Skocz do zawartości

futbol po łódzku, czyli: ŁKS kuca przy siku, a Widzew jeździ na wakacje do Zgierza...


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

14 - 05 - 2021

[Konferansjer]: Serdecznie witam Państwa na konferencji prasowej przy ulicy Piłsudskiego, proszę o zadawanie pytań:

[Dziennikarz]: pytanie do trenera Smętkowskiego, na ile czuje się Pan mocny przed dzisiejszym meczem?

[BSM]: jesteśmy liderem, przyjechaliśmy tutaj postawić kropkę nad i. 

[Dziennikarz]: jest Pan bardzo pewny siebie, w poprzednich dwóch sezonach Pan i Pana zespół unosił się tuż nad strefą spadkową. 

[BSM]: Udało się z prezesem nieco zmienić politykę, aby dłużej zostawić trzon zespołu i to dzisiaj zaczyna procentować. 

[Dziennikarz]: Doskonale wie Pan w jakiej sytuacji jest obecnie Widzew, dlaczego miałby dzisiaj nie udowodnij swojej wyższości ?

[BSM]: Pan również doskonale wie, że pierwszy zespół Widzewa tydzień temu spadł z Lotto Ekstraklasy. Moim zdaniem nie ma to żadnego przełożenia na mecz rezerw tego klubu.

[Dziennikarz]: Rezerwy z ostatnich 7 spotkań wygrało wszystkie spotkania. 

[BSM]: I co to zmienia? My też jesteśmy w gazie, zdobycie dzisiaj kompletu punktów przypieczętuje awans do IV ligi o ile PTC Pabianice nie wygra swojego spotkania. Przepraszam, ale czas zakończyć tę filozofię...

 

Kilka godzin później...

 

[Konferansjer]: Serdecznie witam Państwa na konferencji prasowej po meczu z SMSem Łódź Piłsudskiego, proszę o zadawanie pytań:

[Dziennikarz]: Patrząc na dotychczasowe wyniki Pana zespołu skromne 2-0 to powód do wstydu, nie uważa Pan?

[BSM]: Powód do wstydu byłby jak byśmy przegrali 0-3. Wygraliśmy dwoma bramkami na terenie vicelidera i uważam, że mój zespół wywiązał się z planu w 100%. 

[D]: Jak na zagorzałego kibica głównego rywala zza miedzy jest Pan bezczelny.

[BSM]: Gdyby nie był bezczelny, nie byłbym w tym miejscu co jestem.

[D]: Czy to prawda, że kilka godzin temu rozmawiał Pan z prezesem Salskim (ŁKS) na temat zatrudnienia Pana? 

[BSM]: Uważam, że stadion Widzewa to nie jest miejsce na prowadzenie tego wątku. Tak rozmowy się odbyły, proszę kierować pytania do prezesa Salskiego, dlaczego zatrudnił trenera Smółkę. Z mojej perspektywy to bardzo trener, ze sporym bagażem doświadczeń.

[D]: ŁKS jest na najlepszej drodze do spadku z ligi, czy jest Pan już dogadany, że przejmie zespół po trenerze Smółce?

[BSM]: Obecnie jestem trenerem SMS-u i planuję dokończyć sezon. 

[D]: Czy może Pan potwierdzić plotki na temat zainteresowania kilku klubów ekstraklasy Pana osobą?

[BSM]: Kończymy szanowni Państwo, do zobaczenia za kilka dni na obiekcie przy Milionowej. 

 

 

Aktualna sytuacja  w tabeli [26/30]

1. SMS Łódź - 64

2. PTC Pabianice - 52

3. Widzew II - 49

 

 

 

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dokończenie ligi problemu nam nie sprawiło. Komplet punktów pomimo niewielkiej rotacji. 

 

awans_okregowka.thumb.png.c846e1cf767ca143def4fc40a3937a77.png

 

Czas na małe podsumowanie naszych dokonań. W końcu zamiast obijać dolne rejony tabeli i walczyć o utrzymanie to udało się włączyć w walkę o awans i ten cel udało się zrealizować.  Dawid Białek to kluczowe wzmocnienie sprzed minionego sezonu. Nasz wirtuoz gry wygląda tak: 

bialek_2021_06.thumb.PNG.e8e542f6a19507d1d58c5af7a5294567.PNG

 

Licz może nie miał pasjunujących, ale zagrał w każdym meczu. Tylko raz wchodził z ławki. 

 

Bramkarze:

Andrzej Czerwiński (GK; POL; lat 16/wychowanek/30M/0G/0A) - Andrzej był naszym jedynym bramkarzem na stałe w kadrze pierwszego zespołu. Co miał obronić to obronił... od nowego sezonu szykuje mu się konkurencja

 

Obrońcy:

Adam Laskowski (D R; POL; lat 17/wychowanek/30M/2G/8A) - Adam był jednym z głównych motorów napędowych ofensywy mojego zespołu.

Marek Chaloupka (D C; CZE; lat 23 / Chomutów / 15/1/2) - Marek przyszedł zimą i od razu wzmocnił pierwszy plac. Zagraniczny piłkarz z UE na 6stym poziomie rozgrywek... patrzcie państwo

Filip Bukowski - (D C; POL; lat 17; wychowanek / 22(6)/1/0) - nasz drugi podstawowy stoper, bez zastrzeżeń

Michal Lipka - (D C; POL; lat 17; wychowanek / 6(9)/0/0) - do momentu pojawienia się Sławka wybór nr 3

Slawomir Szymczak - (D C; POL; lat 16 / wychowanek / 6(8)/0/0) - najnowszy wychowanek w szeregach defensywy, szybko się rozwija

Bartlomiej Rakowski (D L; POL; lat 22 / wychowanek / 28(1)/5/4) - podstawowy lewy obrońca

Adam Poturalski (D L ; POL; lat 27 / Unia Świerklaniec / 2 / 0 /0) - sprowadzony po zimowym oknie z wolnego transferu celem zmobilizowania Rakowskiego, pożegnamy go raczej bez żalu

Pomocnicy:

Dawid Białek (M C; POL; lat 30 / Wiślaniec Jaskowice / 29(1) /4/1) - nasz najlepszy człowiek, mam nadzieję, że w IV lidze również będzie najważniejszym ogniwem mojego zepsołu

Patryk Piela (M C; POL; lat 17 / wychowanek / 15(10)/5/4) - nasz drugi najważniejszy piłkarz w środku. Licze, że przy Białku rozwinie skrzydła

Tomasz Barylski (M RL; lat 17 / wychowanek / 7(13) 5 / 6) - nasz dżoker na skrzydle, zobaczymy jak się będzie rozwijał

Szymon Stępień (M RL; lat 24 / Huragan Wołomin / 4(2)/0/4) - przyszedł razem z Poturalskim, będę mu się przyglądał

Bartłomiej Macczak (P/N PS; lat 22 / wychowanek / 29/18/10) - zdecydowanie nasz najlepsy strzelec pomimo, że często grał na prawej pomocy

Szymon Pyrdol (P P / lat 17 / wychowanek / 14(9) / 5/4) - czesto występował na prawej flance

Denis Grochowski (P S / lat 17 / wychowanek 6(3) / 1 /2) - trochę zapchaj dziura... raz środek, raz prawa

Adrian Gieraga (P L /lat 17 / wychowanek/20(2)/9/8) - bardzo dobry sezon lewo skrzydłowego, trzeba rozważyć jakąś konkurencję...

 

Napastnicy

Mateusz Zabielski (N Ś/lat 17/wychowanek/25(5)/10/2) - piłkarz z potencjałem, czasme grał też w środku pomocy

Michal Szewczyk (N Ś/lat 16/wychowanek/3(3)/4/0) - piłkarz włączony na wiosnę do pierwszego składu, lubi rywalizację, będą z niego ludzie

Mateusz Majewski(N Ś/lat 17/wychowanek/6(9)/1/1) - człowiek sparing... w lidze jak dostawał szanse to zawodził

Michal Fastyn (N S/lat 17/wychowanek/4(16)/3/0) - podobnie jak Majewski, człowiek sparing. 

 

 

Przy podsumowaniu sezonu nie obyło się bez rozmów z zespołem. Piłkarze byli mocno niezadowoleni dlaczego oczekuję w kolejnym sezonie wali o miejsce w środku tabeli. Wszyscy sa głodni sukcesu i chyba też boją się nieco o kontrakt na kolejny sezon. Po drugim spotkaniu już wiedziałem o co kaman...

 

Drugie spotkanie odbyło się z prezesem - Pawłem Bieleckim. Już po nim wiedziałem, że oczekiwania są, aby wygrać IV ligę... moje przekonania na nic się nie zdały, no cóż szef sobie życzy to spróbujemy to zrobić. Prezes osobiście rozmawiał z zawodnikami o jego aspiracjach, szkoda, że zapomniał mnie o tym fakcie uprzedzić. Ponoć na celowniku klubów z wyższych lig jest kilku naszych graczy - czas ich zacząć sprzedawać. Zostałem poinformowany, że klub zawiązuje status pół profesjonalny, nieco zostanie zwiększony budżet scoutingu... mamy to pokryć ze sprzedaży 2-3 piłkarzy, pożyjemy zobaczymy. Z sezonu jestem mocno zadowolony niestety oczekiwania zarządu uważam za mocno wyśrubowane i może być to mój ostatni sezon w SMS-ie Łódź... 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Koniec okresu przygotowawczego już za nami

 

Do klubu dołączyli:

 

Damian Matusik (DC / POL / 18 lat / Chrobry II Głogów)

2021_pre_matusik.thumb.PNG.aadea214976004105835ed74b8743fe9.PNG

Szymon Kłak (GK / POL / 18 lat / Cracovia II)

2021_pre_klak.thumb.PNG.8ab1f072e41c148e14c50cce20d49657.PNG

Krystian Golab (N / POL / 18 lat / Start Brzeziny)

2021_pre_golab.thumb.PNG.23d76ab969f8d8db4009275f382b70f8.PNG

Maciej Urban ( DR / POL / 18 lat / Górnik II Zabrze)

2021_pre_urban.thumb.PNG.63955cd6f81caa94645f9d077eef97d3.PNG

Jakub Reczulski (DL / POL / 18 lat / Termalica II Nieciecza)

2021_pre_reczul.thumb.PNG.fe99086d63f6de8def83d3b5e571bc46.PNG

Adam Jaskiewicz (MC / POL / 18 lat / Neptun Końskie)

2021_pre_jaskiewicz.thumb.PNG.bc2883d0ba153a7504fdf53c9231424c.PNG

Robert Wilusz (ML / POL / 21 lat / LZS Brzeźno)

2021_pre_wilu.thumb.PNG.fd531ca4170898ec415575d01636bd98.PNG

Nikodem Bocian (DC / POL / 18 lat / KS Karsznice)

2021_pre_bocian.thumb.PNG.371a8898b4c6d7522e80d70287b8ab9d.PNG

 

 

z klubu odeszli:

Bartłomiej Macczak -> Bytovia, 0 k pln

Mateusz Maciejewski -> UKS Szopienice, loan

 

Dalsze uzupełnienie kadry możliwe tylko w przypadku dobrej rekomendacji działu skautingu. Jeżeli chodzi o transfery w drugą stronę to straciliśmy główny motor napędowy - Macczaka - niestety nie byłem w stanie wynegocjować nowych warunków umowy. Jest spore zainteresowanie niektórymi piłkarzami, zobaczymy czy uda się zatrzymać pozostałą część szkiletu. 

 

  Okres sparingowy zagraliśmy z wieloma słabymi klubami, ligę zaczynamy od grania co 3 dni, niestety sztab szkoleniowy nie zregenerował wszystkich zawodników, więc spodziewamy się ciężkiej przeprawy na początek sezonu. 

 

2021_lato_sparingi.PNG.7333b4e9dfd1afbd1271d029e12a8a4c.PNG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Upalne lato 2021r dobiega powoli końca, SMS zamyka za sobą kolejne transferowe. 

 

Do klubu przed zamknięciem okna dołączyli:

 

Michał Kołba (M L/POL/24 lata/LZS Justynów) - największa gwiazda naszego lokalnego rywala - 0 k pln

2021_lato_kolba.thumb.PNG.2d6051852ded3c2f491c6e9abb5e2923.PNG

Mateusz Bieniek (M LC/POL/19 lat/Odra Kąty Opolskie) - 0 k pln

2021_lato_bieniek.thumb.PNG.3abb94300e8c9523d5575b07d071c361.PNG

Z klubu odszedł Mateusz Lipka na wypożczenie, kilku piłkarzy zostało przeniesionych do drugiego zespołu. W razie braków kadrowych będziemy uzupełniać. 

 

Pierwsze mecze w lidze wyglądają bardzo obiecująco, zaliczyliśmy tylko jedną porażkę. Kadra wygląda na dość szeroką. 

2021_mecze_sierpien.PNG.990d68d492f21542ee45752570cc1b26.PNG

2021_sierpien_tabela.thumb.PNG.af485789c8dd196939f10b1b45cf2c44.PNG

 

 

Najskuteczniejszy piłkarz:

Zabielski - 4 gole

Gołąb - 3 goli

Rakowski - 2 gole

 

Oceny:

Gołąb - 7,62

Kołba - 7,6

Zabielski 7,52

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.07.2019 o 13:44, jmk napisał:

Nawiązując do tematu.... <cenzura> cała Łódź ;)

 

wskakujesz na pozycję #1 znanej i lubianej listy

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wrzesień to bardzo dobry miesiąc w naszym wykonaniu

 

2021_wrzesien.thumb.PNG.6a8ad8f3b554e5f80844ec2abe706af5.PNG

 

W październiku czeka nas kilka spotkań z rywalami zza naszych pleców. Już na początku października czekał nasz mecz z Vice-liderem - rezerwami Pogoni Siedlce. 

2021_10.thumb.PNG.9a4ff7e53e9109cad5f5f76bc41bf026.PNG

 

W tychże meczach nie daliśmy ciała, ale nie możemy utrzymać przewagi nad rywalami. Po spotkaniu w Boguchwale podszedł do mnie jeden z redaktorów łódzkiej gazety...redaktor Tango. 

[Dziennikarz]: czy to prawda, że jeszcze przed zakończeniem rundy zmieni Pan klub?

[BSM]: Nic mi na ten temat nie wiadomo. 

[D]: Trener Smółka jest na wylocie, co więcej na portalu naszło.com można przeczytać doniesienia, że prowadzi Pan rozmowy z działaczami Legii Warszawa? 

[BSM]: Gdyby w tym co Pan mówi było ziarno prawdy to ... pewnie bym o tym coś wiedział. Przepraszam, ale muszę wracać do autokaru. 

 

Jeszcze zanim dotarłem do naszego autokaru, zaczepił mnie prezes. 

- Panie Bartłomieju... słyszałem rozmowę. Cieszę się, że nabrał Pan nieco... pokory. Ale o tej ofercie z ŁKS-u może Pan zapomnieć!

 

No i właśnie się dowiedziałem, że coś jednak jest lub było na rzeczy... 

 

2021_11.thumb.PNG.50a2c1178fd07c6aa9f980fc07cb9d59.PNG

 

Końcówka rundy to strata 4 ważnych punktów. Druga Pogoń skróciła dystans do zaledwie dwóch oczek. Zresztą zaraz za nią jest dość ciasno. Myślimy powoli o wzmocnieniu środka pola i zakontraktowaniu stopera. 

 

2021_tabela_jesien.thumb.PNG.bafa734c3ac13f6ec954ac310b197457.PNG

Odnośnik do komentarza

W długie zimowe wieczory sporo rozmyślałem nad wzmocnieniami głównie do środka pola, na prawą stronę oraz do ataku. Pierwsze dwa cele udało się zrealizować, z ostatnim czekamy na nowy nabór wychowanków. 

 

Sparingi zimowe były dla Nas bardzo łaskawe, poza porażką z rezerwami Lecha wszystko do przodu, momentami graliśmy bardzo widowiskowo. 

 

2022_zima_sparingi.thumb.PNG.cd700122a94d32679a94b29866c3cea0.PNG

 

Zimowe wzmocnienia:

2022_zima_bohd.thumb.PNG.545b7db83895388314bd8f04401a0626.PNG2022_zima_dymowski.thumb.PNG.8372e91f4e7d367e6197d8894066930d.PNG

2022_zima_juraszek.thumb.PNG.6bd7aafc333658b7a7d4cff4cc54ee21.PNG

2022_zima_niezgoda.thumb.PNG.43870a8452b73649a6295b93a1ee4591.PNG

2022_zima_szewczyk.thumb.PNG.bfa8bcb2923ce662ec0b07402c6a3e6e.PNG

 

Spośród nowych twarzy zdecydowanie najbardziej licze na postawę Bohdanowicza, który ma solidne doświadczenie na trzecio ligowych placach gry. Powinien wziąć odpowiedzialność za grę zespołu i konstruowanie akcji ofensywnych

 

Piłkarze, którzy odeszli:

Definitywnie zespół opuścił Damian Matusik, który był bardzo rozgoryczony rolą rezerwowego. Kilku piłkarzy pierwszego składu i rezerw opuściło klub na zasadzie wypożyczenia:

- Adrian Gieraga (P L)

- Szymon Pyrdoł (P P)

- Paweł Gieraga (N Ś - rezerwy)

- Filip Bukowski (O S) 

 

Uważam, że to ligowych potyczek jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Ciekawe jakiego zdania jest prezes...

[BSM] Witam Pana prezesa!

[P] co jest panie trenerze? nei ma napastnika, nie dam ani grosza!

[BSM] ja dzisiaj wyjątkowo nie w tej sprawie... 

[P] co Pana zatem sprowadza trenerze?

[BSM] chciałem zapytać o Pana oczekiwania?

[P] no chyba nie myśli Pan, że interesuje Nas coś innego niż awans?!

[BSM] no ja właśnie przyszedłem nieco ostudzić emocje, w marcu gramy co 3 dni...

[P] ale za to jaki ma Pan wybór na pozycji w pomocy, a tam się najwięcej biega

[BSM] Tutaj się zgadzam, jednak to nie szerokość ławki będzie decydowała o sukcesie. Wielu piłkarzy przyszło dopiero w ostatnich sparingach, boję się o zgranie. No i ten napastnik..

[P] Na napastnika nie ma pieniędzy w klubowej kasie. 

[BSM] Księgowa mówiła...

[P] Niech Pan niesłucha tej starej baby, zobaczyła jakieś złotówki i myśli, że sramy dolarami!

[BSM] Dolarami? co z tym napastnikiem, możemy przenieść do seniorów jakiegoś juniora?

[P] no pomyślimy, naszymi najlepszymi interesuje się Jagiellonia i Zagłębie, ale jakiś drugi garnitur powinien Pan dostać.

[BSM] no cóż, postaramy się w takim razie powalczyć o wygranie ligi

[P] Wypierdalać !!!! awans ma być i nic innego!

 

Prezesowi chyba sufit na łeb spadł, jeżeli będzie to awans to chyba też mój ostatni sezon tutaj przy Milionowej... 

 

 

Odnośnik do komentarza

Marzec minął szybko, jesteśmy na fali. Nasi rywale - Pogoń II Siedlce - również, czujemy ich oddech na plecach, mamy 2 punkty przewagi.

 

2022_marzec.PNG.af415dd056eff20ed9cda7e7f5d13968.PNG

 

Nasz prezes ma niebywale słabe zrozumienie potrzeb menedżera, na napastnika nie było pieniążków, ale na kolejnego piłkarza do środka już jak najbardziej.

2022_zalecki.thumb.PNG.651fa63a30194bb622174555a44b4ad5.PNG

 

Tak oto do mojego zespołu zawitał Michał, kolejny doświadczony na środek. Kompletnie nie rozumiem dlaczego nie mamy napastnika, o którego prosiłem. 

Odnośnik do komentarza

I okazuje się, że Michał wzmocnił tylnie szeregi i uporządkował grę w tyłach, jak nie na DP to na stoperze. 

 

Kwiecień to z jednej storny wpadka z Wisłokiem, a z drugiej odstawienie Pogoni na kilka punktów. 

 

2022_kwiecien.PNG.76e19280402900214f62fda04e9b05c8.PNG

 

Tymczasem w Maju pewnie szliśmy już po swoje. 

 

2022_maj.PNG.f4fc031dde326f4de6dd8149c45ddf17.PNG

 

Efektem tego było zapewnienie mistrzostwa IV ligi na dwie kolejki przed końcem ligi. Zrobiliśmy to, mając głównie w składzie piłkarzy poniżej 21 roku życia weszliśmy na ostatni szczebel regionalny. To fantastyczne osiągnięcie. Niestety przygotowania do nowego sezonu będzie trzeba rozpocząć od wietrzenia składu. Wiele piłkarzy jeszcze z okręgówki nie nadążylo za tempem gry na tym poziomie i ligę wyżej będą co najwyżej grać w naszych rezerwach. W ostatnich meczach sprawidzmy kilku młodych piłkarzy z naszej akademii, wedle raportu asystenta mamy wyjątkowo zdolny rocznik. Już szedłem na spotkanie z trenerami akademii, kiedy księgowa powiedziała, że prezes czeka na mnie u siebie w gabinecie.

 

[P] Noooo Panie trenerze... czapki z głów...

[BSM] Wolałbym, żebyśmy jeszcze wygrali ostatnie 2 spotkania, zamierzam wystawić nieco odmłodzony skład.

[P] Bardzo lubi Pan żartować, średnia na poziomie poniżej 20 lat... to stary zespół?

[BSM] Chciałbym się przyjrzeć kilku grajkom z naszej akademii. Z wypożyczenia nawet ściągnę młodego Gieragę...

[P] Mam dla Pana dobre informacje, zakontraktowaliśmy kilku juniorów z ekstraklasy, w tym oczekiwanego przez Pana napastnika. Zespół skautów mówił, że to materiał na Pana piłkarza.

[BSM] Pytanie tylko jak długo ich utrzymamy, kiedy zamierza pan przekształcić klub w pełni zawodowy? 

[P] Szczerze powiem, że nie wiem, w połowie czerwca będzie spotkanie z radą nadzorczą. Poruszę ten temat. Ma Pan jeszcze jakieś życzenia? 

[BSM] Tak, chciałym utrzymać trzon zespołu. 

[P] Będzie to ciężkie. Zobaczę co da się zrobić. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

w dwóch ostatnich spotkaniach testowaliśmy 4 piłkarzy z akademii. Matuszczyk wygląda na potencjalnie materiał na solidnego grajka. 

borkowski.thumb.PNG.8ef76d411488526b7f17c3182cc87bfe.PNGlewand.thumb.PNG.864c147b9c80b0b31cf9068ad218e806.PNGmaluga.thumb.PNG.6e4e451d1a8d043526a870f6042f4539.PNGmatuszczyk.thumb.PNG.5a50f1c3437d53fb6349b48e570bc448.PNG

 

 

czas ma podsumowanie sezonu 2021/2022:

 

Bramkarze:

Andrzej Czerwiński (GK; POL; lat 17/wychowanek/10M) - Andrzej niestety nieco odstaje od swojego rywala, zagrał kilka meczów w lidze, niestety popełniał sporo błędów, chyba czas na rozstanie. Jest młody, wierzę, że znajdzie nowe miejsce

Szymon Kłak (GK; POL; lat 19/Cracovia/22 ) - Szymon to dobry transfer sprzed roku, grał większość spotkań, był zdecydowanie nr 1. Poszukamy dla niego rywala o podobnych umiejętnościach

 

Obrońcy:

Adam Laskowski (D R; POL; lat 18/wychowanek/14(3)/3/3) - Adam zszedł nieco na drugi plan, jednak nadal to ważne ogniwo

Maciej Urban ( D R; POL; lat 19/ Górnik II Zabrze/ 20(11)/0/3) - mniej bramkostrzelny prawy obrońca, więcej dający w defensywie, bardzo dobry transfer

Marek Chaloupka (D C; CZE; lat 23 / Chomutów / 22(4)/0/0) - nadal solidny fundament naszego bloku defensywnego, do tego lojalny pracownik

Filip Bukowski - (D C; POL; lat 18; wychowanek / 8/0/0) - młody na jesien zagrał kilka spotkań, na wiosnę zdecydowałem się go wypożyczyć do okręgówki, grał tam więcej ale nie zachwycił, w kolejnym sezonie raczej kadra szerokiego zepsołu

Michal Lipka - (D C; POL; lat 18; wychowanek / 2/0/0) - podobnie jak Filip poszedł na wypożyczneie, ale jeszcze w letnim okienku, zobaczymy po sparingach

Slawomir Szymczak - (D C; POL; lat 16 / wychowanek / 25(4)-4/1) - nowy lider defensywy, pewny siebie, mocny fizycznie, aż dziwne, że się nim nikt nie interesuje

Bartlomiej Rakowski (D L; POL; lat 23 / wychowanek / 22(12)/4/6) - podstawowy lewy obrońca, dobry motor napędowy

Jakub Reczulski ( D L; POL; lat 19/Termalica Bruk bet/12(2)/0/2) - solidny zmiennik dla Rakowskiego, całkiem udany transfer

Nikodem Bocian(D C; POL; lat 19/KS Karszewice/2/0/0) - jeden z mniej udanych transferów, w zasadzie nic wielkiego nie pokazał, okres przygotowawczy będzie decydował

 

Pomocnicy:

Maciej Zalecki ( DM/MC; lat 25/Warta Sieradz/10/2/4) - świetny transfer już po zamknięciu zimowego okna, dał dam jakość i stabilizację w środku pola

Dawid Białek (M C; POL; lat 31 / Wiślaniec Jaskowice / 8(6) /1/0) - ten sezon pokazał, że Michał na tym poziomie sobie nie radzi... 

Patryk Piela (M C; POL; lat 18 / wychowanek / 14(3)/5/0) - jego rola też jak Dawida znacznie słabła... okres przygotowawczy zdecyduje, liczyłem na więcej

Tomasz Barylski (M RL; lat 17 / wychowanek / 2(5)/0/2) - nasz dżoker na skrzydle, w tym sezonie nie grał, ani specjalnie się nie rozwijał trochę czasu spędził w rezerwach. Jak grał to pozytywnie, zobaczymy

Szymon Stępień (M RL; lat 24 / Huragan Wołomin / 18/0/3) - grał więcej, mała liczba asyst daje do myślenia czy warto dalej na niego stawiac

Szymon Pyrdol (M R / lat 18 / wychowanek / 14/0/4) - na jsesieni podstawowy zawodnik, ograł się nieco na wiosnę na wypożyczeniu. chyba lider

Adrian Gieraga (M L /lat 17 / wychowanek/13/2/1) - przeciętna jesień i wypożyczenie od okręgówki, gdzie było jeszcze gorzej, jego przyszłośc w tym klubie stoi pod znakiem zapytania

Jakub Bohdanowicz(M C / lat 25/Ślęza/12(3)/3/3) - solidne wzmocnienie środka z zimowego okienka

Robert Dymowski (M C/ lat 27 / Hutnik Kraków /2(8)/0/0) - spodziewałem się więcej, dam mu jeszcze jedną rundę.... raczej. trochę stary dziad

Adam Jaskiewicz (M LC/ lat 19 / Neptun Końskie/10(6)/1/1) - solidna zapach dziura, dobrze gra w defensywie

Tomasz Niezgoda (M R/ lat 19/ Legionovia/ 7(2)/4/3) - nie grał dużo, ale jak grał to efektywnie, może być czarnym koniem

Mateusz Bieniek (M C / lat 19 / Odra Kąty Opolskie / 10(6)/0/1) - kolejny piłkarz środka pola, ciężko mi o nim coś więcej napisać, nie pamiętam za wiele, ale może to akurat dobrze?

Krzysztof Szewczyk (M R/ lat 19/ Ruch Chorzów /'7(8)/1/5) - solidny grajek, który na jesieni siedział

Robert Wilusz - (M L / lat 22 / LZS Brzeźno / 6(4)/1/2) - niby solidnie... ale drewno, nie ma liczb, nie daje kluczowych podań do odpalenia

Michał Kołba (M L/ lat 25/ LZS Justynów / 21(2)/9/6) - kluczowy architekt ofensywy po lewej stornie, zostaje na bank

 

Napastnicy:

Tomasz Juraszek (SC i zapchaj dziura) / lat 19 / Śląsk Wrocław / 12(2)/10/1) - bardzo dobry transfer, jak już zacząłem na niego stawiać spłacił kredyt zaufania w 100%

Mateusz Zabielski (SC/lat 18/wychowanek/14(10/4/2) - piłkarz z potencjałem, spisał się w trudnych momentach

Michal Szewczyk (SC /lat 17/wychowanek/18(5)/9/2) - przyzwoity sezon, będę obserwował.

Mateusz Majewski(SC/lat 17/wychowanek/0/0/0) - cały sezon spędził na wypożyczeniu do ligi okręgowej, 11 bramek, przyjrzę mu się w sparingach

Michal Fastyn (SC /lat 18/wychowanek/12(3)/5/3) - jest mały progres... zobaczymy po sparingach

Krystian Gołąb (SC/lat 19/Start Brzeziny/14(16)/19/3) - nasz najlepszy snajper, głównie w roli dżokera, będziemy się przyglądać.

Paweł Gieraga(SC/lat17/wychowanek/2/1/0) - wprowadzony po ściągnieciu z wypożyczenia na ostanie 2 mecze, zobaczymy jak to będzie dalej wyglądało

 

Cały miniony sezon to dla mnie zaskoczenie, pojawienie się kilku piłkarzy spowodowało, że zespół dostał nowych skrzydeł i mogliśmy walczyć o awans i go zrobiliśmy. W między czasie od prezesa dostałem informację, że transfery na koleny sezon zostały dopięte - zakontraktowaliśmy ośmiu nowych piłkarzy. To sporo.

 

Moje główni architekci sukcesu:

golab.thumb.PNG.1a4037366f0f665e0efdeae3e79c7f9d.PNGjuraszek.thumb.PNG.cf283fdbcb5dd884faded7d25d2edb7c.PNGrakowski.thumb.PNG.007f790385b27e72fda8f6763b462e2a.PNGszymczak.thumb.PNG.72de640884ae836ffc8d68df51e29df2.PNGzaleski.thumb.PNG.cba6b9fdc23355787c413570c60da1b9.PNG

 

 

Odnośnik do komentarza

Sezon przygotowawczy uważam za bardzo udany. Mamy szeroką kadrę, wszyscy są ograni. Jesteśmy gotowi do walki o utrzymanie w III lidze. W kolejnych okresach trzeba postawić na bardziej wymagających rywali jak dotychczas.

 

2022_lato_sparingi.PNG.a04f221d4f3bb4e1e3c17f9b06f5cd37.PNG

 

Jeżeli chodzi o transfery, to już przed sezonem było zaklepanych 8 piłkarzy. W związku ze stratą Sławka Szymczaka oraz potencjalnymi ubytkami w wśród napastników zostali zakontraktowani dodatkowi piłkarze. 

 

Transfery:

2022_lato_trans.thumb.PNG.d5ad4ac2a579a0ae92c1f73499f7de4e.PNG

 

 

Z pierwszego zespołu ubyli:

- Sławomir Szymczak -> Termalica Bruk Bet (I liga)

- Dawid Białek -> rezerwy

- Fastyn ->  rezerwy

- Majewski -> rezerwy

- Stepien -> rezerwy

- Wilusz -> rezerwy

- Zabielski -> rezerwy

- Paweł Gieraga -> rezerwy

- Stępień -> rezerwy

 

Cel to utrzymać kadrę oraz szukać okazji wśród zawodników z kartą na ręku. Zadowolony jestem z zakontrakowania drugiego bramkarza, ktory powinien podnieść poprzeczkę dla Kłaka . W zasadzie zakontraktowaliśmy trzech nowych napastników, liczę na nich. Boję się trochę "urodzaju" w środku pola, pożyjemy zobaczymy. 

 

Nasi nowi gladiatorzy:

gk.thumb.PNG.9cd264829da9458d829a862f9a82f86b.PNGjani.thumb.PNG.e113e50d3bd23c6cf364fb9bd06d7cdd.PNGkolbon.thumb.PNG.4b6746ac951dc9c16183846b5a0eda9b.PNGkus.thumb.PNG.bd15c5d264d1bbac9bd4fab8a05e6367.PNGmetl.thumb.PNG.c8cf755326df236da487f04fe454d034.PNGmozdzo.thumb.PNG.69dc4367ba8a6cfa4791e9a8e7e65946.PNGprzybyl.thumb.PNG.373265f895681ecf0193fc1834d54b75.PNGszlenk.thumb.PNG.ec111d3b7caf95aa37f7b8c4a7401f05.PNG

 

 

 

 

 

szoltys.PNG

vesely.PNG

wdowiak.PNG

Odnośnik do komentarza

zaraz po ostatnim gwizdku jeden z dziennikarzy

 

[Dziennikarz]: panie trenerze, jak oceni Pan okres przygotowawczy?

[BSM]: Jestem zadowolony, gralismy głównie z niżej notowanymi rywalami. Jestem zadowolony, że ograliśmy niemal wszystkich posiadanych piłkarzy

[D]: Jak Pana zdaniem wpłynie na zespół transfer najlepszego piłkarzy - Sławka Szymczaka?

[BSM]: to na pewno bolesna strata, niestety piłka półprofesjonalna związana jest z tym, że jak piłkarz kończy wiek juniora to może odejść za darmo. Idzie na poziom I ligi, moim zdaniem jest gotowy. Trzymam za niego kciuki

[D]: Ponownie natomiast kontraktuje Pański prezes armię piłkarzy zwolnionych z ekstraklasy.

[BSM]: Rok temu wypaliło, zobaczymy jak będzie w tym roku. 

[D]: jakie są cele stawiane przed Panem i Pana zespołem na ten rok ? 

[BSM]: Na pewno mamy się utrzymać. Oczekuje się od Nas dotarcia do 1/4 rozgrywek regionalnego pucharu.

[D]: To dość wygórwane oczekiwania, jak Pan ocenia?

[BSM]: Pucharowe rzeczywiście, w lidzę powinniśmy dać radę. 

[D]: Bardzo skromnie się Pan wypowiada po tym, jak przed rokiem skazywano Was na spadek a pewnie wygraliście IV ligę. 

[BSM]: Wie Pan, tutaj na poziomie 3 ligi są kluby zawodowe, uważam, że z naszymi możliwościami będzie ciężko nam rywalizować jak równy z równym z większością zespołów. 

[D]: Pana zdaniem to jedyny czynnik? Zawodostwo?

[BSM]: Moim zdaniem w obecnej formie organizacji w klubie dotarliśmy niemal do sufitu naszych możliwości. 

[D]: I co dalej z pana planami jeżeli klub nie osiągnie zawodostwa? W prasie mówiło się o ofertach z ekstraklasy i I ligi. 

[BSM]: Oferty były mało konkretne, w zasadzie skończyło się na telefonach, do żadnych rozmów nie doszło. Plan mam taki, aby utrzymać zespół w III lidze. Po sezonie będę się zastanawiał co dalej. 

[D]: Już tylko jeden poziom rozgrywkowy dzieli Pana zespół od drużyny Widzewa i ŁKS-u, jak Pan ocenia stan łódzkiej piłki?

[BSM]: Myślę, że kibice tych klubów wymagają znacznie więcej od swoich "pupili", jednak z pewnych względów te kluby nie grają tam, gdzie oczekiwali by tego kibice.

[D]: Wcześniej mówił Pan, że rozmawiał Pan z ŁKS. Słyszałem, że Widzew kontaktował się teraz z Panem. Zaraz po spadku do II ligi. 

[BSM]: Żadne rozmowy z Widzewem nie miały miejsca. 

[D]: Dziękuję za rozmowe. 

 

Pierwsze mecze ligowe były dla Nas trudne. Puchar potraktowałem trochę jako przedłużenie sparingów. Na szczęście pomimo problemów nie zemściło się to na mnie. W lidze idzie nam zaskakująco dobrze.

2022_sierpien.PNG.92ea67301c7cb695cf5734331e4ea618.PNG

 

Niestety straciliśmy Bartka Janika (M R) na rzecz Polonii Warszawa (II liga), wszedł bardzo dobrze  sezon i znowu mamy problem na prawym skrzydle. 

 

Odnośnik do komentarza

Zaraz po zakończeniu okna prezes zaprosił mnie na kawę.

[Prezes]: zapraszam trenerze, chciałem krótko omówić nasza sytuację

[BSM]: Proszę zaczynać.

[P]: Widzę, że szybko przebudował Pan drużynę i idziemy w dobrą stronę, czyli utrzymania

[BSM]: Czas na oceny będzie po zimie. Skoro już mamy okazję porozmawiać w czterech ścianach. Kiedy klub stanie się profesjonalny, tak abyśmy za frajer nie tracili zawodników takich jak Janik?

[P]: Trudno mi to powiedzieć, niedawno zmieniliśmy status na półprofesjonalny.

[BSM]: Jeżeli zimą sytuacja się powtórzy 

[P]: Spokojnie, popracuję nad tym. Proszę skupić się na aspektach sportowych.

[BSM]: Ciężko skupić się na aspektach sportowych jak bez znaku ostrzegawczego traci Pan podstawowych piłkarzy.

[P]: Proszę się uspokoić i wracać do obowiązków. To tylko jeden piłkarz.

 

W lidze nadal szło nam bardzo dobrze. 

2022_wrze.PNG.95aad9c74fbe6f9fd5b9660b8bbc9ae4.PNG

 

2022_paz.PNG.c6f2df3b1cca2bc2675dfbe9c2d69469.PNG

 

Gdyby nie zespół z Rzeszowa to byśmy zdominowali ligę, a tak musimy się cieszyć z roli lidera z sapiącymi zespołami Motoru i Resovii na naszych plecach. 

2022_lis.PNG

Odnośnik do komentarza

Na jesieni wypracowaliśmy sobie spokojną przewagę, aby zimę spędzić na rozglądaniu się za piłkarzami i realizacją celów długofalowych: pozyskaniu młodych, perspektywicznych piłkarzy. 

 

2022_tabela_jesien.thumb.PNG.94ce5feddca709152e71b013a48bab99.PNG

 

Wcześnie zakończona runda na poziomie III ligi pozwoliła na zarzucenie macek w trwających jeszcze rozgrywkach. Dla mnie końcówka rundy była o tyle ciekawa, że po mój angaż zgłosiły się Wisła Płock, Arka, Cracovia i Lech Poznań. Najbliżej było do Lecha, jednak Karol Klimczak i Piotr Rutkowski zdecydowali się na Marka Saganowskiego. Odważna decyzja. 

 

Tymczasem zerkając ligę wyżej Widzew ma 0 punktów i zaraz zleci z hukiem z II ligi, ŁKS jest niewiele lepszy - punkty ma, lecz okupuje 15 pozycję. 

 

Jednak prawdziwe ciekawą ofertę złożył jeden z klubów drugiej ligi słowackiej, którego nazwy nie przytoczę ze względu na łamliwość języka i palców. To co było dla mnie zaskoczeniem to uposażenie na poziomie 20 tyś zł tygodniowo. Wydało mi się to dość podejrzane. Oferty z rodzimej ekstraklasy były sporo niższe, przynajmniej te, które dane mi było obejrzeć. Mam kontrakt ważny do końca sezonu, jeżeli uda się zrobić historyczny awans na szczebel centralny będę się zastanawiał czy zostać i dalej realizować ten projekt. Dużo zależy od klubowych włodarzy. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

W ramach przygotowań zimowych graliśmy co 4 dni. Liczyłem, że pomoże to się lepiej przygotować, latem może jeszcze powtórzymy ten system. Ale raczej wrócimy do systemu gry co 5 dni. 

2023_zima_spar.thumb.PNG.9ec47d8411fb7c0f9681a5891f330277.PNG

 

Wzmocnienia

Irek Wróblewski D LC – MKS Trzebinia

Jakub Jaroszynski D C – KSZO Ostrowiec

Miroslaw Kazmierczak MC – Elana II Toruń

Mateusz Szupryn MC – Skra Częstochowa

Damian Warchol S.C. – Legionovia

Eryk Agnyziak M L – GKS II Katowice

Maciej Tomaszewski DM  - Garbarnia

Do pierwszego zespołu został przesunięty Tomasz Borkowski (jeden ze zdolniejszych młodzieżowców). Do drugiego zespołu powędrowali: Fastyn, Kuś, Bocian, Bukowski, Piela, Jaśkiewicz, Barylski, Niezgoda, Reczulski i A. Gieraga. Czas na czystki i uporządkowanie kadry. 

 

Cieszę się jednak z Warchoła na napad oraz duetu Supryn - Kazmierczak do środka pola. Jeżeli nie zrobimy czegoś głupiego albo ten prezesik nie wywali mnei na zbity pysk 

 

2023_zima_trans.thumb.PNG.3882741c23bf7034136f13393902bb32.PNG


Naszych piłkarzy straciliśmy na rzecz klubów z IV ligi, skandal. Zagotowało się we mnie tak mocno, że postanowiłem odwiedzić prezesa w jego gabinecie.

 

[BSM]: Prezesie, co jest do k… nędzy. Obiecał Pan, że przejdziemy na zawodowstwo, a tu tracimy dwóch kluczowych piłkarzy oraz jednego z najwybitniejszych juniorów!

[P]: Proszę trzymać nerwy na wodzy, nie Pan odpowiada za finanse tego klubu. Zostali sprowadzi nowi piłkarze. Cały czas też inwestujemy w akademie.

[BSM]: Mamy historyczną szansę na awans na szczebel centralny, tracimy kluczowych piłkarzy a Pan uważa, że nic się nie stało?  Zgranie nowych twarzy trochę czasu zajmie, a zaraz startuje liga!

[P]: Uważam, że przesadza Pan. Proszę nieco stonować swoje wypowiedzi. 

[BSM]: Jeżeli nie ogarnie Pan tego finansowego Bałaganu będę zmuszony poszukać nowego pracodawcy.

[P]: Doceniamy, że po rundzie jesiennej został w klubie pomimo licznych ofert, ale proszę ważyć na słowa. Za chwilę nie będzie miał możliwości kontynuacji pracy w tym zespole.

<trzask>>

Nie mogłem słuchać tego ignoranta, trzasnąłem drzwiami i wyszedłem. No to sobie prezesik przeskrobał, akurat kilka dni temu zwolniły się posady w ŁKS-ie i Widzewie…  Mam dość… Aplikuję. 

Długo nie było czekać na telefon, w słuchawce ku mojemu zaskoczeniu odezwał się ktoś w języki angielskim, zdecydowanie nie był to reprezentant żadnego z łódzkich klubów. Kolejnego dnia udałem się do Warszawy.

 

Tymczasem oto obiekty, które udało się upolować w zimowych oknie transferowym. 

2023_zima_kaz.thumb.PNG.476e6980f24886c764d317ce1d6d143e.PNG2023_zima_trans_agr.thumb.PNG.8b8c3a10852cb8e8d4cbb45722a3159d.PNG2023_zima_trans_jaro.thumb.PNG.e7fa06c763ac3f27aea39771f519c515.PNG2023_zima_trans_sup.thumb.PNG.39b4ac4c16458a39934b82b83add2b5a.PNG2023_zima_trans_toma.thumb.PNG.da2534d1dd9db1563670e8bfc4ae76f6.PNG2023_zima_trans_war.thumb.PNG.0f32b08b7e17e542ef68a1669ab87f78.PNG

 

2023_zima_trans_wr.PNG

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...