Skocz do zawartości

FM 2020 - fristajlowy kącik dyskusyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat walczę o awans do tych rozgrywek, także jak się uda to mogę napisać kilka słów.

 

No właśnie, wprowadzenie do pierwszego zespołu aż 3 zawodników w tym Diego Raposo w końcu zaowocowało tym że powalczyliśmy o najwyższe miejsca w lidze.

Zaledwie dwa punkty dzieliły nas od historycznego mistrzostwa kraju! Dwa razy udało się nawet pokonać hegemona na Węgrzech, głupie jednak wpadki z słabszymi drużynami sprawiły że zagramy tylko w lidze europy 2. Apetyt jednak na przyszły sezon są ogromne, niezbędnym jednak okazało się sprowadzenie napastnika, który może nam zagwarantować 20 albo i więcej bramek na sezon. Frank Martins, pomimo statusu niekwestionowanej legendy klubu będzie musiał się zadowolić jedynie miejscem na ławce. W jego miejsce udało się z darmowego transferu sprowadzić 20 letniego znakomitego napastnika z Tunezji, który ma być nową jakością z przodu na nadchodzący sezon.

 

Wspomniany Raposo zjadł dosłownie tą ligę, 550tyś zł zainwestowane w ściągnięcie tego zawodnika znakomicie się opłaciły! 10 goli i 16 asyst to kapitalny wynik! Priorytetem oczywiście będzie utrzymanie go w zespole.

 

F225A02743A7BEA383A81B560A006AC65809593C

9DF392A9C8154E9D92C40645242D6065E85D34A9

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

AI nadal głupsze niż 5 latek.

Klauzula dla klubów z ligi 100k, klauzula dla klubów z innych lig - 20mln.

Klub z ligi wpłaca klauzulę 100k, oprócz tego wpływa również oferta z za granicy opiewająca na 10 mln. AI oczywiście odrzuca 10 mln ofertę żądając wpłacenia 20. Cóż za realizm! 

Odnośnik do komentarza

Kolejny sezon ukończony, w końcu po 7 sezonach udało się zdobyć mistrzostwo Węgier! Kluczowym było zakontraktowanie Jelasiego, który ustrzelił łącznie 38 bramek w całym sezonie w różnych rozgrywkach, tym samym zgarniając większość najważniejszych nagród dla piłkarzy w tym kraju. Smutną wiadomością jest jednak to, że Tunezyjczyk już po jednym sezonie zdecydował się odejść do Chicago Fire za rekordowe 8mln zł. Na jego miejsce zatem znów musimy szukać nowego napastnika.

 

Słów kilka o Lidze Europy 2. Zacząłem te rozgrywki od 3 faz eleminacyjnych gdzie pokonałem Szachtior Karagande,  Ksanthi oraz Beita Jerozolima. Za awans do fazy grupowej dostałem 16mln zł co było ogromnym zastrzykiem gotówki. Za każde zwycięstwo w grupie natomiast otrzymałem 800tyś zł co przy 6 zwycięstwach, również mocno wzmocniło nasz budżet. Ogólnie zdominowaliśmy te rozgrywki pokonując Autrie Wieden, Dinamo Tibilisi oraz Sheriff Tyraspol. W kolnej rundzie jeszcze przeszliśmy Worskle i zatrzymaliśmy się dopiero na holenderskim Feyenordzie mimo że ogralismy ich u siebie 2-0. Tak czy inaczej była to fajna przygoda, który również dała nam bardzo mocnę pozycję finansową. 

 

Jednak jako że jest to kariera gdzie staram się podróżowac między różnymi klubami, to ten sezon najprawdopodobniej będziemy moim ostatnim. Ciągnie mnie trochę do Oceanii więc później to tam najpewniej będę szukał zatrudnienia.

 

87C0B8FF5BC9D26E90C01B8CDAA9FFCA2FA45766

A3B4E8ADBA4BD2F6245AA4ACB8F2591531518C6A

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

O proszę, siedem punktów przewagi nad wiceliderem :) Szkoda, że Ujpest spadł, to w końcu zasłużona marka na Węgrzech. A co do tej Europa Conference League, to jeżeli naprawdę będą występować tam takie kluby jak Szachtior Karaganda czy Sheriff Tiraspol, a nasze nie, to znaczy, że z polską piłką klubową jest naprawdę źle. Inna sprawa, że akurat łatwo to sobie wyobrazić :P

Odnośnik do komentarza

Panowie,

Mam problem.. nie mogę złożyć propozycji kontraktu zawodnikom na bazie prawa Bosmana (do zakończenia kontraktu mniej niż 6 miesięcy). Moim zawodnikom takie składają, a ja nie mogę zaproponować innym zawodnikom a FM karze mi najpierw złożyć ofertę klubowi. To jakiś bug czy po prostu inaczej się to robi niż standardowo?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, przybylok8 napisał:

Panowie,

Mam problem.. nie mogę złożyć propozycji kontraktu zawodnikom na bazie prawa Bosmana (do zakończenia kontraktu mniej niż 6 miesięcy). Moim zawodnikom takie składają, a ja nie mogę zaproponować innym zawodnikom a FM karze mi najpierw złożyć ofertę klubowi. To jakiś bug czy po prostu inaczej się to robi niż standardowo?

Zawodnik z jakiej ligi?

Odnośnik do komentarza

Hmmm mam takie pytanie. Czy zauważyliście po zainstalowaniu nowego patcha... dziwną nadreprezentację czarnoskórych newgenów z miejsc, gdzie raczej jest to mało prawdopodobne, do tego z imionami i nazwiskami wybitnie "białymi"? Niektórzy mi się wręcz... pozmieniali po instalacji patcha.

 

Mam nadzieję że to jakiś bug, że Alieksiej Tiurin, rodowity Rosjanin, jest czarny, a nie jakaś chora implementacja "dywersyfikacji rasowej" w grze?

 

P.S. Straszne w dzisiejszym świecie jest to, że nie napiszę tego na forum SI, bo bym dostał pewnie bana za wyimaginowany "rasizm"...

Odnośnik do komentarza

Najlepiej byłoby usunąć jakoś w kodzie zeby newgeny były tylko białe i tyle :D. ale fakt, ban by poleciał, bo dla nas to narusza realistyczną rozgrywkę, a dla nich to byłby już rasizm. Ja kontynuuje rozgrywkę więc w sumie nie zauwazyłem tego az tak, jak mi się coś rzuci to napiszę.

 

Edit: sprawdziłem i mam tak samo i Ci powiem,m że aż mnie to wkurwiło, bo wbijam w szkolke szachtara a tam wszyscy czarni, no ja napisze na si games, chuj, najwyzej pojdzie ban

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei zauważyłem że w krajach typu Gruzja, Litwa, Węgry...Pojawia się bardzo dużo newgenów z jakichś randomowych nacji jak USA, Anglia itp itd.

 

Ja rozumiem że turyści wpadli na wakacje i zostawili swoje ale cóż...No jakoś dziwnie to wygląda no i nie zauważyłem tego w wcześniejszych FMach.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Kraha napisał:

Najlepiej byłoby usunąć jakoś w kodzie zeby newgeny były tylko białe i tyle :D.

 

Przecież nie o to chodzi. :roll:

Teraz, Sensei napisał:

Ja z kolei zauważyłem że w krajach typu Gruzja, Litwa, Węgry...Pojawia się bardzo dużo newgenów z jakichś randomowych nacji jak USA, Anglia itp itd.

 

Ja rozumiem że turyści wpadli na wakacje i zostawili swoje ale cóż...No jakoś dziwnie to wygląda no i nie zauważyłem tego w wcześniejszych FMach.

 

Dotychczas newgeni z innych nacji pojawiali się wtedy gdy:

 

a) w sztabie jest ktoś z tego kraju

b) klub ma klub filialny z tego kraju

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...