Skocz do zawartości

FM 2020 - fristajlowy kącik dyskusyjny


Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, mpenza84 napisał:

Cześć. Mam problem. Dyrektor sportowy kupuje sobie zawodnika do U18 i oferta została zaakceptowana przez klub tego piłkarza. Na górze po prawej mam informację "konieczna reakcja" na czerwono. Nie mam jednak czego kliknąć żeby w jakikolwiek sposób zareagować. Jedyny sposób żeby przejść dalej to wejście w profil tego piłkarza i w zakładce kontrakt, wycofanie kontraktu. Nie chcę jednak tego robić bo to całkiem niezły talent. Spotkaliście się z czymś takim?

Chciałem wrzucić grafikę ale nie umiem. Nie wiem jak.

 

Najlepiej gdybyś jednak wrzucił grafikę obrazującą problem. Nie dasz radę wrzucić zdjęcia poprzez forum albo na przykład przez https://imgur.com/ ?

Odnośnik do komentarza

Witam,

takie pytanko, aktualna wersja gry to 20.2.3. Ja już dwa razy odinstalowałem i zainstalowałem grę i za każdym razem jak zaczynam grę jest napisane, że baza danych 20.1.0. Nie chce grac kolejny raz na starej wersji bo irytują strasznie sytuacje sam na sam. Sprawdzałem spójność plików gry i nic.

Odnośnik do komentarza

Panowie, potrzebuję pomocy.

Prowadzę Fenerbahce Stambuł i do pewnego momentu szło mi dobrze - w lidze miałem 8 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki, a potem coś się zacięło totalnie: 1 wygrana, 5 remisów, 4 porażki. Nie wiem jaki jest powód takiego kryzysu! Kontuzji nie mam, nikogo nie sprzedałem z drużyny.

Gram 4-2-3-1 szeroko, ale np. na wyjeździe z Besiktasem zagrałem płynnym kontratakiem i mentalnść ostrożna i jaki efekt? 0:4 przegrałem. Próbuję coś zmienić, ale to nie pomaga. Komputer się na mnie uwziął czy co?

Jak wyjść z tego bagna? Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.12.2019 o 15:16, Pulek napisał:

Niestety nic te zdjęcie nie mówi. A jak klikniesz przycisk "konieczna reakcja" to nigdzie Cię nie przenosi?

 

No i zobacz, czy w transferach nie masz opcji potwierdzania transferu.

No właśnie nigdzie nie przenosi. Wygląda tak jakby chcieli żebym potwierdził transfer ale nie ma gdzie tego zrobić.

 

W transferach mogę jedynie anulować ofertę. Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.12.2019 o 17:39, KedaRson8 napisał:

Witam,

takie pytanko, aktualna wersja gry to 20.2.3. Ja już dwa razy odinstalowałem i zainstalowałem grę i za każdym razem jak zaczynam grę jest napisane, że baza danych 20.1.0. Nie chce grac kolejny raz na starej wersji bo irytują strasznie sytuacje sam na sam. Sprawdzałem spójność plików gry i nic.

Wersja gry, a wersja bazy danych to dwie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem pierwszy sezon FM2020 i sam nie wiem co sądzić. Wydaje mi się że od wersji 2018 poziom trudności znacznie się obniżył, nie wiem czy to próba zachęcenia nowych graczy czy też moje subiektywne odczucie. 

 

Szybkie pytanie do graczy śledzących forumsi:

widzę w tym temacie wiele odniesień do sytuacji 1na1. Po sezonie gry wydaje mi się że wiem o co chodzi (mam średnio 5 do 10 nietrafionych 1na1 clear cut chance na mecz),

 zastanawia mnie czy jest to znany bug nietrafiania tych sytuacji przez napastników czy raczej bug graficzny przedstawiający sytuacje inne niż ccc jako sytuacje klarowne. Czy ktoś z SI odniósł się do tej kwestii? 

Strasznie dziwnie się to "ogląda", podobnie jak dziwne zachowania skrzydłowych, górne piłki nad obrońcami czy niezrozumiałe zmiany nastawienia AI na defensywne w meczach w których powinni grać ofensywnie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.12.2019 o 17:39, menadżerek napisał:

Panowie, potrzebuję pomocy.

Prowadzę Fenerbahce Stambuł i do pewnego momentu szło mi dobrze - w lidze miałem 8 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki, a potem coś się zacięło totalnie: 1 wygrana, 5 remisów, 4 porażki. Nie wiem jaki jest powód takiego kryzysu! Kontuzji nie mam, nikogo nie sprzedałem z drużyny.

Gram 4-2-3-1 szeroko, ale np. na wyjeździe z Besiktasem zagrałem płynnym kontratakiem i mentalnść ostrożna i jaki efekt? 0:4 przegrałem. Próbuję coś zmienić, ale to nie pomaga. Komputer się na mnie uwziął czy co?

Jak wyjść z tego bagna? Macie jakieś pomysły?

Zapewne ta wersja FM ma taką samą przypadłość jak poprzednie, co doprowadzało mnie do szewskiej pasji  - zauważyłem, że bez względu na sytuację w klubie, która może być idealna, jak gra załaduje się sejwem pod "ciemną gwiazdą" to prawem serii wszystko idzie źle. Np. jak masz zespół-cud, ogrywasz wszystkich i sobie ułożyłeś idealnie skład, to gdy zasejwujesz a potem załadujesz np. nastepnego dnia grę, to często gra daje nagły downgrade i drużyna gra patałachowato jakby byli ostatnimi łamagami. Ja jak w pierwszym meczu po zaloadowaniu widzę, że pierwszy mecz idzie beznadziejnie i zupełnie nieadekwatnie do tego co było dotychczas to załadowuję sejwa jeszcze raz. Wtedy jest normalnie. Nie wiem jak to nazwać, może powiecie że to przesąd, ale moja obserwacja sprawdza się od kilku lat i wersji. Tak jakby gra dodawała losowo czynnik pecha, albo resetowała dorobek formy i morale drużyny.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Zyga_Chodecki
Hmmm.... Ciekawa teoria. Rzeczywiście coś w tym może być. Mi gra rzeczywiście czynnik pecha/nieszczęścia ustawiła tak, że nie idzie wyjść z tego kryzysu i jest to bardzo frustrujące dla mnie.

Odpaliłem ostatniego sejwa przed ostatnim meczem, który przegrałem 1:3 na wyjeżdzie i ten mecz rozegrany ponownie też przegrałem z tym że 0:1 (zmieniałem taktykę z 4-2-3-1 szeroko na 5-4-1 diament).

Z tego co piszesz musiałbym chyba odpalić sejwa sprzed 9-10 kolejek, bo wtedy zaczęły się te moje nieszczęścia, a tego sejwa już nie mam, bo zastąpiły go kolejne.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze mam dwa takie problemy:


1. Zawodnikowi rywala ligowego kończy się kontrakt 30.06.2020 r., w grze mam już marzec 2020 i nie mogę zaproponować mu kontraktu. Jest tylko napisane, że mogę złożyć ofertę kupna jego klubowi. Z tym, że po co mam płacić za tego zawodnika 1,5 mln euro skoro w lipcu mogę mieć go za darmo?


Z innymi zawodnikami obcych drużyn też nie mogę podpisać kontraktu, mimo że kończą im się 30.06.2020 r. O co tu chodzi???
----
2. Kilku zawodnikom z pierwszego zespołu dałem dyspozycję, że mogą grać w meczach U-19. Ale gdy chcę, aby już NIE grali w tych spotkaniach to mogę jedynie zmienić im opcje, aby grali np. 20 lub 45 min.


Jak zrobić, aby NIE byli dostępni dla drużyny U-19?

Odnośnik do komentarza

Co do tego pecha - niestety zawsze tak jest nawet jak masz super ekipę, czasem jeden mecz nie wyjdzie i idzie seria cienka .. najgorzej jak wychodzi gdy walczysz o puchary - ja tez tak miałem jak grałem Fiorką - szło szło, nagle cyk kilka meczów kiepskich szczególnie z cienkimi druzynami i lipa i albo wracasz do poprzedniego save albo liczysz ze cie nie zwolnią bo nie spełniłeś warunków kontraktu.

Odnośnik do komentarza

Witam szanowne grono ;)

Chciałbym was serdecznie zaprosić do gry w FM20 online mianowicie karierę online jeśli dla kogoś granie offline jest już za łatwe to od razu powiem że online to przepaść i dopiero tu można sprawdzić kto tak naprawdę jest dobrym menago w tej grze.

 

Ogólnie na ten moment zbieram ekipę by zacząć hostować swoją kolejną karierę online, ostatnio graliśmy w Polsce, a jeszcze wcześniej w Bundeslidze ;)
Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam serdecznie.

 

Do usłyszenia

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...