Skocz do zawartości

FM 2020 - fristajlowy kącik dyskusyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Dla Ciebie przesiadka z 16 na 20 to będzie spory przeskok. Chociazby rezimy treningowe, taktyki, transfery, negocjacje kontraktowe, czy tez same role i czlonkowie sztabu szkoleniowego. Sam gameplay duzo sie zmienil. Dla mnie przesiadka z 19 na 20, to takiego wrazenia nie zrobila, ba, nawet na poczatku czulem, ze to krok w tylu i robione zmiany na sile. W sumie zdania dalej jakos bardzo nie zmieniam, ale staram sie przekonac do 20.

Odnośnik do komentarza

Jak to u was jest z nowym fmem? Czasem dostaje kurwicy patrząc na to jak trace bramki, po jakich akcjach i jak rozgrywaja sobie pilke przeciwnicy, a gdy porownuje to z gra mojej druzyny i z tym, ze 3/4 tych okazji, ktore mamy i ktore przeciwnicy zamieniaja na bramki, my celujemy w bramkarza albo obok. Napastnicy nie strzelaja jak powinni. Nie wspomne tego, ze moi obroncy nie potrafia dogonic przeciwnikow, a gdy juz to sie stanie to ciagle problemy z odbiorem pilki, w druga strone zas juz taki problemow u obroncow przeciwnikow nie widz (nie sa moze sprinterami moi obroncy ale na pewno naleza do szybszych). Jakies tipy, porady, uwagi?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Kraha napisał:

Jak to u was jest z nowym fmem? Czasem dostaje kurwicy patrząc na to jak trace bramki, po jakich akcjach i jak rozgrywaja sobie pilke przeciwnicy, a gdy porownuje to z gra mojej druzyny i z tym, ze 3/4 tych okazji, ktore mamy i ktore przeciwnicy zamieniaja na bramki, my celujemy w bramkarza albo obok. Napastnicy nie strzelaja jak powinni. Nie wspomne tego, ze moi obroncy nie potrafia dogonic przeciwnikow, a gdy juz to sie stanie to ciagle problemy z odbiorem pilki, w druga strone zas juz taki problemow u obroncow przeciwnikow nie widz (nie sa moze sprinterami moi obroncy ale na pewno naleza do szybszych). Jakies tipy, porady, uwagi?

Dołączam się od pytania kolegi wyżej. Jest to bardzo frustrujące gdy oddajesz po 30 strzałów w meczu, a przeciwnik 2 i to w dodatku on wygrywa spotkanie. Posiadanie piłki 60-40 na moją korzyść. Odnoszę wrażenie że bramkarze drużyny przeciwnej to same pająki. Polska ekstraklasa.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ale to jest akurat znak firmowy FM-a. Od lat zdarzają się mecze, że nasze drużyny oddają 10-15 razy więcej strzałów niż rywal, ale to my przegrywamy. Szkoda tylko, że przez tyle czasu nie zostało to w jakiś sposób naprawione.

 

Nie wiem jak Was, ale mnie w FM 2016 nieco irytuje to, że piłkarze często zmieniają szybko kluby. Nie raz i nie dwa widzę, jak dany zawodnik już po pół roku zmienia drużynę, a potem znowu za kolejny rok. Czy w nowszych managerach podobnie to wygląda ?

Odnośnik do komentarza

nie porównywałbym 16 do 20. U mnie standardem jest, że przeciwna drużyna kontratakuje (dziwnie ze to robia, gdzie przed chwila grali atak pozycyjny) i przerzucaja moja obrone idealnym podaniem do napastnika i niezaleznie od jego szybkosci, ucieka on moim obronca i mamy 1on1. to jest normalny widok. 50na50 ze trafi, zalezy od skilla snajpera. W druga strone jak takie cos wyjdzie to jak 5% wyjdzie to cud. Tak samo bezsensowne straty, bo twoj zawodnik potyka sie sam nieatakowany o wlasne nogi. ?napastnicy ktorzy strzelaja z kata zero zamiast podac. i wiele wiele innych. tutaj nawet jak masz 20 strzalow oddanych to problem zeby polowa byla celna. W druga strone tak to juz zle nie dziala, niestety.

 

Przyklad sprzed chwili. Mam kontratak, idziemy 3 na 2, Pietro Pellegri przy pilke, kryje go Sterling, i ten Sterling odbiera na luzie pilke Pellegriemu. Wloch stara sie ja odzyskac, ale Sterling go odpycha. No sorry.

Odnośnik do komentarza

30 strzałów a ile celnych? Ile stwarzacie sobie 100% sytuacji ? Jeżeli 60% posiadania, to ile z tego na połowie przeciwnika? I skąd te 60%? Z przerywanej gry? Czy rzeczywiście z rozsądnego utrzymywania się przy piłce? Może warto pokombinować jednak przy taktyke.

 

Pamiętajcie też że takie mecze zdarzaja się i w rzeczywistości. Jasne, FM ma to do siebie że robi tzw. FMowy 0-1 Ale zdecydowanie nie zdarza się to mecz, wyniki są względnie rozsądne.

 

Możecie również spróbować silniku beta, aczkolwiek wg. mnie nie ma jakichś drastycznych różnic.

 

U mnie np. pada dużo bramek po wrzutkach, mimo ze taktyka tego nie wymaga. Ciężko jednak abym winił taktyke albo chłopaków skoro gram w słabym węgierskim klubie, przyczyn takiej sytuacji może być mnóstwo i jakby mi to rzeczywiście turbo przeszkadzało to bym usiadł i nad tym popracował. Póki jednak to my strzelamy o jedną bramkę od przeciwnika to aż tak mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza

Napisałem, że jest np. po 20-30 strzałów, z czego tylko kilka jest celnych. Setek też mało, a gdy są to często w bramkarza strzał lub też obok bramki. Posiadanie 60% to faktyczne posiadanie, powolne przechodzenie przez każdą strefę boiska, więc wiadomo, że w środkowej strefie boiska będzie ono największe. Ja nie narzekam na to, że jebnąłem sobie taktyke i ma ona działać, a to się nie dzieje. Tylko na to, że właśnie widać działanie tego silnika z fm20. Mimo, że stwarzamy sytuacje, że bronimy się dobrze, to rywal i tak dochodzi do lepszych sytuacji bramkowych, niestety. Kolejny fm, w którym męczę się z rozpracowaniem tego, aby moi napastnicy strzelali więcej bramek, dużo więcej. Fakt, że u mnie strzela cała drużyna, to po rzucie rożnym, to po wolnym, to po karnych, wrzutki, strzały z dystansu i czasem te z kontry czy też jakieś strzały z pola karnego. Są też wrzutki z głębi czy z bocznych stref, ale to działa różnie. Prowadziłem kilka klubów i ciągle kombinuje w taktyce, czy to w ustawieniach, czy to w poleceniach dla zawodników. Nie narzekam, bo przegram mecz, czy kolejne 3 czy 5 z rzędu, bardziej o to, że silnik meczowy działa tak, a nie inaczej, o to, że mamy akcje, jak rywale, a mimo to, my nie strzelamy z CCC.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem tutaj żeby dyskutować że czyjaś taktyka jest lepsza albo gorsza, ale skoro u mnie takiej sytuacji nie ma to znaczy że z silnikiem jest wszystko wporządku?

 

Problemy z silnikiem są od ZAWSZE i trzeba sobie z nimi radzić. Niestety taka fmowa rzeczywistość.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No o taktykach powinno się tutaj również dyskutować i sobie doradzać :D ale tutaj za dużo chętnych ludzi do tego nie było nigdy. U Ciebie nie ma, a u wielu ludzi (przeglądam wiele stron anglojęzycznych i nie tylko) ten problem występuje i dużo ludzi na to narzeka. Fakt, część pobierze sobie takse gotową i hulają tak. Ja po prostu jestem ciekaw czemu to jest aż w takim stopniu.

Odnośnik do komentarza

Ale czego oczekujesz ? Że ktoś ci wyjaśni jak wygląda process deweloperski silnika meczowego? I doradzi ci jak go przepisać?

 

Wątpie żeby ktoś z tego forum miał jakiś wgląd w ten temat.

 

Masz kilka rozwiązań, cały czas kombinować z taktyką, zgraniem, składem meczowym etc.

 

Rozumiem twoją frustrację, miałem to samo...Kilkanaście wersji temu :).

 

 

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...