Skocz do zawartości

FM 2020 - fristajlowy kącik dyskusyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Musze powiedzieć, ze coś namieszali w tych łatka. W styczniowej niby poprawili 1 na 1 i muszę powiedzieć, że jak grałem Widzewem w II lidze to nawet napastnicy wykorzystywali te sytuacje. Jak miałem 3-4 w meczu to jedna a czasem nawet dwie wykorzystali. Po awansie do I ligi i Lutowej łatce niby transferowej cos napsuli w Enginie meczowym... co prawda prowadzę w tabeli moim Widzewem, ale UWAGA!!! w ciągu 20 kolejek miałem około 40 sytuacji sam na sam i napastnicy nie strzelili żadnej...podkreślam ŻADNEJ bramki w tych 100% sytuacjach. Padają gole po dośrodkowaniach, po strzałach z dystansu i stałych fragmentach. Nawet jakieś farfocle po kopaninie w polu karnym, a raz nawet Gutowski zabawił się w Benzeme i zrobił z bramkarza przeciwnika Kariusa z finału LM.  Ale skuteczność 1 na 1 jest ZEROWA, NULL, 0%. No przecież coś tu nie gra. Zauważyłem też, że nawet jak nakazujesz grać środkiem z podaniami miedzy obrońców, ale formacja jest bardziej pod skrzydłowych to 90% akcji w meczu i tak idzie skrzydłami. Kolejna sprawa to dośrodkowania i podania do lepiej ustawionych zawodników. Moi skrzydłowi notorycznie ignorują kolegów z zespołu i polecenie by dośrodkowywać nisko. Cięgle walą wysokie dośrodkowania i najgorsze, że nie podają wzdłuż bramki do niepilnowanych kolegów(mają całkiem niezłą cechę współpracy).

Powiem tak jak na razie gra się przyjemnie bo wygrywam :D i ogólnie jak to FM, wciąga i jest głębia, ale te "detale" są irytujące.

Jak to wygląda u was?

Odnośnik do komentarza

Też zauważyłem, że znowu nie wykorzystują sam na sam. Dziwne, bo przez to mój Pellegri słabo będzie wyglądać na koniec sezonu jak tak zostanie :D . dziwi mnie też bardzo dużo strzałów i bramek z główki, nawet ze skraju pola karnego, i to przez Frana Trincao. Więc dziwne. Dośrodkowania, to jakie bym nie miał, to szły głównie górą i tak, więc mam mieszane.

Odnośnik do komentarza

Ok, szybki update. Po zimowej przerwie wygląda to lepiej. 6 meczy, 1 remis z Jagą(spadła w poprzednim sezonie) reszta 5 wygranych pod rząd. I pogrzebałem w taksie i przede wszystkim w treningu. Pierwszy mecz w rundzie wiosennej wygrałem 4:0 (2 gole Kity po sytuacjach sam na sam :) i dwa gole Gutowskiego z czego jedna po rajdzie i strzale w zasadzie w 100% sytuacji z delikatną asysta obrońcy ale wcisnął tego gola). W następnych meczach wyniki mniej okazałe ale jeszcze z 4 sytuacje sam na sam miałem wykorzystane. Mam wrażenie, że duże znaczenie ma trening "wykorzystania sytuacji". Do tej pory używałem domyślnych treningów i raczej nie modyfikowałem ich. teraz w każdym tygodniu staram się mieć przynajmniej jedną, a najlepiej dwie sesje z "wykorzystania sytuacji" i przynajmniej jedną ze "kreowania sytuacji" i wygląda to lepiej. Trenowałem też wykorzystywanie sytuacji w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Taktycznie odrobinę zmieniłem role(OP i Prawy skrzydłowy dostali Wsparcie zamiast Atak). Zespół gra jakby płynniej i wreszcie też więcej ataków jest środkiem boiska tak jak zakłada taktyka. Odnoszę wrażenie, ze jak ktoś ma duuuży problem z 1 na 1 to trzeba pogrzebać w taksie i treningu, ale....dalej uważam, że powinni to w jakimś patchu naprawić bo jest to skrajnie nierealne jak nawet ze średnią taksa i domyślnym treningiem napastnicy marnują praktycznie 100% sytuacji 1 na 1.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.02.2020 o 18:42, wish1115 napisał:

Jak sądzicie, czy odczuję duży przeskok między FM 18, w którego gram od premiery, a FM 20? Pytam, gdyż rozważam zakup najnowszej części.

Przeskok nie będzie ogromny, wszak ominiesz tylko jedną wersję. Nad czym się wahasz? 

Odnośnik do komentarza
Przeskok nie będzie ogromny, wszak ominiesz tylko jedną wersję. Nad czym się wahasz? 
Jest to kwestia rozpoczęcia nowej kariery. Zastanawiam się czy w stosunku do wersji z 2018 roku, pojawiły się na tyle istotne zmiany, aby przechodzić na nowszą część i zaczynać od zera. Zastanawiam się czy najnowsza odsłona serii jest tego warta.
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, wish1115 napisał:
11 godzin temu, Pulek napisał:
Przeskok nie będzie ogromny, wszak ominiesz tylko jedną wersję. Nad czym się wahasz? 

Jest to kwestia rozpoczęcia nowej kariery. Zastanawiam się czy w stosunku do wersji z 2018 roku, pojawiły się na tyle istotne zmiany, aby przechodzić na nowszą część i zaczynać od zera. Zastanawiam się czy najnowsza odsłona serii jest tego warta.

Teraz FM20 można kupić za nieco ponad 80 złotych. Poczekaj aż wyjdzie ostatnia łatka i kupuj. Według mnie warto, zmiany są na pozór powierzchowne, ale podczas gry zdecydowanie odczuwalne. 

Odnośnik do komentarza

Dodałem ligę customową Tonga i mimo względnie dobrej reputacji, to nie jestem w stanie dostać tam żadnej pracy :/. Cały czas dostaje wiadomości że już prawie na pewno jakiś klub mnie zatrudni ale finalnie nie dochodzi do żadnych konkretów.

 

Zrezygnowany postanowiłem dodać jakby nie patrzeć dosyć silną ligę jaką jest Nowa Zelandia.

Odnośnik do komentarza

W sumie to jedno kliknięcie w Edytorze załatwiło sprawę.

Długo się wahałem czy kupić FM 20 i przesiadać się z FM19 aż w końcu ciekawość wzięła górę nad rozsądkiem :P

Teraz tylko dylemat czy rozpoczynać wielką karierę Stilonem od IV ligi czy zacząć jakimś klubem z okręgówki. A może stworzyć klub od zera?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...