponsora strategicznego?

[P]: Rada zwiększyła budżet o 50%, stąd te oczekiwania.

[BSM]: Brzmi to absurdalnie.

[P]: Trzymam za Pana kciuki, wierzę, że da Pan radę.

 

Jeżeli chodzi o kadrę mojego zespołu to na pewno potrzebujemy bramkarza, Dorian sobie w miarę dobrze radził, ale to może być dla niego za wysoki próg to raz, dwa: brak rywalizacji dobrze nie wpływa. Druga sprawa to wzmocnienie lewej flanki. Orlik będzie potrzebował dublera. Wobec kontuzji Rakowskiego szukamy lewego obrońcy. Trzecim priorytetem jest kreatywny środkowy pomocnik – alternatywa dla Zielińskiego. Jak zwykle pewnie nie pogardzimy nowym napastnikiem.

Jeżeli chodzi o piłkarzy, których zdecydowałem się pożegnać:

 

 

2024_lato_free_out.PNG

Odnośnik do komentarza

2024_lato_trans_spar.thumb.PNG.0c59c8133bd08fe367e51cf4fe44e049.PNG

Na początku lipca do klubu trafiło kilku piłkarzy. Janik i Szymczak(tak, to nasz wychowanek) trafili do pierwszej drużyny. Pozostali piłkarze wzmocnią zespół juniorski. 

 

2024_lato_janik.thumb.PNG.b9bd57a1343c59a24653500f9ff276c8.PNG

2024_lato_szym.thumb.PNG.0774ee987f6566fd05ab425d62dd94a2.PNG

 

Zaplanowałem kilka gier kontrolnych z zespołami podobnymi do Nas i sporo z zespołami wyraźnie słabszymi, letnie przygotowania są krótkie, wolę postawić na atak niż obronę. Z gry jestem zadowolony. Niestety spośród 3 testowanych bramkarzy i 4 lewych pomocników żaden nie zasłużył na angaż. Został nam miesiąc na znalezienie dwóch graczy. Bardzo ciężko znaleźć kogoś z kartą na ręku, a nasz budżet transferowy jest niewystarczający na zakup piłkarza na już, chociaż będziemy polować na okazję. Nowy sezon nowe kierunku siatki scoutingowej... może tu należy upatrywać szansy.  Tymczasem skupiamy się na przygotowaniu do debiutu w I lidze – naszym rywalem będzie Zagłębie Sosnowiec.

 

2024_lato_spar.PNG.68d8342e3c75ee863a5d2aea628bc3cd.PNG

 

Debiut w I lidze mieliśmy wymarzony. Rywali wgnietliśmy w murawę. Nasza agresywna gra i wysoki presing spowodowały, że rywal nie pokazał dzisiaj chęci zdobycia kompletu punktów. 

 

 

2024_1mecz_sosnowiec.PNG.3e06058aa41ea8cff853c03967ccc217.PNG

 

 

 

//////////////////

@jmk chwilo lider II ligi ;)

 

pogo1.thumb.PNG.0c7e6b1ad4100222e7044be5b1405e48.PNG

pogo2.thumb.PNG.e97a36eedb9d260f8bcb5a7923a59830.PNG

Odnośnik do komentarza

Dobre otwarcie sezonu to powód do optymizmu. 

 

Podjrzenie co do scoutów było słuszne. Na moje biurko trafiło kilkadziesiąt ciekawych ofert dla piłkarzy na bramkę czy do wzmocnienia szeregów pomocy.  Dodatkowo zakontraktowaliśmy:

- Paweł Leszcyński (19lat) na środek lub lewą pomoc, póki co zagra w rezerwach

- Chris Berlin (17lat) jako drugi bramkarz

- Wiktor Laskowski (17 lat) jako bramkarz do zespołu U18

- Dennis Jensen (17 lat) - prawy pomocnik

- Jan Prekop (18 lat) - środek pola

- Przemysław Piotrkowski (18 lat) - wypożyczenie na lewą stronę z ekstraklasowej Pogoni Siedlce.

 

Dwa najbardziej wartościowe transfery są gotówkowe. W zasadzie wydaliśmy niemal wszystko co mieliśmy. 

Z klubu udało mi się pozbyć Agnyziaka i wypożyczyć Starkę z rezerw do III ligi. Straciliśmy Mazura na rzecz Śląska oraz sprzedaliśmy Kisiela do drugiej bundesligi. Bałem się o bunt w szatni, stąd też nie odkładałem tych transferów na za rok. Biedrzycki nie rokował, zgłosił się po niej rywal, długo się nie zastanawiałem. 

 

2024_trans_wrzesien.thumb.PNG.28ac813e082d02d0ded906574c213c3a.PNG

 

W lidze radziliśmy sobie wyśmienicie:

2024_sierpien.thumb.PNG.2cd24e95496a33500505f3b2ea6563be.PNG

 

W zasadzie gramy kadrą złożoną z piłkarzy na poziomie drugiej/trzeciej ligi. Chyba prawdą jest to co mówią, ze różnica między III a I ligą jest kosmetyczna jeżeli chodzi o poziom czysto piłkarski. 

 

 

2024_lato_berlin.thumb.PNG.f4ea7816638e92ea61089bf31d0edb1f.PNG2024_lato_jans.thumb.PNG.2a3d23dbc84fa7a3ecdfca4bb5fc0cd8.PNG2024_lato_pio.thumb.PNG.aaa2f1c8c56aa686874a86094901dbd4.PNG2024_lato_pre.thumb.PNG.5232f989ec56eb05187d27a9ca1fd62c.PNG

 

 

Odnośnik do komentarza

Jesień w naszym wykonaniu była bardzo udana. Zarówno sportowo - w I lidze nie odnieśliśmy żadnej porażki - jak i kadrowo. Bez większych problemów udało się opanować szatnię oraz nasz zespół scoutów przygotował blisko 20 kandydatur piłkarzy do zaproszeia na testy podczas zbliżającego się okienka transferowego.  Drugie 20 zostanie zapisane w notesie. Najwyższe notowania na odejście mają Sznajder i Janu podczas zbliżającego się okna transferowego. 

 

2024_wrzesien.PNG.4ba7a6721708207d2f3794fcc553b43e.PNG

2024_paz.PNG.65b98992d71dbf7aaccb4a5b10bb8cdb.PNG2024_listopad.thumb.png.84aa37752dcd239fbe4a91f6b6c3e3ed.png

 

 

Jeżeli chodzi o rozgrywki pucharu polski, to zagramy w nich na wiosnę... trochę tego nie planowałem, ale skoro mecz już był w grudniu to wystawiłem pierwszy skład. 

 

2024_listopad_tabela.thumb.PNG.9352170f5d0aabba29eb6b20f2c139d2.PNG

 

 

Podczas listopadowego meczu sparingowego pierwszym naszym piłkarzem przed nową rundą został Łukasz Łakomy (w przeszłości Legia II Warszawa). 

 

Jeszcze w grudniu dokonałem przedlużenia kontraktów u wybranych piłkarzy, t.j:

- Warchoł

- Wróblewski

- Gabor

- Wrembel

Odnośnik do komentarza

Zanim zaczeliśmy serię gier kontrolnych to postanowiłem się rozejrzeć za piłkarzami, którym w czerwcu kończą się umowy. Na zasadzie prawa Bosmana do klubu dołączą:

- Jarosław Drozd, lat 17, Korony Kielce, Napastnik

- Robert Misiak, lat 21, Sandecja, Obrońca lewy lub środkowy

Na tym się skończyły moje łowy na kolejny sezon. Będziemy liczyć oczywiście na piłkarzy testowanych podczas gier kontrolnych.

Gry kontrolne pokazały, że jesteśmy w gazie. Mam osobisty cel, aby w lidze nie przegrać żadnego meczu do końca sezonu.

 

2025_zima_spar.PNG.bcf2a64713bfad5f93a3b0999591a09f.PNG

 

Jeżeli chodzi o transfery to wykonaliśmy z resztek finansowych zakup utalentowanego napastnika, pozostali zostanie zakontraktowani po testach. Nick Woltemade to piłkarz, z którym wiąże wielkie oczekiwania w kolejnym sezonie. Moim zdaniem Janu i Warchoł mogą latem mieć taki grad ofert, których nie będziemy w stanie odeprzeć.

 

2025_zima_trans.PNG.798def20f6a1416cdcf5d6a655957f4d.PNG

iana.thumb.PNG.e311838bfc72135e5a2d07aa963b8174.PNG

lakomy.thumb.PNG.e98cbd3a7daf9cac45383f46704cc8bd.PNG

toth.thumb.PNG.97a70393d47be963a98b351f51e0358c.PNG

wolte.thumb.PNG.2b672ba705802d658fc82e7bad100527.PNG

zalew.thumb.PNG.b7676f0b0751b733df5681f586e97eb7.PNG

 

 

Na wypożyczenie do III ligi udał Się Raffaele Carnevali.

Zmagania rozpoczynamy od meczu ¼ finału Pucharu Polski. Mieliśmy sporo szczęścia w losowaniu i trafiliśmy na rezerwy Lechii. Nie bed trudu udało nam się przeskoczyć rywala. W kolejnej rundzie zmierzymy się z Lechem Poznań.

 

14PP.thumb.PNG.644d622d344d4eacd8bc10f73d5233fc.PNG

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...