Skocz do zawartości

FM 2020 - fristajlowy kącik dyskusyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Po 4 latach spędzonych w 3 lidze w końcu udało się nam awansować! Tym razem jednak nie było mowy o innym scenariuszu, jako że przeszliśmy przez cały sezon bez porażki i tylko z jednym remisem!

 

Z jakiegoś powodu w przyszłym sezonie znów jesteśmy skazywani na awans, no i faktycznie kadrowo jesteśmy bardzo silni, do tego jedynie 18 kolejek sprawia że z nadzieja możemy patrzeć na podobne wskazywania fachowców.

 

Zawodnikiem, którego chciałbym wyróżnić jest Le. Brazylijski pomocnik zagrał kapitalny sezon i wykręcił niesamowite liczby i to pomimo jednej poważniejszej kontuzji. 23 latek niestety był kolejna ofiara tego że nasz klub nadal jest pół-profesjonalny co w połączeniu z złym stanem finansów sprawia że awans o którym przed chwilą pisałem może nie jest jakoś specjalnie zagrożony ale już przyszłość całego klubu jak najbardziej.

 

BEF670D813D86BA0CC8B1A701935B19A08A990DF

 

9BD63119F3B9E6A1050911F04AA77E1357C9E585

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.03.2020 o 09:04, jmk napisał:

 

Bo jak sie gra na takich dodatkach to trzeba zaznaczac wygeneruj pilkarzy do grywalnych klubow :)

Tak jak pisałem, zacząłem sobie nową karierę Stilonem z opcją, którą zasugerowałeś. Zrobiłem te same transfery. I teraz możemy sobie porównać efekty tej zmiany:

 

stilon-i-stilon-2.jpg

Zagadka: która tabela przedstawia karierę z dodaniem do klubów wygenerowanych piłkarzy?

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, jmk napisał:

A to ciekawe :D Przydałby się test jakichś 2-3 sezonów.

 

Tylko komu by się chciało?  :P

 

Patrząc po sejvach to dokładnie 7 dni zajęło dojście do daty 8 XI 2019.... a ja juz nie mogę doczekać się awansu do III ligi

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei zrezygnuje z Nowej Zelandii, okazało się że ichniejszy najwyższy poziom rozgrywkowy wzorowany jest na MLS i z tej ligi ani się nie spada ani do niej nie awansuje. Nie sprawdziłem tego oczywiście przed sezonem, także pomimo wygranej w "ekstraklasie" to i tak pozostaniemy na tym samym szczeblu.

Myślę teraz nad albo kontynuowaniem kariery na Wyspach Owczych(Islandia i WO to moje ulubione ligi w FM <3) albo też nad zaczeciem nowej kariery w niższych polskich.

Ew. jakby się komuś chciało, to chętnie wysłucham ew. propozycji co do ligi do której powinienem przejść :).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Początek pierwszego sezonu w FM 2020 był w kratkę, niełatwy, ale teraz z zespołem siedzimy już na plecach liderowi w Vanarama National League North, a ja sam przypomniałem sobie dobrze fajny klimat 6. ligi angielskiej ;)  Coraz lepiej rozumiem już różne rozwiązania taktyczne, które jeszcze tydzień temu były dla mnie czarną magią i stosowałem je na przysłowiowego czuja. Może właśnie dlatego forma mojego zespołu wzrosła na tyle, że mamy (heh, nawet nie pisząc opka utożsamiam się z prowadzoną przez siebie drużyną) już nawet otwartą serię kilku zwycięstw z rzędu :)  Ujawnił się już nawet niezły dzik w zespole, niejaki Austin Samuels, który niemal w każdym meczu strzela gole i asystuje. Pod względem frajdy z gry jestem zadowolony, że FM 2020 nie odbiega w żaden sposób od FM 2006, a nawet dzięki różnym nowościom i znacząco rozszerzonej otoczce przewyższa moją ukochaną dotychczas wersję. Tutaj świat gry poza meczami jest żywszy, więcej się dzieje. Jest więcej artykułów prasowych, pojawiają się imienne komentarze kibiców na mediach społecznościowych, konferencje prasowe, bezpośrednie interakcje z piłkarzami.

 

Wiem, że dla was do jest norma, ale ja nadal się tym zachwycam :D

 

Nareszcie nie ma tutaj absurdalnych żółtych kartek, które były dla mnie jedną z bolączek 2006. Tam normalką było karanie żółtymi kartkami w 2. minucie meczu za drobny faul na środku boiska, a gdyby nasi rządzący równie łatwo i szybko zamykali granice, jak sędziowie w 2006 sięgali po żółte kartki, dziś nadal nie mielibyśmy COVID-19 w kraju. Z kolei w FM 2020 na żółtą kartkę już naprawdę trzeba zasłużyć konkretniejszym faulem, a do tego na samym początku spotkań w zasadzie ich nie obserwuję.

 

Zauważam też to, na co skarżyło się wielu graczy, a mianowicie niebotyczne marnowanie stuprocentowych sytuacji, aczkolwiek u mnie problem nie ma aż takich rozmiarów, póki co. Owszem, gdy jeden z moich napastników dostaje dobre podanie, dzięki któremu wybiega za linię obrony i rusza sam na sam z bramkarzem, spokojnie czekam na strzał w golkipera lub obok bramki, który oczywiście pada, ale już w mniej oczywistych sytuacjach, gdy piłka trafia do mojego osamotnionego napastnika w wyniku zamieszania pod polem karnym rywala, piłka przeważnie ląduje w bramce bez większego problemu. Zatem zgrzyt jest, ale nie aż tak straszny, jak malowali to inni gracze. Jak na razie, przynajmniej. Na plus w tej sytuacji zasługuje to, że problem jest obustronny, czyli nie tylko moi zawodnicy strzelają w bramkarzy w pojedynkach 1 vs 1, ale to samo jest pod naszą bramką. Sprawiedliwie zatem.

 

Mam jedno pytanie do osób lepiej obeznanych z nowymi Football Managerami, bo dosyć mnie to zaskoczyło po przesiadce z 2006. Dlaczego nie mogę podejrzeć skrótów lub goli z meczów w innych ligach lub np. w eliminacjach do Mistrzostw Europy? Myślałem, że zwyczajnie nie potrafię znaleźć odpowiedniej opcji/przycisku, ale przeszukałem wszystko i nadal mogę obejrzeć jedynie statystyki spotkań, bez skrótów.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.03.2020 o 12:57, Nigel napisał:

Zgadza się. Jak widać różnica jest dość problematyczna :P

Jak widać Stilon i Warta dosyć "przypakowane" są w 4 lubuskiej skoro powtarzają się na dwóch pierwszych miejscach.

 

Teraz mam zagwozdkę, którą karierę kontynuować ?

Ostatecznie wybrałem tę drugą karierę z dodanymi zawodnikami i było to dobre posuniecie :P

Niezłe jaja co?ale-jaja.jpg

 

Kto tak przepakował Stilon? W poprzednich rundach odprawiłem z kwitkiem Podbeskidzie i Arkę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Witam, zacząłem grać w FM2020 z dodatkiem lig polskich do ligi okręgowej. Tworząc karierę mogę wybrać wszystkie kluby z dodatku. Jednak tworząc własny klub jest tylko widoczna Ekstraklasa i 1 liga. Czy ktoś wie jak temu zaradzić żeby tworząc własny klub były widoczne też do wyboru niższe ligi... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Chyba czegoś nie rozumiem... Jak to jest, że nie mogę zaproponować kontraktu na prawie Bosmana absolutnie żadnemu zawodnikowi, któremu w czerwcu kończy się umowa z jego klubem, podczas gdy inne kluby na potęgę próbują podbierać mi piłkarzy i nie muszą najpierw składać oferty klubowi, tylko od razu mogą rozmawiać z samym zawodnikiem?

Odnośnik do komentarza

W Anglii kluby mają "dżentelmeńską umowę" i nie proponują kontraktów zawodnikom, którym profesjonalne kontrakty wygasają w końcu czerwca, i chyba dopiero właśnie  w czerwcu, na miesiac przed końcem, ta umowa nie obowiązuje. A co do Twoich piłkarzy - jeśli dalej grasz w Conference North/South, i masz graczy na kontraktach amatorskich, to mogą Ci ich podkradać, kiedy im pasuje, tak samo, jak i Ty możesz zawsze namawiać do gry u siebie takich graczy. 

Odnośnik do komentarza

Wszyscy moi zawodnicy byli na kontraktach w pełni profesjonalnych. Być może to kolejny błąd w podstawce, na który wcześniej nie zwrócono uwagi. Mam nadzieję, że w oficjalnym patchu jest to poprawione.

 

W tym momencie jednak chwilowo nie ma to już znaczenia, bo właśnie zapisana gra nie została wczytana ;)  Nie zdążyłem dokończyć nawet pierwszego sezonu (luty 2020), a szkoda, bo wdarliśmy się już na fotel lidera Conference North, a postawa zespołu na boisku była wprost fenomenalna. Dobrze, że nie pisałem na tym save'ie opowiadania, bo chyba szlag na miejscu by mnie trafił. Nie robiłem dotąd kopii save'a, bo nie sądziłem, by scrashował się tak szybko. Przyznam, że to jest frustrujące - kilkanaście lat i mnóstwo wersji Football Manager do przodu, a SI nadal nie potrafi poradzić sobie z problemem nagłego crashowania save'ów.

 

W zasadzie już dosyć poznałem grę, w tym ostatnim czasie klikałem wszędzie już z rozpędu, nie szukając niczego przez dwie godziny. Sprawy taktyczne też już dosyć łapię, tak samo jak instrukcje zza linii bocznej, zmiany, instrukcje odnośnie rywali. Z jednej strony mam zamiar stworzyć nowego save'a, by dla pewności pograć jeszcze trochę testowo (tym razem np. w innej lidze), z drugiej jednak kusi mnie, by zacząć opka ;)

 

 

EDIT:

Dobra, jednak Sports Interactive ma u mnie plusa ;)  Właśnie znalazłem w folderze na save'y plik o nazwie "last save overwrite support", którego próba wczytania w uruchomionym FM zakończyła się sukcesem ;)  Straciłem "zaledwie" jedną konferencję przedmeczową, więc mogę uznać, że jeżeli nawet save'y nadal się crashują, to nareszcie funkcjonuje sprawny system zabezpieczeń (pamiętam, że w starych FM'ach nawet wybór zapisu do trzech plików nic nie dawał, ponieważ crashowały się wszystkie trzy).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...