Jump to content
Sign in to follow this  
klinsmann

oprogramowanie biurowe - office czy alternatywy?

Recommended Posts

hej,

ktoś prywatnie korzysta z ms office? gdzie mozna tanio kupić? potrzebuje w zasadzie 3 licencje - są jakieś zestawy? potrzebuje word, excel, może... powerpoint, pozostałe narzędzia nie są mi potrzebne. czy jest opcja, aby jedna z licencji dać na maka? 

produkty via www odpadają - nie dla każdego komputera mam permanentny dostęp do internetu... 

a może jako alternatywa libre office? jak to obecnie wygląda, nadal jest rozjazd w kompatybilności podstawowego formatowania?

office 365, 29,90 zl/mc, dziala chyba do 3 czy 5 urzadzen

Teraz, Reaper napisał:

office 365, 29,90 zl/mc, dziala chyba do 3 czy 5 urzadzen

to jest tylko chmura czy jest jakis soft "na abonament" ? 

1 minutę temu, klinsmann napisał:

to jest tylko chmura czy jest jakis soft "na abonament" ? 

soft

• Like 1

A nie tak?

office-2016-365.png

• Like 1

Ja parę dni temu kupowałem w morelach licencję na rok (wprawdzie dla jednego stanowiska za niecałe 240 zł - edycja Personal)

te 5 stanowisk jeszcze... w legitnych sklepach ostatni pakiet jest za 550zł. przy 3 stanowiskach robi się 1500 na forever

liczac pierwszy pakiet z listy jmk, po 3,5 roku sie zwaraca i jest "free of charge", długa stopa zwrotu

z ciekawości zajrzałem na allegro, licencje nawet za 15 ziko "forever" i ludzie ostro kupują 

Teraz, Misiek napisał:

Ja parę dni temu kupowałem w morelach licencję na rok (wprawdzie dla jednego stanowiska za niecałe 240 zł - edycja Personal)

no fajno, ale to nadal tylko rok... do domu brałeś czy 1 OS DG ;)

1 minutę temu, klinsmann napisał:

no fajno, ale to nadal tylko rok... do domu brałeś czy 1 OS DG ;)

M$ od dawna przeszedł na model abonamentowy, a standalone kosztuje kosmos. Ja już tak 3 rok kupuje. Do domu, nie na DG.

A ja jednak chyba bym poszedł w jakąś wersję kupowaną raz. Teraz mam 2019 testowo, ale tak kombinuję nad 2016, tyle że... nie wiem, gdzie kupić i ile to powinno kosztować :). Kumam, że te wynalazki po 40 zł na Allegro z cyklu "Trybunał Europejski pozwolił" to jakieś szemrane tematy, ale nawet poza tym rozrzut kosmiczny. To wydaje się OK https://kluczpanda.pl/produkt/office-2016-home-student/ lub to https://databits24.pl/produkt/office-2016-dla-uzytkownikow-domowych-i-uczniow-po-polsku chociaż tu już widzę jakieś "oświadczenie legalności zgodne z prawem EU". Nie prowadzę firmy, potrzebuję pakietu do użytku prywatnego na jedno stanowisko. 

Kupno jednego na stałe na najczęściej używany komp, a na dwóch pozostałych WPS Office;)

No nie wiem na ile to legit skoro wszędzie jest koło 1000-1100 zł a tu 270 ;) Ja wiem, że keyshopy tak jak i gry mają kody taniej, ale coś mi za duży rozrzut mimo wszystko :-k Ale sprawdź i daj znać, bo też może bym się przeniósł, ale znając życie M$ Ci utrudni z tego korzystanie, żebyś od niego nową wersję kupował ;) 

11 minut temu, Perez napisał:

A ja jednak chyba bym poszedł w jakąś wersję kupowaną raz. Teraz mam 2019 testowo, ale tak kombinuję nad 2016, tyle że... nie wiem, gdzie kupić i ile to powinno kosztować :). Kumam, że te wynalazki po 40 zł na Allegro z cyklu "Trybunał Europejski pozwolił" to jakieś szemrane tematy, ale nawet poza tym rozrzut kosmiczny. To wydaje się OK https://kluczpanda.pl/produkt/office-2016-home-student/ lub to https://databits24.pl/produkt/office-2016-dla-uzytkownikow-domowych-i-uczniow-po-polsku chociaż tu już widzę jakieś "oświadczenie legalności zgodne z prawem EU". Nie prowadzę firmy, potrzebuję pakietu do użytku prywatnego na jedno stanowisko. 

5 minut temu, Misiek napisał:

No nie wiem na ile to legit skoro wszędzie jest koło 1000-1100 zł a tu 270 ;) Ja wiem, że keyshopy tak jak i gry mają kody taniej, ale coś mi za duży rozrzut mimo wszystko :-k Ale sprawdź i daj znać, bo też może bym się przeniósł, ale znając życie M$ Ci utrudni z tego korzystanie, żebyś od niego nową wersję kupował ;) 

w ramach przerwy od Cities przejrzałem allegro i oferty od 150 do 350zl i to wszystko to jakieś korpo wersje, które z prawnego punktu widznenia nie sa legalne... niekiedy nawet sie nie aktywuja, sprzedawca odpowiada na negatywny komentarz, że chcieli pomóc aktywować i że to nieprawda, że sprzedawany klucz jest nielegalny :D 

9 minut temu, jmk napisał:

Kupno jednego na stałe na najczęściej używany komp, a na dwóch pozostałych WPS Office;)

co to ten wps? duzo od libre sie rozni?

@Misiek no ale własnie pytanie, czy coś nie halo, czy inni przesadzają z cenami (te 1000 zł), bo np. wersja 2019 kosztuje 640 zł w opcji jednorazowego zakupu na stronie... MS https://products.office.com/pl-pl/compare-all-microsoft-office-products?tab=1. Okrojona z Outlooka (nie używam), ale ma to co mi trzeba - Word, Excel i PowerPoint. I podkreślam, mówimy o wersji 2019. 

Godzinę temu, Perez napisał:

@Misiek no ale własnie pytanie, czy coś nie halo, czy inni przesadzają z cenami (te 1000 zł), bo np. wersja 2019 kosztuje 640 zł w opcji jednorazowego zakupu na stronie... MS https://products.office.com/pl-pl/compare-all-microsoft-office-products?tab=1. Okrojona z Outlooka (nie używam), ale ma to co mi trzeba - Word, Excel i PowerPoint. I podkreślam, mówimy o wersji 2019. 

No fakt, może być coś nie tak z cenami, skoro w centrum xp można 2019 wyrwać za 599 zł a w morelach za 549 zł

Nie, jeszcze nie, ale cos musze, bo lada moment konczy mi sie ten miesiac probny. Gdyby zostac przy tych nowych pakietach to 600 zl jednorazowy, 240/rok za licencje na jedno stanowisko lub znalezc kogos i zrobic zrzute na 365 dla domowych za 350 zl i tam jest juz 6 userow.