Skocz do zawartości

FM 2020 - fristajlowy kącik dyskusyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Temat 10 jest raczej mega rozległy i można by było spokojnie referaty pisać o ewentualnych plusach i minusach tego systemu.

 

Jednak jako osoba, która wprowadziła Windowsa 10 w średniej wielkości korpo to muszę przyznać że poza kilkoma systemami legacy, które z konieczności zostały na 7 to samo wprowadzenie poszło całkiem bezboleśnie.

 

Również skoro dla szarego użytkownika boost na wydajności był ewidentny to myślę że coś musi być na rzeczy. Choć tak jak wspomniałeś, przeciwnicy Win10 zaraz odbiją piłeczke 10 argumentami na temat supremacji 7 nad 10.

 

Jest niestety jeden niepodważalny argument, który powinien skłonić większość osób do migracji na Win10, czyli bezpieczeństwo. Już w pierwszy dzień po wygaszeniu wsparcia dla Win7, znaleziomo exploity bardzo groźne z perspektywy nawet szarego domowego użytkownika.

 

Wg. mnie zatem, pytanie nie brzmi czy migrować, tylko czemu tego jeszcze nie zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Sensei napisał:

Temat 10 jest raczej mega rozległy i można by było spokojnie referaty pisać o ewentualnych plusach i minusach tego systemu.


 

Jednak jako osoba, która wprowadziła Windowsa 10 w średniej wielkości korpo to muszę przyznać że poza kilkoma systemami legacy, które z konieczności zostały na 7 to samo wprowadzenie poszło całkiem bezboleśnie.


 

Również skoro dla szarego użytkownika boost na wydajności był ewidentny to myślę że coś musi być na rzeczy. Choć tak jak wspomniałeś, przeciwnicy Win10 zaraz odbiją piłeczke 10 argumentami na temat supremacji 7 nad 10.


 

Jest niestety jeden niepodważalny argument, który powinien skłonić większość osób do migracji na Win10, czyli bezpieczeństwo. Już w pierwszy dzień po wygaszeniu wsparcia dla Win7, znaleziomo exploity bardzo groźne z perspektywy nawet szarego domowego użytkownika.


 

Wg. mnie zatem, pytanie nie brzmi czy migrować, tylko czemu tego jeszcze nie zrobiłeś.

 

 

 

Czyli ogólnie polecasz Windowsa 10, jak rozumiem ? Ale załóżmy, że są osoby (bo pewnie są), które jak najdłużej posiedziałyby na "siódemce", nawet jeszcze ze dwa lata. Biorąc pod uwagę, że Windows 10 ma wsparcie do 2025 roku, to byłoby sens przenosić się na nowy system, który i tak za trzy lata straciłby wsparcie ?
 

Odnośnik do komentarza

Windows 10, wg. Microsoftu ma być już tylko aktualizowany a nie przeinstalowywany np na wyższą wersję typu Windows 11. Teraz mamy branche oraz różne wersje wydań, dla userów najważniejszy jest jednak numer wersji, np ostatni patch z listopada ma numerek 1909.

 

Wsparcie zatem dla Windowsa "10" będzie dużo dłuższe niż do 2025, przynajmniej na razie. Microsoft lubi zmieniać zdanie.

 

I powtarzam jeszcze raz, czekać z upgradem jeszcze dwa lata to pomysł naprawdę mocno ryzykowny biorąc pod uwagę skalę dziur, które przez ten czas nie zostaną w żaden sposób załatane.

Odnośnik do komentarza

tak na marginesie, to nie jest odpowiedni temat na tego typu dywagacje :D

 

wracając do tematu właściwego, to irytuje mnie w chuj ta wersja i celność strzałów oraz podań moich zawodników. To jest tragedia, że potrafimy stworzyć kilkanaście akcji, a żadnej nie wykorzystać. Potrafię dominowac spotkanie z mocniejszymi rywalami, a i tak je przegrać, gdzie oni wyprowadzą dwa ataki i oba zakończą bramką. Jakieś sprawdzone rozwiązania? polecenia dla piłkarzy? itp? Bo robi się to mega irytujące. Najbardziej, gdy w okresie przygotowawczym i w meczach eliminacyjnych do pucharów wszystko wychodzi jak nalezy, a w meczach o stawke nagle moi podopieczni zapominaja jak to sie kopie w pilke... Nie wspomne juz o bramkarzu, ktory puszcza wszystko jak leci, a predzej nawet nie bylo mowy o tym, zeby pilka zatrzepotala w siatce za jego plecami.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Sensei napisał:

Windows 10, wg. Microsoftu ma być już tylko aktualizowany a nie przeinstalowywany np na wyższą wersję typu Windows 11. Teraz mamy branche oraz różne wersje wydań, dla userów najważniejszy jest jednak numer wersji, np ostatni patch z listopada ma numerek 1909.



 

Wsparcie zatem dla Windowsa "10" będzie dużo dłuższe niż do 2025, przynajmniej na razie. Microsoft lubi zmieniać zdanie.



 

I powtarzam jeszcze raz, czekać z upgradem jeszcze dwa lata to pomysł naprawdę mocno ryzykowny biorąc pod uwagę skalę dziur, które przez ten czas nie zostaną w żaden sposób załatane.

A jak mój komputer ma już 10 lat, to chyba średnio opłaca się kłaść nowego Windowsa ? Lepiej chyba kupić nowy komputer.

 

No i właśnie ciekawi mnie, jak spisuje się aktualnie Windows 10, po pięciu latach i tych wszystkich aktualizacjach

 

Odnośnik do komentarza

Ja bym też tak nie straszył tym działaniem Win 7 bez aktualek ;) Win XP jeszcze funkcjonuje w wielu miejscach przecież np... w bankomatach (euronet?) czy firmach. Dobry antywir to podstawa. Z drugiej strony nie bójcie się 10, mimo wad jest bardzo fajnym systemem, ale coś jak nowy FM - jest bardziej pod "przeciętnego użytkownika".  Jak macie zbyt stary sprzęt to tanim sposobem jest:

 

a) upgrade win7 do 10 (można można)

b) wymiana dysków na ssd

c) poleasingowy komputery/laptopy

 

 

Odnośnik do komentarza

Może faktycznie przenieśmy to do odpowiedniego działu, bo ja próbuje jeszcze nawiązywać do FMa ale jest co raz trudniej :).

 

No i mam wrażenie że dyskujemy w okół tezy, której ja nie postawiłem. Np. nikt nie mówił o wirusach.

 

Ja po prostu, firmie, którą bym wspierał nie mógłbym zapewnić 100% supportu w przypadku korzystania z tak starego systemu i nalegałbym na migrację na wyższa wersje, oczywiście przedstawiając zagrożenia płynące z wypadnięcia z supportu i ewentualnie plan na migrację.

 

Jeżeli by jednak klient nalegał bo "legacy" no to oczywiście że się odcina co tylko można, aby spróbować zapewnić jakiekolwiek bezpieczeństwo a sobie spokojne noce :).

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, jmk napisał:

Działa Wam logowanie do YouTube?

 

Tak, działa. Specjalnie sprwadziłem, bo nigdy tego nie używałem :D

 

Pytanie z innej beczki. Mam w zamyśle rozpocząć karierkę na niższych szczeblach włoskiej piłki. Stąd pytań kilka. Mianowicie, jak się mają dodatki lig co do rzeczywistości (research graczy, wartości klubów, sztaby, zawodnicy itp)? Jakie dodatki polecacie (fajnie jakby były linki) do właśnie takiej rozgrywki (fixy, kitsy, logosy, ligi, itp) oraz jakie ligi dodatkowo wczytywać żeby mieć dość spory zakres działania w niższych ligach (całego świata nie da rady ogarnać mój laptop)?

 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, jmk napisał:

Ja mam info, że aplikacja nie została zweryfikowana czy jakoś tak, na dwóch kontach google.

 

Teraz spróbowałem ponownie, widocznie za wcześnie Ci odpisałem, ponieważ komunikat mam taki sam.

Logowanie się przez Google w tej aplikacji jest tymczasowo wyłączone
Jeszcze nie zweryfikowaliśmy tej aplikacji pod kątem Logowania przez Google.

 

 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz chyba w historii zarząd zgodził się ze mną i odrzucił wg. mnie niezadowalającą ofertę finansową za mojego zawodnika :o

 

D77BBADFEEA8CD04FEDAC524803ACBBC28106603

 

Edit:Kolejna oferta i tym razem zarząd już nie pytał mnie o zdanie :D. Lillian Laplace-Palette który w dwóch sezonach uzbierał 48 spotkań, 17 bramek i 19 asyst odszedł za 650tyś zł do pierwszoligowca Haladas.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...