Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem postawić sobie jakieś wyzwanie w FM2019 i opisać karierę na łamach tego forum. Można powiedzieć, że będę wykonywał coś w stylu Hexagon Challenge. Zaczynam od totalnego zera. Bez pracy, bez żadnych kwalifikacji i bez żadnego doświadczenia. Od razu zaznaczam, że nie gram na zasadach hardcore, ale też nie korzystam z udogodnień typu edytor:_confused:. Sprawdzimy jak mi to wyjdzie.

 

Jak to bywa w takich przypadkach najlepiej zacząć od Oceanii, więc tam rozpocząłem swoje poszukiwania. Miałem do wyboru ligi z takich krajów jak Fidżi, Nowa Kaledonia, Nowa Zelandia, Polinezja Francuska oraz Wyspy Salomona.

 

Na początku myślałem o jakiejś niższej lidze w Nowej Zelandii, ale okazało się, że w pewnym momencie nie ma tam już możliwości awansu do najwyższej ligi. Przeglądając kluby z innych krajów, w których jest wakat na stanowisku menadżera, trafiłem na drużynę, która przyciągnęła mnie swoją nazwą i złożyłem swoją aplikację. Udało się.:) 14 lipca zostałem menadżerem klubu z S-League. Można zgadywać.

 

Mój profil:

98hu82juif1c_t.jpg

 

Najpierw może trochę o Wyspach Salomona, aby wczuć się w klimat.

 

200px-Coat_of_arms_of_the_Solomon_Island

piękny herb

 

 

Jest to grupa wysp tworzących jedno państwo. Kraj ten położony jest na południowym Pacyfiku. Stolicą kraju jest Honiara. Jest to państwo narażone na ataki różnych sił natury, chociażby tajfuny. Region jest także aktywny wulkanicznie, z występującymi często wstrząsami, które mogą powodować tsunami. Takie ostatnio miało miejsce w 2007 roku. Powierzchnia całkowita państwa to 28450 km2. Zdecydowana większość ludności przynajmniej częściowo utrzymuje się z rolnictwa, rybołówstwa i leśnictwa. Kraj musi importować większość produktów przemysłowych i petrochemicznych. Wyspy posiadają bogate, ale nieeksploatowane złoża cynku, ołowiu, niklu i złota.

4c9gy0gcv8h3_t.jpg

rajskie klimaty

 

Kilka ciekawostek:

1.       Kraj ten jest 11 razy mniejszy od Polski.

2.       Wyspy Salomona składają się z 992 wysp.:_eek:

3.       Płaca minimalna wynosi 4 dolary (około 1,96 zł) za godzinę(dane sprzed 10 lat, więc pewnie trochę się zmieniło).

4.       Najwięcej pije się piwa – 81%, następnie spirytus – 17%, oraz wina – 2%.:impreza:

5.       W kraju tym jest ruch lewostronny.

6.       Najniższa temperatura: 16,6 °C zmierzona została w Honiara.

7.       Najwyższym szczytem jest Balbi, 3123 m n.p.m.

 

240px-Flag_of_the_Solomon_Islands.svg.pn



Na razie tyle w ramach wstępu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Będzie lepiej. Sciągnę go do siebie.:crazy:

__________________________________________________________________

Mój research wskazywałby na to, że najpopularniejszym sportem na Wyspach Salomona jest beach soccer. Tamtejsza reprezentacja kilkukrotnie brała udział w Mistrzostwach świata, bez żadnych większych sukcesów. Za to odnosiła sukcesy w Mistrzostwach Oceanii, kilkukrotnie zwyciężając w tych rozgrywkach. Oprócz tego rugby siedmioosobowe, siatkówka plażowa czy lekkoatletyka... No i piłka nożna.

Wyspy Salomona nigdy nie brały udział w Mistrzostwach świata w piłce nożnej. Kiedyś było dosyć blisko, gdy w play-offach eliminacji do Mś przegrali w dwumeczu z Australią 0:6 i 1:5. Reprezentacja tego kraju nazywana jest  Bonitos. Od czego ta nazwa? Nie mam pojęcia, Być może od tuńczyków, które tak się nazywają i pływają po morzach oraz oceanach. Ewentualnie od drażetek o takiej nazwie…
 

Federacja została założona w 1978 roku, a po 10 latach swojej egzystencji przystąpiła do organizacji światowej oraz kontynentalnej. Największymi rywalami The Bonitos są oczywiście niedalecy sąsiedzi, takie potęgi jak Fidżi, Vanuatu czy Nowa Kaledonia…. Ale tak na poważnie w tym gronie znajduję się także Tuvalu Nowa Zelandia oraz Australia. W rankingu FIFA zajmują oni 144 miejsce. Stadion Narodowy, na którym rozgrywane są mecze reprezentacji nosi nazwę Lawson Tama Stadium i może pomieścić 30 tysięcy widzów. FM wskazuje, że gra na nich także masa zespołów klubowych, w tym ten, który prowadzę ja.

 

Piłkarze z Wysp Salomona niechętnie opuszczają swoje strony. Większość to totalni amatorzy grający w swojej krajowej lidze. Jest jednak kilku rodzynków, którzy zapuścili się w tak dalekie krainy jak wspomniana już Nowa Zelandia. Byli też tacy, którzy próbują sił w takim kraju jak Papua-Nowa Gwinea. Obecnie najlepszym piłkarzem pochodzącym z Wysp Salomona jest według mnie Micah Lea’alafa(27/SOL) występujący w Auckland City na pozycji pomocnika. 

 

714a250cf2827.jpg

Profil najlepszego piłkarza z Wysp Salomona.

 

Jeśli chodzi o S-Ligę... Jest to najwyższa liga rozgrywkowa w tym kraju. W lidze jest 8 zespołów, które grają ze sobą 2 mecze. Łącznie rozgrywane jest 14 kolejek. Czy to wszystko? Tak, to wszystko. Liga od początku grudnia do połowy sierpnia nie egzystuje. Ciekawe czy wytrwam z taką przerwą… W rankingu ligowym Oceanii, S-Liga jest na 7 miejscu, gdzieś pomiędzy drugą ligą Nowej Zelandii, a najwyższą klasą rozgrywkową Nowej Kaledonii. Cóż za fenomenalne towarzystwo.

 

eb784aca26453.jpg

Klasyfikacja lig krajowych OFC

 

Przejdźmy do spraw formalnych dotyczących naszej ligi. Zasady rejestracyjne - w składzie nie mogę zarejestrować więcej niż 6 obcokrajowców, a łącznie zarejestrowanych piłkarzy może być maksymalnie 35. Dwa pierwsze zespoły kwalifikują się do Ligi Mistrzów Oceanii(!), a także można przytulić za te miejsca niezły hajs. Jak na totalnie amatorski klub, myślę, że 150 lub 100 tysięcy to całkiem spoko. Do tego nie można z ligi spaść. Najlepszym zespołem w lidze są zdecydowanie Solomon Warriors FC. Maja najlepszą reputację w lidze i ciężko z nimi konkurować o ściąganie najlepszych zawodników. Ta drużyna to wielokrotny mistrz kraju i największy przeciwnik dla reszty pionków na tej szachownicy.

 

Solomon_Warriors_FC.png

Solomon Warriors FC

 

 

W kolejnej części przedstawiam klub i cały warzywniak jaki w nim mam. :war:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Kossa_FC_Logo_2013.png

 

KOSSA FC – tym klubem mam nadzieję zawojować Oceanię!

:crazy:
 

Nie są to aż takie ogórki, szczególnie jeśli patrzymy na to co dzieje się na krajowym podwórku. Klub powstał w 2004 roku, a już w 2008 roku był finalistą Ligi Misiów Oceanii. W 2011 roku zajęli natomiast 3 miejsce w krajowej lidze. No i to tyle z tych sukcesów. Gablota niestety stoi pusta. Niemniej, jest to jedna z lepszych drużyn w tej lidze, nie ma co ukrywać i moim obowiązkiem jest bić się o tytuł mistrzowski.

 

Klub jest totalną amatorką. Zastałem go tylko z asystentem, scoutem i fizjoterapeutą. To w sumie i tak nieźle. Zacząłem od kompletowania sztabu szkoleniowego, a następnie przyjrzałem się kadrze. Przyglądanie się długo nie trwało, bo w klubie było z pięciu „grywalnych” zawodników. Reszta była jakaś szara i niewyraźna… :_confused:

 

Solomon-Squad.jpg

 

W lipcu głównie zajmowałem się kompletowaniem kadry na najbliższe rozgrywki. Udało mi się ściągnąć tabun krajowych piłkarzy i w miarę ich wyselekcjonować. Oto wstępna kadra na ten sezon:

 

BRAMKARZE(imię i nazwisko, wiek, obywatelstwo):

Severino Aefi(47/SOL) – 15-krotny reprezentant kraju i jeden z najstarszych zawodników na kontynencie. Częściej rzuca się już na kanapę niż na piłkę. U mnie będzie rezerwowym. Nie ma co dziadka już eksploatować.

Fred Hale(39/SOL) – w porównaniu do Severino, Fred jest w kwiecie wieku. W porównaniu do Severino to jest to nieokrzesany młokos, który dopiero zapoznaje się z prawdziwym życiem. I prawdziwym futbolem. 13-krotnie reprezentował barwy swojego państwa. U mnie będzie podstawowym golkiperem, chociaż jego umiejętności także nie są wysoko cenione przez mój sztab szkoleniowy.

0062104e68f97.jpg

Yyy, tej obietnicy to nie pamiętam, żebym składał xD

 

OBROŃCY PRAWI:

Youri Charbonnier(28/SMA) – zawodnik jednego z najgorszych(o ile nie najgorszego) krajów świata jest u nas! Prawy obrońca mogący grać również na skrzydle z podaniami na poziomie 3 i dryblingiem 2. Chyba wiadomo dlaczego raczej będę go próbował na defensywie. Reprezentant Saint Martin posiada także francuskie obywatelstwo, ale odrzucił ofertę tamtejszej federacji i reprezentuje barwy kraju z Ameryki Północnej. Cóż za piękny ruch. Do tej pory był wierny barwom lokalnego klubu Junior Stars, gdzie przebywał od 8 sezonów.

Tome Faisi(35/SOL) – 36-latek może grać na prawej stronie jak i na środku obrony. Wg raportów to bodajże najlepszy prawy obrońca. 17-krotny reprezentant Wysp Salomona, w których barwach strzelił nawet bramkę, ale póki co szanse dla obu panów na granie w pierwszej jedenastce są równe.

 

OBROŃCY ŚRODKOWI:

Humphrey Dei(18/SOL) – będzie prawdopodobnie podstawowym środkowym obrońcą. Jeden z największych talentów w okolicy. Mimo 18 lat już dwa razy wystąpił w dorosłej reprezentacji. Nasza nadzieja na lepsze jutro.

Martin Ruhasia(21/SOL) – także młody zawodnik, jednakże mniej utalentowany. Prawdopodobnie będzie obserwował mecze z pozycji siedzącej. Jednak kto wie, może los wyznaczy dla niego ważniejszą rolę w niedalekiej przyszłości.

George Suri(36/SOL) – lider defensywy, skała nie do przejścia. Żywy posąg. Jeden z tych piłkarzy, których zastałem w klubie po jego objęciu. Wcześniejsza kariera tego zawodnika toczyła się na Nowej Zelandii. Najpierw East Coast Boys, które pewnie nic nikomu nie mówi. Później jednak trafił do Waitakere United, bardziej poważnego klubu, który występuje w tamtejszej najwyższej lidze rozgrywkowej. A ostatni klub w jakim grał to w ogóle szał. Było to dosyć sławne nawet na skale światową Auckland City. Rozegrał tam w przeciągu dwóch sezonów 14 spotkań. Było to jednak... 10 lat temu! Później zniknął, aż w końcu spadł nam z nieba.

55a0ab13a85a2.jpg

Arnold Keni(31/SOL) – zagrał raz w barwach kraju. Ile razy zagra dla naszego klubu? Nikt tego nie wie, ponieważ meczów zbyt wiele do rozegrania nie będzie, a ja nie mam za bardzo chęci by rotować składem.

 

OBROŃCY LEWI:

Jeffrey Bule(26/SOL) – kolejny reprezentant kraju. Nie ma zbyt dobrych opinii na temat jego umiejętności, ale być może będę musiał zadowolić się takim właśnie ogórkiem. Jeden z ciekawych wątków jego kariery jest taki, że sezon 2013/14 spędził w lidze... Vanuatu! Niestety nawet najstarsi górale z tego kraju nie wiedzą jak tam mu poszło.

Herby Magny(20/TCA) – jest to raczej skrzydłowy, ale być może cofnę go do obrony. Urodzony na Haiti w Cap-Haitien, jednak zdecydował się reprezentować barwy reprezentacji Turks i Caicos. Przyleciał na wakacje i postanowił zostać. jego poprzedni klub Full Physic wciąż na niego czeka… Jest także dwukrotnym reprezentantem swojego kraju. Chodzą plotki, że ma spory potencjał.

85529cf0019cb.jpg

 

Formacja defensywna przedstawiona. Co tu dużo mówić, większość z nich to parodyści, nawet jak na region, w którym urzęduję. Niedługo przedstawieni zostaną pomocnicy oraz golleadorzy. :ball:

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za dobre słowa. Mam nadzieję, że kariera będzie owocna dla mnie i ciekawa dla czytelników. :eusa_boohoo:

___________________________________________________

POMOCNICY:

Daniel Duarte(38/GIB) – legenda klubu Lincoln Red Imps. 5-krotny reprezentant Gibraltaru. Debiut zaliczył w 2013 roku w meczu przeciwko Słowacji. W ostatnim sezonie zmienił klub na Manchester United 62, gdzie rozegrał 9 spotkań. Nawet jak na ligę Wysp Salomona jest totalnym ogórkiem. Jego funkcja to rygiel defensywy :D chyba taki jak w tym memie, gdzie chrupek robi za rygiel do drzwi.

ad7ff125cbcf9.jpg

Rex Honu(20/SOL) – komisarz Rex obecnie mający półtorej gwiazdki, jednak z niezłym potencjałem. Rezerwowy, który może nie powąchać murawy. Nie ma w CV nic, co mogłoby przykuć moją uwagę.

Vaisua Liva(25/TUV) – kim jest Tuwalczyk? Obywatelem Tuvalu. Czym jest Tuvalu? Państwem w Oceanii posiadającym mniejszą liczbę mieszkańców niż Krasnystaw. Kim jest Vaisua Liva? Ponoć piłkarzem, sprawdzimy to. Przeszłość tego zawodnika jest nikomu nieznana.

9e2490c192d19.jpg

Joses Nawo(30/SOL) – to może być kluczowy zawodnik środka pomocy. Przybył do nas z Henderson Eels, a wychowywał się w jednym ze słynniejszych klubów na wyspach - Koloale FC. Jest to etatowy reprezentant kraju. Debiutował w 2011 roku przeciwko Vanuatu, a jeszcze w tym samym roku strzelił dla swojego kraju bramkę w meczu przeciwko Guamowi. Oby u nas też strzelał.

OFENSYWNI POMOCNICY/SKRZYDŁOWI:

Jordan Farquharson(19/BAH) – młodzieżowy reprezentant Bahama zmienił jedną słoneczną wyspę na drugą. Wcześniej był piłkarzem Western Warriors, ponoć baaardzo duzy talent jak na nasze warunki. Oby, oby! Podania na poziomie 12 i przyjęcie na poziomie 13 może tutaj zaowocować.

Joachim Rande(28/SOL) – napastnik, którego ja raczej będę testował na skrzydle, głównie na jego prawej stronie. Od sezonu 2009/10 do 2012/13 kopał się gdzieś z kiwi na Nowej Zelandii. Potem słuch po nim zaginął. Wrócił w 2019 roku i to już jego 3 klub w tym roku. W reprezentacji Wysp Salomona debiutował w 2013 roku przeciwko Haiti i był to jego jedyny występ w krajowych barwach. Prawdopodobnie było to też przy okazji jego pożegnanie z kadrą, bo umiejętności nie ma zbyt wielkich nawet jak na tę ligę.

James Naka(33/SOL) – 22-krotny reprezentant kraju będzie moim talizmanem na lewej stronie pomocy. Jeden z najlepszych w klubie. Wierzę w niego całym sercem! W reprezentacji zadebiutował już dosyć dawno, bo w 2007 roku, w meczu z amerykańskim Samoa, a pierwszą, i jedyną do tej pory, bramkę strzelił w 2011 roku przeciwko Tuvalu.

e08498b4f8c53.jpg

NAPASTNICY:

Joe Wang Miller(29/MNP) – 3 gole w 6 meczach dla reprezentacji o ciekawej nazwie Mariany Północne. Zaczynał jeszcze w XX wieku w Chinach, w Tianjin Teda. Po tym jak nie zadebiutował w barwach tego klubu załamał się nerwowo i 8 lat nie widzieliśmy go w żadnym klubie. Urodzony w Chinach zawodnik wyruszył w poszukiwaniu swoich korzeni i zaczął grać w klubie MP Utd. Następnie kolejny egzotyczny kierunek – Guam, gdzie reprezentował barwy Guam Shipyard. Po dwóch sezonach wrócił jednak na Mariany i zdecydował, że będzie reprezentował barwy tego zacnego państwa. Piękna historia.

5f376dd4c44ff.jpg

Abraham Iniga(38/SOL) – no niestety, nie ma tak ciekawej historii jak Miller. U mnie raczej jej sobie nie wzbogaci.

Godwin Bebeu(29/SOL) – 2 gole dla Wysp Salomona w 6 występach. Będzie rywalizował z Millerem o miano pierwszej strzelby. Czy to on będzie salomońskim Grzesiem Piechną? Mam nadzieję. Karierę zaczynał na Nowej Zelandii w anonimowym klubie Waikato. Później wyruszył na Wyspy Salomona i po występach w lokalnym klubie Rangers postanowił skorzystać z mojej oferty.

Sami przyznacie, ze pakę mam nie z tej planety. Dobrze... wszystko zostało już przedstawione, więc pora zaczynać sezon ligowy. :faja:

Odnośnik do komentarza

LIPIEC 2018:

 

SPARINGI:

15/7/ 4:2 vs Solomon Warriors

21/7/ 3:1 vs Hana(SOL)

28/7/ 3:0 vs Makuru

31/7/ 6:0 vs Western Honiara

 

TOP TRANSFERY ŚWIAT:

M. SAKHO(28/FRA) Crystal Palace(ENG) -> AS Monaco(FRA) <- 28,5 mln €

N. NKOULOU(28/CAM) Torino(ITA) -> AS Roma(ITA) <- 15,75 mln €

T. HORN(25/GER) Koln(GER) -> Wolfsburg(GER) <- 12,75 mln €

 

W lipcu zebrałem już kompletny sztab szkoleniowy, co pozwoliło mi poprosił zarząd o to by sfinansowali mi kurs na krajową licencję trenerską typu C. Prezes nie miał żadnych wątpliwości co do tego kroku i kazał mi wy**ać. :_eek:

 

Oczywiście zgodził się. Kurs potrwa mniej więcej tyle, ile będzie trwała liga, czyli około 4 miesiące.

 

SIERPIEŃ 2018:

 

SPARINGI:

2/8/ 5:3 vs Soloso

7/8/ 2:1 vs Solomon Warriors

13/8/ 6:1 Malaita Kingz

16/8/ 1:0 vs Koloale

 

Jak widać, nie przegraliśmy ani jednego sparingu, co nastawiało mnie bardzo optymistycznie przed nowym sezonem. Szczególnie obie wygrane z potentatem, jakim jest Solomon Warriors, bardzo mnie ucieszyły. Pierwszy mecz gramy z niezbyt wymagającym rywalem. Niestety na lewej obronie nie zadebiutuje Herby Magny, który naciągną mięsień uda. Od samego początku trenuje system 4-5-1 z dwoma środkowymi pomocnikami, i ofensywną trójką przed nimi(dwóch skrzydłowych i jeden ofensywny pomocnik).

 

 Wyszliśmy niemal optymalnym składem i już nas samym początku spotkania setkę miał nasz Mariańczyk Miller, ale uderzył prosto w bramkarza. W 2 minucie doszło do kuriozalnej sytuacji. Charbonnier chciał wrzucić piłkę w pole karne z okolic prawej strony środka boiska, ale piłka tak mu zeszła i dziwnie skozłowała, że wpadł z tego gol. Gol z serii piłkarskie jaja. W 13 minucie wyrównującego gola strzelił nam zawodnik gości, Maemae, którym interesowaliśmy się przed sezonem. W 25 minucie Miller rehabilituje się za zmarnowaną setkę i odbiera środkowemu obrońcy gości piłkę, po czym wychodzi sam na sam i strzela gola. Czyni to po raz drugi pod koniec pierwszej połowy po wrzutce z rzutu rożnego. W drugiej połowie nie działo się za wiele, ale goście mogli strzelić tzw. kontaktową. Po faulu naszego środkowego obrońcy, goście nie wykorzystali karnego, a świetną paradą popisał się nasz zdolny 39-letni bramkier.

 

S-Liga[1/14], 22/8/2018

Stadion Lawson Tama Stadium, Honiara

(-)KOSSA 3:1 Henderson Eels(-)(Charbonnier 2’, Miller 25’, 43’ – Maemae 13’)

Hale – Charbonnier Suri Faisi Bule – Liva(66’ Honu) Nawo – Rande(82’ Bebeu) Farquharson(46’ Duarte) Naka – Miller

MVP – Joe Wang Miller 8.9

 

Drugi mecz tej rundy(o ile można tak nazwać ligę, w której całą ligę gra się w niecałe pół roku) gramy również jako gospodarze. Tym razem przeciwnik jest bardziej wymagający. Dobrą informacją dla nas był fakt, iż przed meczem dowiedzieliśmy się, że Warriors potknęli się i tylko zremisowali w swoim meczu. My za to wygrywamy skromnie po golu Naki, który dostał wrzutkę w pole karne i bezbłędnie z niej skorzystał. Niestety bardzo szybko z boiska musi zejść Miller, bo już w 8 minucie, a zastępujący go Bebeu zagrał bardzo słaby mecz marnując kilka dogodnych sytuacji. Przeciwnicy jednak też kilka razy dali znać o sobie i można powiedzieć, że wynik tego meczu mógł być zupełnie inny.

 

S-Liga[2/14], 31/8/2018

Stadion Lawson Tama Stadium, Honiara

(2)KOSSA 1:0 Guadalcanal(7)(Naka 34’)

Hale – Charbonnier Suri Dei Bule(77’ Magny) – Liva(89’ Duarte) Nawo – Rande Farquharson Naka – Miller(8’ Bebeu)

MVP: Youri Charbonnier 8.0

 

Po meczu okazało się, ze Joe Wang Miller naciągnął mięsień brzuchaty łydki(solomońscy lekarze jeszcze nie wiedzą, o którą nogę chodzi) i wyklucza go to z gry na około 5 tygodni.;( Będę tęsknił. :sad:

 

TOP TRANSFERY ŚWIAT:

S. JOVETIC(28/MNE) AS Monaco(FRA) -> Lyon(FRA) <- 22,5 mln €

J-K. AUGUSTIN(21/FRA) Lipsk(GER) -> Lyon(FRA) <- 17,25 mln €

W. BEN YEDDER(28/FRA) -Sevilla(ESP) -> AS Monaco <- 15,25 mln €

 

TOP TRANSFERY S-LIGA WYSP SOMALIJSKICH:

XD

 

Sierpień kończymy na pierwszym miejscu w tabeli, ale oczywiście to dopiero początek.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Error napisał:

Eeee, same wygrane. Poszedł w piłkarski dziewiąty krąg piekieł, a od save&load zaczął... No wstyd Panie, wstyd ?

Nawet nie masz pojęcia ile czasu zajęło mi to ciągłe wczytywanie sejwa... :kekeke: wstyd to kraść ;D

_________________________________________________________________________________________________

Wrzesień zaczął się od meczów reprezentacyjnych. Wyspy Salomona grały dwa spotkania towarzyskie, oba na wyjeździe. Najpierw pokonali Mikronezję 3:1, a następnie zremisowali z Polinezją Francuską 3:3.

 

W międzyczasie przybył do nas środkowy pomocnik, Timothy Bakale(23/SOL), którego scout niesamowicie mi polecał. Faktycznie, Bakale wyróżnia się na tle pozostałych moich pomocników i możliwe, że to on będzie nowym liderem środka pola. Przybył do nas z innego klubu S-Ligi, Western Utd. Ma za sobą 7 występów w reprezentacji kraju.

 

Gramy również sparing z Gizo Utd. Jest to klub krajowy z niższej ligi. Wygrywamy go 5:0.

 

Po przerwie reprezentacyjnej wracamy na krajowe boiska, a właściwie to boisko. Mecz gramy znów jako gospodarz. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie Real Kakamora, które zajmuje 3 miejsce w tabeli. My zaczynamy bez kontuzjowanego Millera. Na lewej obronie zagra Herby Magny, który wrócił z rekonwalescencji. W 4 minucie Godwin Bebeu zostaje nabity przez bramkarza rywali i zdobywa gola… Po 3 minutach strzela gola ponownie, po wrzutce z rożnego. Do przerwy prowadzimy 3:0, a bramkę zza pola karnego strzela nasz pomocnik ściągnięty z Bahama. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy prowadzimy już 4:0 i mamy hat-trick Bebeu! Strzela gola z rzutu karnego. Uderza co prawda prosto w bramkarza, ale strzał był na tyle silny, że ten ręcznik w bramce gości nie był w stanie nic zrobić. Nie minęło zbyt wiele czasu, a dostajemy kolejnego karnego. Podchodzi do niego nasz tuwański pomocnik i strzela gola na 5:0. Po tej bramce ewidentnie straciliśmy rezon i straciliśmy kontrolę nad spotkaniem. W 67 minucie tracimy bramkę, a mogliśmy ich stracić o wiele więcej, ale w bramce świetnie dysponowany był Hale, który skończył z notą 7.5. Co ciekawe goście oddali więcej strzałów celnych niż my. Nie jest to dobry prognostyk przed następnymi spotkaniami. Cieszy natomiast udany mecz Bebeu, który świetnie zastąpił Millera.

 

S-Liga[3/14], 15/9/2018,

Stadion Lawson Tama Stadium, Honiara

(1)KOSSA 5:1 Henderson Eels(3)(Bebeu 4’, 7’, k. 47’, Farquharson 32’, Liva k. 54’ – Konofilla 67’)

Hale – Charbonnier Suri Faisi Magny(47’ Faisi) – Nawo Bakale(52’ Liva) – Rande Farquharson(67’ Duarte) Naka – Bebeu

MVP – Godwin Bebeu 9.6

 

Nie mija dużo czasu, a my gramy już kolejne spotkanie. Tym razem z zajmującym 7 pozycję Marist Fire. W barwach gospodarzy najciekawszym zawodnikiem jest zdecydowanie Joachim Waroi(29/SOL), który jest kapitanem  swojej reprezentacji w piłce nożnej. Pierwszy kwadrans wyrównany, ale uwieńczony bramką naszego lewoskrzydłowego, co powinno dać nam więcej pewności siebie. Chwila później świetne dośrodkowanie Charbonnera na głowę Bebeu! Mamy 2:0. Ależ świetnie gra ten prawy obrońca z Saint Marten. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy gola znów strzela Naka dobijając strzał Bebeu obroniony przez bramkarza 3:0. W drugiej połowie nie działo się już nic szczególnego oprócz kilku zmarnowanych sytuacji z obu stron. Kończymy mecz z czystym kontem i mamy komplet punktów.

 

S-Liga[4/14], 19/9/2018,

Stadion Lawson Tama Stadium, Honiara

(7)Marist Fire 0:3 KOSSA(1)(Naka 16’, 37’, Bebeu 19’)

Hale – Charbonnier Suri Faisi Magny(47’ Faisi) – Nawo(78’ Duarte) Bakale(46’ Liva) – Rande Farquharson(55’ Honu) Naka – Bebeu

MVP – James Naka 8.9

 

Po 4 kolejkach mamy komplet punktów! :birthday:

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, MilesJacobsonTyZdrajco napisał:

Wspaniała paka :) Powodzenia w Lidze Mistrzów Oceanii :D

 


Z tą LM Oceanii to bym tak nie szarzował, ale dzięki. ;P

 

@Error - chciałeś przelewu krwi, to masz. :sciana:
_________________________________________________________________________________________________

 

W 5 kolejce gram kolejny ważny mecz. Które z resztą w 8 zespołowej lidze nie mają ciężaru gatunkowego? W meczu nie zagra pauzujący za kartki Bakale, ale za to na ławkę wraca nasz Mariańczyk, Joe Wang Miller. Bebeu pokazał w dwóch poprzednich meczach klasę, więc ciężko mi obecnie z niego rezygnować. No i Bebeu odwdzięcza się już w 2 minucie. Odbiera obrońcy piłkę i przebiega ¼ boiska, by w pojedynku sam na sam pokonać bramkarza rywali. Brawo! Nie minęło 10 minut, a już prowadzimy 2:0 i znów Bebeu. Niestety w 15 minucie wrzutka na lewoskrzydłowego gospodarzy i nasz bramkarz kapituluje po raz pierwszy w tym meczu. Zaczęło robić się nerwowo. Na szczęście w 37 minucie Bebeu kompletuje hat-tricka strzelając gola z trudnej pozycji. Gol ze skraju pola karnego daje nam możliwość odetchniecia. Chwilę później po wrzutce z rzutu rożnego gola strzela Rande i pierwszą połowę kończymy prowadząc 4:1. Druga połowa, tak jak w poprzednim spotkaniu, odbyła się totalnie bez żadnych uniesień.

 

S-Liga[5/14], 23/9/2018,

Stadion Lawson Tama Stadium, Honiara

(5)Malaita Kingz 1:4 KOSSA(1)(Nalangu 15’ - Bebeu 2’, 9’, 37’, Rande 40’)

Hale – Charbonnier Suri Faisi Magny– Nawo Duarte(65’ Liva) – Rande Farquharson(65’ Honu) Naka – Bebeu(82’ Miller)

MVP – Godwin Bebeu 9.6

 

Po tygodniu przerwy znów pora obejrzeć starcie piłkarskich gladiatorów na stadionie w Honiarze. My gramy jako goście, a naszym przeciwnikiem będzie faworyt do tytułu mistrzowskiego, Solomon Warriors. W meczach towarzyskich wygraliśmy z nimi dwa razy. Oprócz tego faktu, warto zauważyć iż The Warriors nie najlepiej zaczęli ten sezon. Rozegrali oni co prawda jeden mecz mniej od nas, ale w 4 kolejkach zdobyli tylko 5 punktów. Niestety dla nas ciosem jest brak w składzie Charbonniera, który pauzuje za kartki. Do składu po pauzie wraca za to Bakale. Od samego początku gospodarze zaczęli weryfikować nasze plany, ale brakowało im precyzji. W końcu tracimy gola po wrzutce z rzutu rożnego, a gola strzela nam jeden z lepszych piłkarzy naszych rywali – Jason Thomas(21/VAN), obronca, 14-krotny reprezentant Vanuatu. W pierwszej połowie nie oddaliśmy nawet celnego strzału… Po zmianie połówek wychodzimy formacją 4-4-2. Niestety na niewiele to się zdaje. Może i zaczynamy oddawać celne strzały, ale żaden nie jest groźny. Natomiast gospodarze wychodzą na prowadzenie 2:0 po wrzutce z rzutu wolnego. Judd Molea(29/SOL) zamyka strzałem głową wynik tego spotkania. Moi zawodnicy zdecydowanie nie udźwignęli ciężaru tego spotkania, a strach i presja pałętała im nogi.

 

S-Liga[6/14], 30/9/2018,

Stadion Lawson Tama Stadium, Honiara

(5)Solomon Warriors 2:0 KOSSA(1)(Thomas 33’, Moles 77’)

Hale – FaisiSuri Faisi Magny– Liva Bakale(46’ Bebeu) – Rande Farquharson Naka(88’ Bule) – Miller(77’ Iniga)

MVP – Judd MOLEA 8.0

 

Jeśli chodzi o polskie wątki to tak:

Legia Warszawa odpada w 3 rundzie LM z węgierskim MOL Vidi, następnie w 4 rundzie kwalifikacyjnej do LE przechodzi szwedzkie Malmo. W grupie trafia na Slavie Praga, Bayer 04 i Midtylland. Póki co Legioniści rozegrali jedną kolejkę – przegrali na wyjeździe 1:3 ze Slavią.

Górnik Zabrze w 2 rundzie kwalifikacyjnej odbija się od znanego nam w realu Genku. Podobnie kończy także Jagiellonia, która odpada z Mariborem w 2 rundzie różnicami bramek na wyjeździe.

Poznański Lech przeszedł dwie pierwsze rundy kwalifikacyjne do Ligi Europy, jednak w 3 rundzie mieli dużego pecha i odpadają z Burnley dwa razy przegrywając 1:2.

Reprezentacja Polski natomiast ma bardzo udany debiut w UEFA Nations League pokonując na wyjeździe Włochów 2:1.

 

A my doznajemy w końcu pierwszej porażki. Tak wygląda tabela na koniec września:

e5c129cd74462.jpg


 

Odnośnik do komentarza

Chyba nie pyknie jednak. ;P

______________________________________________________________________________

Sierpień zaczynamy pojedynkiem między wiceliderem, a liderem. Western Utd zbliżyło się do nas po naszej porażce. Jest do jedyna drużyna, która jeszcze w tym sezonie nie odniosła porażki. Do składu wracają Charbonnier, Nawo i Bebeu, czyli piłkarze, którzy na początku sezonu byli decydującymi o naszej dobrej grze. W 14 minucie nasz 19-letni obrońca Humphrey Dei strzela swojego gola dla KOSSY po wrzutce swojego kolegi z zespołu. Nie musieliśmy czekać długo na odpowiedź rywali. Jedyną szanse w pierwszej połowie jaką mieli piłkarze Western wykorzystuje Sale właśnie po błędzie Deia. Chyba nasz młody obrońca był jeszcze w stanie niekontrolowanego umysłowego orgazmu. Druga połowa, tak jak pierwsza, przebiegała pod znakiem naszej dominacji jednak brakowało nam skuteczności. W 79 minucie z daleka zajebał wpuszczony z ławki Liva i bramkarz gospodarzy kapituluje! Ależ bomba, piękny gol reprezentanta Tuvalu. Jak się okazało ta właśnie bramka przesądziła o naszej wygranej w tym meczu.

S-Liga[7/14], 5/10/2018,

Stadion Lawson Tama Stadium, Honiara

(2)Western Utd 1:2  KOSSA(1)(Sale 16’ – Dei 14’,Liva 79’)

Hale – Charbonnier Suri Dei Magny– Nawo Bakale(56’ Liva) – Rande Farquharson(75’ Bule) Naka– Bebeu(56’ Miller)

MVP – Vaisua LIVA 8.1

Kolejna przerwa reprezentacyjna. Tym razem reprezentacja Wysp Salomona zremisowała u siebie z Vanuatu 0:0 i pokonała na wyjeździe Tuvalu 2:1. Natomiast reprezentacja Polski pod batutą Jerzego Brzęczka bezbramkowo zremisowała u siebie z Portugalią w rozgrywkach Ligi Narodów.

Pomyśleć, że za nami już połowa sezonu… Tym razem spotykamy się z Henderson Eels. W pierwszym meczu pewna wygrana 3:0 z naszej strony. W tym meczu już po 10 minutach prowadziliśmy po bramkach Bebeu i Millera. Tego drugiego sprawdziłem w tym meczu pierwszy raz na skrzydle. Pierwszą połowę skończyliśmy już takim wynikiem, jakim zakończył się pierwszy mecz między nami. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się będący ostatnio w lekkim spadku formy Bebeu. Moses Imbe strzelił honorową bramkę dla gospodarzy w 48 minucie. Może i piłkarze Eels łudzili się, że coś ugrają, ale marzenia odebrał im ich własny piłkarz. John Sifix, o którym jest mowa, wyleciał z boiska w 63 minucie spotkania. To dało naszym piłkarzom małego kopa i skończyło się na 1:6. Najpierw swoją pierwszą bramkę dla naszego klubu zdobył strzałem zza pola karnego Nawo, a następnie Bebeu w 5 minut strzelił dwa gola i takim o to sposobem skończył ten mecz z czwórką na liczniku. Bardzo dobry występ naszych piłkarzy.

S-Liga[8/14], 19/10/2018,

Stadion Lawson Tama Stadium, Honiara

(6)Henderson Eels 1:6  KOSSA(1)(Imbe 48’ – Miller 5’, Bebeu 7’, 41’, 84’, 89’, Nawo 78’)

Hale – Charbonnier Suri Dei Magny– Duarte(79’ Bakale) Nawo – Rande(83’ Naka( Farquharson(83 Liva) Miller - Bebeu

MVP – Godwin Bebeu 9.8

Póki co Bebeu jest niekwestionowanym liderem w wyścigu o koronę króla strzelców. Ma 11 goli w 8 meczach, a następny w kolejce jest jakiś ogórek z 3 golami…

 

Jedyną smutną wiadomością po poprzednim pogromie jaki urządziliśmy piłkarzom Eels, jest to, iż w meczu z Guadalcanal nie zagra nasz młody obrońca Dei. W jego miejscu zagra debiutujący Arnold Keni. Ogólnie o meczu nie ma co dużo pisać. W naszym wykonaniu bezbarwny… Natomiast gospodarze będący totalnymi outsiderami zdobyli pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę. wietnie spisała się obrona gospodarzy, gdzie obaj środkowi mieli notę kolejno 7.8 i 8.4(!). U nas wszyscy poniżej oczekiwań.

S-Liga[9/14], 24/10/2018,

Stadion Miejski

(7(Guadalcanal 1:0  KOSSA(1)(Sale 44’)

Hale – Charbonnier Suri Keni Magny– Nawo(Naka 61’) Livo – Rande Farquharson(80’ Duarte) Miller – Bebeu(61’ Bakale)

MVP – Michael SEDA 8.4

Coś mi się zwaliło z formatowaniem i nie mogłem tego poprawić. Nie mogłem też wrzucić linku, tutaj podsyłam jeszcze tabelę.

e404f6bb744ea.jpg

Jak widać mamy lekką przewagę, ale nasz największy rywal ma o dwa mecze rozegrane mniej i mogą do nas bardzo się zbliżyć przy dwóch zwycięstwach.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Na następny mecz musimy czekać, aż 2 tygodnie. Nie ma przerwy reprezentacyjnej,  po prostu jest olbrzymia luka. Czekając na kolejne ligowe emocje, zagraliśmy sparing z salomońskim zespołem Ka’arua FC. Wygraliśmy 3:1, ale było to pyrrusowe zwycięstwo, ponieważ kontuzji doznał Joses Nawo. Przez uraz stawu biodrowego nasz piłkarz będzie musiał pauzować około pół roku. Tzn. mogliśmy go wysłać do specjalisty i wtedy pauzowałby 4 miesiące, no ale po uno ‘kasa misiu, kasa’, a po drugo i tak przerwa między sezonami trwa tyle, ze dwa razy zdążyłby się wykurować. :v

 

Malaita Kingz mieli przed meczem z nami jedno zadanie – wygrać z Solomon Warriors. Niestety przegrali z nimi 0:2, więc za karę będą przez nas ru***ani jak Polska za czasów PiSu. Wyszliśmy z takim nastawieniem na murawę i pierwsze 25 minut cisnęliśmy gości. Strzeliliśmy nawet bramkę, ale Miller był na spalonym podczas uderzenia na bramkę. Za to na spalonym nie był napastnik gości i pierwszy strzał został zamieniony na bramkę. Chcieliście wydymać Freda? To Fred wydyma was! A raczej Liva, który 2 minuty później huknął z dystansu i urwał siatkę. Przed końcem pierwszej połowy sędzia ukręcił niezłego wałka znów odgwizdując spalonego przy bramce naszej drużyny. Gdzie jest VAR?:/ Na domiar złego Liva wylatuje z boiska za drugą żółtą kartkę zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy. Nie podcięło to nam skrzydeł i strzelamy gola na 2:1, ale zaraz, zaraz… Trzeci spalony odgwizdany przy bramce dla nas. Takich lodów nie kręcą nawet na plaży we Władysławowie. 68 minuta i drugi celny strzał na bramkę zamieniają goście. Po 10 minutach w końcu sędzia uznaje bramkę naszego Bebeu i jest remis. No to co się dzieje w takim wypadku? Sędzia ukręca karnego dla gości… Na szczęście nasz bramkarz go obronił. I niestety mecz kończy się remisem. Ciekawe ile Warriorsi dali w łapę temu parodyście z gwizdkiem......

 

S-Liga[10/14], 9/11/2018,

Stadion Lawson Tama Stadium, Honiara

(1)KOSSA 2:2 Malaita Kingz(5)(Liva 28’, Bebeu 78’ – Medywell 27’, Aefi 68’, Lani n/k 82’)

Hale – Charbonnier Suri Dei(83’Faisi) Magny(83’ Bule)–Bakale Liva(49’ cz/k) – Rande FarquharsonMiller(83’ Naka)– Bebeu

MVP – Phillip Medywell 8.3

 

Teraz zobaczyłem, że sędzia za ten mecz dostał ocenę 10.0!! No to trochę się skompromitowałem. xD

 

Dobra informacja jest taka, że nasza drużyna rezerw wygrała właśnie ligę rezerw. Zrobiła to 2 kolejki przed końcem, wiec jest to przyjemny wynik. Szkoda, ze nam tak nie idzie.

No i czeka nas kolejna przerwa… tym razem jednak już faktycznie reprezentacyjna. Postanowiliśmy w tym czasie zagrać, aż 3 sparingi. Tak przedstawiają się ich rezultaty:

15/11/ 8:1 vs Koloale

19/11/ 2:2 vs Koloale

24/11 5:1 vs Las Utd

 

Jak wyglądały mecze reprezentacji Wysp Salomona? Wygrali oni 3:1 z Wyspami Cooka i 1:0 z Fidżi. Jedną z bramek strzelił nasz zawodnik Bakale i nie była to bramka samobójcza, brawo!

 

27 listopada 2018 roku otrzymuję krajową licencję C! Brawo dla mua. Od razu poprosiłem prezesa o sfinansowanie kolejnego kursu trenerskiego, by zdobyć krajową licencję B. Prezes nie miał obiekcji. Trzeba czekać kolejne 4 miesiące.

 

Pierwszy raz w tym sezonie zaczynamy mecz z drugiej pozycji w tabeli. Niestety Solomon Warriors rozpędzili się na dobre i wygrali swój zaległy mecz. My zaczynamy mecz z Real Kakamora bez zawieszonych Bebeu oraz Livy. Szczególnie nieobecność tego pierwszego może być odczuwalna. Pierwsza połowa niestety upłynęła bez żadnych ciekawych akcji. Do tego nasz ofensywny pomocnik z Bahama musiał zejść w skutek urazu. Druga połowa mija, a my nie stwarzamy sytuacji. Do czasu… W 86 minucie objawił się nasz prawy obrońca i zalutował ze skraju pola karnego! Tak jest!! Gospodarze w tym momencie się otworzyli, a my to wykorzystujemy i drugą bramkę w tym meczu dla naszego zespołu bramkę strzela Magny przesunięty z obrony na skrzydło. Kończymy mecz zwycięstwem i chwilowo wracamy na fotel lidera. Przyznam, ze emocjonuje się tą ligą bardziej niż Ligą Mistrzów.

 

S-Liga[11/14], 28/11/2018,

Stadion Lawson Tama Stadium, Honiara

(7)Real Kakamora 0:2 KOSSA(2)(Charbonnier 86’, Magny 89’)

Hale – Charbonnier Suri(90’+4 Ruhasia) Dei(83’Faisi) Magny(83’ Bule) – Duarte Bakale– Rande Farquharson(22’ Bule) Naka -  Miller(64’ Iniga)

MVP – Youri Charbonnier 8.3

 

Całe szczęście Jordan Farquharson przeciążył tylko mięśnie uda i pauzuje ledwo 2 dni. Bijemy także rekord punktów w lidze naszego zespołu.

Solomon Warriors przegrywają swój mecz z Marist Fire i znów wskakujemy na pozycję lidera! Przed nami już tylko trzy mecze. A tak wygląda tabela:

7d94f9d760a7c.jpg

Odnośnik do komentarza

@bacao - no to powygrywałem. ;P

___________________________________________________________________________

 

Zaczynamy grudzień. Decydująca faza rozgrywek. To teraz wszystko się rozstrzygnie!

 

Równo o północy 1 grudnia otworzyło się okienko transferowe. Po co? Nie wiem… Dziwny zwyczaj otwierać okienko transferowe na sam koniec sezonu. Co kraj to obyczaj.

 

Oprócz tego odbyło się głosowanie na najlepszego piłkarza Oceanii 2018 roku. Wśród 10 kandydatów, aż 7 pochodzi z Nowej Zelandii. Po jednym kandydacie mają także takie nacje jak Papua-Nowa Gwinea(Brad McDonald -28 lat z filipińskiego Ceres-Negros), Nowa Kaledonia(Wesley Lautoa – 31 lat z francuskiego Dijon) i Tahiti(Terai Bremond – 17-latek(!!!) z francuskiej Tuluzy). Niestety nie ma nikogo z Wysp Salomona:( smuteczek. Największym faworytem jest oczywiście Chris Wood(26 lat) z Burnley. Ja natomiast głosuję z reguły wg średniej oceny, więc mój głos padł na McDonalda.

fee99afe6ea27.jpg

 

Asystent zasugerował mi, żebym usunął Severino Aefiego z listy wykonujących rzutów karnych. Nawet nie miałem świadomości, że ma on pierwszeństwo do wykonywania jedenastek. Przypomnę, że to 47-letni rezerwowy bramkarz.

 

2 dni przed meczem z Marist Fire, swój mecz rozegrali Solomon Warriors. Zremisowali oni jedynie z Realem Kakamorą i jeśli wygramy mamy szansę odskoczyć na 4 punkty. Wyszliśmy jak po swoje i gnietliśmy przeciwnika, ale nie mogliśmy zamienić tego na bramkę, więc zgodnie z logiką i zasadą mszczenia się niewykorzystanych sytuacji, tracimy gola w 15 minucie po wrzutce z rzutu wolnego niemal z połowy boiska… W drugiej połowie strzelamy gola, ale oczywiście znów jest spalony. Przeciwnik wciąż prowadzi 0:1 zamieniając swój jedyny celny strzał na bramkę. No i brawo, przegrywamy mając wiele dogodnych sytuacji. Będziemy chyba frajerami sezonu.

 

S-Liga[12/14], 4/12/2018,

Stadion Lawson Tama Stadium, Honiara

(1)KOSSA 0:1 Marist Fire(3)(Leo 15’)

Hale – Charbonnier Suri(90’+4 Ruhasia) Dei Magny(76’ Bule) – Bakale Liva – Rande Farquharson) Miller-  Bebeu(75’ Naka)

MVP – Leslie Leo 7.6

 

Dzięki naszej frajerskiej porażce nie dość, że mamy przewagę tylko 1 punktu nad Solomon Warriors to zbliżyło się do nas Marist Fire i mamy nad nimi jedynie punkt przewagi. Ostatnie dwie kolejki rozstrzygną o wszystkim…

 

To może być decydujący mecz. Mierzymy się z Solomon Warriors. Z moją zmorą, która śni mi się po nocach. Nasz prawoskrzydłowy Rande wypada za kartki, a ja nie mam innego prawoskrzydłowego, więc wystawiam na to miejsce lewoskrzydłowego Nakę. W 34 minucie tracimy gola… wrzutka totalnie z dupy i znów pierwszy strzał i gol. Chyba po mistrzu. W drugiej połowie wychodzimy na dwóch napastników i przeważamy. Oddajemy więcej strzałów, ale co z tego. Przegraliśmy mistrza.;) Po raz kolejny jedna akcja  decyduje o wyniku. Graczem meczu zostaje lewy obrońca o niesamowitych pozaziemskich zdolnościach, który dorzucił piłkę na głowę Dongi.->>> https://zapodaj.net/8f7402e67bf2e.jpg.html

 

S-Liga[13/14], 4/12/2018,

Stadion Lawson Tama Stadium, Honiara

(1)KOSSA 0:1 Solomon Warriors(2)(Donga 34’)

Hale – Charbonnier Suri Dei Bule – Bakale Liva – Rande Farquharson(46’ Miller) Magny-  Bebeu

MVP – Mike Kakai 8.1

 

Co więcej, Marist Fire wygrywa swój mecz i spadamy na 3 miejsce, więc nie dość, że nie wygramy ligi to jeszcze pewnie nie zagramy w pucharach.

 

Ostatni mecz ligi gramy bez trzech zawieszonych piłkarzy. Ale luźna guma, bo pewnie przeciwnicy i tak się nie potkną. Wyszedłem na dwóch napastników i pierwszą bramkę strzela dla nas Miller. Szkoda, że wcześniej nie strzelał. Już w pierwszej połowie John Laua z obozu gości wylatuje z boiska za dwie żółte kartki. Po błędzie bramkarza drugą bramkę dla nas strzela ponownie Miller. W drugiej połowie moi podopieczni zdecydowanie zadowolili się takim wynikiem i przez większość czasu nic się nie działo. Dopiero w doliczonym czasie gry Bebeu podwyższył wynik na 3:0.

 

S-Liga[14/14], 12/12/2018,

Stadion Lawson Tama Stadium, Honiara

(3)KOSSA 3:0 Western Utd(5)(Miller 28’, 35’ Bebeu 90’+1 – Laua cz/k 31’)

Hale – Faisi Suri Dei Bule – Duarte Farquharson – Rande Magny-  Bebeu Miller

MVP – Joe Wang Miller 9.1

 

Jak się okazało kończymy na drugim miejscu. Tak jest, Solomon Warriors okazali się większymi przegrywami niż my przegrywając swój ostatni mecz Guadalcanal. Mistrzem zostało Marist Fire, którzy wykorzystali nasze totalne frajerstwo.

Statystyki itp. w następnej części.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...