Skocz do zawartości

FM 2020 - oficjalne informacje


Rekomendowane odpowiedzi

Co forumek myśli o FMie 20?

Jak dla mnie, na tym etapie, jest to zdecydowanie najgorsza wersja FMa od dawna. Napastnicy są bezużyteczni, zwłaszcza w sytuacjach 1na1; gra defensywy to również tragedia po nowym patchu, a górne piłki kończące się sytuacjami 1na1 to w zasadzie jedyne co widzę w moich meczach. Obrońcy kompletnie nie reagują na piłkę która znajduje się w powietrzu i zdarzały mi się sytuacje, kiedy obrońca zamiast biec zgodnie z torem lotu piłki to biegnie w kierunku napastnika! Mam wrażenie, że z każdym kolejnym patchem SI zastępuje jeden problem dwoma nowymi.

Jest to naprawdę rozczarowujące, ponieważ cała reszta gry poza ME jest naprawdę dobra. Chciałabym, aby ten rok SI przeznaczyło tylko na pracę nad silnikiem, bo cała "otoczka" jest na wysokim poziomie i gdyby nie silnik meczowy, to byłaby to świetna gra.

Preorderuje FMy już od dawna, ale to zdecydowanie jest ostatni taki przypadek. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się porzucić FMa po miesiącu, ale w obecnym stanie gry nie mam ochoty kontynuować.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.12.2019 o 14:59, Iwabik napisał:

Co forumek myśli o FMie 20?

Jak dla mnie, na tym etapie, jest to zdecydowanie najgorsza wersja FMa od dawna. Napastnicy są bezużyteczni, zwłaszcza w sytuacjach 1na1; gra defensywy to również tragedia po nowym patchu, a górne piłki kończące się sytuacjami 1na1 to w zasadzie jedyne co widzę w moich meczach. Obrońcy kompletnie nie reagują na piłkę która znajduje się w powietrzu i zdarzały mi się sytuacje, kiedy obrońca zamiast biec zgodnie z torem lotu piłki to biegnie w kierunku napastnika! Mam wrażenie, że z każdym kolejnym patchem SI zastępuje jeden problem dwoma nowymi.

Jest to naprawdę rozczarowujące, ponieważ cała reszta gry poza ME jest naprawdę dobra. Chciałabym, aby ten rok SI przeznaczyło tylko na pracę nad silnikiem, bo cała "otoczka" jest na wysokim poziomie i gdyby nie silnik meczowy, to byłaby to świetna gra.

Preorderuje FMy już od dawna, ale to zdecydowanie jest ostatni taki przypadek. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się porzucić FMa po miesiącu, ale w obecnym stanie gry nie mam ochoty kontynuować.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Trudno się z tym nie zgodzić. Co prawda długie piłki za plecy obrońców zdarzały się też w poprzednich edycjach, ale w obecnej jest to nagminne. Do tego dochodzi czasem głupie, nielogiczne zachowanie zawodników, którzy kręcą się wokół własnej osi zamiast kierować się na piłkę. 

 

Czasem nie jestem w stanie powiedzieć, dlaczego przegrałem. Po prostu, nagle tracę gole i tyle. Już nawet nie wspomnę o grafice 3D i animacjach, bo to wszystko jest tak szkaradne, że poraz kolejny wróciłem do kulek, chociaż powtarzałem sobie, że to jest ten rok, by przesiąść się na 3D.

 

Nie wiem, co SI robi z silnikiem, ale albo robią za mało albo robią to po prostu bardzo źle. Przydałaby się w tym względzie totalna rewolucja lub przynajmniej znaczącą przebudowa. Bo obecnie mamy taką samą sytuację, jak chociażby w FIFIE, gdzie od kilku lat pojawiają się te same błędy, które są mielone na forum w nieskończoność. 

 

Racja, otoczka jest wspaniała. Chociaż muszę przyznać, że tegoroczne zmiany w interfejsie na razie nie przypadły mi do gustu. Jakoś to wszystko dla mnie stało się mniej intuicyjne. Do niektórych okienek nie mogę dojść. Jak na przykład do ustalania zadań trenerów drużyn juniorskich (okienko z gwiazdkami i konkretnymi sekcja treningu - siła, chwytanie, obrona etc.). Potrafię tam dojść tylko wówczas, gdy zatrudniam nowego trenera juniorów i w wiadomości, w prawym dolnym rogu, pojawia się opcja "zmień zadania trenera" czy jakoś tak. Czy da się tam dotrzeć inną drogą? 

 

Do tego ten trening, który jest dla mnie kompletnie nietrafiony. Ogarnianie każdego tygodnia i każdego dnia jest mega męczące. 

 

Obecnie mam wrażenie, że lepiej mi się grało w becie. Wraz z patchami jest nieco gorzej. Do tego dochodzą niekiedy problemy z długim ładowaniem ekranów i długim przechodzeniem do meczu. Zupełnie bez sensu, bo w poprzedniej edycji było wszystko okej. 

 

Generalnie czuję się, jakbym był w długim, wieloletnim związku, który przestał mi pasować, ale boję się tego przyznać i czegoś z tym zrobić. Dlatego pewnie dalej będę katował dwudziestkę, choć zaczynam bardzo tęsknić za FMem 2018, który był dla mnie najlepszą wersją od FMa 2007. 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Iwabik napisał:

Ueh, dałem temu FMowi jeszcze jedną szansę, ale tym razem nie wytrzymałem nawet całego sezonu. Nie chodzi mi o wyniki, bo te były OK, ale jak widzę takie ustawienie obrony to mam ochotę wyłączyć grę, co zresztą zrobiłem.

No ale to nie rozumiem - takie sytuacje nie mogą się zdarzyć w rzeczywistym meczu?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...